Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 2:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 9:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 12:51 pm
Posty: 6
Sory raffi ale mylisz się choćbyś miał klasę I to i tak te uprawnienia nie dają Ci możliwości do prowadzenia po Tatrach Słowackich, co do przewodników IVBV to już sobie Słowacy to regulują. A jeszcze jedno w starym rozporządzeniu też jest mowa o narciarstwie. Pozdrowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 9:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
zbyszekj napisał(a):
ale mylisz się choćbyś miał klasę I


Sorki. Błąd zrobiłem klasa I-III nie możesz prowadzić po nie znakowanych.
Po znakowanych mogę prowadzić jak najbardziej.


1.Wycieczki autokarowe po Podtatrzu Polskim i Słowackim
2.Wycieczki po szlakach znakowanych Tatr Polskich i Słowackich
3.Wycieczki po dopuszczonych szlakach nieznakowanych i drogach wspinaczkowych Tatr Polskich
4.Wycieczki zimowe po Tatrach Polskich
5.Wycieczki narciarskie po Tatrach Polskich
6.Kurs kwalifikowanej turystyki zimowej
7.Letnie obozy wędrowne po Tatrach Polskich i Słowackich
8."Zielone szkoły" w Tatrach


Poszczególne punkty zależy od klasy przewodnickiej.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 10:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
raffi79. napisał(a):
zbyszekj napisał(a):
ale mylisz się choćbyś miał klasę I


Sorki. Błąd zrobiłem klasa I-III nie możesz prowadzić po nie znakowanych.
Po znakowanych mogę prowadzić jak najbardziej.


1.Wycieczki autokarowe po Podtatrzu Polskim i Słowackim
2.Wycieczki po szlakach znakowanych Tatr Polskich i Słowackich
3.Wycieczki po dopuszczonych szlakach nieznakowanych i drogach wspinaczkowych Tatr Polskich
4.Wycieczki zimowe po Tatrach Polskich
5.Wycieczki narciarskie po Tatrach Polskich
6.Kurs kwalifikowanej turystyki zimowej
7.Letnie obozy wędrowne po Tatrach Polskich i Słowackich
8."Zielone szkoły" w Tatrach


Poszczególne punkty zależy od klasy przewodnickiej.


Z "trójką" pkt. 1 i 2. oraz zimą kilka szlaków znakowanych (w zasadzie dojścia do schronisk i parę więcej).
7. i 8. - tylko szlakami


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 10:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
zbyszekj napisał(a):
Witam, Cheif otóż w rozporządzeniu z 4 marca 2011 jest mowa o narciarstwie przy klasie III, /jest to wiedza szczątkowa ale jest, na klasę II też to jest niewiele

Z tym narciarstwem, to jest fatalna sprawa. Wielu przewodników III klasy zostało uziemionych w podnoszeniu do II klasy, właśnie przez narciarstwo, które ich nie interesuje.
Mam wrażenie, ze wprowadzenie go do II klasy, to wewnętrzna „gra”, aby ograniczyć ilość przewodników z tą klasą.
Jeśli zostanie wprowadzony do III klasy, to nic inszego jak celowe ograniczenie dostępu do zawodu przewodnika.

Narciarstwo powinno być niezależnym egzaminem dla tego, kto chce w ten sposób prowadzić klientów. Klasa przewodnicka nie powinna mieć tutaj znaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 10:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Basia Z. napisał(a):
Z "trójką" pkt. 1 i 2. oraz zimą kilka szlaków znakowanych (w zasadzie dojścia do schronisk i parę więcej).

Klasa III dopuszcza prowadzenie zimą po całych Tatrach Zachodnich, za wyjątkiem Giewontu i szlaków zamkniętych. Oczywiście mowa o TPN.
W Tatrach Wysokich do schronisk/poszczególnych stawów/itp...

Co do pkt.6, to wiadomo cos więcej, przewodnik której klasy może?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 11:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 12:51 pm
Posty: 6
Może mi wytłumaczycie jakim sposobem marszałek województwa może nadawać uprawnienia na Słowację. Ciekawa rzecz. Chyba jeszcze takich umów międzynarodowych nie ma podpisanych. Według mojej wiedzy wszystkie uprawnienia przewodników tatrzańskich kończą się na granicy państwa. Zresztą nie tylko beskidzkich i sudeckich też.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 11:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
zbyszekj napisał(a):
Według mojej wiedzy wszystkie uprawnienia przewodników tatrzańskich kończą się na granicy państwa

Uprawnienia przewodnika tatrzańskiego, pod względem prawnym, obejmują tylko teren Polski.
Na Słowacji jest na zasadzie "gościnności".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 9:34 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
chief napisał(a):
Klasa III dopuszcza prowadzenie zimą po całych Tatrach Zachodnich,



Dla mnie jest to absurd bo Tatry Zachodnie są bardziej niebezpieczne pod względem lawinowym niż Wysokie.



chief napisał(a):
Mam wrażenie, ze wprowadzenie go do II klasy, to wewnętrzna „gra”, aby ograniczyć ilość przewodników z tą klasą.



Wiesz dobrze czyj to pomysł był
8)

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 11:35 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
raffi79. napisał(a):
chief napisał:
Klasa III dopuszcza prowadzenie zimą po całych Tatrach Zachodnich,



Dla mnie jest to absurd bo Tatry Zachodnie są bardziej niebezpieczne pod względem lawinowym niż Wysokie.

Nie do końca bym sie z Toba zgodził. Fakt, że terów do deponacji śniegu jest więcej, przez co lawiny mogą być większe, ale jest też parę w miarę bezpiecznych od lawin grani/grzbietów/grzęd, którymi można sie dostać na główna grań. Na pewno możliwości łatwiejszego chodzenia w zachodnich jest więcej niż w wysokich.
No, bo co mamy w tych Wysokich?
M.P.pod Chłopkiem, jest trudna technicznie, grań OP, też. Moim zdaniem tam powinni prowadzić tylko przewodnicy, którzy w zimie się czynnie wpinają, a przeca nie każdy przewodnik III klasy to robi.
Krzyżne?...nikt by mnie nie zmusił do schodzenia do Buczynowej, więc ma sens, ale tylko z Koszystą, czy Wołoszynem, jednak tam oficjalnie nie wolno.
Z tych łatwiejszych zostają Świnica, Kościelec, Kozi od Piątki, Zadni Granat oraz Szpiglas (choć on też jest nieźle lawiniasty, jak nie pójdzie sie przez Kostury).

Najwięcej lawiny w Zachodnich, tam, gdzie są szlaki, to schodzą bardziej po stronie słowackiej (Jamnicka, Żarska, Cicha, czy Koprowa)
raffi79. napisał(a):
chief napisał:
Mam wrażenie, ze wprowadzenie go do II klasy, to wewnętrzna „gra”, aby ograniczyć ilość przewodników z tą klasą.



Wiesz dobrze czyj to pomysł był

Wiadomo, wiadomo :mrgreen: :wink:
Z ta II-ką, to były tez przejścia, gdyż ponad 10 lat nie odbywał sie żaden kurs, ani egzamin na nią. Dopiero parę lat temu odbył sie pierwszy kurs. Nawet sam na niego chciałem iść, ale jak sie dowiedziałem, ze jest narciarstwo, to odpuściłem. Koledzy, którzy jednak poszli (wpinający sie zima i latem), po pewnym czasie tez dali sobie przez narty spokój. Zostali tylko Ci, którzy bardzo dobrze juz potrafili na nich śmigać (nie chodzi mi o trasy przygotowane). Jednak tez był tam spory zgrzyt, pomiędzy kursantami, a instruktorami kursu od nart, którymi byli przewodnicy UIAGM. Poziom podkręcili tak wysoko, że kolejna część osób, dała sobie spokój. Potem doszło nawet do bojkotu egzaminu, wśród nich o ile pamiętam, to był m.in. "Dybel", przewodnik, który zginął w tym roku w Słowenii, chcąc ratować innemu życie.
Nie wiem, jak dalej się to potoczyło, gdyż pogodziłem sie z tym, ze przez narty, zostanie mi pozostać przewodnikiem III klasy, przez jakieś pier.d.o.lone rozgrywki UIAGM, względem przewodników tatrzańskich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 12:17 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Dlatego uważam, za świetny system szkolenia w UK, wydaje się on być skomplikowanym na pierwszy rzut oka, jednak sprawdza się bardzo dobrze i zakłada taką właśnie stopniowość- jak chcesz prowadzić tylko treki w lecie zostajesz summer mountain leader, potem możesz dorobić sobie blok zimowy, zdać egzamin na UIMLA, a jak to już masz to dalej szkolą Ciebie na UIAGM, albo instruktora wspinaczki, jak zaś chcesz szybciej to od razu idziesz na dłuższy kurs na UIAGM etc.

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 5:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
http://prawoturystyczne.wordpress.com/2 ... bez-zmian/

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 8:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
I moja riposta - komentarz

http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/kombi ... 15597678,n

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 9:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
A czego się Wać Pan spodziewał że zniosą przewodnictwo na terenie Tatr.
Nie bądź śmieszny.

Będę z niecierpliwością czekał na kolejne akcje wolnego przewodnictwa w UOKiK.

Myślę że 16X 2012 nastąpi niż UOKiK rozpatrzy Twoją sprawę.


"I moja riposta - komentarz"

Są takie mądre jak cała "Akcja wolne przewodnictwo" i porównywanie w tym miejscu osób którzy zginęli w Tatrach, ratowników TOPR czy przewodników świadczy tylko o Twojej głupocie.


Pozdrawiam .

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 9:50 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 7:01 pm
Posty: 53
tak w ogóle to o jakie dokładnie rozporządzenie chodzi ? bo nie mogę do żadnego dotrzeć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 9:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
A czego się Wać Pan spodziewał że zniosą przewodnictwo na terenie Tatr.
Oczywiście, że znając polskie realia i bałaganiarstwo nikt nie liczył na to, że TPN zrezygnuje z uprawiania samowolki, siania dezinformacji i błędnej interpretacji przepisów pod prywatny interes grupy cwaniaków. Na szczęście prawo jest po naszej/mojej stronie. W świetle obowiązujących przepisów (nie ich fałszywej interpretacji) nikt nie zmusi mnie czy będę indywidualnie czy też w grupie do zakupu nie chcianej usługi przewodnickiej, bo aktualnie żaden przepis tego nie nakazuje. A bzdurami wymyślanymi na stronie TPN nie ma się co przejmować, a po prostu zgłosić do odpowiednich organów fakt wprowadzania turystów w błąd.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ali7 napisał(a):
Wysłany: Sro Lis 09, 2011 7:56 pm
Ali7 napisał(a):
na moje oko nie zmieni się nic

:devil2:
Jednak coś się zmieniło. Już nie czują się tacy pewni siebie, m.in. obawiają się spraw sądowych.
Cytuj:
Jak dodaje dyrektor TPN, Paweł Skawiński po nowym roku będą kontrolowane przede wszystkim grupy młodzieżowe.
(...)
Jak wyjaśnia, przy dwóch sprzecznych interpretacjach, by uniknąć spraw sądowych, strażnicy parku kontrolujący

grupy na szlaku będą raczej ograniczać się do pouczeń i upomnień.
źródło =>

http://zakopane.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
wolneprzewodnictwo napisał(a):
Tylko w zeszłym roku, dokładnie tylu - ośmiu samych tylko ratowników TOPR i przewodników tatrzańskich (sic!) zginęło w górskich wypadkach (źródło).
Już mówiłem o tym wcześniej i to ponowie, takie porównania i argumenty są żałosne i godne politowania. Świadczą o znikomej wiedzy autora słów i zwykłej głupocie. Obrażają ludzi, którzy ratując innych czy ulegając wpadkom niemożliwym do przewidzenia. Panie Zimowski weź pod uwagę, że są tutaj ludzie, którzy znali przynajmniej niektórych z tych co zginęli i wiedzą w jaki sposób to nastąpiło i takie pierdalamento jest zwyczajnie wkur.wiające. Dość z kurtuazją... do prostego człowieka czasami trzeba prosto...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
nikt nie zmusi mnie czy będę indywidualnie



No na pewno indywidualnie nikt cie nie zmusi wynająć przewodnika.
Prawo jest po twojej stronie?? Doczytaj dokładnie ustawę. Na pewno tak ją interpretujesz jak chcesz ją interpretować z MZ.
Domyślam się że zgłosisz jako pierwszy do odpowiednich służb.
Wystarczy grupy młodzieżowe. Pożyjemy zobaczymy. I tak bedą wynajmować przewodników nie martw się o to.

Lech napisał(a):
Już nie czują się tacy pewni siebie, m.in. obawiają się spraw sądowych.



Spraw sądowych? Jeśli będą to znikoma w porównaniu do ilości wejść na teren TPN.
Możesz być spokojny.
Jakbym miał mieć takiego klienta jak ty to chyba bym sobie w łeb strzelił.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Świadczą o znikomej wiedzy autora słów


A gdzie ja się tu popisuję jakąkolwiek "wiedzą"? Stwierdzam suche fakty, podaję źródło.

Cytuj:
i takie pierdalamento jest zwyczajnie wkur.wiające


I bardzo dobrze, prawidłowa reakcja. Mnie też, choć nie jestem rodzicem ani znajomym tych co zginęli w 2003 ale wkurza pierdalamento wszelkiej maści pazernych i rozhisteryzowanych przewodników i lobbystów (nie tylko górskich zresztą), którzy od lat tę tragedię wykorzystywać do nabijania sobie kiesy.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
PrT napisał(a):
którzy znali przynajmniej niektórych z tych co zginęli i wiedzą w jaki sposób to nastąpiło



Ja znałem i mnie to bardzo wkurza... bo wypowiada się człowiek z tym drugim pieniaczem Lechem. którzy nie mają bladego pojęcia o turystyce wysokogórskiej. I porównuje coś co nie ma wogóle nic wspólnego z "akcją wolnego przewodnictwa"
Pisanie o osobach którzy odeszli od nas ratując życie innym jest dość wkur...
Panie Zimowski oby nigdy Pan nie musiał skorzystać z pomocy ratowników w górach. I oby się Pan zawsze doczekał na tą pomoc w takich górach jakimi są Tatry czy Alpy. Bo domyślam się że jak nastąpi nagłe załamanie pogody w zimie to wielce szanowny turysta z Murowańca nie zejdzie do Kuźnic.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
PrT napisał(a):
Już mówiłem o tym wcześniej i to ponowie, takie porównania i argumenty są żałosne i godne politowania.
Na pewno żałosne i godne politowania jest obsesyjne nawracanie w kółko o nietypowym wypadku licealistów z Tych w ekstremalnych warunkach - jako argument za narzucaniem turystom niechcianej usługi przewodnickiej w parkach narodowych nawet latem na drogach jezdnych i łatwych szlakach turystycznych w polskich górach.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
którzy od lat tę tragedię wykorzystywać do nabijania sobie kiesy.



a Pan nie nabija kasy firmą "Bird Service" ???

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:35 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 7:01 pm
Posty: 53
Wyskrobałem e-maila do działu prawnego ministerstwa ochrony środowiska z pytaniem o tę sprawę - ciekawe czy pofatygują się odpisać, a jeżeli tak to w jaki sposób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
rafano napisał(a):
Wyskrobałem e-maila do działu prawnego ministerstwa ochrony środowiska z pytaniem o tę sprawę - ciekawe czy pofatygują się odpisać, a jeżeli tak to w jaki sposób.



Można się domyślać co Ci odpiszą

""Nowa ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach, którą podpisał niedawno prezydent Komorowski, znosi obowiązek wynajęcia przewodnika przez grupy zorganizowane. O tej konieczności zdecydują do 1 stycznia 2012 r. dyrektorzy parków narodowych"

Więc w jakiś sposób dyrektor decyduje co się dzieje na terenie jego parku narodowego. Znoszą dla grup ale grupy młodzieżowe "mają" mieć przewodnika.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
raffi79. napisał(a):
Ja znałem i mnie to bardzo wkurza...

Rafał to nie ma sensu... Ja też miałem okazję poznać dwóch z nich... Pawła i Wojtka... ten pierwszy zginał ratując życie tonącej kobiecie, ten drugi został strącony przez pojedynczy głaz, który nadleciał znikąd bo to nawet nie była lawina kamienna... I teraz takie wypadki porównuje się do grupy licealistów, którzy zostali zabrani przez nieodpowiedzialną osobę w złych warunkach na Rysy. Szkoda się rozpisywać... my to rozumiemy i wiemy, a Ci wyżej i tak tego nie pojmą bo nie chcą bo tak im wygodniej... przecież to w ich interesie...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 11:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
a Pan nie nabija kasy firmą "Bird Service" ???


To jest bardzo dobrze pytanie. Oczywiście że nabijam. Konkuruję na wolnym rynku, wydaję krocie na reklamę, na samym tylko rynku niemieckim kilkanaście tys. EUR rocznie na druk katalogów i stoiska targowe. I nie wysługuję się służbami państwowymi jak straże parkowe i miejskie ani czynownikami z papierem Urz. Marszałkowskiego którzy wyłapują ludzi i siłą prowadzą do biura zmuszając do kupowania moich wycieczek.

I przewodnikom / stowarzyszeniom przewodnickim radziłbym to samo, niech wydrukują foldery, zamieszczają płatnie ogłoszenia w prasie, wykupią stoiska na krajowych targach turyst. i uprzejmie z uśmiechem zachęcają do korzystania ze swoich usług. Widziałem stoiska różnych takich "Alpenvereinów" w Niemczech, u nas w kraju nigdy czegoś podobnego nie zauważyłem. Jedynie strony internetowe, nierzadko z pogróżkami.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 11:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
I teraz takie wypadki porównuje się


Dokładnie na tej samej zasadzie - żeby wykazać bezsensowność takich argumentów i porównań.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 11:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Już nie czują się tacy pewni siebie, m.in. obawiają się spraw sądowych.


No więc ciągle się chyba za mało obawiają. To nie chodzi o to, że jakaś nauczycielka cofnięta ze szlaku się poskarży - mało prawdopodobne, chociaż kto wie, ludzie się o większe duperele z biurami podróży procesują.

Potencjalnie dużo groźniejsze jest samo posiadanie błędnych zapisów regulaminowych, np. na stronie internetowej. Nawet jeżeli są martwą teorią i nie egzekwowane, to nic nie zmienia, przykład:

http://www.wiadomosciturystyczne.pl/ind ... ,70&ID=518

Na opieszałość UOKiK bym nie liczył, zwłaszcza że jest jeszcze cała zgraja "prawniczych hien" - różne kancelarie i stowarzyszenia np. "Lexus" które nic nie robią tylko przeczesują w necie regulaminy biur, sklepów internetowych i podają do sądu wysyłając potem delikwentom różne żądania finansowe... Park to duża firma, sporo jest do ugrania więc... że nie było że nie ostrzegałem jakby co. I przykre - do inwektyw na swój temat jestem przyzwyczajony, śmieszne że nikt ani słowem się nie zająknie o poczynaniach TPN.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 3:55 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Maciej_Zimowski napisał(a):
że nie było że nie ostrzegałem jakby co.


Parki narodowe zapewne poczuły się w tym momencie poważnie ostrzeżone. Już sobie wyobrażam ten zimny dreszcz na plecach ich władz...

Maciej_Zimowski napisał(a):
I przykre - do inwektyw na swój temat jestem przyzwyczajony


Całkiem sensowne jak na kogoś, kto programowo obrzuca obelgami całe środowisko przewodnickie (czyli de facto tysiące osób, których lwiej części nigdy nie poznał) . A po ostatnich postach widać, że nie tylko przewodnickie. Cóż, wszelkiej maści "bojownikom o wolność" zawsze się wydaje, że wolno im pleść co im się podoba...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 9:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Maciej_Zimowski napisał(a):
I bardzo dobrze, prawidłowa reakcja. Mnie też, choć nie jestem rodzicem ani znajomym tych co zginęli w 2003 ale wkurza pierdalamento wszelkiej maści pazernych i rozhisteryzowanych przewodników i lobbystów (nie tylko górskich zresztą), którzy od lat tę tragedię wykorzystywać do nabijania sobie kiesy.

Zgadzam sie z Waściem, że ten przykład z Rysów nie powinien być używany do dyskusji o obowiązku przewodnickim, gdyż ta grupa odbiegała od standardu grupy, jakiej by sie podjął przewodnik. Jedynie, co, to ówczesne przepisy, blokowały chętnych do organizowania takowych wycieczek.
Posługiwanie sie tym przykładem w kontekście przepisów prawa, jest zaniżaniem poziomu dyskusji poprzez wykorzystywanie czyjejś tragedii. Ma Waść tutaj rację.

Problem w tym Panie Zimowski, że zaczynasz robić to samo. Jeżeli uważasz, ze „tamci” robią podle, to się tez upodliłeś, gdy „tamci” robią świństwo, to się też uświniłeś...a nawet jeszcze bardziej niż „tamci”, gdyż "Rysy" w jakimś tam stopniu są powiązane z krytykowanymi przepisami, zaś wypadki ów przewodników/ratowników nie mają z tym nic wspólnego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL