Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Wdepnąłem w taką sensację ... może to kogo ucieszy albo zbulwersuje ...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... alnie.html

Cytuj:
Miliony dla górskich schronisk. Będą oczyszczalnie ścieków, tarasy widokowe...
psm, PAP2011-08-26, ostatnia aktualizacja 2011-08-26 06:36

Sześć oczyszczalni ścieków i osiem kolektorów słonecznych otrzymają górskie schroniska pasa Beskidu Sądeckiego, Pienin i Gorców - informuje "Dziennik Polski".

Projekt o nazwie "Markowy produkt turystyki górskiej Zielone schroniska w paśmie Beskidów-Gorców-Pienin" jest wart ponad 6 mln zł i realizuje go PTTK. Wartość inwestycji to ponad 6 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 3,8 mln zł.

- Uregulujemy segregację odpadów, zamontowanych zostanie dziewięć systemów słonecznego ogrzewania wody, jeden w Tatrach, pozostałe w Beskidach. Powstanie sześć oczyszczalni ścieków, a schroniska zostaną doposażone w środki i urządzenia pierwszej pomocy - podkreśla prezes Jerzy Kalarus, prezes spółki Karpaty, poprzez którą PTTK administruje schroniskami górskimi.

W schronisku na Hali Łabowskiej oprócz solarów planuje się m.in. budowę tarasu widokowego. - Otworzy się z niego wspaniała panorama Beskidu Niskiego - mówi Adam Sylka, dzierżawiący schronisko od niespełna roku. - Wytyczymy też nowe trasy biegowe dla narciarzy. Szacuję, że nasze schronisko otrzyma z projektu około milion zł - dodaje Sylka.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Mafia.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Czyli raczej zbulwersowało ...
:lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
I to mafia narciarska.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Czepiasz się bo, podobno, na nartach nieuczonyś.
Zmienisz zdanie jak Cię w tym sezonie kolektyw podszkoli, tak jak ostatnio grożono ...
:lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Kolektyw to ja mogę już teraz serdecznie pozdrowić ...

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lepiej swój kolektyw szanuj bo jak w zaspie wylądujesz to Ci może pomogą powstać ...
:lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 11:25 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Cytuj:
Uregulujemy segregację odpadów, zamontowanych zostanie dziewięć systemów słonecznego ogrzewania wody

Popieram.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 8:39 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
Jakieś takie mam dziwne i nieodparte wrażenie że będzie, czy też już jest, coraz mniej schronisk, a coraz więcej hoteli. A jakie to ma konsekwencje to wszyscy wiedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 9:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
flint napisał(a):
coraz mniej schronisk, a coraz więcej hoteli

W miejscach bardziej popularnych tak się dzieje, że zaczyna dominować komercja.
Więcej ludzi = więcej śmieci dlatego działania proekologiczne są jak najbardziej pożądane.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:25 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
baschovia napisał(a):
W miejscach bardziej popularnych tak się dzieje, że zaczyna dominować komercja.

Ubolewam nad tym, dlatego ja bym wolał żeby nie było komercji, to będzie mniej ludzi. Tak, wiem że to niemożliwe.

Bo to tak jakby mało w górach było miejsc z fantastycznymi widokami, trzeba zbudować taras, na pewno się ładnie wpisze w krajobraz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 11:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
I to mafia narciarska.


A co to ma wspólnego z mafią narciarską? Na biegówkach to jeżdżą tylko jakieś ekoświry Za tę kasę to mogliby Np. zrobić naśnieżanie na Pilsku i trasy poszerzyć a nie wydają na jakieś pierdoły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 27, 2011 11:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Spiochu napisał(a):
A co to ma wspólnego z mafią narciarską?


Pomyśl chlopcyku. To nie boli.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 27, 2011 12:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
To weź mi wyjaśnij dziadku bo jakoś nie kumam. Remont schronisk, które w nikłym stopniu wykorzystywane są przez narciarzy to raczej nie to samo co budowa kolejnego krzesła. Przy większości schronisk nie ma wyciągów i tras zjazdowych a dojazd autem też bywa problematyczny więc nawet jak byłby tam luksusowy hotel to i tak narciarzy zbyt wielu nie przyjedzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 27, 2011 8:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
O, nowe trasy na biegówki! Fajnie, bo planowałem wybrać się w Sądecki zimą i na biegówkach trochę poczłapać.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 1:46 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Spiochu napisał(a):
Za tę kasę to mogliby Np. zrobić naśnieżanie na Pilsku i trasy poszerzyć a nie wydają na jakieś pierdoły.

Czemu akurat na Pilsku?
Czy tamte ośrodki nie są czasem w rękach prywatnych?

Spiochu napisał(a):
Przy większości schronisk nie ma wyciągów i tras zjazdowych a dojazd autem też bywa problematyczny

I całe szczęście !

Spiochu napisał(a):
nawet jak byłby tam luksusowy hotel to i tak narciarzy zbyt wielu nie przyjedzie

Nie byłabym tego taka pewna :) szczególnie w odniesieniu do "ekoświrów na biegowkach"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 2:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Czemu akurat na Pilsku?
Czy tamte ośrodki nie są czasem w rękach prywatnych?


Bo tam są najlepsze warunki naturalne (spora wysokość i różnica poziomów, odpowiednie nachylenie stoków.) Właściwie wytyczone jest już sporo tras. Należało by to tylko zmodernizować.
Niestety Pilsko chyba nadal jest w rękach GATu chyba że coś się zmieniło?

Cytuj:
I całe szczęście !


Dla turysty tak. Dla narciarza (zjazdowego) nie bardzo. Jak chcesz zrozumieć punkt widzenia narciarza to weź pokrowiec z dwoma parami nart i kijów, ubierz buty zjazdowe i przejdź się do jakiegokolwiek schroniska. Po drodze ciesz się piękną przyrodą ;)

Cytuj:
Nie byłabym tego taka pewna Smile szczególnie w odniesieniu do "ekoświrów na biegowkach"


Biegówki to nie narty ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 28, 2011 6:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 28, 2011 5:46 pm
Posty: 5
Współczesne zjazdówki to etap w historii narciarstwa. Generalnie narty z "wolną" piętą dominują tak w historii narciarstwie jak i wśród współczesnych narciarzy.
Rozbudowa schronisk z przeznaczeniem dla narciarskich wędrowców to dużo lepiej wydane pieniądze niż kolejne krzesełko, które i tak będzie za krótkie zbyt płaskie dla porządnych narciarzy zjazdowych.
W Polsce do narciarstwa zjazdowego z prawdziwego zdarzenia nadaje się tylko kilka miejsc i prawie wszystkie są w Parkach Narodowych.
Uczmy się od Skandynawów bo warunki do narciarstwa biegowego czy backcountry mamy idealne.

_________________
http://www.freesports.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 7:57 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Spiochu napisał(a):
nadal jest w rękach GATu

Jest.

Spiochu napisał(a):
Jak chcesz zrozumieć punkt widzenia narciarza to weź pokrowiec z dwoma parami nart i kijów, ubierz buty zjazdowe i przejdź się do jakiegokolwiek schroniska

Rozumiem bo jeżdżę :)
Przecież jest sporo miejsc gdzie można szaleć na zjazdówkach, gdzie są wyciągi.
A są jeszcze narty skitourowe do łażenia i zjeżdżania.. lub biegowe ;)

Swoją drogą po co Ci dwie pary nart i kijków ? :roll:

Spiochu napisał(a):
Biegówki to nie narty

Eeee... :)


wilam napisał(a):
Współczesne zjazdówki to etap w historii narciarstwa. Generalnie narty z "wolną" piętą dominują tak w historii narciarstwie jak i wśród współczesnych narciarzy.
Rozbudowa schronisk z przeznaczeniem dla narciarskich wędrowców to dużo lepiej wydane pieniądze niż kolejne krzesełko, które i tak będzie za krótkie zbyt płaskie dla porządnych narciarzy zjazdowych.
W Polsce do narciarstwa zjazdowego z prawdziwego zdarzenia nadaje się tylko kilka miejsc i prawie wszystkie są w Parkach Narodowych.
Uczmy się od Skandynawów bo warunki do narciarstwa biegowego czy backcountry mamy idealne.

Masz dużo racji w tym co napisałeś.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 8:17 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
Ali7 napisał(a):
Wiedzą. Będzie się można przespać w czystej pościeli,

Jeśli kogoś przeraża nocleg w śpiworze, to może lepiej niech zostanie w domu.

Ali7 napisał(a):
normalnie zjeść i wykąpać,

Nie rozumiem dlaczego do tej pory nie można było normalnie zjeść. Jeśli ktoś szuka wyszukanych dań, to może niech lepiej zostanie w domu, tam na pewno jest wiele resteuracji.

Ali7 napisał(a):
a w pokoju nie będzie waliło skarpetami.
Tragedia.

To już nie od schroniska zależy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 10:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Współczesne zjazdówki to etap w historii narciarstwa. Generalnie narty z "wolną" piętą dominują tak w historii narciarstwie jak i wśród współczesnych narciarzy.


Tak dominują... :lol: Współcześnie telemarkowcy to jakieś 0,01% narciarzy. Jak policzysz biegówki to może ta liczba wzrośnie do 0,5%, przynajmniej w Polsce.

Cytuj:
Rozumiem bo jeżdżę Smile
Przecież jest sporo miejsc gdzie można szaleć na zjazdówkach, gdzie są wyciągi. A są jeszcze narty skitourowe do łażenia i zjeżdżania.. lub biegowe Wink


No nie wiem czy rozumiesz? Szedłeś kiedyś dłuższy odcinek z w.w. sprzętem? Na skiturach też jeżdżę ale to jednak nie to samo bo 90% czasu zajmują podejścia. Biegówki to po prostu inny sport, równie dobrze można polecić rower. W Polsce raczej nie ma za bardzo terenów do jazdy. Stawia się krzesła na jakiś polach (patrz Białka) a tam gdzie są warunki do narciarstwa (Szczyrk, Pilsko, Kasprowy) to mamy skansen.

Cytuj:
Swoją drogą po co Ci dwie pary nart i kijków ? Rolling Eyes


Gigantki i slalomki na "zawody" a kije jedne z gardami a drugie bez bo nie chce mi się ich wiecznie odkręcać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 6:16 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Ali7 napisał(a):
Standard noclegów w górach rośnie (choć zbyt wolno) i ja się z tego cieszę zamiast ubolewać nad brakiem możliwości przespania się w syfie i gnoju. Rozwala mnie płacz np. nad obecnym kształtem schroniska na Miziowej - przecież to wcześniejsze wołało o pomstę do nieba. Podobnie płakali nad Markowymi Szczawinami, teraz będą płakać nad każdym pieprzonym kurnikiem, który w końcu zmieni się w miejsce przyjazne człowiekowi.
Pytasz dlaczego ludzie nad tym ubolewają? Ano dlatego, bo dla niektórych ludzi oprócz gór ważny jest też odpowiedni klimat górskich schronisk. A miejsca takie jak hotel na Miziowej klimatu tego w najmniejszym stopniu nie mają. No, chyba, że dla kogoś klimatyczne jest słuchanie jazgotu dzieciaków czy terkotu telewizora.
I jeśli by tak stawiać sprawę, tak, wolę już przespać się w przysłowiowym kurniku ale w kurniku z klimatem niż w hoteliku górskim, gdzie klimatu górskiego uświadczę tyle co na molo w Sopocie....

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 6:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
W domu też starasz sie utrzymywać "klimat górski" ?


Spiochu napisał(a):
bo jakoś nie kumam.


Potwierdzają się słowa kilku forumowiczów. Ponoć tak nadętego typka jak ty to ze świecą szukać. Nie łapiesz, że z Gustawem prowadzimy rozmowę humorystyczną ? Amen i ave.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Ostatnio edytowano Pn sie 29, 2011 9:09 am przez Łukasz T, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:56 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Spiochu napisał(a):
No nie wiem czy rozumiesz? Szedłeś kiedyś dłuższy odcinek z w.w. sprzętem?

Doskonale rozumiem i nie raz szłam ze sprzętem kawał drogi.
Nie ma co marudzić - przecież nikt do tego nie zmusza.

Spiochu napisał(a):
Stawia się krzesła na jakiś polach (patrz Białka)

Lepszy rydz niż nic.
Zgodzę się z Tobą, że mogło by być więcej ambitniejszych stoków ale nie wszyscy od razu jeżdżą jak zawodowcy i takie "polne" też są potrzebne.

DTH napisał(a):
oprócz gór ważny jest też odpowiedni klimat górskich schronisk

DTH napisał(a):
wolę już przespać się w przysłowiowym kurniku ale w kurniku z klimatem niż w hoteliku górskim

Idealne byłyby czyste i klimatyczne miejsca z dobrym jedzeniem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 12:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 28, 2011 5:46 pm
Posty: 5
Spiochu napisał(a):
Tak dominują... Współcześnie telemarkowcy to jakieś 0,01% narciarzy. Jak policzysz biegówki to może ta liczba wzrośnie do 0,5%, przynajmniej w Polsce.


Polska to nie koniec świata. Ani też żaden wyznacznik świata narciarskiego.
A nasz najlepszy narciarz Adam M. też jeździł z "wolną" piętą.
A co do ilości narciarzy biegowych w Polsce to się także mocno mylisz. Pojedź raz do Jakuszyc to się przekonasz.

A co do wnoszenia na stok 2 par nart to może lepiej się nauczyć porządnie na jednej.

_________________
http://www.freesports.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 2:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Polska to nie koniec świata. Ani też żaden wyznacznik świata narciarskiego.


Zdawało mi się że mówimy o inwestycjach w Beskidach a nie na świecie.
Zresztą w większości krajów świata narciarstwo zjazdowe jest wielokrotnie bardziej popularne niż biegówki. Telemarkowcy (zjazdowi) nawet w Skandynawii stanowią tylko niewielki procent osób na stoku.


Cytuj:
A co do ilości narciarzy biegowych w Polsce to się także mocno mylisz.


Możliwe że się mylę, nie mam danych statystycznych ale co to za różnica czy biegaczy będzie 0,5% 1% czy 1,5%? W każdym bądź razie jest ich mało.

Cytuj:
Pojedź raz do Jakuszyc to się przekonasz.

I ilu zobaczę tam tych biegaczy? Jak to się ma do dziesiątek tysięcy zjazdowców przyjeżdżających do Białki, Krynicy czy nawet Szklarskiej? Gdyby biegaczy była podobna ilość to na trasach z założonym śladem stałbyś w kolejkach.


Cytuj:
A co do wnoszenia na stok 2 par nart to może lepiej się nauczyć porządnie na jednej.


Możesz sobie startować w GS na slalomkach albo jeszcze lepiej w SL na gigantkach. Nikt Ci nie broni. Tylko jaki jest sens wypaczać technikę jazdy nieprawidłowo dobranym sprzętem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 3:34 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
Ali7 napisał(a):
Posługując się podobnie wyszukaną argumentacją mógłbym napisać, że jak kogoś nie stać na zapłacenie za nocleg w porządnych warunkach, to niech siedzi na dupie i gra w domino.

A co do tego ma zasobnośc portfela? Chodzi o to żeby pokazać że się ma pieniądze? Nie rozumiem dlaczego nocleg w śpiworze miałby być nieporządny. Jeszcze trochę i wstyd będzie się w Polsce rozbić, bo trzeba będzie spać porządnie.

Ali7 napisał(a):
Standard noclegów w górach rośnie (choć zbyt wolno) i ja się z tego cieszę zamiast ubolewać nad brakiem możliwości przespania się w syfie i gnoju.

Wydaje mi się że trochę za bardzo galopujesz, bo nikt nie pisał tu o syfie i gnoju. Też bym nie chciał spać w syfie i gnoju, wyobraź sobie. Nie wiem czemu dla niektórych tzw. „klimat górski” jest synonimem takowego. Schronisko ma spełniać pewną specyficzną funkcję, a stając się hotelem wydaje mi się że odchodzi od tego. W sumie trochę lipa jak np. dziewczę stojące za ladą w Domu Śląskim nie ma bladego pojęcia o szlakach jakie się spod tego schroniska rozchodzą i bezradnie wzrusza ramionami zapytana o drogę przez jakiegoś turystę.

Ali7 napisał(a):
Rozwala mnie płacz np. nad obecnym kształtem schroniska na Miziowej - przecież to wcześniejsze wołało o pomstę do nieba. Podobnie płakali nad Markowymi Szczawinami, teraz będą płakać nad każdym pieprzonym kurnikiem, który w końcu zmieni się w miejsce przyjazne człowiekowi.

Na Miziowej nie nocowałem, dlatego nie wiem jak tam sprawa wyglądała. Jeśli był gnój to oczywiście źle i nie powinno tak być, ale o znowu nie chce mi się wierzyć żeby jedyną alternatywą dla tego był hotel. Mnie rozwala z kolei opis schroniska typu:

Cytuj:
Do Państwa dyspozycji oddajemy pokoje o zróżnicowanym standardzie z łazienkami i TV oraz apartamenty. (...) Czas spędzony w schronisku można umilić sobie spotkaniem przy ognisku, grą w bilard, piłkarzyki, ping - pong czy lotki. Na terenie całego schroniska możliwy jest bezprzewodowy dostęp do internetu

Po co się idzie w góry? Odebrać pocztę? TV, piłkarzyki, internet, co dalej, parking?

Zresztą... taki jest widać nieodwracalny trend i pozostaje się z tym pogodzić. Tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 6:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
wilam napisał(a):
co do wnoszenia na stok 2 par nart to może lepiej się nauczyć porządnie na jednej

Jeździłeś kiedyś na zawodniczych? Chyba nie... :mrgreen:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 6:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Zgadzam się z Alim w kwestii modernizacji schronisk jednak nie zawsze przebiega ona z zachowaniem pewnego klimatu i tradycji co jednak jest sporą stratą. O co chodzi łatwo zauważyć na przykładzie górskich miejscowości we Francji i w Austrii. W obu miejscach są luksusowe hotele ale w Austrii w większości przypadków przypominają architekturą i wystroję tradycyjne domy góralskie a we Francji betonowe kloce.

Według mnie zmodernizowane schronisko powinno zachować tradycyjny wystrój i zapewniać nocleg o zróżnicowanym standardzie. Zarówno dwójki z TV i łazienką jak też tańsze pokoje bez łazienek. Standardem powinna być ciepła woda we wszystkich kranach, internet, gniazdka w pokojach a także możliwość wysuszenia a może nawet wyprania rzeczy. Urządzenia rekreacyjne typu piłkarzyki czy nawet basen i SPA są oczywistą zaletą miejsca więc nie ma tu o czym dyskutować. Najważniejszym jednak elementem schroniska powinna być jednak taka liczba miejsc noclegowych która pozwala na zdobycia miejsca bez konieczności rezerwacji rok wcześniej. To samo tyczy się wielkości jadalni. Niestety ten problem zwykle nie zależy od właścicieli schronisk a właśnie ścisk, duchota i ludzie zalegający na glebie to główny element schroniskowego syfu, przynajmniej w Tatrach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Spiochu napisał(a):
Najważniejszym jednak elementem schroniska powinna być jednak taka liczba miejsc noclegowych która pozwala na zdobycia miejsca bez konieczności rezerwacji rok wcześniej.


Wyobrażasz sobie jakie wielkie musiałyby być schroniska w Tatrach ?

Zaś z kolei w Beskidach jest sporo obiektów (np. Turbacz, Łabowska), które prawie nigdy nie są zapełnione, a z powodu wielkości trudno je ogrzać, wyremontować dach itd.

B.


Ostatnio edytowano Pn sie 29, 2011 8:38 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL