Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 9:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Basia Z. napisał(a):
Mogę się popytać o nazwy firm, może jeszcze istnieją

Napiasłam Ci wiadomośc na PW, ale jeśli znalazłabyś coś kole tysiaka za 10-12 dni chodzenia :!: po dowolnych górach dla 12,5 latki byłabym niezmiernie wdzieczna (byleby spanie bylo pod dachem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 9:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 9:55 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Olkusz
WILCZYCA napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
Mogę się popytać o nazwy firm, może jeszcze istnieją

Napiasłam Ci wiadomośc na PW, ale jeśli znalazłabyś coś kole tysiaka za 10-12 dni chodzenia :!: po dowolnych górach dla 12,5 latki byłabym niezmiernie wdzieczna (byleby spanie bylo pod dachem)

Wilczyco....wyślij pociechę na pielgrzymkę :wink: . Z Łodzi będzie coś koło 10 - 12 dni chodzenia....dowolne pa..górki się na pewno po drodze znajdą 8) ....i na pewno wyjdzie taniej :wink:

_________________
„Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 9:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
:jupi: :wink: :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 9:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
A wg ciebie turystyka ma się źle ???
W Tatrach są kolejne rekordy wejść. Więc to co piszesz są tylko twoje urojenia i nic więcej. .
Czytaj i myśl młody zarozumialcu o czym inni piszą. Przeczytaj uważnie o czym napisała WILCZYCA, na co ona narzeka, i co jej na to odpowiedziałem.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 9:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 9:55 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Olkusz
WILCZYCA napisał(a):
:jupi: :wink: :D



:santa: widziałem jak turlałaś się ze śmiechu :D 8)

PS:...ale na pielgrzymce wymagany jest niestety przewodnik...przynajmniej duchowy :D

_________________
„Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 10:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
benji napisał(a):
jest niestety przewodnik...przynajmniej duchowy



Lech jak najbardziej nadaje się. Jako przewodnik, przodownik i kij wie co jeszcze. Ale napewno sobie poradzi. Z jego doświadczeniem to nie będzie problemu.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 11:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Cholera, coś mi się ubzdurało, ze może być tylko 99 stron w temacie... :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2012 7:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Oby, kilerusie, oby... :bounce:

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2012 11:09 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Jestem ciekaw jak będzie jeśli np wprowadzą ograniczoną ilość przebywania osób w parku np w USA czy innych Parkach Narodowych świata

Na pewno będzie to zamach na wolność!


Nie będzie żadnego zamachu. Wszystko zgodnie z prawem o ochr. przyr. Tylko ma być to wprowadzone na zasadach równych dla wszystkich i powiedziane WPROST że chodzi o ograniczenie ilości osób w parku a nie jakieś ściemnianie jak do tej pory że przymus przewodnicki był po to aby ograniczyć liczbą wejść.

Tylko ciekaw jestem reakcji społeczeństwa, mediów, samorządów jak pojawi się wiadomość np. dziś w Tatry wpuszczamy tylko 1000 osób, reszta odchodzi z kwitkiem.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2012 1:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
raffi79. napisał(a):
wprowadzą ograniczoną ilość przebywania osób w parku

Spoko ja tam wierzę w Górali - nie dadzą się. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2012 2:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Spoko ja tam wierzę w Górali - nie dadzą się


No to byśmy mieli kolejne powstanie chochołowskie czy coś w tym stylu

No i dla TPN problem - mniej wpływów z biletów, teoretycznie wyższe wydatki na służby które by miały tych limitów pilnować.

NB limity w parkach amerykańskich są tam, gdzie w grę wchodzi(ą) nocleg(i) na terenie parku, wynika to z ograniczonej pojemności pól biwakowych. Nie słyszałem o podobnych limitach w przypadku krótkich wizyt, a już tym bardziej gdzieś w Europie. Nie twierdzą że czegoś takiego nie ma ale to raczej dość rzadkie przypadki, na jakieś np. szczególnie oblegane miejsca a nie duże obszary.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2012 7:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
WILCZYCA napisał(a):
raffi79. napisał:
wprowadzą ograniczoną ilość przebywania osób w parku

Spoko ja tam wierzę w Górali - nie dadzą się.

Górale, to raczej wolą, aby turysta został w Zakopanem, niż poszedł nad Morskie Oko :mrgreen:
Lech napisał(a):
o czym napisała WILCZYCA, na co ona narzeka, i co jej na to odpowiedziałem

Ty jej odpowiedziałeś, ze w Smoleńsku, była dwa wybuchy.
WILCZYCA napisał(a):
Nie odnosiłam sie do wycieczek szkolnych ale właśnie do do koloni konkretnie

Wydaje mi się, że trochę źle celujesz, gdyż kolonia, to raczej taki bajtowy wypoczynek. To, co pisała Basia, jest rozwiązaniem, czyli obozy wędrowne, które z założenia są nastawione na góry, Anie grę w tenisa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2012 9:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
Ty jej odpowiedziałeś, ze w Smoleńsku, była dwa wybuchy.
No jeżeli coś takiego wyczytałeś, to najwidoczniej miałeś urojenie, że w Smoleńsku rozbrojono bombę atomową i nie doszło do wybuchu.
chief napisał(a):
To, co pisała Basia, jest rozwiązaniem, czyli obozy wędrowne
To rozwiązanie stało się działalnością marginalną, a nie było taką gdzieś do końcówki lat 90-tych, kiedy nie wprowadzono jeszcze całego pakietu złych przepisów, które potem zdławiły taką działalność.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2012 10:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
chief napisał(a):
Górale, to raczej wolą, aby turysta został w Zakopanem, niż poszedł nad Morskie Oko

No może i wolą :wink: ale uważam że bez możliwości tego Morskiego Oka poszukają sobie innych wrażeń w innym mieście.
chief napisał(a):
Wydaje mi się, że trochę źle celujesz, gdyż kolonia, to raczej taki bajtowy wypoczynek. To, co pisała Basia, jest rozwiązaniem, czyli obozy wędrowne, które z założenia są nastawione na góry, Anie grę w tenisa.

Obozy wedrowne są dla starszych dzieci (od 13 do 19 roku życia) i generalnie w niewielkim stopniu dotyczą wedrówek po Tatrach. Moja Mała ani w poprzednim ani w przyszłym roku się na to nie łapie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2012 9:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
WILCZYCA napisał(a):
Obozy wedrowne są dla starszych dzieci
Nie przesadzasz? Popatrz sobie na te stare fotki, m.in. z obozów wędrownych z lat 90-tych, i oceń ile te dzieci mają lat > https://picasaweb.google.com/1104170566 ... 7487907746

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2012 9:41 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
To rozwiązanie stało się działalnością marginalną, a nie było taką gdzieś do końcówki lat 90-tych, kiedy nie wprowadzono jeszcze całego pakietu złych przepisów, które potem zdławiły taką działalność

Teraz zaś piszesz o sztucznej mgle w Smoleńsku :mrgreen:

To, co podawałeś na pewno w jakiś tam sposób miało wpływ, lecz raczej marginalny, a nie, jako główna przyczyna.
Z głównych przyczyn to przede wszystkim wzrost cen podróży. W latach 90-tych np. PKP, podrożało kilkakrotnie, jeśli nie kilkadziesiąt krotnie.
Kolejna sprawa, to w dawniejszych czasach, kiedy prosperowały duże państwowe zakłady pracy, to każdy z nich miał pod opieką jakąś szkołę, czy szkoły, gdzie dany zakład dofinansowywał do wycieczek, np. użyczając za darmo swój autobus.
Kolejna sprawa, to wygodnictwo, gdzie dzięki wzroście ilości samochodów, nastały czasy na wycieczki jednodniowe, które przedtem były prawie niemożliwe, jeśli chodziło o wyższe obszary lub trudno dostępne komunikacją lokalną. Schroniska z miejsc noclegowych, zamieniły się w miejsca jeno posiłkowe (oczywiście nie w pełni i nie chodzi o Tatry).
Np. wycieczki jednego z oddziałów PTT, czy PTTK, gdzie w latach 90-tych, w Tatry były organizowane tylko i wyłącznie wycieczki parodniowe, dzisiaj są tylko jednodniówki. Zarówno wtenczas, jak i teraz prowadzili je przewodnicy. Organizatorzy unikają wielodniowych, przede wszystkim ze względów kosztów transportu.
Wycieczka 2-dniowa przy cenie 250,00 zł, to koszt przewodnika i zarazem pilota to zaledwie 15-20 złotych od osoby.

Więc, wierz Lechu dalej w te swoje urojone teorie spiskowe. Żyj daje w swym „lechowym świecie”.
WILCZYCA napisał(a):
ale uważam że bez możliwości tego Morskiego Oka poszukają sobie innych wrażeń w innym mieście

Zakopane jest bardzo dużym magnesem. Negatywne zdanie o tej miejscowości maja raczej turyści stale odwiedzający Tatry, a nie sporadyczni. Ci ostatni są raczej tym miastem zachwyceni.
Insza sprawa, Podtatrze, jest totalnie turystycznie niewykorzystane, a przeca sa tam naprawdę piękne i bardzo widokowe szlaki, wiele miejsc ciekawych, ale dzisiaj trudno dostępnych lub niereklamowanych.
Np. ilu turystów mieszkających w Białce Tatrzańskiej wybiera się na Czarna Górę, a przeca jest tam widokowy "odlot".
WILCZYCA napisał(a):
Obozy wedrowne są dla starszych dzieci (od 13 do 19 roku życia) i generalnie w niewielkim stopniu dotyczą wedrówek po Tatrach

Kolonie, czy wycieczki szkolne, raczej nie powinny być nastawione na jakieś długie i forsujące wycieczki, gdyż dzieciaki są tam zbyt zróżnicowane.
Dobrym rozwiązaniem jest zakładanie szkolnych „klubów”/organizacji turystycznych, gdzie wycieczka składa się z nie, danej klasy, ale uczniów dobrowolnie się zapisanych, którzy wiedzą, co chcą. Różnica pomiędzy takimi dzieciakami, a tymi z wycieczek szkolnych, to przepaść. Może w twej miejscowości są takie szkoły z takimi klubami. Jako przykład podam chrzanowski oddział PTT, który już tylko w jednym powiecie, założył kilka takich pododdziałów. Dzieciaki śmigają po górach , że hej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2012 11:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
Kolejna sprawa, to w dawniejszych czasach, kiedy prosperowały duże państwowe zakłady pracy, to każdy z nich miał pod opieką jakąś szkołę, czy szkoły, gdzie dany zakład dofinansowywał do wycieczek
Piszesz podobne bzdury jak o rozbrojeniu bomby atomowej w Smoleńsku. Zakłady pracy nie dofinansowywały takich obozów wędrownych, a jeżeli były takie przypadki to tylko marginalne.
chief napisał(a):
Zarówno wtenczas, jak i teraz prowadzili je przewodnicy.
Kłamstwo! Ani teraz (ostatnimi laty kilka razy miałem problemy z znalezieniem przewodnika do prowadzenia obozu wędrownego - wszyscy po kolei odmawiali; wspominałem tu o tym), ani wtedy.

Jeszcze w latach 90-tych prowadziłem obozy wędrowne po górach i na trasach nie spotykałem żadnych obozów wędrownych, które by prowadził przewodnik. Prowadzili przeważnie nauczyciele, co najwyżej przodownicy turystyki kwalifikowanej PTTK.

Przewodnicy prowadzili przede wszystkim wycieczki autokarowe (nadal się specjalizują w "autokarówkach"), w tym zakładowe czy spacery dla kuracjuszy albo sezonowo typowe wycieczki szkolne po podgórskich kurortach i ich okolicach, a nie obozy wędrowne. Poniżej masz ilustrację do archiwalnego artykułu z czasopisma PTTK ("Gościniec", nr 4/257z 1991) czyli z tamtych czasów. Napis nad tą ilustracją potwierdza, że po prostu tworzysz fikcję niczym o sztucznej mgle nad Somoleńskiem. Lepiej przeczytaj cały ten artykuł zanim palniesz kolejną bzdurę, jak to przewodnicy rzekomo prowadzili obozy wędrowne po górach, albo że wprowadzenie złych przepisów państwowych nie było jedną z głównych przyczyn upadku taniej turystyki młodzieżowej.

Obrazek

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2012 6:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Lech napisał(a):
Zakłady pracy nie dofinansowywały takich obozów wędrownych, a jeżeli były takie przypadki to tylko marginalne.

No to ja jestem przykładem osoby która na obozy wedrowne z załadu pracy rodzica jeżdziła. Obozy były na pojezierzach i raz opiekował sie grupą 1 wychowawca a drugim razem było ich dwóch. Warunkiem uczestnictwa było ukończone 16 lat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2012 6:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
chief napisał(a):
Kolonie, czy wycieczki szkolne, raczej nie powinny być nastawione na jakieś długie i forsujące wycieczki, gdyż dzieciaki są tam zbyt zróżnicowane.

No wiec w zwiazku z tym fajnie by bylo żeby była możliwośc wyboru, czyli kolonie takie jak teraz i kolonie dla aktywnych z trudniejszym programem (takie jak "Popaprańcy" tylko krotsze) ale na razie jak widac jest tu luka. I może np ktos chciałby spróbowac ją wypełnić. 8)
chief napisał(a):
Może w twej miejscowości są takie szkoły z takimi klubami

Niestety nie spotkałam sie z tym. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2012 7:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
chief napisał:
Zarówno wtenczas, jak i teraz prowadzili je przewodnicy.
Kłamstwo! Ani teraz (ostatnimi laty kilka razy miałem problemy z znalezieniem przewodnika do prowadzenia obozu wędrownego - wszyscy po kolei odmawiali; wspominałem tu o tym), ani wtedy

Ja ci piszę, popatrz Lechu, jaki ten księżyc ładny, a ty mi odpowiadasz: KŁAMSTWO !!!, na słońce nie da się patrzeć :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2012 7:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
WILCZYCA napisał(a):
No wiec w zwiazku z tym fajnie by bylo żeby była możliwośc wyboru, czyli kolonie takie jak teraz i kolonie dla aktywnych z trudniejszym programem (takie jak "Popaprańcy" tylko krotsze) ale na razie jak widac jest tu luka. I może np ktos chciałby spróbowac ją wypełnić.
Skoro ta luka powstała na skutek wprowadzenia złych przepisów, które zniechęciły bądź uniemożliwiły prowadzenie takich obozów tym, którzy wcześniej je prowadzili, np. w górach pojawił się m.in. wymóg posiadania państwowych uprawnień przewodnika górskiego, to są nikłe szanse, że ktoś tę lukę teraz wypełni. Dlaczego? Bo przez całe lata potencjalni organizatorzy byli zastraszani m.in. tego rodzaju pismami.

Obrazek

A przewodnicy posiadający monopol na prowadzenie w górach nie byli i nie są tym zainteresowani więc nie wykorzystują swoich uprawnień do takiej działalności, a wykorzystują jak im najwygodniej. Wolą np. wycieczki autokarowe, w których wysiłek prowadzenia w terenie górskim ogranicza się zazwyczaj do boiska spacerowego w pobliżu wyciągów lub do zabezpieczonych wejść na skalne punkty widokowe i objaśnienia panoramy.

chief napisał(a):
Ja ci piszę, popatrz Lechu, jaki ten księżyc ładny
Musisz ciągle odwracać uwagę od przykrej prawdy i pisać o tej bombie atomowej rozbrojonej w Smoleńsku?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 24, 2012 4:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Wszystkim dyskutantom chciałbym złożyć szczere życzenia Spokojnych i rodzinnych Świąt, opieki Nowonarodzonego w każdy dzień, by troski i kłopoty Was omijały, a otaczali Was sami życzliwi ludzie. By było tyle samo powrotów, jak i wyjść. A przede wszystkim dużo zdrowia. Wesołych Świąt!
Obrazek Obrazek

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 24, 2012 7:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Serdeczne zyczenia wspaniałych rodzinnych i spędzonych w gronie przyjaciół Świąt Bożego Narodzenia a także zdrowia szcześcia uśmiechu i pogody ducha życzy Wszystkim Wilczyca :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 24, 2012 9:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Obrazek

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 06, 2013 11:47 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Waściu, Lechu...zasypało Was, czy co?
Sezon przewodnicki się zbliża, a Wy nic? :mrgreen: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 09, 2013 10:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 11, 2011 4:37 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Złocieniec
Prowadzę obozy wędrowne 2 razy w roku. Zawsze w drugim tygodniu października i na długi majowy weekend. Dwa lata temu byliśmy w Beskidzie Żywieckim, a ponieważ z projektu dostaliśmy dofinansowanie, postanowiłem wynająć przewodnika. W rozmowie telefonicznej umówiliśmy się na wyjście z Korbielowa na Pilsko. W dniu wymarszu pogoda trochę kaprysiła, ale zawsze wychodzę z założenia, że na każdą pogodę jest jakiś strój. Pani przewodnik ( bardzo fajna i miła poniekąd kobieta) próbowała nas odwieźć od tego zamiaru, sugerując, że ponieważ jesteśmy busem, to może zrobimy jakąś objazdówkę. My jednak byliśmy bardzo uparci i pani dała za wygraną, po drodze coś szepcąc o Hali Miziowej. Po krótkim przystanku znów postawiliśmy na swoim i mimo sprzeciwów naszej przewodniczki weszliśmy na szczyt Pilska. Po drodze poinformowaliśmy panią przewodnik, że następnego dnia mamy w planie Worek Raczański, na co odzew był taki, że pani z nami już nie pójdzie, tylko poprosi kolegę przewodnika spod Żywca. Jako rzekła tak i było. Pan wsiadł do busa, powiedział "dzień dobry", a ponieważ cały dzień lało a jemu nie chciało się specjalnie męczyć nas opowiadaniem o byle czym, to na zakończenie powiedział "do widzenia" i to by było na tyle przygody z przewodnikami. Na następny dzień nikt nie chciał z nami łazić, więc wróciliśmy do starych sprawdzonych metod i łaziliśmy sami. I tak łażę z młodzieżą już od 20 lat po wszystkich naszych górkach mimo różnych zakazów. Z tego łażenia zrodził się pomysł powołania do życia jakiegoś klubu, bo młodzież nie chciała zapomnieć o męczących łazęgach górskich i cały czas truła o jakichś wspominkach, śpiewankach itp. Dziś istnieje w naszej szkole Górski Klub Licealisty, reaktywował się zespół Labolare, a rzesza zapaleńców górskiego wędrowania ciągle rośnie. Dla mnie największą nagrodą są spotkania na szlaku z moimi wychowankami. Właśnie znów szykujemy się do wyjazdu w nasz ulubiony Beskid Żywiecki i jak zwykle poradzimy sobie sami, bo widać przejście 25-30km z plecakiem nie każdemu "przewodnikowi" pisane. Pozdrawiam serdecznie i do spotkania na szlakach:)

_________________
A ja kocham te góry i pagórki
mógłbym łazić po nich od rana do nocy,
a ja kocham te szczyty i granie
tu każda chwila ma wartość złota


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 10:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ja też kiedyś prowadziłem po 2 obozy wędrowne w roku. Ze względu na wiek już nie jestem aktywny w prowadzeniu tego typu imprez, choć nadal bywa, że prowadzę grupy koleżeńskie z naszego klubu. Mam identyczne doświadczenie jak chodzi o przewodników zawodowych. Co do obowiązku przewodnickiego, to całkowicie się zgadzam z przedstawieniem sprawy na stronie > http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2013/ ... przejdzie/

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 10:03 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Liberum veto i vice versa !

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 10:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
I jeszcze cytat: "Nasza wspólna znajoma - Teresa, wiosną tego roku zorganizowała wycieczkę klasową z bazą w Szczepanowie. Zgodnie z przepisami wynajęła przewodnika sudeckiego, aby ich poprowadził po trasie powyżej 1000 m n.p.m. Jak mi opowiadała na spotkaniu z grupą był zaskoczony, że ma ich - zamiast na Śnieżkę - poprowadzić Grzbietem Lasockim. Jak mi opowiadała, zgubił szlak, zabrnęli w jakieś chaszcze i gdyby nie jej dobra znajomość tego terenu, to by była kompletna klapa. Gość tłumaczył się, że ma nieaktualną mapę, musiała co pewien czas go korygować i pokazywać w którym miejscu się znajdują. Oczywiście skasował swoją dolę, bodajże 250, zł, ale o szczegóły proponuję zapytać jej osobiście." źródło cytatu > http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=47&start=4

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 8:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
luis63 napisał(a):
weszliśmy na szczyt Pilska

i jakie widoki?
luis63 napisał(a):
Pani przewodnik ( bardzo fajna i miła poniekąd kobieta) próbowała nas odwieźć od tego zamiaru

i słusznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL