Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 6:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
Ja tego nie wymyśliłem, ja to widziałem

To współczuję, ale tylko pod warunkiem, żeś się tym zbytnio nie przejął.
Innego przypadku nie będę komentował...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 6:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Prawda jest taka, że tu jest Polska. Tutaj sprawy o odszkodowanie, czy pokrycie kosztów akcji będą ciągły się latami. W przypadku problemów płynnościowych ostatecznie TOPR i tak zwróci się do Państwa o pomoc. Wtedy wszystko będzie zależeć od sytuacji, od tego komu, jak będize bardziej na rękę, jak to w sondażach wypadnie, czy słupki urosną, czy słupki spadną.

Ja nie rozumiem Waszej motywacji.
Co chcecie, żeby TOPR miał więcej kasy? Z powodów przeciągających się procesów nie będzie różowo. Gość, który nie miał ubezpieczenia i był ofiarą wypadku, będzie się starał wykazać, ze TOPR przesadził ze środkami, które użył.

Chcecie przestraszyć "nieodpowiedzialnych"? A kto to są Ci "nieodpowiedzialni"? Ja, bo nie mam wysokich butów w lecie? Efekt będzie taki, ze przestraszycie wszystkich, że każdy kto wyjdzie w góry, będzie gdzieś tam z tyłu głowy miał pytanie, które będzie powodować mu permanentny ścisk odbytnicy. No dobra, nie u każdego. U Was nie, bo Wy jesteście super, a przynajmniej tak Wam się wydaje. Też tak kiedyś myślałem. Do czasu, jak roz.ebałem pół twarzy w Beskidzie Małym zjeżdżając na rowerze z Gancarza.

A moze po prostu chcecie sprawiedliwości? No ja też bym chciał nie płacić za tych wszystkich, o których pisałem ja i PrT. Ja nie jeżdżę po pijoku, nie pływam, nie nażeram się jak świnia, nie palę papierosów, nie jeżdżę na motorze, nie kradne, nie zabijam ludzi, nie mam jadowitych zwierząt w domu, nie piję denaturatu, nie wdycham kleju, nie jeżdżę na nartach. Dlaczego muszę za nich płacić? Czy to jest sprawiedliwe?
No dobrze, umówmy się, ze ja nie płacę za ten cały grajdół, co wypisałem u góry, a wy przesuńcie te środki na TOPR i GOPR. Pasi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 7:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
kilerus napisał(a):
Ja nie rozumiem Waszej motywacji.

A po co Ci to?
Czy my tu pracujemy nad jednobrzmiącym tekstem ustawy?
I każdy musi zrozumieć każdego...?
Nie! Tu dokonujemy jedynie wymiany poglądów, czyli każdy przedstawia swój punkt widzenia i... nic więcej.
Przecież nikt nikogo nie musi "przeciągać na swoją stronę". Tu nigdy nie będzie żadnego głosowania, wyjąwszy jakieś mało istotne ankiety...
Może oczywiście tłumaczyć i uzasadniać swój punkt widzenia, ale nie należy nikogo do tego zmuszać.
Czemu by niby miał służyć ten strzelisty apel, że się innych nie rozumie"?
Żeby sami zaczęli się tłumaczyć...?
A w imię czego...? - się tak zapytam!

Moje zdanie jest takie, że jeśli trzeba tu cokolwiek komukolwiek tłumaczyć, to jedynie z własnej woli własne zdanie na jakiś temat.

kilerus napisał(a):
wy przesuńcie te środki na TOPR i GOPR. Pasi?

Każdy może swoje własne jednoprocentowe, liczone od dochodu "środki" przesunąć na dowolny cel stosownie uznanej użyteczności publicznej popartej numerem wiadomo czego.
Ja moje bez specjalnego namawiania od dawna przeznaczam na TOPR i będę bardzo mocno zadowolony, gdy mi on się nigdy nie... zrewanżuje.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 7:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Zygmunt Skibicki napisał(a):
A po co Ci to?


Jak już chcecie za.ebać mi i sobie (co mnie zwyczajnie dziwi) kasę, to wypadałoby napisać parę słów. Wiesz, ja płacę podatki i składki zdrowotne, ratownicze itd. Z pewnością składki po Waszej zmianie się nie zmniejszą. Za to zakres usług mi się zmniejszy.

Jak dwa lata płacę Pani Jadzi za szpagat i czyste zęby 200zł, to gdy nie umyje zębów, to żądam wyjaśnienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 7:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
kilerus napisał(a):
Ja nie rozumiem Waszej motywacji.

Nie rozumiesz bo nie jesteś nowoczesny.
Jak coś jest na zachodzie - to wiadomo że jest lepsze.
Nawet zachodnie gówno, mniej śmierdzi niż polskie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 7:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
kilerus napisał(a):
Jak już chcecie za.ebać mi i sobie (co mnie zwyczajnie dziwi) kasę, to wypadałoby napisać parę słów.

Już drepczę napisywać...
Oświadczam niniejszym, że nie chcę nikomu, ani także sobie niczego zaj.bywać, a kasy w szczególności
kilerus napisał(a):
Wiesz, ja płacę podatki i składki zdrowotne, ratownicze itd.

I my tyż...!
kilerus napisał(a):
Z pewnością składki po Waszej zmianie się nie zmniejszą. Za to zakres usług mi się zmniejszy.

Po pierwsze - ja nie dążę do żadnej Waszej/Naszej/Ich zmiany, a namawiam jedynie do rozważenia skopiowania słowackiego modelu ubezpieczeń górskich.
Po drugie - nie widzę powodów, by po wprowadzeniu tamtego modelu zakres jakichkolwiek usług miał się zmniejszyć - wręcz odwrotnie!
Już drepczę wyjaśniać...
Dziś i tak płacę składkę OEAV, bo lubię połazić nie tylko po naszych górach, a aż taki chojrak nie jestem, by wierzyć, ze nigdy mi się nic w górach złego nie przydarzy. Jak u nas skopiują i wprowadzą model słowacki, będę płacił dokładnie tyle samo, a nikt mi już nie będzie wmawiał i wypominał, że to przecież bezpłatne ratownictwo, a ono nie ma na to, sio, czy owo...
- Mnie to rybka, czego wam brakuje - odpowiem im wtedy - płacę polisę i... wymagam!
Czy wyrażam się jasno?
kilerus napisał(a):
gdy nie umyje zębów, to żądam wyjaśnienia.

No...! Mniej więcej o to samo mi chodzi w kwestii śmigła & Co. Ltd

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2013 8:01 pm przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 7:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie rozumiesz. Ja mam to opłacone teraz. A Ty mi to chcesz zabrać i nie chcesz zmniejszyć składki. Czaisz na razie? Zmniejszasz zakres mojego ubezpieczenia, które płacę ja i mój pracodawca, ale nie zmniejszasz składki. Teraz żebym miał w tej sytuacji dalej taki sam zakres ubezpieczenia, muszę zapłacić kasę. O tę kasę mi chodzi. Nie zgadzam się na to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 8:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Dziś i tak płacę składkę OEAV, bo lubię połazić nie tylko po naszych górach.

Dobrze powiedziane... DZIŚ... A co będzie jutro? będziesz stary i nie będziesz jeździł poza tatry i zwyczajnie nie będzie Ci się opłacało z Twojej emerytury opłacać członkostwa w OeAV... co wtedy?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 8:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
kilerus napisał(a):
Nie rozumiesz. Ja mam to opłacone teraz. A Ty mi to chcesz zabrać i nie chcesz zmniejszyć składki. Czaisz na razie? Zmniejszasz zakres mojego ubezpieczenia, które płacę ja i mój pracodawca, ale nie zmniejszasz składki. Teraz żebym miał w tej sytuacji dalej taki sam zakres ubezpieczenia, muszę zapłacić kasę. O tę kasę mi chodzi. Nie zgadzam się na to.

Czaję, czaję...
Przyznaję rację, że jeśli wziąć całość naszych górskich łazików, to tych z OEAV jest bardzo mało, może nawet znikomo... a tylko oni w nowej rzeczywistości nie płacili by więcej...
Kasa znowu nie jest taka wielka, ale jest prawdą, że każdy ma prawo decydować o każdym swoim, czy "odswoim" groszu.
Ja bym wolał nieco dopłacić i wiedzieć, że "to jest za moje" i... basta.
Tu się różnimy.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 8:16 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
PrT napisał(a):
Dobrze powiedziane... DZIŚ... A co będzie jutro? będziesz stary i nie będziesz jeździł poza tatry i zwyczajnie nie będzie Ci się opłacało z Twojej emerytury opłacać członkostwa w OeAV... co wtedy?

Chrzanisz! Ja już jestem stary i nadal jeżdżę i mi się opłaca!
I spotykam tam takich, że mówią do mnie... Brat! - to po niemiecku znaczy smarkacz!
I... co... teraz...?

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 8:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Czytam te wypowiedzi i nie mogę uwierzyć, że nasze własne środowisko po raz kolejny chce "strzelic sobie w stope". Rozumiem że dla co poniektórych ceny pobytu w Tatrach są nieco jakby za niskie i chcą je troche podrasować. Stąd zapewne pomysł z ubezpieczeniem. Krótko mówiąc dodatkowa opłata za coś za co już płacimy: w cenie biletu i w podatkach od wszystkiego co tam robimy z oddychaniem (opłata klimatyczna)i defekacją włącznie. (babcie klozetowe płacą podatki od naszych opłat).
Ten bezpłatny TOPR czy GOPR z których zreszta pomocy nigdy dotąd nie korzystałam jest jedna z niewielu form realnie bezpłatnej pomocy medycznej jaką daje nam państwo z naszych własnych pieniedzy. Nie róbmy sobie i naszym dzieciom krzywdy pozbawiając sie jej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 8:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
WILCZYCA napisał(a):
Czytam te wypowiedzi i nie mogę uwierzyć, że nasze własne środowisko po raz kolejny chce "strzelic sobie w stope".

Przepraszam, ale ja przynajmniej nie mam ani żadnego prawa ani najmniejszego zamiaru swoimi wypowiedziami reprezentować żadnego "środowiska".
To co tu piszę, to wyłącznie moje osobiste i bardzo prywatne zdanie.
Nie mam także żadnych kompleksów rasowych i niczego nie muszę sobie... podrasowywać!

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2013 9:10 pm przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 8:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
I po co to czepianie się słówek?
Ja też tylko przecieram oczy, jak to czytam. To jak w tym kawale, jak dwóch górali założyło się o 5zł nawzajem, ze jedzą gówno, a na koncu stwierdzili, że najedli się tego gówna za darmo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 8:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Jak z moich pieniędzy finansowane jest jakieś EURO, które mam w głębokiej dupie, to jest ok, tak? Wtedy wszyscy łapki po pieniążki wyciągają bez zażenowania. A jak będzie trzeba mi pomóc w górach, to mogę się wypchać, tak? Chyba kpicie! Ja Wam dąłem na Wasze igrzyska, które mi koło fiuta latają, to wypadałoby się chociaż trochę zrewanżować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 9:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Przepraszam, ale ja przynajmniej nie mam prawa swoimi wypowiedziami reprezentować żadnego "środowiska".

No ale po górach chodzisz, wiec jednak jesteś z nami związany - nie ma gwarancji że jesli wprowadziliby taka formę finansowania TOPRu to GOPRu już nie- wiec Ciebie i Twoją rodzinę też może to dotyczyc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 9:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
WILCZYCA napisał(a):
No ale po górach chodzisz

Zygmunt nie chodzi w góry, to góry przychodzą do Zygmunta żeby sobie z nim zdjęcie zrobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 9:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
WILCZYCA napisał(a):
No ale po górach chodzisz, wiec jednak jesteś z nami związany - nie ma gwarancji że jesli wprowadziliby taka formę finansowania TOPRu to GOPRu już nie- wiec Ciebie i Twoją rodzinę też może to dotyczyc.

Dobra, ale nie uogólniaj prywatnego zdania z jakimś, zwłaszcza szacownym środowiskiem, bo to może mu szkodzić.
I nie chodzi bynajmniej o jakieś "słówka", a o bardzo prozaiczną kwestię: tu wyraża się zdania prywatne... wyłącznie.
No, chyba że czegoś nie wiem...
Ale może mi to ktoś wyjaśni... kiedyś.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 9:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
...żeby sobie z nim zdjęcie zrobić.

Nie, nie... Twojego poziomu lanserki na pewno nie osiągnąłem.
Inna sprawa że nawet w tym kierunku nie zmierzam.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 9:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Dobra, ale nie uogólniaj prywatnego zdania z jakimś, zwłaszcza szacownym środowiskiem, bo to może mu szkodzić.
I nie chodzi bynajmniej o jakieś "słówka", a o bardzo prozaiczną kwestię: tu wyraża się zdania prywatne... wyłącznie.


Wiesz ja nie wiem gdzie jeszcze bedziesz wypowiadał swoje zdanie, ale wiem jedno ze skoro piszesz i Twoja osoba jest przez spore pewnie grono osob traktowana jako autorytet, to chcąc niechcąc Twoje zdanie np. dla osoby z lobby ubezpieczeniowego ma nieporównywalną wage w stosunku do jakiegos tam Kowalskiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 9:51 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Dziś i tak płacę składkę OEAV,


I może się zdarzyć, że będziesz miał wypadek na Słowacji, wezwiesz HZS (bo przecież masz ubezpieczenie, o zajebiście dużej kwocie na akcję ratowcznicą - 22 tys. euro). HZS Cię uratuje, wracasz do domu, a tam rachunek na 11 tysięcy euro. HZS policzył, że akcja kosztowała 33 tysięcy euro. Innymi słowy, jesteś 44 tysiące złotych w plecy, a wszystko robiłeś zgodnie ze sztuką!
A najśmieszniejsze jest to, że HZS poleca na swojej stronie ubezpieczenie które pokrywa akcję na 5 tysięcy euro, czyli przy takiej opcji byłbyś w plecy ponad 100 tysięcy złotych. Super model słowacki!

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
marekm napisał(a):
Kaytek napisał(a):
Absolutnie, ja gdy częściej bywałem w górach zawsze wykupowałem AV niezależnie od tego w jakie góry jechałem. Teraz nie bywam - to i się nie ubezpieczam.
Ale to, że ja mam kaprys się ubezpieczyć nie znaczy, że mam wymagać tego od wszystkich dookoła.
Legitymację przysyłają co roku i w każdej chwili mogę się ubezpieczyć.

Mam nadzieję, że w tym roku już to nastąpi :)


jeżeli to OEAV, to potwierdź to jeszcze u Zosi, ale obawiam się, że żeby ubezpieczenie zaczęło obowiązywać to musisz zapłacić poprzednie lata (musi być ciągłość)
no to kiepska opcja... Muszę przedzwonic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
WILCZYCA napisał(a):
Twoja osoba jest przez spore pewnie grono osob traktowana jako autorytet

Nic mi o tym nie wiadomo i podejrzewam, że... nikomu.
WILCZYCA napisał(a):
chcąc niechcąc Twoje zdanie np. dla osoby z lobby ubezpieczeniowego ma nieporównywalną wage w stosunku do jakiegos tam Kowalskiego.

Mam zacząć się bać, czy... śmiać?

P.S.: Chyba mnie z kimś mylisz...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Teoretycznie, system dobrowolnych ubezpieczeń i odpowiedzialności finansowej za akcję ratownicza w górach przyjęty w niektórych, ale nie we wszystkich!, krajach alpejskich i na Słowacji - rozumiem. Jednak system ratownictwa górskiego w Polsce, wypracowywany od stu lat, sprawdza się, tj. zapewnia fachową pomoc ludziom w potrzebie, a obciąża budżet państwa w niewielkim stopniu.
Oczywiście, można byłoby go zmienić, ale właściwie po co? Żeby ratownicy nie wylatywali po kogoś, kto jedynie się zmęczył gdzieś na szlaku i nie chce mu się samodzielnie schodzić na kwaterę? żeby wymusić na turystach kierowanie się wyobraźnią i odpowiedzialnością za siebie i innych? OK, są to jakieś argumenty, ale boję się, że zmieniając dobre na lepsze wyjdzie, jak to u nas, jak zwykle, czyli wahadło odbije wszystkim w drugą stronę - i albo ci będący w potrzebie a nieubezpieczeni niepotrzebnie będą narażać swoje życie lub zdrowie nie wzywając w uzasadnionej potrzebie ratowników, albo - jak na Słowacji - rachunki wystawiane za akcje będą przekraczać kwotę ubezpieczenia.
TOPR i GOPR to organizacje ze świetną historią. Ratownik górski to jedna z nielicznych już chyba profesji mająca swój etos. W Polsce ratownicy od początku istnienia TOPRu szli na ratunek w imię ratowania życia i zdrowia poszkodowanym lub w potrzebie a nie w imię kasy z ubezpieczenia. Rozpieprzyć to można. Ale czy trzeba?

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Zombi napisał(a):
...system ratownictwa górskiego w Polsce, wypracowywany od stu lat, sprawdza się...
/-/ Oczywiście, można byłoby go zmienić, ale właściwie po co?
/-/ Rozpieprzyć to można. Ale czy trzeba?

WILCZYCA napisał(a):
Nie róbmy sobie i naszym dzieciom krzywdy pozbawiając sie jej.

Jednym słowem: jest OK i nie należy niczego zmieniać!
Jako było na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków...
Gdzieś to już słyszałem...
Hej!

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:44 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Ba...!
Skoro prawie cały "górski" świat stosuje komercyjne ubezpieczenia górskie, to obrona naszej "darmochy" z ewentualnie jakimiś cud-modyfikacjami raczej nie ma szans...


Wydaje mi się, że prawie cały górski świat zarabia więcej niż przeciętny turysta w PL. W dodatku prawie cały górski świat nie oddaje tyle pieniędzy na ZUS co my w PL.

Zgadzam się w 100% z kilerusem.

Zygmunt Skibicki napisał(a):
Kasa znowu nie jest taka wielka, ale jest prawdą, że każdy ma prawo decydować o każdym swoim, czy "odswoim" groszu.

Tak jakby jeszcze za mało nam zabierali kasy...

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:47 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Jednym słowem: jest OK i nie należy niczego zmieniać!
O, właśnie!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:53 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Ba...!
Skoro prawie cały "górski" świat stosuje komercyjne ubezpieczenia górskie, to obrona naszej "darmochy" z ewentualnie jakimiś cud-modyfikacjami raczej nie ma szans...

1. W których górskich krajach akcje ratownicze w górach sa odpłatne a w których nie?
2. Argument o wydźwięku "u nas jest inaczej niż gdzie indziej, a więc u nas powinno być tak, jak gdzie indziej" jest słaby.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
P.S.: Chyba mnie z kimś mylisz...[/quote]
Czekaj czekaj "Marsze z kijami", Krzyz na Mnichu oraz Kilka Innych", Szkoła turystyki pieszej" (+ ...rowerowej, kajakowej, górskiej) - zbieżnośc nazwisk :wink:

Zombi napisał(a):
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Jednym słowem: jest OK i nie należy niczego zmieniać!
O, właśnie!
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Jednym słowem: jest OK i nie należy niczego zmieniać!
O, właśnie!

Dokładnie


Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2013 11:21 pm przez WILCZYCA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Cytuj:
... W przypadku, gdyby ratownicy stwierdzili, że ratowane osoby naraziły ich i siebie na niebezpieczeństwo, przed sądem domagaliby się pokrycia kosztów akcji ratunkowych - wyjaśnia Raś...

Jeżeli dobrze czytam to warto zwrócić uwagę no to co mówi Raś.
Przy takim sformułowaniu "naraziły na niebezpieczeństwo - TOPR będzie kierował swoich klientów nie tylko na proces cywilny "o kasę", tylko z konieczności także na karny (art 165, par.1, p.5 KK). Przestępstwa są w Polsce ścigane z urzędu*, proces karny ma pierwszeństwo przed cywilnym, jeżeli wyrok w jednym zależy od drugiego cywilny zostaje zawieszony do zakończenia karnego.
Tak w ogóle na moje oko (G)TOPR może to (wysłać do sądu na proces karny) zrobić i teraz, z tą różnica, że wysłany do sądu może i zostanie skazany tylko (G)TOPR "nic z tego nie będzie miał".
A teraz jak rozumiem ma już mieć.
Patrząc na to praktycznie - jeżeli chodzi tylko o hipotetyczną "prewencję" przed jakimiś "szkodnikami" to się nic nie zmienia, czyli że jednak chodzi o forsę.
Skoro tak to już sama propozycja świadczy, że etos to JUŻ poszedł się ...ć.

EDIT
* - Tak sprawdziłem i jednak wprowadziłem w błąd - nie wszystkie, więc nie jestem pewny jakby to było w przypadku art 165 KK.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Odnośnie podwójnego bulenia podatków to uściśle bo sie zamotałem w tym temacie jak radzikowski w kosówkach.
Całkowicie sie zgadzam z tym, że skoro już jest to dziś opłacone to kolejne bulenie jest pomyłką. Co innego gdyby to była jakaś pozabudżetowa sprawa, ale tu musiałaby być reforma od zera.
I prosze mnie nie wyzywać od Prawdziwego Turysty bo dopiero zamierzam nim zostać jak dostane zwrot z PITów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL