Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 30, 2012 5:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Zombi napisał(a):
dureń, który nauczył się liczyć do pięciu?

ty nawet tyle nie potrafisz więc przestań się dalej kompromitować. No chyba że to lubisz. Ja skończyłem z tobą dyskusję bo poziomem intelektualnym jak widać dorównujesz kilkulatkom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 30, 2012 5:34 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Tym razem prawie bezbłędnie! Ale i tak brawo, bo i zdanie na dwie linijki, więc jak na prawdziwego patriotę - nieźle!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 30, 2012 6:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Zombi napisał(a):
Tym razem prawie bezbłędnie



Kłopoty z interpunkcją...

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 30, 2012 7:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Ciężko tu odfiltrować cokolwiek od (...)
Ale spróbujmy

Cytuj:
Obowiązkowy przewodnik dla indywidualnych turystów na Orlą ?
Sorry stary ale w tej chwili to dojebałeś po całości. Wcześniej czytając twoje teksty wydawało mi sie że piszesz jeszcze w miarę sensownie ale tym tekstem to się pogrążyłeś.


A czym niby pogrążyłem?
Tam jest najwięcej wypadków, ulegają nim głównie turyści indywidualni, więc to chyba oczywiste, że jeżeli przymus ma być dla polepszenia bezpieczeństwa, to właśnie ich powinien dotyczyć.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 30, 2012 8:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Tym się pogrążyłeś że to jest znakowany szlak turystyczny. Czyli według twoich zasad równości to w takim razie należałoby wprowadzić przymus przewodnicki dla indywidualnych turystów na wszystkie znakowane szlaki w polskich górach. No bo przecież dlaczego tylko na jeden i akurat na ten.

Maciej_Zimowski napisał(a):
Tam jest najwięcej wypadków

Nieprawda, według statystyk TOPR i TPN najwięcej wypadków jest na szlaku na Giewont. To co to może jednak przymus przewodnicki na szlaku na Giewont ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 01, 2012 3:16 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
trekker napisał(a):
Tym się pogrążyłeś że to jest znakowany szlak turystyczny. Czyli według twoich zasad równości to w takim razie należałoby wprowadzić przymus przewodnicki dla indywidualnych turystów na wszystkie znakowane szlaki w polskich górach. No bo przecież dlaczego tylko na jeden i akurat na ten.

Maciej_Zimowski napisał(a):
Tam jest najwięcej wypadków

Nieprawda, według statystyk TOPR i TPN najwięcej wypadków jest na szlaku na Giewont. To co to może jednak przymus przewodnicki na szlaku na Giewont ?


Jestem za. A przewodnik decyduje, czy klient jest odpowiednio przygotowany i czy może iść na taką wycieczkę. Liczba wypadków się zmniejszy bo nie będzie takich tłumów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 01, 2012 8:53 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2200
Za wyjście na Giewont przewornik powinien pobierać np 200zł, myślę, że to byłaby dobrze skalkulowana cena. Na OP od 300zł w górę, w zależności jak duży fragment byłby planowany.
Takie przepisy byłyby z pożytkiem dla turystów - mniejsza ilość wypadków, z pożytkiem dla gór - lepsza ochrona przyrody i z pożytkiem dla przewodników - godny zarobek.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 01, 2012 2:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ciekawe czy tak samo byś pisał gdybyś jeszcze nie był na Giewoncie i Orlej 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 01, 2012 4:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
sprocket73 napisał(a):
przewornik

:alien:
sprocket73 napisał(a):
powinien pobierać np 200zł

:scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 01, 2012 4:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
Tam jest najwięcej wypadków, ulegają nim głównie turyści indywidualni,



Bo wielki koordynatorze od spraw beznadziejnych przewodnik nie zabierze tam grupy szkolnej tylko max 3-5 osób. Ja bym zabrał max. 3.
Więc zaprzeczasz sam sobie.
Wiem dalej że grupy szkolne jak najbardziej wynajmują przewodników po zniesieniu "przymusu"


Lechu a ty postradałeś zmysły?
Bo jeśli tak to może zamilcz.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 01, 2012 5:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Tym się pogrążyłeś że to jest znakowany szlak turystyczny. Czyli według twoich zasad równości to w takim razie należałoby wprowadzić przymus przewodnicki dla indywidualnych turystów na wszystkie znakowane szlaki w polskich górach. No bo przecież dlaczego tylko na jeden i akurat na ten.


Przeczytaj co napisałem. "Na Orlej Perci i innych wysokogórskich szlakach, na których i w tym roku już paru delikwentów zginęło. Czyli nie "jeden i tylko ten" ale chodziło o przedstawienie generalnej zasady, że jeżeli już wprowadzać przymus na szlakach znakowanych do dla wszystkich ale na szlakach najbardziej niebezpiecznych. Skoro najwięcej wypadków jest na Giewont to owszem, także i tam.

Cytuj:
przewodnik nie zabierze tam grupy szkolnej tylko...


to nie ma nic do rzeczy. skoro tam akurat giną ludzie to dla zwiększenia bezpieczeństwa tam powinien być przymus przewodnicki.


Cytuj:
Wiem dalej że grupy szkolne jak najbardziej wynajmują przewodników po zniesieniu "przymusu"


Wiem, że pomimo że kucharz czy barman są zawodami nieregulowanymi i nie ma przymusu korzystania z ich usług, ludzie nadal chodzą do knajp.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 7:13 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
to nie ma nic do rzeczy. skoro tam akurat giną ludzie to dla zwiększenia bezpieczeństwa tam powinien być przymus przewodnicki



a ja dalej uważam że z głową masz coś nie tak.
Jak to widzisz na Orlej Perci wprowadzić przymus przewodnicki dla wszystkich?? Byłeś kiedyś w Tatrach bo czytając twoje posty uważam że nie.




Maciej_Zimowski napisał(a):
Wiem, że pomimo że kucharz czy barman są zawodami nieregulowanymi i nie ma przymusu korzystania z ich usług



Postój kilka godzin u wylotu 3 dolin i dowiesz się prawdy. Twoja akcja ma się tak jak "leczenie sraczki papierem toaletowym"

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 8:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Byłeś kiedyś w Tatrach bo czytając twoje posty uważam że nie.
Jesteś rafii79 tak nadmuchany, że niebezpiecznie podejść ze szpilką, bo jeszcze pękniesz. Ja byłem wiele razy, także w czasach kiedy jeszcze nie byłeś nawet w planach, i potwierdzam, że Zimowski ma rację

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 9:19 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
Ja byłem wiele razy, także w czasach kiedy jeszcze nie byłeś nawet w planach, i potwierdzam, że Zimowski ma rację



Nie pytam ciebie czy byłeś tylko Zimowskiego. Jesteś jego sekretarką ???


Tak Zimowski ma racje oczywiście .... a ja jestem papieżem.

Myślisz że przeżyłeś 60 lat to pozjadałeś wszystkie rozumy ?

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 9:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Nie pytam ciebie czy byłeś tylko Zimowskiego. Jesteś jego sekretarką ???
Nie muszę być czyjąkolwiek sekretarką, aby podważyć twoje idiotyczne argumenty nadęty młokosie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 10:22 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
aby podważyć twoje idiotyczne



Jakie?


Oj ile pamięc mnie nie myli walczysz 12lat z przewodnictwem i co osiągnąłeś przez ten okres czasu.. NIC
Nie mam czasu przeszukiwać forum i kopiować twoich wypocin ale jest tylko jedno..... durne stwierdzenie w twoim wydaniu jakie to sam poszukaj. I udaj się do lekarza tylko dobrego nie wiem czy w twoim wieku to już nie za późno czy ktoś się podejmie leczenia.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Oj ile pamięc mnie nie myli walczysz 12lat z przewodnictwem
Z pamięcią też masz nie najlepiej. !2 lat to gruba przesada.
raffi79. napisał(a):
i co osiągnąłeś przez ten okres czasu.. NIC
Zniesienie idiotycznego rozporządzenia o obowiązku przewodnickim dotyczącego polskich gór to ma być nic? Rusz wreszcie swoją zakutą łepetyną bezmózgowcu!

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
dotyczącego polskich gór to ma być nic



Nic. Jeśli uważasz to za sukces to już jutro idź to lekarza.
Albo zerknij w lustro.
Oj Lechu będziemy się jeszcze długo przepychać. Bądź tego pewień.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 4:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Jak to widzisz na Orlej Perci wprowadzić przymus przewodnicki dla wszystkich??


Ja tylko pytam dlaczego - skoro przymus jest "dla bezpieczeństwa" nie ma przymusu przewodnickiego w tych miejscach gdzie najczęściej są wypadki i dla tych osób, które najczęściej im ulegają. (A jak to miałoby zostać zrobione technicznie, czy rozporządzeniem dyrektorskim czy ministerialnym itp. to sprawa w tym momencie drugorzędna) - i czekam aż wielcy Znawcy Gór z tego forum zechcą mi jakiś sensowny argument podać. Na razie nie podali. Są tylko dalej pyskówki.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 5:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Maciej_Zimowski napisał(a):

Ja tylko pytam dlaczego - skoro przymus jest "dla bezpieczeństwa" nie ma przymusu przewodnickiego w tych miejscach gdzie najczęściej są wypadki i dla tych osób, które najczęściej im ulegają. (A jak to miałoby zostać zrobione technicznie, czy rozporządzeniem dyrektorskim czy ministerialnym itp. to sprawa w tym momencie drugorzędna) - i czekam aż wielcy Znawcy Gór z tego forum zechcą mi jakiś sensowny argument podać. Na razie nie podali. Są tylko dalej pyskówki.


Sprawa bardzo prosta - należy zdjąć z OP ubezpieczenia i zamazać szlak.

W tej chwili chodzenie po terenach udostępnionych do wspinaczki (np. grań Kościelców) jest dozwolone dla wszystkich (mapka terenów udostępnionych na stronie TPN), a jakoś nie widać szaleńczych tłumów które się tam udają.

Przeciętny turysta nie wychodzi poza ścieżkę na której nie ma szlaku (nawet w Beskidach), bo się boi zabłądzenia. (nie piszę o terenach chronionych, gdzie chodzenie poza szlakiem jest niedozwolone, bo to co innego, ale takich terenów jest w Beskidach niewiele)

Z drugiej strony panuje takie przekonanie, że tam gdzie jest szlak - to jest łatwo, co nie zawsze się sprawdza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 5:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
To może lepiej wprowadzić w Polsce skalę trudności znakowanych szlaków turystycznych niż je likwidować lub nakazywać chodzenie każdemu pojedynczemu turyście z przewodnikiem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 6:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Wybacz Basiu ale wydaje mi sie ze nieco demonizujesz. Nie wiem czy czytałaś o wypadkach majacych miejsce w ostatnich latach, ale pomysłowośc ludzka dotycząca tego gdzie mozna zrobić sobie krzywde jest doprawdy powalajaca i dotyczy prawie każdego miejsca w tych górach Gubałówki nie wyłączając. Idac wiec tym tropem myślenia nalezałoby wogóle zabronić wyjazdów w Tatry tym bardziej że już sama droga do nich obarczona jest dużym ryzykiem (te wypadki na autostradach...) :wink:
Skala trudnosci jest jakims pomysłem, ale nie do końca pewnie sprawdzającym sie bowiem kazdy zapewne wie że warunki w górach sa zmienne a trudnosci różnie odbierane np. całkiem niedwno odbyła sie tu dyskusja jak to młodzi chłopcy nie widza tam żadnych trudności i wogóle to wszystko przesada. :twisted:
Ja z kolei myśle że biorac pod uwagę skalę turystyki górskiej w Tatrach za mało miejsca poświeca sie jej w mediach. A mogłyby byc od czasu do czasu takie publikacje z udziałem GOPRu. I w szkołach po prostu - co wydaje sie byc tym sensowniejsze że wiele z tych wypadków dotyczy młodych ludzi nieco kozaczących i nie zdających sobie sprawy ze zmiennosci warunków pogodowych w takim terenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 6:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
raffi79. napisał(a):
nie wiem czy w twoim wieku to już nie za późno czy ktoś się podejmie leczenia.

No właśnie, lekarze olewają ludzi starszych. I to jest smutne.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 10:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Zombi napisał(a):
Jesteś durniem

Jest zrozumiałe, dlaczego bywa w tym temacie konflikt pomiędzy przewodnikami, a "wolnym przewodnictwem”. Waść Zimowski, chcę na „uwolnieniu przewodnictwa” więcej zarobić, a Lechu mieć możliwość legalnego prowadzenia bez brania odpowiedzialności.
Zachodzi jednak pytanie, po co Ty, czy Trekker, się tu wzajemnie szarpiecie?... bez sensu.

Mylisz się też Zombi, co do intencji Lecha, czy, Waścia, dotyczącej turystyki indywidualnej. W tym wątku już parę razy zachwalali i popierali rozwiązania po stronie Tatr słowackich, dotyczące, turystyki na trasach nieznakowanych.
trekker napisał(a):
To może lepiej wprowadzić w Polsce skalę trudności znakowanych szlaków turystycznych niż je likwidować

Trudności turystyczne już wprowadzili autorzy przewodników, jak Szczerba, czy Jaćkiewicz.
Basia, też nie pisała o zamykaniu szlaku, tylko przywróceniu go „naturze” :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 10:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
WILCZYCA napisał(a):
Wybacz Basiu ale wydaje mi sie ze nieco demonizujesz.


Nie demonizuję - odpowiadam Maciejowi Zimowskiemu na jego pytanie.

Wg mnie wszelkie dywagacje w kwestii szklaków i tak nic nie zmienią i pozostanie jak jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ali7 napisał(a):
100 stron pęknie jak nic, a cała walka i tak psu w dupę


Minimalista z Ciebie, Ali - ja obstawiam 200

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 7:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
Lechu mieć możliwość legalnego prowadzenia bez brania odpowiedzialności.
:
Jak zwykle wypisujesz bzdury na mój temat nie mając zielonego pojęcia na czym polega organizacja wycieczek na zasadach niekomercyjnych i jak one są praktycznie realizowane.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 8:44 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
Jak zwykle wypisujesz bzdury na mój temat nie mając zielonego pojęcia na czym polega organizacja wycieczek na zasadach niekomercyjnych i jak one są praktycznie realizowane

W przeciwieństwie do ciebie, ja pamiętam, to, co ty pisałeś wcześniej, więc wiem, na czym polega TWOJA organizacja wycieczki niekomercyjnej. Podkreślam TWOJA, bo wielu inszych "niekomercyjnych organizatorów", nie ma z TWOJĄ "filozofią", nic wspólnego.
Pod względem organizacyjnym wycieczka „niekomercyjna”, niczym się nie powinna różnić z „komercyjną”, poza kwestiami finansowymi (np. prowadzący, czy organizator, nie pobiera za swój udział opłaty).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 10:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
Pod względem organizacyjnym wycieczka „niekomercyjna”, niczym się nie powinna różnić z „komercyjną”, poza kwestiami finansowymi (np. prowadzący, czy organizator, nie pobiera za swój udział opłaty).
Nadal wypisujesz bzdury. Widać, że faktycznie nie masz zielonego pojęcia o takich wycieczkach, które nie mają nic wspólnego z "filozofią" zawodowego przewodnictwa turystycznego i różnią się zasadniczo od wycieczek komercyjnych. Różnica bowiem nie polega tylko na tym, że organizator nie pobiera opłaty. Ale jak wielokrotnie tu wykazałeś, nie masz na ten temat absolutnie żadnej wiedzy. Zresztą co może na ten temat wiedzieć człowiek do cna przesiąknięty taką filozofią przez lata intensywnej indoktrynacji na kursie, szkoleniach i przynależności do środowiska przewodników tatrzańskich, uważających siebie za jakichś supermenów.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 10:50 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
Badania wykazują, że na paranoję zapadają właśnie inteligentni ludzie. Badania również wykazują, że tacy ludzie chorzy na paranoję dostają ataków furii kiedy podważa się ich paranoiczną argumentację.


a teraz patrz:
Lech napisał(a):
Jesteś rafii79 tak nadmuchany, że niebezpiecznie podejść ze szpilką, bo jeszcze pękniesz. Ja byłem wiele razy, także w czasach kiedy jeszcze nie byłeś nawet w planach, i potwierdzam, że Zimowski ma rację

Lech napisał(a):
Nie muszę być czyjąkolwiek sekretarką, aby podważyć twoje idiotyczne argumenty nadęty młokosie.

Lech napisał(a):
Zniesienie idiotycznego rozporządzenia o obowiązku przewodnickim dotyczącego polskich gór to ma być nic? Rusz wreszcie swoją zakutą łepetyną bezmózgowcu!

i kto tu ma paranoję?

co do pytania Pana Macieja.
może jest to jakieś rozwiązanie, o którym wspomniała Basia (odnośnie OP)? zdjąć ubezpieczenia, zamazać szlak i wtedy na OP pójdą ludzie albo z przewodnikiem, albo bez, pod warunkiem, że będą to ludzie mający duże doświadczenie górskie i umiejętności wspinaczkowe, asekuracyjne. wspinacze jednym słowem.
inne wysokogórskie szlaki (znakowane, z ubezpieczeniami lub bez) mogłyby być zamazane i z obowiązkiem przewodnickim.
tylko czy takie rozwiązania nie byłyby zbyt radykalne? generalnie TPN żyje z turystów. takie obostrzenia mogłyby (ale wcale nie musiałyby) spowodować spadek wejść na teren TPN (wpływy z biletów mogłyby znacząco spaść), gdyż "szlaki" (ścieżki) bardziej eksponowane, atrakcyjne wspinaczkowo byłyby obłożone przymusem, co mogłoby spowodować mniejsze zainteresowanie tymi "szlakami". góry nie są tanie. do tego dołóżmy przewodnika, który weźmie za trzy osoby na OP 1000 PLN i koszta rosną.
taniej, a i być może lepiej (np. dla TOPR-owców) byłoby wprowadzić szerszą edukację turystyczną.
sam nie wiem, co tak naprawdę należałoby zrobić...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Ostatnio edytowano Pn gru 03, 2012 2:59 pm przez rogerus72, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL