Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 7:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 11:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14901
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Dziś rano obudziłem się i doznałem olśnienia, niczym onegdaj Pitagoras, Archimedes, Władymir Uljanow i Mao Zedong.
W związku z powyższym oświadczam:
a) Nie czytałem i nie będę, przynajmniej teraz, czytał tego wątku.
b) Jestem za zniesieniem wszelkich ograniczeń administracyjnych wychodzących poza prawo ogólne w wykonywaniu zawodu przewodnika górskiego i wysokogórskiego na terenie Polski.
c) Nie mam zamiaru odnosić się do argumentacji przeciw, jakkolwiek by nie była mądra. Chyba, że mi się zechce.
d) Tak tylko na marginesie, wszelkie szacowne organizacje zrzeszające dotąd przewodników górskich niech jak najbardziej zostaną i niech nadal robią egzaminy dla tych, którzy będą chcieli je zdawać. Jedynym benefitem z tytułu zdania takowego egzaminu czy opłacenia rocznej składki powinien być "dyplom uznania" plus ewentualnie jakiś breloczek lub blaszka będąca znakiem zastrzeżonym danej organizacji.

Pozdrawiam!
Gruby

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 12:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Czy nikt nie zauważył że Zimowski jak widzi że nic się nie dzieje na forum to wypisuje u siebie na blogu kolejne bzdety i potem wkleja tutaj aby robić sensację jaki to on jest operatywny.
Był spokój jakiś czas i na nowo to samo.
Wałkuje w koło to samo że staje się to już nudne.
Panie Zimowski przewodnictwo górskie dalej jest i przez najbliższy czas będzie.
Gowin chwilami to nie wie co pisze i mówi.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 12:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
przewodnictwo górskie dalej jest i przez najbliższy czas będzie


Znaczy, przed 1998 nie było "przewodnictwa górskiego?"

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 1:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
naczy, przed 1998 nie było "przewodnictwa górskiego?"



Mnie nie interesuje co było 15-20lat temu żyjemy w czasach dzisiejszych i interesuje mnie przyszłość.
A nie co Kowalski robił w latach 30 XX wieku.
Więc człowieku nie wracaj do czasów prehistorycznych.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 1:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Maciej_Zimowski napisał(a):
A propos ratownictwa wodnego - są wytyczne w ustawie i co z tego? Uprawnienia zawodowe nadaje jednak nie monopolista - państwo, tylko firma/organizacja, których może być mnogość.

ale to Państwo decyduje, a nie firma/organizacja, jakie maja być szkolenia i egzaminy. Państwo decyduje, czy dana firma/organizacja może je przeprowadzać. Nawet, gdy sie na to zgodzi, to po pewnym czasie może ich wykluczyć. Więc trudno nie mówić, ze ratownictwo wodne nie jest po kontrola Państwa.

Deregulacja byłaby wtenczas, gdyby WOPR, czy insze podmioty, bez ograniczeń Państwowych, same decydowały o zakresie szkolenia i poziomie egzaminów, a rynek by wybierał sam, kogo chce zatrudniać.
Chyba o to Waściowi chodzi w przewodnictwie górskim?

Więc pisanie na blogu, że zawód ratownika wodnego jest uwolniony i deregulowny, nie ma nic wspólnego z prawdą. Jedynie, co, to mydlenie oczu, tym, którzy nie sięgną do Ustawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 2:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Prawie jak z przedszkolakami, ale cierpliwie wytłumaczę.

Cytuj:
Więc trudno nie mówić, ze ratownictwo wodne nie jest po kontrola Państwa.


A ja tego nie mówię. Pod kontrolą państwa jest każda działalność instytucjonalna - w mniejszym lub większym stopniu. Również moja - państwo narzuca pewne wzory umów, zakres ubezpieczenia itp. Restauracjom normy sanitarne, firmom transportowym tachografy itd. itp.

Natomiast nie ma to nic wspólnego z regulacją zawodu. O tym mówimy kiedy urząd państwowy decyduje o nadawaniu uprawnień zawodowych w każdym osobnym przypadku i ma na to MONOPOL. Dlatego zawód ratownika wodnego nie jest na liście regulowanych.

I ten przykład z ratownictwem jest bardzo dobry. Nikt nie zaprzeczy że na zdrowie i życie ludzkie wpływ kwalifikacji ratownika wpływ ma ogromny. A jednak tutaj państwo wyznacza jedynie ogólne ramy szkoleń a cały proces certyfikacji i egzaminowania ceduje na firmy zewnętrzne. Na legitymacji WOPR nie ma orzełka tylko logo WOPR. I tam jest przechowywana cała dokumentacja itp.

Nowa ustawa dopuszcza też inne firmy ratownicze - efekt - spadają ceny. I łatwiejszy jest dostęp do zawodu. Gdyby w WOPR jakaś sitwa zaczęła ograniczać dostęp np. odpytując na egzaminie "podaj wszystkich medalistów olimpijskich w pływaniu" - kandydaci uciekli by do konkurencji.

I tu jest clou absurdu - żeby ratować ludzi proces jest uproszczony, żeby oprowadzać po Krupówkach urząd państwowy egzaminuje każdego z osobna i ma na to monopol. W efekcie dochodzi do up...ania kandydatów na egzaminach z drobiazgów krajoznawczych. Przewodnictwo górskie musi być zderegulowane tak jak każde inne.










[/quote]

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 3:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Maciej_Zimowski napisał(a):
znaczy, przed 1998 nie było "przewodnictwa górskiego?"
Mnie nie interesuje co było 15-20lat temu żyjemy w czasach dzisiejszych i interesuje mnie przyszłość.
A nie co Kowalski robił w latach 30 XX wieku.
Więc człowieku nie wracaj do czasów prehistorycznych.
Kandydata na przewodnika górskiego nie interesuje historia przewodnictwa turystycznego, zwłaszcza górskiego w Polsce? Zaiste zdumiewające!

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 4:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Kandydaci na przewodników powinni się tematem szczególnie interesować, gdyż jeżeli enklawa regulacyjna w "górach" zostanie utrzymana, to za rok - dwa zaczną się wielkie protesty i zamieszanie.

http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/przew ... 15639992,n

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 8:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
Kandydata na przewodnika górskiego nie interesuje historia przewodnictwa turystycznego, zwłaszcza górskiego w Polsce? Zaiste zdumiewające!



Historia taternictwa, turystyki itp a nie twoje chore przypuszczenia "co było jak ja Lech chodziłem w pieluchach"



Maciej_Zimowski napisał(a):
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/przewodnickiemu-rozbiorowi-polski-mowimy-nie,15639992,n



W dalszym ciągu podtrzymuje zdanie "idź się lecz" raczej na nogi bo na głowę to już za późno.


Uwolnijmy wszystkie zawody! Gowin ma takie pojęcie o tym jak umarłemu jest potrzebne kadzidło.
Klasę już pokazał przy projekcie "zapłodnień in vitro"

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 8:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14901
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
raffi79. napisał(a):
...Uwolnijmy wszystkie zawody! Gowin...

Demagogia, Gowin nic takiego nie mówi.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 9:53 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
W dalszym ciągu podtrzymuje zdanie "idź się lecz"


Podtrzymywać sobie możesz... nie powiem co. W tej kwestii jeśli już, to posłucham się dyplomowanego lekarza a nie internetowego amatora. :mrgreen:

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 2:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Maciej_Zimowski napisał(a):

A ja tego nie mówię. Pod kontrolą państwa jest każda działalność instytucjonalna - w mniejszym lub większym stopniu. Również moja - państwo narzuca pewne wzory umów, zakres ubezpieczenia itp. Restauracjom normy sanitarne, firmom transportowym tachografy itd. itp.

Natomiast nie ma to nic wspólnego z regulacją zawodu. O tym mówimy kiedy urząd państwowy decyduje o nadawaniu uprawnień zawodowych w każdym osobnym przypadku i ma na to MONOPOL. Dlatego zawód ratownika wodnego nie jest na liście regulowanych.

I ten przykład z ratownictwem jest bardzo dobry. Nikt nie zaprzeczy że na zdrowie i życie ludzkie wpływ kwalifikacji ratownika wpływ ma ogromny. A jednak tutaj państwo wyznacza jedynie ogólne ramy szkoleń a cały proces certyfikacji i egzaminowania ceduje na firmy zewnętrzne. Na legitymacji WOPR nie ma orzełka tylko logo WOPR. I tam jest przechowywana cała dokumentacja itp.

Nowa ustawa dopuszcza też inne firmy ratownicze - efekt - spadają ceny. I łatwiejszy jest dostęp do zawodu. Gdyby w WOPR jakaś sitwa zaczęła ograniczać dostęp np. odpytując na egzaminie "podaj wszystkich medalistów olimpijskich w pływaniu" - kandydaci uciekli by do konkurencji.

I tu jest clou absurdu - żeby ratować ludzi proces jest uproszczony, żeby oprowadzać po Krupówkach urząd państwowy egzaminuje każdego z osobna i ma na to monopol. W efekcie dochodzi do up...ania kandydatów na egzaminach z drobiazgów krajoznawczych. Przewodnictwo górskie musi być zderegulowane tak jak każde inne.


Przewodnictwo górskie to nie jest oprowadzanie po Krupówkach, ale mniejsza o to, bo teraz nie o to mi chodzi.

Jeżeli ta deregulacja miałaby wyglądać tak jak piszesz - jestem jak najbardziej ZA.
Tylko mam kilka pytań uściślających - bo nie znam się na ratownictwie wodnym.

Czy inne podmioty oprócz WOPR mają możliwość egzaminowania ratowników ?
Jeżeli tak - to kto określa wytyczne i wymagania egzaminacyjne ?

W przypadku przewodnictwa górskiego - nie bardzo widzę w tej chwili organizację, która mogłaby zająć się egzaminami, bo PTTK już dawno nie ma na nie monopolu.

Tylko w przypadku przewodnictwa tatrzańskiego taka organizacja istnieje - jest to Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego. W praktyce w tej chwili i tak tylko przewodnicy wyznaczeni przez to Centrum prowadzą egzaminy.

Przypuszczam, że gdyby tak to miało działać - i z przewodnictwa górskiego zdjęto by w ten właśnie sposób monopol państwowy, zaś zamiast tego wprowadzono monopol korporacyjny - to wymagania by raczej wzrosły i sitko byłoby bardziej gęste - no i dobrze.

Z tym że to zupełnie nic nie zmieniłoby w sytuacji wycieczek wchodzących na teren TPN i innych parków narodowych. Dyrektorzy parków nadal mogliby sobie zastrzec, ze po terenie parku może oprowadzać tylko przewodnik, który zdał egzamin przed tą a nie inną komisją (można to by od razu połączyć z udzieleniem licencji, jeżeli w komisji byłby przedstawiciel parku).

Poza tym - ja wyglądałaby wtedy sprawa odwołania od przykładowej decyzji CPT o pozbawieniu kogoś uprawnień przewodnickich (bo złapano go na chodzeniu z kolegą poza szlakiem) ?
Obecnie od decyzji Urzędu Marszałkowskiego można się odwoływać do ministerstwa.

To nie jest wydumany przypadek, znam osoby, którym zawieszono z takich powodów uprawnienia przewodnickie, a po odwołaniu do ministerstwa przywrócono.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 2:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Basiu,

Ja ratowników wodnych dałem na przykład, że nawet w tak odpowiedzialnym zawodzie nie ma konieczności całkowitej regulacji. Ale nie twierdzę że podobny system ma być dla przewodników. W przypadku przewodników opinia jest jasna - całkowite uwolnienie zawodu.

http://wolnezawody.org/opinia.html

Natomiast co do parków - mogą zawierać umowy z firmami przewodnickimi które uznają za fachowe np. CPT na oprowadzanie po trasach trudnych, pozaszlakowych itp. tam gdzie jest obowiązek dla wszystkich. Obowiązek wybiórczy "dla grup" na szlakach publicznych jest i będzie nielegalny.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 2:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Maciej_Zimowski napisał(a):
Natomiast co do parków - mogą zawierać umowy z firmami przewodnickimi które uznają za fachowe np. CPT na oprowadzanie po trasach trudnych, pozaszlakowych itp. tam gdzie jest obowiązek dla wszystkich. Obowiązek wybiórczy "dla grup" na szlakach publicznych jest i będzie nielegalny.


No cóż - nie sądzę abyś mógł dyktować dyrekcjom Parków Narodowych i innych obiektów, jakie wymagania mogą stawiać na swoim własnym terenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 2:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
pozbawieniu kogoś uprawnień przewodnickich (bo złapano go na chodzeniu z kolegą poza szlakiem)


?????????

Dobrze że nie za to, że wypisywał antyrządowe hasła.

Niezła szopka... uwolnić zawód jak najprędzej.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 2:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
No cóż - nie sądzę abyś mógł dyktować dyrekcjom Parków Narodowych i innych obiektów


Nie muszę "dyktować" - wystarczy że postaram się, aby nie łamali prawa. Ale o tym napisano tu już gigabajty.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 4:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Maciej_Zimowski napisał(a):
Cytuj:
pozbawieniu kogoś uprawnień przewodnickich (bo złapano go na chodzeniu z kolegą poza szlakiem)


?????????

Dobrze że nie za to, że wypisywał antyrządowe hasła.



Wybacz ale właśnie w tym wypadku "uwolnienie" zdecydowanie by zaszkodziło.
Gdyż osoba ta zgodnie z prawem odwołała się do wyższej instancji i zawieszenie uznano za niezgodne z prawem (bo takie było).

W wypadku jeżeli to korporacja zawiesi lub wyrzuci kogoś ze swoich szeregów można się sądzić na zasadach cywilnych, ale wiadomo jak to u nas w sądach wygląda.
A tymczasem sezon trwa, zarobki są utracone, a prestiż i opinia też ucierpi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 14, 2012 5:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
korporacja zawiesi lub wyrzuci kogoś ze swoich szeregów


I niech wyrzuci. Ma prawo wyrzucić. Nawet za np. zatarg z prezesem. Jako liberał jestem absolutnie za. Nie życzę sobie, żeby państwo mieszało się do spraw korporacji czy zamkniętych organizacji.

Natomiast (Boże, że to muszę tłumaczyć...) skoro zawód nie jest regulowany to nie traci przez to żadnych uprawnień. Jeśli restauracja "Wierzynek" wyrzuci kucharza to tenże nie przestaje być kucharzem i może pracować np. w Hawełce.

Jeżeli ratownik wodny zostanie wyrzucony niesłusznie z WOPR to nie ma zakazu pracować dalej jako ratownik, może to robić dla konkurencji np...

http://www.multigrupa.com/ratownictwo/

Z tym że - żeby była jasność - ja nie jestem za tym żeby do przewodników górskich stosować taką regulacje pośrednią typu państwo licencjonuje korporacje. Jest to niepotrzebne. Zawód powinien być całkowicie wolny.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 9:21 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Basia Z. napisał(a):
ja wyglądałaby wtedy sprawa odwołania od przykładowej decyzji CPT o pozbawieniu kogoś uprawnień przewodnickich



Basiu odwołasz się do Zimowskiego. On będzie ekspertem górskim pierwszym po CPT. I będzie wydawał decyzję uchylające. Myślę że było by ciekawie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 9:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Maciej_Zimowski napisał(a):
Wyobraźcie sobie za 2-3 lata kiedy zacznie wchodzić nowy narybek - jaka będzie ich wściekłość że muszą zakuwać miliony bzdetów typu ilość żon Kasprowicza, podczas gdy ich koledzy z nizin tego problemu nie mają i kończą jedynie krótkie, treściwe i konkretne szkolenia przewodnickie czy pilockie.
W latach 80-tych, kiedy to przewodnictwo turystyczne było też regulowane przez państwo, które tak samo nadawało uprawnienia i wydawało legitymacje z orzełkiem (różniącym się tylko tym, że nie miał wtedy korony), komisje egzaminacyjne także wymyślały różne bzdety, aby tylko uwalić jak najwięcej kandydatów kończących kursy. Dla przewodników sudeckich niechlubną rolę politruka sprawował wtedy niejaki Jan Szefczyk, prezes Zarządu Wojewódzkiego PTTK we Wrocławiu, który - jako "demokratycznie wybrany" - pełnił tę funkcję z polecenia PZPR.

Tego gościa to doskonale pamiętam, jaki był nadęty i jaką miał ważną minę kiedy komisja, w której składzie się znajdował "udowodniła", że jak ktoś jest z daleka to nie może dobrze znać gór i tacy a tacy nie mogą zostać przewodnikami sudeckimi. Najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, że na tym egzaminie praktycznym wyjścia w góry nie było nawet na 1 cm. Prawie cały egzamin był z nawijania w autokarze i pokazówek w miastach na Pogórzach i Przedgórzu Sudeckim... Ważne były daty, kiedy to a taka a taka miejscowość została wyzwolona przez Armię Czerwoną... a nie jakie szlaki turystyczne prowadzą w stronę zamglonych gór, ledwie widocznych daleko na horyzoncie. Przepraszam, ale niedobrze mi...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 10:23 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
ja wyglądałaby wtedy sprawa odwołania od przykładowej decyzji CPT o pozbawieniu kogoś uprawnień przewodnickich


W sytuacji wolnego zawodu CPT ani TPC ani XYZ nie mogło by nikogo pozbawiać prawa wykonywaniu zawodu przewodnika jako takiego, a jedynie posługiwania się blachą/certyfilacją/rekomendacją itp. firmy CPT. Bez problemu mógłby dalej świadczyć usługi przewodnickie np. jako ABC :)

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 10:25 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Basiu odwołasz się do Zimowskiego


Proszę się do mnie odwoływać, w sprawie wszelkich zauważonych nieprawidłowości np. w parkach. Sezon coraz bliżej i - zważywszy że trwa debata deregulacyjna - nie mam już na tyle czasu żeby wszystko monitorować.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 11:04 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
Proszę się do mnie odwoływać, w sprawie
wszelkich zauważonych nieprawidłowości np. w parkach



Myślę że dużo zdziałasz w tym sezonie skoro ustawa dalej obowiązuje do października, zwłaszcza na terenie TPN.

Sytuacja zeszłego tygodnia kilka wycieczek wchodziło na teren TPN i wszyscy byli z przewodnikami. Teren banalnie prosty.

Lech napisał(a):
Tego gościa to doskonale pamiętam, jaki był nadęty i jaką miał ważną minę kiedy komisja, w której składzie się znajdował "udowodniła



To samo jest w szkole, na kursach na prawo jazdy i wielu innych nie umiesz to egzaminów nie zdajesz. Czy to takie trudne do zrozumienia.
Skutki mamy już wydawania "papierków" na piękne oczy. Zwłaszcza praw jazdy i wielu innych.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 11:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Skutki mamy już wydawania "papierków" na piękne oczy. Zwłaszcza praw jazdy i wielu innych.
Raczej skutki przeregulowania przez państwo. Czym kończy się jazda z prawem jazdy wydanym po państwowym egzaminie zdanym wg państwowych regulacji u regulowanego instruktora jazdy można przekonać się po ilości wypadków na polskich drogach. Przekonać można się też naocznie do czego w Polsce liczy się "świstek papieru" przy budowach polskich dróg. Uprawniony ze świstkiem wydanym przez ignorantów dopuszcza do zaniedbań, z którymi spotykamy się na co dzień przy budowie każdej drogi czy nawet ścieżki, a straty jakie ten system powoduje są ogromne. Trzeba się głęboko zastanowić po co nam wszędzie regulacje, świstki, licencje z pieczątką z orzełkiem itp, które dają określonej kaście społecznej prawo egzaminowania innych czy wykonywania pracy bez względu na poziom i jakość. A mało to mamy w kaście przewodników egzaminatorów z przerostem ambicji, którzy wypuszczają przewodników - partaczy z papierami? Deregulacja umożliwi mi wynajęcie jako przewodnika gościa, który jest po prostu dobry, a niekoniecznie że ma państwowe papiery uzyskane po jakimś dziwacznym egzaminie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 12:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
iekoniecznie że ma państwowe papiery uzyskane po jakimś dziwacznym egzaminie.



Normalny egzamin jak wszystkie.
Masz cześć teoretyczną i praktyczną.
Teoria test wielokrotnego wyboru. Zdajesz przechodzisz to kolejnego etapu. Metodyka prowadzenia wycieczki, cześć usta oraz jak to się w skróci u nas mówi "linówka"
Więc nie rozumie co tu jest dziwnego.

Cz\y te pytania są jakieś z kosmosu?

Obrazek

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 12:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Sytuacja zeszłego tygodnia kilka wycieczek wchodziło na teren TPN i wszyscy byli z przewodnikami.


Rzeczywiście dziwne. Obok mojego biura jest knajpa. Drinki podaje barman, a posiłki kelner. Dziwne co tam robią, skoro oba zawody są nieregulowane ani nie ma żadnego przymusu ani państwowych regulacji dla restauratorów, odnośnie przymusu zatrudniania określonej kadry.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 1:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Cz\y te pytania są jakieś z kosmosu?


Dla organizowania większości form turystyki rekreacyjnej w Tatrach taka wiedza jest kompletnie niepotrzebna. Podobnie jak rockmenowi znajomość skali minorowej eolskiej.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 1:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
Drinki podaje barman, a posiłki kelner.



Jeszcze nie interweniowałeś w Ministerstwie ????


Maciej_Zimowski napisał(a):
Dla organizowania większości form turystyki rekreacyjnej w Tatrach taka wiedza jest kompletnie niepotrzebna



Może dla ciebie ale domyślam się że jak bierzesz grupę to warto coś logicznego powiedzieć.
Jeśli masz takie pojęcie to twoje biuro biorąc klientów w Pieniny pokazujesz Trzy Korony a mówisz że to Turbacz. Piszesz wg mnie totalne głupoty.
Skoro wiedza jest nie potrzebna dla przewodnika tatrzańskiego o Tatrach to może znieśmy kursy i egzaminy na prawo jazdy na skrzyżowaniach pojedzie ten kto jest szybszy.
Wg twoich pomysłów żadna wiedza nie jest potrzebna.
Tylko AKCJA WOLNE PRZEWODNICTWO!!!

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 1:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Pokazuję Trzy Korony i mówię że to Ołtarz Latającego Potwora Spaghetti. Mam takie prawo.


Prawo jazdy:
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/licen ... 12316210,n

Cytuj:
Tylko AKCJA WOLNE PRZEWODNICTWO!!!


I to jedyne mądre coś napisał :)

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2012 2:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2012 7:03 pm
Posty: 10
Lokalizacja: mazowsze
Nie wyobrazam sobie żeby przewodnikiem został każdy. Jak gdzieś jade z dzieciakami (12 i 10 lat) to muszę się solidnie (miejsce historia ciekawostki) przygotowac - i przed nimi zdaje egzamin. Jak 15 lat temu powiedzmy przewodnik przeciagnał grupe mojej siostry to po powrocie do domu nie wiedziała gdzie była tyle z tego zostało. Szkoda gadac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL