Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 11:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Carcass napisał(a):
górolka napisał(a):
w której części Zawoi zakotwiczyć by było najbliżej do szlaku


Najlapiej w Zawoi - Policzne (nieopodal wyciągu narciarskiego), bo stamtąd jest najbliżej do przełęczy Krowiarki. Choć najbliżej nie oznacza, że blisko bo to jakies 5 km krętą asfaltową drogą. Ale blizej przełęczy niczego nie znajdziesz, no chyba, że w gre też wchodzi nocleg w Markowych Szczawinach (schronisko). Szlak na Babią można też rozpocząć w centrum Zawoi, ale stamtąd jest znacznie dalej, a trasa średnio ciekawa, wiec polecam jednak Krowiarki i wejście na Babią Percią Akademicką.

dzięki za info, to chciałam wiedzieć :bowdown:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 11:39 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Nie, no tylko nie Zawoja :!: Górolka wejdż szybko na Babią i uciekaj z Zawoji. Toż to dziura zabita dechami, no sory ale jak tam byłem to się przestraszyłem :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 1:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
dresik napisał(a):
Nie, no tylko nie Zawoja


Albo byłes tam 20 lat temu, albo jednak gustujesz w białym misiu z Krupówek.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 19, 2006 12:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
dresik napisał(a):
Górolka wejdż szybko na Babią i uciekaj z Zawoji


taki jest też i mój zamiar , to ma być krótki wypad :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 19, 2006 8:33 pm 
HBx ja już byłam w Muszynie, Krynicy i tych okolicach. Szukam ciekawych miejsc już gdzieś indziej. Chce po prostu zobaczyć trochę inne góry. Myślałam w zeszłym roku o Tatrach Słowackich, ale z racji braku auta tam się jeszcze nie porywam. Najpierw zaliczę góry w Polsce. Najbardziej to lubię wyjść rano z kwatery połazić do 18.00 po szlakach i wrócić z powrotem na kwaterę. Czy dostanę jeszcze jakieś propozycje?
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 19, 2006 9:20 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 9:12 am
Posty: 116
Lokalizacja: Wadowice
Anonymous napisał(a):
HBx ja już byłam w Muszynie, Krynicy i tych okolicach. Szukam ciekawych miejsc już gdzieś indziej. Chce po prostu zobaczyć trochę inne góry. Myślałam w zeszłym roku o Tatrach Słowackich, ale z racji braku auta tam się jeszcze nie porywam. Najpierw zaliczę góry w Polsce. Najbardziej to lubię wyjść rano z kwatery połazić do 18.00 po szlakach i wrócić z powrotem na kwaterę. Czy dostanę jeszcze jakieś propozycje?
Pozdrawiam

jeśli chodzi o wyprawy po naszym kraju, poleciłbym jeszcze np. Góry Stołowe (Kotlina Kłodzka)i ich okolice - bardzo ciekawe, oraz Góry Sowie - miejsca, które mają swój osobliwy urok :D .
Już kiedyś był poruszony na forum ich temat:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... +sto%B3owe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 7:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Gość napisał(a):
ja już byłam w Muszynie, Krynicy i tych okolicach. Szukam ciekawych miejsc już gdzieś indziej. Chce po prostu zobaczyć trochę inne góry. Myślałam w zeszłym roku o Tatrach Słowackich, ale z racji braku auta tam się jeszcze nie porywam. Najpierw zaliczę góry w Polsce. Najbardziej to lubię wyjść rano z kwatery połazić do 18.00 po szlakach i wrócić z powrotem na kwaterę. Czy dostanę jeszcze jakieś propozycje?


Zatem podaje Ci kolejne propozycje bo widzę, że moja Zawoja i Mszana nie zrobiły na Tobie większego wrażenia :). Można jechać w Karkonosze. 2-3 dni spędzić w Szklarskiej Porębie, a kolejne 2 dni w Karpaczu, może byc też Szczyrk - skąd można atakować na Skrzyczne, Szyndzielnie i cos tam jeszcze (już nie pamiętam), albo... podam Ci propozycję trasy, która przeszedłem ze znajomymi w trakcie weekendu majowego (4 dni). Zatem wyjazd pociągiem do Zwardonia. Tam po zakupieniu śliwowicy na Sowacji ruszyliśmy szlakiem na Wielką Raczę. Idzie się jakieś 4 - 5 godzin. Na Wlk. Raczy jest schronisko, w którym mozna przenocować. W przypadku braku miejsc można zejść do Rycerki Górnej (my tak zrobiliśmy bo w maju w schronisku nawet na podłodze brakowało miejsca). Drugi dzień to przejście z Wlk. Raczy (Rycerki Górnej) przez Wielką Rycerzową, Małą Rycerzową do miejscowości Glinka i tam poszukanie noclegu. Można również spróbować dojść na Krawców Wierch, ale to jakieś 2 godziny dłużej. Można też cały czas iść szlakiem granicznym, ale jest on znacznie dłuższy. My trzeciego dnia ruszyliśmy z Glinki na Krawców Wierch, następnie Trzy Kopce, Halę Rysianke, Lipowską Górę, Halę Boraczą (tutaj można przenocować). My jednak poszliśmy dalej przez Prusów i na nocleg dotarliśmy do Węgierskiej Górki. Czwarty dzień to wypad na Baranią górę. Trasa długa, choć nie jakoś szczególnie męcząca. I tym sposobem czynnie spędziliśmy majowy weekend. Może to jest jakaś opcja ?

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL