Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 8:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja myślę, że reporterzy wybrali "odpowiedni materiał" do "sprzedaży". Poza tym z pewnością chłopaki przeżyli tam stres i pod wpływem tego stresu ludzie różnie mogą się zachowywać. Tym bardziej, ze jest to człowiek młody i pewnie pierwszy raz przed kamerą. Z pewnością wie, że go oglądają znajomi, rówieśnicy. Nie brałbym tego tak dosłownie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Sonka napisał(a):
Proponuję ankietę...

Zapewne mało kogo to interesuje, a jeśli już, to nie bardziej niż rzep psa...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:51 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
kilerus napisał(a):
Ja myślę, że reporterzy wybrali "odpowiedni materiał" do "sprzedaży". Poza tym z pewnością chłopaki przeżyli tam stres i pod wpływem tego stresu ludzie różnie mogą się zachowywać. Tym bardziej, ze jest to człowiek młody i pewnie pierwszy raz przed kamerą. Z pewnością wie, że go oglądają znajomi, rówieśnicy. Nie brałbym tego tak dosłownie.


Ale wyszedł na idiotę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:53 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Basia Z. napisał(a):
Jeżeli jest jakiś formalny organizator - powinien go zgłosić do odpowiedniego kuratorium, co jest właściwie czystą formalnością.
Inna sprawa, że chyba 50 % organizatorów, zwłaszcza tych poza szkolnych tego nie przestrzega.


Pewnie dlatego, że o tych przepisach nic nie wiedzą. Co przeszkadza Ministerstwu aby o tych przepisach od czasu do czasu przypomnieć?
Jak sobie przypominam to nawet po tak spektakularnym wypadku jak lawina na Rysach, Ministerstwo nawet się nie zająknęło w tej kwestii a za to przypominam sobie, że pani dyrektor Liceum w Tychach oświadczała w mediach, że wyjazd nie miał nic wspólnego z szkołą bo organizował go klub sportowy "Pion" (chyba tak się nazywał).

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Basia Z. napisał(a):

Ale wyszedł na idiotę.


Ja wiem?... Każdy z nas coś kiedyś palnął...


Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2013 12:02 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
vbdf


Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2013 12:02 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Skoro uważacie, że:
- media żerują i robią wszystko, by "materiał" był sensacyjny, bo to się lepiej sprzedaje,
- chłopak jest mało wiarygodny, bo stres po przejściach i przed kamerą,
- organizator umyślnie zadymia sprawę, by chronić własny tyłek...
...to na dobrą sprawę nadal nie mamy wiarygodnego materiału do dyskusji!
Sam wcale nie twierdzę, że jest inaczej...
Zatem może zaprzestańmy jakichkolwiek na ten temat wypowiedzi ograniczając się do wstawiania linków z kolejnymi doniesieniami w sprawie.
Spuśćmy powietrze z tego balona, bo rzeczywiście wygląda na zbyt rozdęty...

P.S.: Jedynymi niezadowolonymi z takiego naszego stanowiska zapewne okażą się wiadome miejscowe "frygi" od razu ostro nakręcane całą tą sprawą i ochoczo dolewające oliwy do ognia.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2013 12:16 pm przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Markiz napisał(a):

Pewnie dlatego, że o tych przepisach nic nie wiedzą. Co przeszkadza Ministerstwu aby o tych przepisach od czasu do czasu przypomnieć?
Jak sobie przypominam to nawet po tak spektakularnym wypadku jak lawina na Rysach, Ministerstwo nawet się nie zająknęło w tej kwestii a za to przypominam sobie, że pani dyrektor Liceum w Tychach oświadczała w mediach, że wyjazd nie miał nic wspólnego z szkołą bo organizował go klub sportowy "Pion" (chyba tak się nazywał).


Było, nawet Lech coś wyciągał, kuratoria rozsyłały pisma po szkołach.
Inna sprawa, że samo zgłoszenie do kuratorium nic by nie dało i nie daje.
W całej sprawie podstawą jest rozsądek i tyle.

W obecnej postawie szefa tego biura zabrakło mi odrobiny pokory i powiedzenia "przepraszamy, popełniliśmy błąd". Mówieniem o tym, że 22-letni instruktor ma 10-letnie doświadczenie w górach ośmiesza się (w takim razie mój 26-letni syn ma prawie 27-letnie doświadczenie górskie, bo już będąc w ciąży, z nim w brzuchu chodziłam po górach).
Z drugiej strony - medialny lincz też nie jest uzasadniony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Będzie sprawa sądowa o narażenie życia i niedopełnienie obowiązków. Nie może być inaczej ponieważ pseudoinstruktorzy tej szkółki zostawili dzieciaki w górach same bez opieki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
chief napisał(a):
Stefan 1856 napisał(a):
Mnie osobiście kłuje w oczy wiek opiekuna grupy. Może on już jakimś kozakiem, nie wiem, ale 22 lata hm....

Czasem przez parę lat bardzo intensywnego chodzenia, można zdobyć więcej doświadczenia, niż przez 20, cz 30 lat, łażenia "od czasu, do czasu"

Pewnie i tak jest, ale wydaje mi się jednak, że nie chodzi tu a strikte doświadczenia w tego typu zabawach, ale w ogóle doświadczenie życiowe, chłód i dystans człowieka z 20 letnim stażem.
Nie chce oceniać chłopaka, ale zastanowiłbym się czy wysłać dziecko na survivala pod opiekę gołowąsa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
trekker napisał(a):
Będzie sprawa sądowa o narażenie życia i niedopełnienie obowiązków. Nie może być inaczej ponieważ pseudoinstruktorzy tej szkółki zostawili dzieciaki w górach same bez opieki.

Zapewniam, że istnieje droga obejścia tego problemu, a zachowanie właściciela firmy wskazuje, że on już je zna i zaczyna realizować...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Basia Z. napisał(a):
W obecnej postawie szefa tego biura zabrakło mi odrobiny pokory i powiedzenia "przepraszamy, popełniliśmy błąd".

No, ale co ma robić?
Media juz wydały na nim wyrok, juz mają swoja wersje wydarzeń, wyolbrzymioną i często przekłamaną. Facet ma sie nie bronić przed tym?
Gdy powie „przepraszam”, to jest duże prawdopodobieństwo, ze media ponownie tą wypowiedź przekręca, ze właśnie przyznał się do winy.
Facet ma teraz tak przesrane, ze walczy o przetrwanie, zarówno swej firmy, jak i żądania „krwi” przez społeczeństwo. Przeca na tym Forum już powiedziano, że powinien być proces pokazowy, dla przykładu.
Niestety, jeśli nie będzie się bronił, to tak jakby się przyznał do winy. Gościu prowadzi firmę przez 20 lat, zorganizował ponad 1000 wyjazdów… czy słyszeliśmy kiedyś o jego inszej wpadce?... ja, nie słyszałem, więc chyba można założyć, że organizator działa profesjonalnie i zatrudnia osoby kompetentne. Czy przez to, że ten obóz miał pewne drobne błędy logistyczne, można doprowadzić, aby faceta zniszczyć?... bo media i społeczeństwo żąda krwi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
trekker napisał(a):
Będzie sprawa sądowa o narażenie życia i niedopełnienie obowiązków. Nie może być inaczej ponieważ pseudoinstruktorzy tej szkółki zostawili dzieciaki w górach same bez opieki.


O ile dojdzie do sprawy, czego nie jestem tak absolutnie pewien/ Jeśli jednak tak i to zakończonej wyrokiem skazującym to uzasadnienie wyroku będzie wielce interesującym tekstem.

Już sama nazwa "szkoła przetrwania" jest niejednoznaczna. Bo to może oznaczać, że ktoś (instruktor, nauczyciel) uczy mnie/ucznia jak radzić sobie w warunkach skrajnych lub bliskim skrajnych, bo w warunkach sprzyjających słowo "przetrwanie" traci sens, ale również i to, że to jest taka szkoła wewnętrzna, ja muszę pogłówkować jak sobie poradzić, co najwyżej po teoretycznym wprowadzeniu.

Piszesz, trekker, że sprawa pewna bo zostawili dzieciaki bez opieki. No to skoro tak to harcerstwo powinno natychmiast likwidować sprawność "trzy pióra" bo tam trzeba spędzić trzy dobu bez opieki.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... ia.html#MT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 1:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
GOPR napisał(a):
Wcześniej widzieliśmy zmarzniętych, przerażonych młodych ludzi, którzy nie dawali rady iść. Jak się ogrzali, zjedli żurek i poczuli się bezpiecznie, wyszła z nich wielka arogancja. Zaczęli opowiadać, że daliby sobie radę, że tam na górze wcale tak źle nie było

Nie mam pytań


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 1:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A ja mam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 1:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
chief napisał(a):
ten obóz miał pewne drobne błędy logistyczne

:lol: :lol: :lol:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 2:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
kilerus napisał(a):
A ja mam.

Ja także, ale poczekam, aż się sprawa rozwinie w spokojną dyskusję na solidnych podstawach udokumentowanych faktów.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 2:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Stefan 1856 napisał(a):
Czy sa jakieś regulacje, przepisy, wymogi minimalne prawne kto może takie eventy organizować? Czy zwykła wolność gospodarcza w temacie.
Bo zupełnie się nie orientuje

W bardzo dużej mierze wolność gospodarcza. Popytałam się jak to wygląda w praktyce. I tak osoby prowadzące tego rodzaju imprezy są przeważnie instruktorami rekreacji ruchowej, w tym surwiwalu. Mają ukończone kursy zakończone egzaminem. Praktycznie każdy z nas może nim zostać po wysłuchaniu 100 godzin lekcyjnych wykładów i 80 godzin praktyki.
W przypadku Bieszczadów to u nas jest poprzeczka podwyższona. Takie imprezy mogą prowadzić instruktorzy i starsi instruktorzy ratownictwa GOPR lub TOPR. Tu poprzeczka jest nie do przeskoczenia, muszą być ratownikami. Szkolenia wszechstronne łącznie ze wspinaczką prowadzoną w/g programów Polskiego Związku Alpinistycznego.

GOPR wrzucił filmik aby unaocznić warunki w jakich były dzieciaki. To było działanie spowodowane zachowaniem medialnym organizatorów. Nie jest prawdą, że towarzyszyły ratownikom specjalnie kamery. Ratownicy posiadają je przyczepione do ubrania jako standardowe wyposażenie. Na podstawie filmików potem wyciągają wnioski i szkolą się. Nie należy brać poważnie słów chłopaka. To ponoć jest normalna reakcja na stres, tak zachowują się osoby po traumie. Prawie każdy poszkodowany potem mówi od rzeczy. Chodzi szczególnie o ten azymut 30. Tyle usłyszałam od mądrego człowieka czyli specjalisty od ratowania. Instruktorowi może grozić do 5 lat. Nie był karany wcześniej, dobra opinia, opinia rodziców i podopiecznych więc jeżeli dojdzie do procesu to otrzyma na pewno wyrok znacznie niższy i w zawiasach.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2013 2:17 pm przez Sonka, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 2:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Stefan 1856 napisał(a):
GOPR napisał:
Wcześniej widzieliśmy zmarzniętych, przerażonych młodych ludzi, którzy nie dawali rady iść. Jak się ogrzali, zjedli żurek i poczuli się bezpiecznie, wyszła z nich wielka arogancja. Zaczęli opowiadać, że daliby sobie radę, że tam na górze wcale tak źle nie było


Nie mam pytań

Dla mnie ta wypowiedź GOPR-owca jest tak bezsensowna i nielogiczna, że szkoda gadać. Zasmuca mnie fakt, że sami ratownicy zaczynają działać medialnie. Rozumiem, ze chcą nagłośnienia sprawy, bo może dostana więcej kasy z budżetu, ale już bez przesady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 2:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Sonka napisał(a):
GOPR wrzucił filmik aby unaocznić warunki w jakich były dzieciaki

A jakież to rewelacje są w tym filmiku, których byśmy nie wiedzieli wcześnie?
Co ten filmik pokazuje?... nic. Na kim ma zrobić wrażenie?... chyba na gospodyniach domowych :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 2:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Bez przesady, przychodzą media do gopru i zadają pytania. To co ma ratownik powiedzieć - że nie wyrazi opinii bo sie nie chce lansować?
Po większości akcji ratownicy mówią często o słabym przygotowaniu i lekkomyślności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kilerus napisał(a):
A ja mam.


Ja też.

No to po kolei

1. Drugi instruktor. Nie wiadomo jakiego wieku i o jakim doświadczeniu.

2. Jak wynika z tekstu to policja postawiła zarzut. Jak mi się wydaje. to zarzut przedstawia prokuratorm ale może się nie znam.

3. Jeśli instruktorów było dwóch to dlaczego policja obciąża tylko jednego?

4. Dziennikarz barwnie opisuje jak to uczestnicy "walczyli" dzielnie w górach a instruktorzy w ciepełku. w hotelu, szkoda, że nie dodał, że na gazie i z panienkami, Ale skoro jeśli wg. ptogramu szkoły właśnie uczestnicy mieli być sami a z instruktorami mieli utrzymywać tylko kontakt telefonicxny, to gdzie mieli być? W kinlu na dworcu autobusowym?

5. Zawiadomienie GOPR - GOPR-owcy mówią, że otrzymali zawiadomienie, tylko nie powiedzieli (albo dziennikarze zapommniał podać) od kogo? Uczestników czy instruktow?
Kierownik szkoły z Wrocławia, twierdzi, że instruktorzy. No więc kto?

Jśli prokuratura podzieli zarzuty policji i sprawa pójdzie do Sądu a zarzut będzie brzmiał - "pozostawienie uczestników samym sobie) to ława oskarżonych powinna być dłuższa:
- obaj instruktorzy,
- szef fundacji, bo ustalił program z absencją instruktóró w czasie akcji
- kto wie, może i rodzice, bo na ten program się zgodzili

Ale wtedy to oznacza absolutny kres imprez z szkołą przetrwania w nazwie.

O to chodzi???
Sonka napisał(a):
GOPR wrzucił filmik aby unaocznić warunki w jakich były dzieciaki


Sonka - jeszcze raz powtarzam - przestań judzić. Jakie dzieciaki? Trzy osoby pełnoletnie, reszta powyżej 16 lat???? Jeszcze raz proszę - oddal się możliwie szybko póki jeszcze staram się być elegancki.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:15 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Stefan 1856 napisał(a):
Po większości akcji ratownicy mówią często o słabym przygotowaniu i lekkomyślności.

ok., ale niech to robią z logiką, bo poza gospodyniami, słuchają je tez ludzie chodzący po górach :mrgreen:
GOPR-owiec powiada, że widzieli, ze byli zmarznięci. Odkrycie Hameryki. Jak ma wyglądać człowiek, który praktycznie w bezruchu, kilka godzin przy mrozie i silnym wietrze oczekuje na ratowników?

GOPR-owiec powiada, ze byli przerażeni… ja na tym filmiku widziałem jena osobę i daleko jej było do przerażenia. Jednocześnie mieli być prawo wystraszeni, gdyż prawdopodobnie nigdy się z takimi warunkami wcześniej nie spotkali. Warto też zauważyć, ze po parogodzinnym oczekiwaniu w tak skrajnych warunkach, gdzie nie wiadomo, kiedy ratownicy przyjdą i czy na pewno przyjdą, psycha raczej leci w dół, niż się unosi. Już sam parogodzinny głośny łomot namiotu, może działać na psychikę bardzo negatywnie, a „biała pustka” bardziej to potęguje.

GOPR-owiec powiada, ze mieli problem z poruszaniem się. A jak człowiek wymarznięty ma się zachowywać, chodzić w podskokach?

GOPR-owiec, powiada, ze byli wykończeni, ale po wypiciu herbaty i wsunięciu żurku, nagle odzyskali siły. No, ja nie wiem, jaka jest u niego definicja wycieńczenia, ale parę razy miałem tak, ze zszedłem z gór nieźle wyrypany. Nie ma szans, aby jakaś herbata, czy żurek, postawił mnie na nogi. Więcej, po sporym zmęczeniu, nie byłym w stanie nic zjeść, poprzez brak apetytu. Jedynie, co to gdzieś usiąść i się przekimać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Markiz napisał(a):
Sonka - jeszcze raz powtarzam - przestań judzić. Jakie dzieciaki? Trzy osoby pełnoletnie, reszta powyżej 16 lat???? Jeszcze raz proszę - oddal się możliwie szybko póki jeszcze staram się być elegancki.

Rozmowa z Panem przypomina mi rozmowy w ekologami, bełkot, przekonanie o własnej nieomylności połączone z groźbami.

chief napisał(a):
ok., ale niech to robią z logiką, bo poza gospodyniami, słuchają je tez ludzie chodzący po górach

Hmm, na jakiej postawie to mówisz. Zarzucasz niekompetencję ratownikowi i przewodnikowi w jednej osobie.

chief napisał(a):
No, ja nie wiem, jaka jest u niego definicja wycieńczenia, ale parę razy miałem tak, ze zszedłem z gór nieźle wyrypany.

Ile masz lat? Z moich obserwacji wynika jasno, że dzieci i młodzież mają cudowną moc regeneracji sił. Znacznie szybciej odzyskują siły niż osoby dorosłe czy w średnim wieku.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
Nie ma szans, aby jakaś herbata, czy żurek, postawił mnie na nogi. Więcej, po sporym zmęczeniu, nie byłym w stanie nic zjeść, poprzez brak apetytu. Jedynie, co to gdzieś usiąść i się przekimać.


Ale chief, Ty jesteś, najmocniej przepraszam, człek w podeszłym wieku i zgrzybiały. :D :D :D Takie, wedle Sonki, dzieciaki, to tak już mają, że nawet herbaty i żurku im nie trza - wystarczy puścić trochę hikhopu i już na chodzie. A jakby im GOPR podprowadził chętne panienki to by nabrali takiej ochoty, żeby wykopali GOPR na dół i poszli dalej "przetrwać".

Żarty na bok - łzawa szopka, aż dziw, że nie było jeszcze wywiadu z Sonką, oczywiście razem z ciotką. :P :P
:P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Markiz napisał(a):
Jakie dzieciaki? Trzy osoby pełnoletnie, reszta powyżej 16 lat????

Jak miałem 16 lat pojechałem do Jarocina na tydzień bez kompletnie niczego, nie licząc ubrania i dałem rade. To był survival :mrgreen:
Jeden znajomy z tej samej ekipy kiedy już upadł na samo dno (prochy, wóda, bijatyki) uciekł w Bieszczady i zamieszkał w szałasie własnej roboty. Od ćwierćwiecza nie znam dalszych jego losów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Markiz napisał(a):
Jśli prokuratura podzieli zarzuty policji i sprawa pójdzie do Sądu a zarzut będzie brzmiał - "pozostawienie uczestników samym sobie) to ława oskarżonych powinna być dłuższa:
- obaj instruktorzy,
- szef fundacji, bo ustalił program z absencją instruktóró w czasie akcji
- kto wie, może i rodzice, bo na ten program się zgodzili

Ale wtedy to oznacza absolutny kres imprez z szkołą przetrwania w nazwie.

O to chodzi???

Wcale nie oznacza końca szkół. Sprawa wygląda tak że nie zostawia się dzieciaków bez opieki w górach. Instruktor powinien być cały czas z nimi. Nie musi w tym czasie nic im podpowiadać ani brać czynnego udziału w działaniach grupy jednak musi być aby w razie czego móc natychmiast reagować.

Co do samej szkoły to też widać jak jest ona wiarygodna chociażby po teksie oświadczenia w którym napisali: "zawiadomili znajdujących się nieopodal opiekunów" :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Sonka napisał(a):
Rozmowa z Panem przypomina mi rozmowy w ekologami, bełkot, przekonanie o własnej nieomylności połączone z groźbami.



Rany Boskie! Jeszcze ciotka to przeczyta i wydziedziczy! Jej ekologia nie schodziła z ust, tzn. klawiatury.

Lepiej powiedz jak to z tymi dziećmi? Bo jak czytam Twoje posty to oczyma wyobraźni widzę korowód diesięciolatków lub góra dwunastolatków brnących w przerażeniu przez bieszczadzkie śniegi i lody posłane tam samotnie przez zwyrodnialców, pewnie jeszcze o odmiennej orientacji seksualnej.

PS.
Co do ekologów - zgadzam się w całej rozciągłości - szczególnie uwielbiam tych przywiązanych łańcuchem do drzewa.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 3:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
1. Drugi instruktor. Nie wiadomo jakiego wieku i o jakim doświadczeniu.

Było ich dwóch:
1. 22 latek z ponad 10-cio letnim stażem pracy w górach (sic!), co to z dołu sprawował opiekę "przez telefon",
2. 19-to latek, co to do kamery się chwalił, że poszli mimo sugestii GOPR-u, bo już przy "trójce" lawinowej chodzili...

Markiz napisał(a):
2. Jak wynika z tekstu to policja postawiła zarzut. Jak mi się wydaje. to zarzut przedstawia prokuratorm ale może się nie znam.

Ja też się nie znam na tyle, by odpowiedzieć.

Markiz napisał(a):
3. Jeśli instruktorów było dwóch to dlaczego policja obciąża tylko jednego?

Tu mam swoją własną hipotezę: jeden(22 l.) był na etacie, a drugi (19 l.) właśnie tam zdawał egzamin kwalifikacyjny do zatrudnienia.

Markiz napisał(a):
5. Zawiadomienie GOPR - GOPR-owcy mówią, że otrzymali zawiadomienie, tylko nie powiedzieli (albo dziennikarze zapommniał podać) od kogo? Uczestników czy instruktow?
Kierownik szkoły z Wrocławia, twierdzi, że instruktorzy. No więc kto?

Właściciel firmy z Wrocławia wyjaśnia, że "zdalny" instruktor z powodu kichy pogodowej zadzwonił do GOPR z prośbą o radę "co robić, bo zagrożenia życia nie ma, ale ci na górze boją się zejść?" i "przy okazji" zostawił numer telefonu jednego z "góry". Potem GOPR zadzwonił do tego na "górze" i po rozmowie z nim GOPR sam podjął "integralną decyzję" o natychmiastowym uruchomieniu akcji poszukiwawczo ratunkowej.
A jak było naprawdę, to się dowiemy, albo i nie, z dokumentów procesowych.

Markiz napisał(a):
ława oskarżonych powinna być dłuższa:
- obaj instruktorzy,
- szef fundacji, bo ustalił program z absencją instruktóró w czasie akcji
- kto wie, może i rodzice, bo na ten program się zgodzili

Zgadzam się w każdym punkcie poza pierwszym jeśli moje podejrzenia są słuszne: jeden był na etacie, a drugi właśnie tym biwakiem o etat walczył. Nie wiem jak w SAS-Wrocław, ale u mnie oblał bez prawa do poprawki. Ale za to uniknie odpowiedzialności...

Markiz napisał(a):
to oznacza absolutny kres imprez z szkołą przetrwania w nazwie.

Jakoś łez nie ronię, włosów nie rwę...
"Szkoły przetrwania" co uczą targać letnie namiociki zimą na górskie granie zamiast umiejętnego "szałasowania" w lesie mogą po mojemu w ogóle nie istnieć...

Markiz napisał(a):
Sonka /-/ przestań judzić.

Judyta to była ta żydowska wdowa, co walcząc o swoje wpierw spiła i uwiodła asyryjskiego wodza Holofernesa, a potem na śpiku łeb mu urżła, nie?
No to ja Ci powiem: nic i tak nie wskórasz...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2013 4:15 pm przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL