Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 8:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Beskidy
PostNapisane: So lut 03, 2007 3:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 03, 2007 3:14 pm
Posty: 4
Cześć:) mam do Was ogromną proźbę związaną z tym, abyście odpowiedzieli na ponizsze pytania (oczywiście jezeli macie chwilkę zcasu :) :
Który z Beskidów uważasz za najbardziej atrakcyjny pod wzgledem turystycznym??
Jakie szlaki uważasz za najciekawsze i które z nich polecił/a byś swoim znajomym??
Jak wspominasz swój ostatni pobyt w Beskidzie i co najbradziej utkwiło Ci w pamięci:)
Z góry dziękuję :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 3:41 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 11:58 am
Posty: 682
Lokalizacja: Beskid Niski
Tutaj masz fajny serwis dotyczący Beskidu Niskiego:
www.beskid-niski.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 2:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 04, 2007 2:41 pm
Posty: 1
Wielu turystów docenia walory Beskidu Sądeckiego. Nikomu kto wędrował po szlakach Beskidzkich nie trzeba tłumaczyć dlaczego przyciągają one coraz więcej turystów. Osobiście jestem znudzona i przemęczona przeludnionymi i hałaśliwymi tatrzańskimi ścieżkami, długimi kolejkami do wejścia na szczyty górskie.
Wędrując po Beskidach często można nikogo nie spotkać na szlaku, dzięki czemu można "dostać" od wędrówki to czego się oczekiwało.
wszystkie miejsca na Beskidzie sądeckim są dobre do zwiedzania, godne uwagi i poświęcenia chwili czasu. Górska wędrówka to ucieczka od zgiełku miasta, wszechobecnej elektroniki, internetu, to czas gdzie można się przez chwilę wyciszyć by po powrocie do miejskiej dżungli mieć mocniej doładowane akumulatorki.:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 3:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ja generalnie powedrowalem troche tylko po Sądeckim. Bylem tam 3 razy. Moge polecic i to bardzo. Szczegolnie ze wzgledu na panujacy tam spokoj i cisze :) Ponadto przy dobrej widocznosci widac Tatry (o Pieninach juz nie wspominajac :) ). Zreszta z Piwnicznej, mozna smialo dotrzec do Szczawnicy w ciagu jednego dnia, ot taka wycieczka laczaca Beskidy z Pieninami :) Widoki ponadto bardzo pozytywne.
Z innymi porownywac nie moge, z racji tego, ze jak pisalem bylem tylko tutaj. Planuje wycieczke w Beskid Żywiecki, chodza sluchy ze rownie uroczy :twisted:
A co do tego co mi najbardziej w pamieci utkwilo podczas ostatniego pobytu, odpowiem tak:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 3:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Hubert napisał(a):
J
A co do tego co mi najbardziej w pamieci utkwilo podczas ostatniego pobytu, odpowiem tak:

Obrazek


czy to nie sa przypadkiem okolice piwnicznej i lomnicy zdroju?

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 4:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
zolffik napisał(a):

czy to nie sa przypadkiem okolice piwnicznej i lomnicy zdroju?


Jak najbardziej :) Dokladnie pomiedzy tymi miejscowosciami, przy przejsciu przez górę, ktora sie zwala bodajze Bucznik (lba sobie uciac nie dam;) ). Byles tam zolffik ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 6:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
jakze moglbym nie byc :D do piwnicznej mam nicale 30km. kiedys bardzo czesto jezdzilem tam na rowerze. tu znalazlem zdjecie piwnicznej z tej gory co jest przekaznik ale nie wiem dokladnie jak sie nazywa

Obrazek

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 7:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Pamietam dobrze ten widok :) Fajne miejsce, na pewno kiedys wroce, mimo ze mam troche wiecej niz 30 km ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 10:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Całkiem niedawno byłem w Beskidzie Śląskim. Pod koniec grudnia w miłych zimowych warunkach przespacerowałem się na odcinku Soszów-Stożek-Kiczory. Ludzi prawie w ogóle (w schronisku na Stożku byliśmy sami), a góry otulone śniegiem wyglądały pięknie.
W sylwestra natomiast poszedłem na Baranią - spokojna wycieczka w niemal absolutnej ciszy. Dopiero przy samym szczycie spotkałem ludzi. Na wieży widokowej tradycjnie wiało.

Beskidy są fajne. Doskonałe na rozruszanie kości przed wypadami w Tatry. W dodatku mam do nich raptem godzinę drogi 8)

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 11:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
zolffik napisał(a):
zdjecie piwnicznej z tej gory co jest przekaznik ale nie wiem dokladnie jak sie nazywa

Czyżby chodziło Ci o Kicarz ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 4:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 3:20 pm
Posty: 1
8)Pamiętam naszą wycieczkę klasową na która wybraliśmy się na Beskidy Sądeckie wszyscy prawie narzekali na tą długą wędrówkę po górach którą nam zafundował :evil: wychowawca który uczył wf.Był wtedy dość wielki upał najbardziej podobało nam się wyjście gdzie była taka stroma ściana chyba Beskidach Wsch. to Lackowa oczywiście była jazda ale nikt nie spadł choć nie wiele brakowało :D .Ogólnie Beskidy mają fajny klimacik by pojechać np. z dziewczyną i spędzić miły dzień i wykazać się jak bardzo jest się wysportowanym i oglądać okolice bo super widoków wcale nie brakuje i jest dość romantycznie wieczorkami ale wróćmy do konkretu .Szliśmy najgorszym szlakiem jaki tam był , to chyba niebieski czy zielony albo to i to :? jak mnie pamięć nie myli :wink: .Wiele czasu nam zajęło by go przejść ,przypomniał mi się jeszcze czarny potok który nie był łatwy do przejścia ale bardzo ciekawy no i na końcu do szliśmy do naszej noclegowni która była no prawdę żywa taka chatka w starodawnym stylu jak w polskich filmach taka góralska .No więc to tyle ale można pisać i pisać bo na prawdę jest co opisywać na temat Beskidów i całego klimatu ....To narka :wink: pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 10:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 10:09 pm
Posty: 3
Siemka:D uważam że jedno ze stromszych podejść w Beskidach Wsch. to Lackowa
- Hala Łabowska niebieskim szlakiem z Łomnicy. Moim zdaniem najostrzejsze podejście w Beskidzie Sądeckim
- Fragment GSB na odcinku Wielki Rogacz --> Radziejowa (Beskid Sądecki)
- może jeszcze odcinek zielonego szlaku Czarny Potok --> Jaworzyna Krynicka (do Diabelskiego Kamienia)
- i oczywiście Lubań z Tylmanowej przez Makowicę (mam nadzieję że nie pokręciłem bo piszę bez mapy). Po deszczu nie da rady przejść. Byłem cały w błocie a doszedłem tylko na tą Makowicę.

A propos tego ostatniego mam taką anegdotę w 100 % prawdziwą. Wybrałem się tam pierwszy raz ze znajomymi moich rodziców i ich dziećmi. Po zaparkowaniu samochodu podjeżdża góral furmanką i się pyta:
- Kaz loziecie?
- Aaa... Na Lubań
- Z tymi dziećmi?
- Taaak...
- A niek to ślog josny trafi
20 minut później wiedzieliśmy czemu Wink . Dosłownie darliśmy trawę żeby wyjsc<lol2>

jescze jakieś 2 lata temu bylem na Niemcowej...to było extremalne...brak prądu, bierzącej owdy ale wynagradzał to widok gwiazd oglądanych przeze mnie i mojego sloneczka :)
poranek i mycie w lodowatej wodzie ze strumyka świetnie orzeźwia...
do tego zebrane po drodze reklamówki grzybów :P
narzekać nie można


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 11:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 10:35 pm
Posty: 3
Mi najbardziej zapadl w pamiec Beskid Niski 8) a glownie z powodu praktycznie nienaruszonej przyrody, zreszta kazdy kto widzial tamtejsze knieje wie o czym mowie :D a moj ulubiony szlak prowadzi przez Kozie Zebro - Rriegietow - Popowe Wierchy. Zreszta jesli ktos lubi jezdzic na rowerach gorskich to beskid niski jest bezkonkurencyjny, znakomite trasy,niekiedy dość trudne technicznie ( sporo podjazdów, pokonywanie strumieni, błotko ) :mrgreen: tak czy inaczej goraco polecam i pozdrawiam wszystkich :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 11:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 10:54 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Stary Sącz
Witam wszystkich!!!
Dla mnie najwspanialszym do zwiedzania jest Beskid Sądecki pewnie za względu na to iż te rejony cechują się niesamowitym klimatem, a te szczyty są po prostu piękne(tak na marginesie mam do nich najbliżej).
Nigdy nie zapomnę tych letnich wycieczek na Chale Łabowską czy Jaworzynę - chwile jakie tam spędziłem były cudowne. Jak wspomnieli moi przedmówcy są to idealne miejsca na wycieczkę we dwoje(jeśli nie rozbiją związku to go na pewno wzmocnią)
Gorąco polecam wszystkim Beskid Sądecki!!!

pozdro. for All
StradiV

P.s. Buziak dla Gusi - Jakże mógłbym Cie zapomnieć :* :) :D

_________________
Nie znam stąd prawdopodobnie nikogo ale wszystkich pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 8:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Hubert napisał(a):
Planuje wycieczke w Beskid Żywiecki, chodza sluchy ze rownie uroczy


Nie przyjeżdżaj :lol: . Jeszcze się przypadkiem :wink: spotkamy na dworcu w Żywcu.

Oczywiście polece Babią przez Akademików. Udało mi się też :lol: pare razy być na Pilsku. Ładne motywy do fotek. Proponuje też spacer na Wielką Raczę. Jest tam teraz platforma widokowa.

A w Beskidzie Małym oczywiście Żar. Na kolanach i w worku pokutnym.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 8:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 7:07 am
Posty: 708
Lokalizacja: Bielsko - Biała
kiri_ns napisał(a):
Jak wspominasz swój ostatni pobyt w Beskidzie i co najbradziej utkwiło Ci w pamięci:)


http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3328

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 10:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 10:32 pm
Posty: 1
Cześć.

Ja polecam Gorce (Beskid Zachodni) i oczywiście okolice Tymbarku, czyli Beskid Wyspowy :) Widok na Szczawnicę jest czadowy i to mi utkwiło w pamięci oraz na dysku mojego komputera :) Pamiętajcie - Gorce są atrakcyjne :) (pod względem turystycznym - hehe)

Pozdrawiam,
grabka

_________________
Marcin Grabda
www.sadmaninstitute.art.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 12:29 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 11:48 pm
Posty: 4
Lokalizacja: KRAKÓW
mi utkwiły w pamieci bardzo Małe Pieniny:) (Pieniny tez:)
moim zdaniem sa super(czerwony szlak...czesc głównego szlaku beskidzkiego...idzie szczytami)
taka troche sielanka:)
beskid niski....cisza ,spokój,
tylko ze to prawie nie góry
ale maja ogromny urok
na góry to one tylko z dolin wygladaja bo sa niskie
ale jest tam super klimat
b.małoludzi,
stare cerkwie
pełno klimatycznych kapliczek
takie fajne,sielankowe widoki....mieszanka dolin pokrytych łakami i zalesionych 'szczytów'
Beskid sadecki tez mi sie podobał szczególnie okolice Niemcowej(koniecznie odwiedzcie babke Nowakową 2h od Rytra w górach,popytajcie ludzi to wam powiedza:)
Gorce-widac tatry,tez nie ma duzo ludzi(z wyjatkiem turbacza)....taki specyficzny klimat ,szczyty jak w beskidach jesli chodzi o wysokosc,widzisz tatry a te łąki gorczanskie to mi sie kojarzą z połoninami bieszczadzkimi(i sa stare szałasy na szlaku:)
Bieszczady.....byłęm tydzien w bieszczadzkim parku narodowymi, jest super
byłem w połowie lipca ....łaki bieszczadzkie w dolinach sa usłane kwiatami.....połoniny ....mniej kwiatów ale równiez sporo uroku
tak podsumowywująć to najbardziej mi utkwił w pamieci magurski park narodowy w beskidzie niskim i bieszczadzki park narodowy
bieszczady i beskid niski sa takie....melancholijne i nastrojowe.....
proponuje poczytac o historii tych terenów (bieszczady,beskid niski)przed zwiedzaniem.....spojrzycie na te miejsca w inny sposób...jak o tym pisze to az mnie tesknota w sercu sciska ze mnie tam nie ma:)powaznie...
poza tym wspaniale jest obserwowac przyrode tych terenów
mysle ze wszystkie beskidy sa piękne.....to który bedzie dla ciebie najpiekniejszy zalezy w duzym stopniu od twojego charakteru,oczekiwań,towarzystwa z którym je zwiedzasz,to czy interesuje cie oprócz widoków takze przyroda oraz historia danego terenu oraz kultura miejscowej ludnosci
beskid wyspowy....nie znam go dobrze ale jest jednym z bardziej ucywilizowanych,piękne sa widoki jakie mozna zobaczyc jadac trasą limanowa-nowy sącz...ogólnie fajne połaczenie cywilizacji (urokliwe wioski) z przyroda(zalesione szczyty,łaki i pola poniżej)
Babia Góra....czesc Beskidu Żywieckiego bądz Wysokiego....wybaczcie za brak pewnosci w topografii....byłęm tam kilka razy....piękne widoki i wspaniała roslinnosc na tak zwanej 'perci akademików' schodzac z diablaka do markowych szczawin łąncuchami(trasa moim zdaniem bezpieczna,łancuchy sa potrzebne ale raczej wtedy gdy pada deszcz)
okolice Zawoji sa piekne,śliczne widoki plus czesto ciekawa architektura drewniana
Orawka-piękny kościół drewniany
to jest na trasie jak sie jedzie do Chyżnego
MOJE PODSUMOWANIE:jeśli szukasz samotności,sielankowych widoków ,bliskiego kontaktu z przyroda i historią polecam beskid niski...podobnie bieszczady choć tu jest zdecydowanie więcej ludzi szczególnie latem ale tez nie jest zle:) ps,polecam schronisko od Małą Rawką w Bieszczadach,fajny,oldschoolowy,turystyczny klimat:)
Jesli szukasz 'turystycznego' klimatu...w sensie rajdy studenckie,piosenka turystyczna itp...to polecam Beskid Sądecki w szczególności
ogólnie mysle ze Beskid Sądecki ,Wyspowy i Gorce sa bardziej ucywilizowane niz bieszczady i b.niski(co jest zrozumiałe patrzac an historie powyzszych terenów),więcej jest schronisk,wsi itp
ale oczywiście to jaknajbardziej piękne tereny:)
na temat Beskidu Makowskiego ,Zywieckiego itd sie nie wypowiadam bo ich nie znam na tyle
PS.MAM PROŚBE,JAK KTOS SIE BEDZIE WYBIERAŁ W JAKIES FAJNE MIEJSCE W GÓRY TO DAJCIE ZNAC:) na razie jestem w trakcie sesji ale chetnie bym za jakis czas gdzies wyskoczył i poznał interesujace osoby:)
sorry ze powyzsza wypowiedz jest troszke nieskłądna ale jest to czesc mojej rozmowy na gg ktora postanowiłem umiescic an tym forum:)

_________________
WWW.SADMANINSTITUTE.ART.PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 5:37 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:31 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kraków
Hej :)
No ja byłem ostatnio głównie w tych najwyższych pasmach, czyli Beskid Śląski, Żywiecki, Sądecki i Gorce... Bo generalnie im wyżej tym fajniej ;) Bo jak jest nisko, to ciężko odróżnić gdzie jest góra a gdzie wieś, wychodzisz na górę a tam domy i samochody... W podstawówce też byłem w jakichś Beskidach, ale to zbyt dawno było żebym coś pamiętał :)
Na Babiej w Żywieckim jest bardzo fajnie, bo chyba najwyższa jest, i tak już trochę tatrzańsko wygląda. Mam też sentyment do Hali Lipowskiej i Turbacza, bo tam byłem po kilka razy... No i Barania też jest ok, można spróbować zatrzymać Wisłę ;)

Generalnie Beskidy kojarzą mi się z błotem i deszczem, bo jakoś tak mi się zazwyczaj trafiało :twisted:

A tu moje zdjęcia z Beskidów:
Śląski (Wisła): http://nexus.vrak.pl/dalbum/?folder=/2003-09-Wisla/
Babia Góra: http://nexus.vrak.pl/dalbum/?folder=/20 ... BabiaGora/
Żywiecki (Rajcza): http://nexus.vrak.pl/dalbum/?folder=/20 ... dZywiecki/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 9:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 11:48 pm
Posty: 4
Lokalizacja: KRAKÓW
psionides napisał(a):
Hej :)
Bo generalnie im wyżej tym fajniej ;) Bo jak jest nisko, to ciężko odróżnić gdzie jest góra a gdzie wieś, wychodzisz na górę a tam domy i samochody...


akurat w magurskim parku narodowym w beskidzie niskim mimo tego ze jest nisko to samochodu na jakims szczycie ani zaludnionej wsi nie uświadczysz:) ta kraina jest bardzo wyludniona.kiedys chodziłem z moją była pzrez cały dzien i spotkałem an szlaku jeden samochod terenowy i parke turystów...i tyle pzrez cały dzień w długi weekend majowy:))

_________________
WWW.SADMANINSTITUTE.ART.PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 9:46 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 11:58 am
Posty: 682
Lokalizacja: Beskid Niski
Często bywam w Besidzie Niskim z racji tego, że mieszkam niedaleko i w pełni zgadzam się, że jest to teren wybitnie mało uczęszczany. Jednak nie znaczy to wcale, że nie jest piękny, ba jest cudowny :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 9:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 11:48 pm
Posty: 4
Lokalizacja: KRAKÓW
si napisał(a):
psionides napisał(a):
Hej :)
Bo generalnie im wyżej tym fajniej ;) Bo jak jest nisko, to ciężko odróżnić gdzie jest góra a gdzie wieś, wychodzisz na górę a tam domy i samochody...


akurat w magurskim parku narodowym w beskidzie niskim mimo tego ze jest nisko to samochodu na jakims szczycie ani zaludnionej wsi nie uświadczysz:) ta kraina jest bardzo wyludniona.:))


oczywiście wsie są :P ale nie jest ich wiele,zwykle sa niezbyt gęsto zaludnione

_________________
WWW.SADMANINSTITUTE.ART.PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 9:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
si napisał(a):
akurat w magurskim parku narodowym w beskidzie niskim mimo tego ze jest nisko to samochodu na jakims szczycie ani zaludnionej wsi nie uświadczysz:) ta kraina jest bardzo wyludniona.


hmm w poprzedni weekend bylem na magurze malostockiej http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... ht=#127089
auta uswiadczylem. i to jakie.... :wink:

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 11:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 11:16 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Dwór Karmazynowego Króla
Witam wszystkich!

Najbardziej atrakcyjne rejony:
- Beskid Żywiecki (szczególnie masyw Babiej Góry) - zdecydowanie najbardziej
widokowy w Beskidach, świetna baza turystyczna (pełno szlaków, dużo schronisk)
- Gorce - niezapomniane widoki, dużo malowniczych polan leśnych, łatwy dojazd, schroniska głównie w części zachodniej
- Beskid Niski - olbrzymia ilość ciekawych miejsc - zapomniane wioski,
pozostałości wsi wysiedlonych podczas akcji "WISŁA", masa cerkwi,
kościołów (w tym na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO!), na szlakach pusto, niestety schronisk prawie nie ma, wsie często bez sklepu itp., PKS'ów też mało)


pozdrawiam

_________________
www.sadmaninstitute.art.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 10, 2007 4:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 10, 2007 4:25 pm
Posty: 1
w pełni zgadzam sie z gurgurot'em co do masywu babiej góry, jestem tam w kazde ferie,wakacje,itp(moja babcia mieszka niedaleko) od jakis 10 lat ale chodzic po gorach zacząłem jakies 5 lat temu i tak mi sie spodobało ze od tego czasu nie wyobrazam sobie innego sposobu na spedzenie wolnego czasu... Uwielbiam chodzic mniej uczeszcanymi szlakami, znajdywac miejsca o ktorych nie miałem pojecia ze istnieja chociaz przechodzilem kolo nich juz wiele razy a jest tam takich miejsc naprawde wiele..... :D polecam z całego serca... pozdro dla wszystkich i do zobaczenia na szlaku :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 10, 2007 4:55 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 16, 2006 8:30 pm
Posty: 46
Beskid Niski... chyba obecnie jedno z najbardziej dzikich miejsc na wędrowanie po Polsce. Miałem okazje pochodzic po tej łemkowszczyźnie w grudniu i musze przyznać, że ma to miejsce swoja magię. Do tego łemkowie (przepraszam :) rusini;)) sa bardzo miłymi osobami i chetnie zapraszaja do siebie i opowiadaja o staaaarych czasach :)

Wieć... nie polecam :wink: czym mniej tam ludzi tym tam fajniej 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 11, 2007 4:22 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Żywiecki i tereny od przeł. Użockiej po źródła Cz. i B. Czeremoszu. :)

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 11, 2007 10:53 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 2:08 pm
Posty: 357
Lokalizacja: Gdynia
mam zaplanować ok.10-dniowy obóz wędrowny dla drużyny (tam już nie wnikam ale poprostu obóz) miejsce - głównie gorce, pieniny (to chyba na jeden czy dwa dni max) no i pobliskie inne beskidy.. Co mi doradzacie? Od czego zacząć... Gorce, potem pieniny i na końcu coś w stylu babia góra? O pomoc proszę bo z mapą będę mieć do czynienia tylko rzecz w tym, że ja w tych okolicach mało się orientuję, jak w góry to w tatry, więc jak jest tu jakiś specjalista to niech doradzi ;) Trasy zamierzam przyjać, że czas podany na mapie będę wydłużać m.in. 2 razy - na ten obóz pojadą m.in. małe dziewczyny :roll:

_________________
"Góry są środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 11, 2007 12:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 11:32 am
Posty: 9
Jeśli to obóz wędrowny i to z dziewczynkami ,które nie są zaprawione do wędrówek górskich to raczej ograniczcie się do jednego pasma .Np. Pasmo babiogórskie.jałowieckie iPasmo Policy ,ewentualnie można odwiedzić jeszcze Orawę. Takie skakanie od Gorc przez Pieniny po Babią wymaga dużego wysiłku i myślę ,że "młodzież" mało by" wyniosła" z takiego "misz-masz"

Gdybyś była zainteresowana pasmami, które proponuję to wystarczy wystukać : Babia Góra i znajdziesz multum wiadomości na interesujący Cię temat.

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam Babią i okolice bo znajdziecie tam wiele atrakcji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 11, 2007 12:10 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 2:08 pm
Posty: 357
Lokalizacja: Gdynia
Ja wiem ale ma to być obóz 10-czy 12-dniowy a na gorce i pieniny poświęci się może 3, 4 dni?

_________________
"Góry są środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL