Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 8:56 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 8:03 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Lech napisał(a):
Sonka napisał(a):
Nie rozumiem Pańskiej argumentacji.
A ja nie rozumiem ludzi zaślepionych wiarą w swoją misję i utwierdzonych w przekonaniu, że wiedzy i doświadczenia górskiego nie można zdobyć inaczej jak tylko i wyłącznie na kursach. Sam uczestniczyłem kiedyś w takim kursie i żadnej praktycznej wiedzy o górach uczestnicy tego kursu poza zaliczaniem jałowych dupogodzin nie wynieśli.
Sonka napisał(a):
Rozmawiałam z Lucy, zna Pana z for.
Sama jesteś tą Lucy, tylko w innym wcieleniu. Zdradzasz się swym specyficznym, niepowtarzalnym stylem.


Nie, nie jestem tą Lucyną. Jestem przewodnikiem z nią współpracującym, prywatnie mówię do niej ciociu.

Na terenie Polski jest organizowanych rocznie co najmniej kilka kursów. Sądząc po Pańskim awantarze mam do czynienia z osobą w podeszłym wieku, więc kurs musiał Pan zaliczyć co najmniej przed kilkoma, o ile nie kilkunastoma laty. Rozumiem, że osoby szkolące się z Panem pozwoliły Panu wypowiadać się w swoim imieniu. Moje doświadczenia są zgoła inne, cenię sobie czas spędzony na owych jak Pan to określa dupogodzinach, na kursie zdobyłam zarówno wiedzę teoretyczną i jak praktyczną. Trochę żałuję, że tak szybko skończył się. Na szczęście zawiązały się na nim przyjaźnie, często spotykamy się w górach, przeważnie w rocznicę uzyskania uprawnień. Taki kurs cementuje, wspominam go jako piękną przygodę.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 9:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
twe pojęcie o kursach i przewodnikach jest praktycznie zerowe, a wymądrzasz sie pod niebiosa.
Sam się wymądrzasz. Żeby komuś zarzucić brak pojęcia o kursach i przewodnikach oraz ogólnie o braku doświadczenia górskiego i słowa-klucz czyli tzw. "metodyki", byś musiał wpierw poprowadzić przynajmniej kilka kilkunastodniowych górskich obozów wędrownych, jakie ja w swoim życiu prowadziłem kilkadziesiąt razy; były lata że prowadziłem trzy takie obozy. Bo na takie poznanie gór i wyrobienie sobie orientacji w terenie, jaką ja nabyłem w czasie służby wojskowej w jednostce górskiej, to nie masz szans. Ta sama uwaga dotyczy wymądrzającej się tu Lucy, która kryje się teraz pod pseudonimem "Sonka".

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 10:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
Lech napisał(a):
Żeby komuś zarzucić brak pojęcia o kursach i przewodnikach
Gdyż piszesz na te tematy takie bzdury, że samo z siebie to wynika.
Sam piszesz tu bzdury. Lepiej pochwal się ile faktycznie w swoim życiu poprowadziłeś górskich obozów wędrownych i kiedy zajmujesz się praktycznym oprowadzaniem wycieczek? Kiedy to robisz, bo przecież niezmiennie całe dnie przesiadujesz przed komputerem i namiętnie się przechwalasz na temat jakiejś metodyki? Metodyką lania wody i wciskania tu na forum kitu, to faktycznie posługujesz się na co dzień. Tyle, że najwyżej jacyś naiwni dadzą się na to nabrać.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL