Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 12:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
proszę podać ile procent społeczeństwa uważa usługi przewodnickie za niechciane. proszę podać. co, nie ma takich danych? więc proszę nie generalizować.
Widać z logiką masz wyraźnie coś nie po kolei. A w ogóle to co ma piernik do wiatraka? Czy to ważne ile procent społeczeństwa uważa jakąkolwiek usługę za nie chcianą? Czy to ważne ilu ludzi nie chodzi ogolić się do fryzjera, tylko golą się sami? Jak napiszę, żeby nikt nie był zmuszany do zakupu nie chcianych usług fryzjerskich, to generalizuję?

Ma tu jakieś szczególne znaczenie ilu ludzi nie chce chodzić z przewodnikiem, bo ich to nudzi? Po prostu wolą organizować się w grupy bez przewodnika, mają zadowolenie z samodzielnego poznawania terenu i są przeciwni wymuszaniu na nich usług przewodnickich. Mają do tego święte prawo i skończ już tu truć, bo czepiasz się w kółko tego samego jak człowiek niespełna rozumu.
Basia Z. napisał(a):
To tylko egzamin jest "państwowy".
Kłamstwo! Cały program kursu jest bardzo szczegółowo określony w przepisach państwowych i poddany państwowej kontroli.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 5:30 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
proszę podać ile procent społeczeństwa uważa usługi przewodnickie za niechciane. proszę podać. co, nie ma takich danych? więc proszę nie generalizować.
Widać z logiką masz wyraźnie coś nie po kolei. A w ogóle to co ma piernik do wiatraka? Czy to ważne ile procent społeczeństwa uważa jakąkolwiek usługę za nie chcianą? Czy to ważne ilu ludzi nie chodzi ogolić się do fryzjera, tylko golą się sami? Jak napiszę, żeby nikt nie był zmuszany do zakupu nie chcianych usług fryzjerskich, to generalizuję?.

najpierw proszę, byś od mojej logiki raczył łaskawie się odpier.dolić!
u ciebie z nią za to jest niezbyt dobrze.
po raz enty używasz swojego ulubionego zwrotu "niechciane, niechcianych" i na siłę próbujesz mydlić oczy, że usługi te są "niechciane".

nie wiesz ile procent społeczeństwa nie chce tych "niechcianych" usług? nie wiesz? to skończ pier.dolić i zacznij myśleć.

Lech napisał(a):
Co ma piernik do wiatraka?

a ty wiesz? jak tak to pewnie jesteś wstanie wytłumaczyć. a więc dawaj... a jak nie wiesz, to ja ci wytłumaczę, tylko ładnie poproś.

Lech napisał(a):
Czy to ważne, ile procent społeczeństwa uważa jakąkolwiek usługę za nie chcianą?

ważne. w świetle deregulacji ważne.

Lech napisał(a):
Czy to ważne ilu ludzi nie chodzi ogolić się do fryzjera, tylko golą się sami?

nietrafiony i nielogiczny przykład. ogolić to się może mężczyzna, do fryzjera chodzi się strzyc...

Lech napisał(a):
Jak napiszę, żeby nikt nie był zmuszany do zakupu nie chcianych usług fryzjerskich, to generalizuję?.

a jest ktoś zmuszany? jest popyt na te usługi.
a jak będziesz twierdził, że zmusza się do zakupu nie chcianych usług fryzjerskich nie podając procentowej statystyki to owszem - generalizujesz.

od początku dyskusji szafujesz na lewo i prawo tezami, jak to społeczeństwo jest oburzone zmuszaniem do zakupu niechcianych usług przewodnickich, a przykładów i statystyk jak nie było, tak nie ma. masz jakieś choćby minimalne dane na ten temat, czy nie masz?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 6:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
nietrafiony i nielogiczny przykład. ogolić to się może mężczyzna, do fryzjera chodzi się strzyc...
Idź się leczyć z takimi idiotycznymi uwagami o nietrafności i nielogicznym przykładzie. Do fryzjera można pójść także ogolić brodę, ogolić głowę na łyso itd.
rogerus72 napisał(a):
od początku dyskusji szafujesz na lewo i prawo tezami, jak to społeczeństwo jest oburzone zmuszaniem do zakupu niechcianych usług przewodnickich, a przykładów i statystyk jak nie było, tak nie ma. masz jakieś choćby minimalne dane na ten temat, czy nie masz?
Zacznij wreszcie czytać co tu się pisze, a nie zachowywać się jak jakiś nawiedzony świr! Nie pisałem o całym społeczeństwie, tylko o turystach, którzy nie chcą korzystać z przewodnika. A że zdarzają się i tacy, którzy chcą, nie znaczy, że pozostali też muszą chcieć. I żadna statystyka, żadne dane nie mają tu nic do rzeczy.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 7:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
które zdobyły wiedzę i doświadczenie w sposób inny niż na kursach i egzaminach


czyli jak na podstawie przewodnika np. Nyki czy Tatry Nieznane??

Ale brednie piszesz. Może u ciebie tak jest że jadąc rowerem jedziesz tylko przed siebie i masz reszte gdzieś.

Widzę to na swoim przykładzie miałem widzę o Tatrach znaczną ale to co na kursie otrzymałem w ciągu 2 lat to teraz mogę jasno powiedzieć że wiedzy miałem żadnej.


Basia napisała ci jasno egzamin masz "PAŃSTWOWY"
A kto ma wydawać uprawnienia Lech ? czy Zimowski ?


Lech napisał(a):
Kłamstwo! Cały program kursu jest bardzo szczegółowo określony w przepisach państwowych



To doczytaj dokładnie. Masz określoną ilość godzin z teorią i praktyką.
Robiąc kurs w epoce kamienia łupanego dalej uważasz że wszystko jest na nie...


Lech napisał(a):
tylko o turystach, którzy nie chcą korzystać z przewodnika



Nie chcą to nie idą. Proste jak budowa cepa. I nie pierdo.. już o tym przymusie.
Przymusem jesteś ty i nic na to nie poradzimy.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 8:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Nie chcą to nie idą.

To ja proponuję regulację zawodu golibrody i wprowadzenie ustawowego "obowiązku golibrodzkiego".
Jak nie będziesz chciał się ogolić za 100 zł u licencjonowanego państwowego golibrody, to będziesz chodził zarośnięty, bo samemu Ci nie będzie wolno tego bez papierów zrobić.

Wtedy zobaczymy czy ta usługa jest faktycznie niechciana. Przecież na pewno znajdzie się na nią popyt.
Wszystko oczywiście z dbałości państwa o swych obywateli. Mało to jest przypadków zacięcia przy goleniu? A golibroda po dwuletnim kursie zakończonym egzaminem byłby przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, wycinaniu włosów z uszu, nosa, przycinaniu wąsów, itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 6:19 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
nietrafiony i nielogiczny przykład. ogolić to się może mężczyzna, do fryzjera chodzi się strzyc...
Idź się leczyć z takimi idiotycznymi uwagami o nietrafności i nielogicznym przykładzie. Do fryzjera można pójść także ogolić brodę, ogolić głowę na łyso itd.

idiotyczny to jesteś ty i całe to twoje pier.dolenie. i nie idź się leczyć, bo w twoim przypadku już na to o wiele za późno.

Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
od początku dyskusji szafujesz na lewo i prawo tezami, jak to społeczeństwo jest oburzone zmuszaniem do zakupu niechcianych usług przewodnickich, a przykładów i statystyk jak nie było, tak nie ma. masz jakieś choćby minimalne dane na ten temat, czy nie masz?
Zacznij wreszcie czytać co tu się pisze, a nie zachowywać się jak jakiś nawiedzony świr! Nie pisałem o całym społeczeństwie, tylko o turystach, którzy nie chcą korzystać z przewodnika. A że zdarzają się i tacy, którzy chcą, nie znaczy, że pozostali też muszą chcieć. I żadna statystyka, żadne dane nie mają tu nic do rzeczy.

ja jestem świr ćwoku? i bardzo dobrze mi z tym. a taki buc jak ty niech sam się zastosuje do swoich porad. bo niby co ja motyla noga napisałem ileś tam postów wcześniej? przypomnieć matole? proszę bardzo:
rogerus72 napisał(a):
a żeby było łatwiej to proszę podać ten procent w tej części społeczeństwa, które chodziło, chodzi i będzie chodzić, lub też deklaruje, że będzie chodzić po górach. i co? mimo zawężenia grupy respondentów nadal nie ma danych?

zawęziłem ci głąbie grupę społeczeństwa tylko do tych, co chodzili, chodzą i będą chodzic po górach (i są zmuszani do wynajmowania przewodnika) a ty jak baran nadal swoje. i co? umiesz sam czytać to, co tu się pisze, czy nie? jak widać nie.
więc oddal się gwałtownie w te swoje Sudety i nie wychylaj nosa z tej nory.

edith: i weź ze sobą to swoje wiosło, może jakaś księżniczka gdzieś jeszcze w jakiejś wieży czeka na rycerza - zagrasz jej serenadę (jeśli umiesz), uratujesz z wieży i będziecie żyli długo i szczęśliwie. bo z rycerzem masz wiele wspólnego - zakuty łeb.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Ostatnio edytowano Śr cze 20, 2012 12:36 pm przez rogerus72, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 6:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
zawęziłem ci głąbie grupę społeczeństwa.
Zawęziłeś sobie matole umysł.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 7:01 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
zawęziłem ci głąbie grupę społeczeństwa.
Zawęziłeś sobie matole umysł.

o mistrzu ciętej riposty, chylę czoło przed twą boskością :bowdown:









przeprowadziłeś już ankietę wśród turystów górskich i masz te wyliczenia procentowe, czy nie masz? jak nie masz, to bierz się do roboty i szukaj respondentów, a nie marnuj czas bezpłciowym napierda.laniem w klawiaturę.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 10:57 am 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
Maciej_Zimowski napisał(a):
Jakby ktoś nie wiedział do czego piję:

Cytuj:
To Ty Waściu nazywasz to "wolnościom", dla mnie jest to dopuszczenie oszustów i cwaniaków, do czynności, których wykonywać nie powinni.
Ta, tzw. „wolność” = kasa Mr. Green


Osoby i firmy które oferują swoje usługi na wolnym rynku, inwestują krocie w reklamę, działania marketingowe i zachęcają dobrowolnie klientów korzystania ze swoich usług nie są "oszustami i cwaniakami" tylko uczciwymi przedsiębiorcami. Oszustami i cwaniakami są ci, co próbują na siłę wcisnąć się ze swoimi usługami tam, gdzie nie są potrzebni i ustalają różne "przymusy" wynajęcia się jako przewodnicy.

takie drobne dziennikarskie wypociny na temat wybranych 'uczciwych przedsiebiorców"
http://www.wprost.pl/ar/328106/Bloomber ... st-minute/
:?

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Chciałbym zapytać zwolenników obrony dzisiejszych przepisów o komentarz do tego zdarzenia.

http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=15759
Cytuj:
Wczoraj o godz. 10.50 powiadomiono TOPR, że podczas zejścia z Karbu nad Czarny Staw 3 turystki zgubiły szlak, weszły w eksponowany teren, skąd bały się ruszyć. Ratownicy z pokładu śmigłowca desantowali się w pobliżu. Po dotarciu do turystek, asekurując sprowadzili nad Czarny Staw.


Moim zdaniem obrona obecnych przepisów to skrajna nieodpowiedzialność
Należy niezwłocznie wprowadzić całkowity zakaz poruszania się po terenie TPN bez uprawnionego przewodnika!!.
Wszyscy obrońcy obecnych liberalnych przepisów dopuszczających poruszanie się samopas po znakowanych szlakach są nieodpowiedzialnymi oszołomami którzy narażają życie i zdrowie turystów, polskich obywateli i zagranicznych gości, dzieci z rodzinami, karmiących matek, jedynych żywicieli rodziny!!

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Rohu napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Nie chcą to nie idą.

To ja proponuję regulację zawodu golibrody i wprowadzenie ustawowego "obowiązku golibrodzkiego".
Jak nie będziesz chciał się ogolić za 100 zł u licencjonowanego państwowego golibrody, to będziesz chodził zarośnięty, bo samemu Ci nie będzie wolno tego bez papierów zrobić.

Wtedy zobaczymy czy ta usługa jest faktycznie niechciana. Przecież na pewno znajdzie się na nią popyt.
Wszystko oczywiście z dbałości państwa o swych obywateli. Mało to jest przypadków zacięcia przy goleniu? A golibroda po dwuletnim kursie zakończonym egzaminem byłby przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, wycinaniu włosów z uszu, nosa, przycinaniu wąsów, itd.
Oblałem się kawą! :lol:
grubyilysy napisał(a):
Należy niezwłocznie wprowadzić całkowity zakaz poruszania się po terenie TPN bez uprawnionego przewodnika!!.

Dobrze, żeby sam przewodnik nie mógł poruszać się bez towarzystwa innego. Co dwie głowy to nie jedna!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Cytuj:
Dobrze, żeby sam przewodnik nie mógł poruszać się bez towarzystwa innego. Co dwie głowy to nie jedna!

I psa! Ale tylko przeszkolonego i z certyfikatem.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
grubyilysy napisał(a):
Chciałbym zapytać zwolenników obrony dzisiejszych przepisów

nie jesteśmy zwolennikami obecnych przepisów, lecz ludźmi obawiającymi się, że "wolne przewodnictwo" wprowadzi na rynek "oprowadzaczy", którzy gór na oczy nie widzieli i guzik o nich wiedzą...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
rogerus72 napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
Chciałbym zapytać zwolenników obrony dzisiejszych przepisów

nie jesteśmy zwolennikami obecnych przepisów, lecz ludźmi obawiającymi się, że "wolne przewodnictwo" wprowadzi na rynek "oprowadzaczy", którzy gór na oczy nie widzieli i guzik o nich wiedzą...

No tak coś w tym jest... A co sądzicie o tym, by wprowadzić egzaminy dopuszczające na "użytkownika forum T-G"?
Moim zdaniem to wina obecnej zasady "liberalnej", że co drugi post na forum to stek bzdur... Każdy może se pisac i taki efekt.
:roll:

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:58 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Jestem za! Nieodpowiedzialne czytanie nieodpowiedzialnych postów Roha o mało nie doprowadziło mnie dziś do poparzenia się kawą!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 1:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
grubyilysy napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
Chciałbym zapytać zwolenników obrony dzisiejszych przepisów

nie jesteśmy zwolennikami obecnych przepisów, lecz ludźmi obawiającymi się, że "wolne przewodnictwo" wprowadzi na rynek "oprowadzaczy", którzy gór na oczy nie widzieli i guzik o nich wiedzą...

No tak coś w tym jest... A co sądzicie o tym, by wprowadzić egzaminy dopuszczające na "użytkownika forum T-G"?
Moim zdaniem to wina obecnej zasady "liberalnej", że co drugi post na forum to stek bzdur... Każdy może se pisac i taki efekt.
:roll:

no może nie co drugi, ale zdarzają się.
a jakby tak zamienić "użytkownika forum T-G" na przewodnika po deregulacji, a "pisanie postów" mogłoby odzwierciedlać oprowadzane wycieczki po górach, to myślę, że statystyka "co drugi" jest nie do przyjęcia...
ale muszę przyznać, że ciekawy temat zapodałeś :wink:


Zombi napisał(a):
Jestem za! Nieodpowiedzialne czytanie nieodpowiedzialnych postów Roha o mało nie doprowadziło mnie dziś do poparzenia się kawą!

Lubię to! :D

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 3:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
rogerus72 napisał(a):
nie wiesz ile procent społeczeństwa nie chce tych "niechcianych" usług? nie wiesz? to skończ pier.dolić i zacznij myśleć.


Czyli jak 51% społeczeństwa uzna, że usługa x jest pożądana to należy zmusić 100% społeczeństwa do korzystania z usługi x?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 4:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
swi7ch napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
nie wiesz ile procent społeczeństwa nie chce tych "niechcianych" usług? nie wiesz? to skończ pier.dolić i zacznij myśleć.


Czyli jak 51% społeczeństwa uzna, że usługa x jest pożądana to należy zmusić 100% społeczeństwa do korzystania z usługi x?

to Twój wniosek - nie mój.

ja po prostu chcę poznać tą statystykę, na której podstawie Lech uparcie twierdzi, że te usługi są "niechciane" i proszę o chociaż przybliżone dane. a jak on ma je podać, jak on ich nie ma. więc nie wie, ile procent nie chce tych usług. a nie mając żadnych danych na ten temat, tylko sugerując się komentarzami i opiniami mu pasującymi (po jego myśli: w necie i na "słynnym" blogu) nie może powtarzać, jak mantrę, na okrągło: nie chciane, nie chciane, nie chciane. bo to jest już paranoja i jakiś obłęd.
jak o czymś nie wiem, to nie mogę się na to powoływać, czy też tym argumentować swoją rację, prawda?

i np: co ma piernik do wiatraka? ja mam swoją teorię - Lechu jej nie ma, bo inaczej by już odpowiedział. ale jak ma odpowiedzieć, skoro nie ma bladego pojęcia o korelacji między piernikiem i wiatrakiem?

a może go zapytajmy w świetle tego:
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
nietrafiony i nielogiczny przykład. ogolić to się może mężczyzna, do fryzjera chodzi się strzyc...
Idź się leczyć z takimi idiotycznymi uwagami o nietrafności i nielogicznym przykładzie. Do fryzjera można pójść także ogolić brodę, ogolić głowę na łyso itd.

o to, ile procent kobiet chodzących do fryzjera goli brodę, a ile goli głowę na łyso?

mnie to ciekawi :wink:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 5:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali7 napisał(a):
66 stron. Problem zaczyna nabierać ważności na poziomie Golden Lunacy - proponuję wzorem Brytana założyć specjalne podforum.

Ale co z łańcuchami!?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 6:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
grubyilysy napisał(a):
Chciałbym zapytać zwolenników obrony dzisiejszych przepisów o komentarz do tego zdarzenia.

Choć nie jestem zwolennikiem tegoż przymusu, to jednak mogę Ci na nie odpowiedzieć, gdyż podałeś właściwy przykład.
Sa turyści, którzy na prostych szlakach mogą mieć problemy orientacyjne, czy techniczne, czy tez zwykły brak wiedzy na temat gór i warunków w nich panujących.
Jedni sa tacy, co pomimo to jada prywatnie w góry… ich decyzja, ich życie, ich prawo do tego, ale są tez tacy, co znając swe możliwości wybierają wycieczkę zorganizowaną (są tez insze intencje wyboru tego typu wycieczki), ufając organizatorowi, ze zapewni im odpowiednio fachowego przewodnika. Nie twierdze, ze tą osobą, MUSI być przewodnik górski, jednak by była to osoba znająca się na górach.
W propozycjach zmian przepisów „wolne przewodnictwo”, a także chyba i TY, chce wprowadzić takie przepisy, które umożliwiają zostanie „przewodnikiem górskim/wysokogórskim”, osobie, która nigdy w górach nie była. Tym samym taki pseudo-przewodnik stanowi zagrożenie dla uczestników wycieczki, a turyści którzy celowo wybrali ją ze względów bezpieczeństwa, zostali oszukani.
Organizator wynajmując taka osobę, nie ryzykuje niczym, gdyż ten niby-przewodnik działa legalnie i zgodnie z prawem.
Odpowiedzialność za uczestników ponosi ten pseudo-przewodnik, jednak niestety w górach brak kompetencji wychodzi dość często, gdy jest już „po ptokach”.
Nie sztuką jest wprowadzić przepisy, które ukarzą prowadzącego po wypadku/śmierci uczestnika, lecz takie, które zapobiegną temu wypadkowi/śmierci.
swi7ch napisał(a):
Czyli jak 51% społeczeństwa uzna, że usługa x jest pożądana to należy zmusić 100% społeczeństwa do korzystania z usługi x?

Nie, jednak należy wprowadzić takie przepisy, aby te 49% nie musiała tego robić, równocześnie te 51% była chroniona, gdyż tego oczekuje.
Proste i logiczne.
To samo w przewodnictwie. Powinno się wprowadzić takie rozwiązania prawne, które zniosą przymus przewodnicki, jednocześnie, zabezpiecza turystów, przed nieuczciwymi organizatorami, czy pseudo-przewodnikami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 7:20 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Ali7 napisał(a):
66 stron. Problem zaczyna nabierać ważności na poziomie Golden Lunacy - proponuję wzorem Brytana założyć specjalne podforum.

Wątek nie nakręcają Ci, którzy w nim "stale" uczestniczą, lecz Ci, którzy go czytają :mrgreen:
Jest chyba logiczne, ze Lechu, czy Zimowski, nie piszą do mnie, aby mnie przekonać, tylko, aby czytali to insi, wypełniając swą misję „wolnego przewodnictwa”.
Jest tez chyba logiczne, ze ja nie mam zamiaru przekonywać do czegoś Lecha, czy Zimowskiego, jeno prostuje bzdury i kłamstwa, które wypisują. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 7:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
należy wprowadzić takie przepisy, aby te 49% nie musiała tego robić, równocześnie te 51% była chroniona, gdyż tego oczekuje.
Proste i logiczne.
Hasła głoszone przez ideologów komunizmu też wydawały się być "proste i logiczne". A skoro nie wiesz co to jest utopia, to przeczytaj > http://pl.wikipedia.org/wiki/Utopia

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 8:26 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
jada prywatnie w góry… ich decyzja, ich życie, ich prawo do tego


Aha. czyli do tego żeby prywatnie sobie zrobić krzywdę, idąc nieprzygotowanym na trudny szlak ma prawo. Ale jeżeli chciałby poprosić o asystę kogoś, kto nie ma licencji przewodnika, albo skorzystać z usług organizatora który go nie zapewnia to już jego prywatność się kończy... Zabawna teoria.

Cytuj:
Organizator....


Jak będziesz organizatorem to sobie wynajmuj kogo chcesz, nawet z pięcioma blachami i legitymacjami. Na wolnym rynku jako organizator utrzyma się ten, kto spełni oczekiwania klientów. I jeżeli klient oczekuje usługi na dobrym poziomie to - to jest moje prywatne zdanie z własnego doświadczenia - tzw "licencjonowany przewodnik tatrzański" jest absolutnie złym wyborem. Z faktu jak bardzo wszystkich niepokoi możliwość przejęcia zleceń przez osoby spoza tej megalomańskiej, zarozumiałej kasty, wynika że nie jest to tylko mój prywatny pogląd ale rzeczywisty problem.

Według obecnego prawa organizator może zatrudnić kogo chce a rzekomy "obowiązek przewodnicki" jest nieumocowanym prawnie życzeniem dyrekcji parków, w praktyce nie do wyegzekwowania. Problem jest dla kogoś kto ma wiedzę i umiejętności a chciałby oficjalne reklamować się jako przewodnik. Tutaj jednak - uważam że deregulacja nastąpi, nawet jeżeli ustawa zostanie uchwalona w obecnej formie to osamotniony "rezerwat-skansen" przewodnictwa górskiego padnie szybko, pod naporem nowych kandydatów do zawodu.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 8:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
A, i jeszcze to

Cytuj:
jeno prostuje bzdury i kłamstwa


Kłamstwo wolnoprzewodnickie = kłamstwo smoleńskie. Niektórzy do końca będą wierzyć, że to ruscy strącili tupolewa. Ależ proszę walczyć, prostować te "kłamstwa".

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 8:34 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Natomiast mam takie pytanie. Media co chwile donoszą o jakiś wypadkach w Tatrach - a to ktoś spadł z Orlej Perci, a to zrobią sobie krzywdę w innych wyższych partiach. Jakoś nie słychać o wypadkach w tej strasznej Dolinie Kościeliskiej, gdzie przecież oprócz grup szkolnych chodzą bez przewodników tłumy, także rodziny z dziećmi.

Dlaczego w takim razie, skoro parkowi zależy rzekomo an "bezpieczeństwie" - nie wprowadzi obowiązku przewodnickiego dla WSZYSTKICH, ze szczególnym uwzględnieniem turystów indywidualnych, na te trudne i wyższe partie gór. Miałoby to realne uzasadnienie, i nie byłoby tu żadnej dyskryminacji.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 9:39 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Rohu napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Nie chcą to nie idą.

To ja proponuję regulację zawodu golibrody i wprowadzenie ustawowego "obowiązku golibrodzkiego".
Jak nie będziesz chciał się ogolić za 100 zł u licencjonowanego państwowego golibrody, to będziesz chodził zarośnięty, bo samemu Ci nie będzie wolno tego bez papierów zrobić.

Wtedy zobaczymy czy ta usługa jest faktycznie niechciana. Przecież na pewno znajdzie się na nią popyt.
Wszystko oczywiście z dbałości państwa o swych obywateli. Mało to jest przypadków zacięcia przy goleniu? A golibroda po dwuletnim kursie zakończonym egzaminem byłby przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, wycinaniu włosów z uszu, nosa, przycinaniu wąsów, itd.


"Dawid. W z Tczewa ugryzł się w dziąsło..."

Chyba wszyscy pamiętamy ten dramatyczny, szeroko opisywany przez media wypadek. Co możemy zrobić w takim przypadku?! Do kogo się udać?

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 10:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Maciej_Zimowski napisał(a):
Natomiast mam takie pytanie. Media co chwile donoszą o jakiś wypadkach w Tatrach - a to ktoś spadł z Orlej Perci, a to zrobią sobie krzywdę w innych wyższych partiach. Jakoś nie słychać o wypadkach w tej strasznej Dolinie Kościeliskiej, gdzie przecież oprócz grup szkolnych chodzą bez przewodników tłumy, także rodziny z dziećmi.

może nie jest to tak nagłaśniane, bo nikt nie zginął?
a interwencje TOPR-u w Kościeliskiej, czy też Chochołowskiej lub na drodze śmierci do MOka się zdarzają - vide http://www.topr.pl/

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 11:03 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
może nie jest to tak nagłaśniane, bo nikt nie zginął?


To nadal nie jest odpowiedź na pytanie - a to że giną na Orlej Perci i podobnych szlakach jest właśnie wskasówką że właśnie tam powinien być ten obowiązek.

A interwencje służb ratowniczych zdarzają się i na Krupówkach zapewne.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 1:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
To nadal nie jest odpowiedź na pytanie - a to że giną na Orlej Perci i podobnych szlakach jest właśnie wskasówką że właśnie tam powinien być ten obowiązek.



Zimowski a ja myślę że udajesz głupiego.

Też zdarzają się wypadki na drodze do Morskiego czy Dolinie Kościeliskiej.
Tylko to są inne wypadki. Głównie zasłabnięcia i uszkodzenia wiązadeł krzyżowych. Jest dość dużo takich wypadków.
Skoro pytasz o Orlą Perć to były już różne pomysły.
Narazie zaniechano wszystkich i ludzie bardzo lekceważą ten szlak.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 2:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
Hasła głoszone przez ideologów komunizmu też wydawały się być "proste i logiczne".

No proszę... teraz Lechu będzie udowadniał, ze przewodnicy górscy, to... komuniści :mrgreen:
Widać, że Lechu jest człowiekiem rozwojowym i szuka nowych argumentów, gdyż te poprzednie, to do bani.
Maciej_Zimowski napisał(a):
Kłamstwo wolnoprzewodnickie = kłamstwo smoleńskie. Niektórzy do końca będą wierzyć, że to ruscy strącili tupolewa. Ależ proszę walczyć, prostować te "kłamstwa".

Łosz k…a, jeden przylepia mi łatkę komucha, drugi pisuarowca, cóż za rozrzut :shock: … może dogadajcie się i stwórzcie wspólną „wersję” :mrgreen:
Maciej_Zimowski napisał(a):
Aha. czyli do tego żeby prywatnie sobie zrobić krzywdę, idąc nieprzygotowanym na trudny szlak ma prawo. Ale jeżeli chciałby poprosić o asystę kogoś, kto nie ma licencji przewodnika, albo skorzystać z usług organizatora który go nie zapewnia to już jego prywatność się kończy... Zabawna teoria.

Twój problem Waściu polega na tym, ze masz problem ze zrozumieniem prostego teksu:
Cytuj:
Nie twierdze, ze tą osobą, MUSI być przewodnik górski, jednak by była to osoba znająca się na górach

Cytuj:
W propozycjach zmian przepisów „wolne przewodnictwo”, (…), chce wprowadzić takie przepisy, które umożliwiają zostanie „przewodnikiem górskim/wysokogórskim”, osobie, która nigdy w górach nie była

No, chyba, ze uważasz, za cos prawidłowego, ze biuro wynajmie swemu klientowi, jako przewodnika osobę niemającej pojęcia o górach.
Maciej_Zimowski napisał(a):
Natomiast mam takie pytanie. Media co chwile donoszą o jakiś wypadkach w Tatrach - a to ktoś spadł z Orlej Perci, a to zrobią sobie krzywdę w innych wyższych partiach. Jakoś nie słychać o wypadkach w tej strasznej Dolinie Kościeliskiej, gdzie przecież oprócz grup szkolnych chodzą bez przewodników tłumy, także rodziny z dziećmi.

Takie banały a Waść nie kumasz :mrgreen:
1.Gdyby rodzice dzieci z wycieczki szkolnej, mieli świadomość, czym jest przejście Smoczej Jamy, to w dużym prawdopodobieństwie, program byłby zmieniony.
2.Jestem szczerze zaniepokojony, że Waść pracując w branży turystycznej nie widzisz różnicy w zapewnieniu bezpieczeństwa, pomiędzy 2-3 dzieciakami, przytoczonymi z Twego przykładu, a 30-40 jakie można spotkać na wycieczkach szkolnych. :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL