Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 10:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 10:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ten topic to jeden wielki PASZTET :puker:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 10:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
kilerus napisał(a):
czy ten temat nie powinien sie znalezc w off topicu?

no moze to ma zwiazek z turystyka gorska ale tak samo ma zwiazek z tym pasztet drobiowy firmy drobeko


Pod lawiną zginęli młodzi ludzie, sąd znajduje sobie kozła ofiarnego w toczącej się ponownie sprawie karnej, a tu ktoś sobie robi z tego jaja przyrównując tak poważny problem do jakiegoś pasztetu drobiowego....

Po prostu żenada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 10:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
a moze zaloze topic nie lubie pana Zenka Kapusty...
...ktory oprowadzal moja szkolna wycieczke w szkole podstawowej w 6 klasie
macal pania z biologii po dupie i chce zeby umarl

juz nic wiecej nie pisze tu wielkie sorry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 10:54 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 9:42 am
Posty: 233
Czesc.
Lech napisał(a):
Pod lawiną zginęli młodzi ludzie, sąd znajduje sobie kozła ofiarnego w toczącej się ponownie sprawie karnej,

Ten niby koziol zlamal prawo Lechu. Nie zapominaj o tym. Widze, ze ty bylbys gotow zabic i setki osob i nie miec szacunku do zadnej tragedii byleby udowodnic swoje paranoidalne teorie antyprzewodnickie.

Lech napisał(a):
Po prostu żenada

Jak wiekszosc twoich postow pozasudeckich.

_________________
Pozdrawiam. Irek.
Zapraszam na http://www.portalgorski.pl
Strona domowa Sierściuchów: http://www.siersciuchy.pl
Zapraszam do wspolpracy: http://www.tadzykistan.info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 10:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Lechu ->

To teraz mi opowiedz, w jaki sposob dyzurny ratownik moze skontrolowac jakąkolwiek wycieczke? Owszem, jest uprawniony i obowiazany, ale nie ma prawa legitymowac ani przeprowadzac rewizji osobistej, ergo moze najwyzej grzecznie spytac i rownie grzecznie poprosic, na co uslyszy rownie grzecznie "odpieprz sie gnoju" (to zwykle slysza ratownicy, zgodnie z ich relacjami). Wniosek - przepis sobie jest bardzo fajny, tylko ze martwy, bo nieegzekwowalny.

Cytuj:
Pod lawiną zginęli młodzi ludzie, sąd znajduje sobie kozła ofiarnego w toczącej się ponownie sprawie karnej


dlaczego kozla ofiarnego? wg Ciebie Szumny jest totalnie niewinny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 11:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
tomtom napisał(a):
Lechu ->

To teraz mi opowiedz, w jaki sposob dyzurny ratownik moze skontrolowac jakąkolwiek wycieczke? Owszem, jest uprawniony i obowiazany, ale nie ma prawa legitymowac ani przeprowadzac rewizji osobistej, ergo moze najwyzej grzecznie spytac i rownie grzecznie poprosic, na co uslyszy rownie grzecznie "odpieprz sie gnoju" (to zwykle slysza ratownicy, zgodnie z ich relacjami). Wniosek - przepis sobie jest bardzo fajny, tylko ze martwy, bo nieegzekwowalny.


Wymyślasz bajki. Przepis upoważnia TOPR do kontroli, więc mają prawo kontrolować kto prowadzi grupę i czy ma uprawnienia, a nawet wylegitymować tak samo jak może to zrobić kanar w tramwaju czy autobusie. I nie zasłaniaj ich jakimiś urojonymi przeszkodami.

tomtom napisał(a):
Cytuj:
Pod lawiną zginęli młodzi ludzie, sąd znajduje sobie kozła ofiarnego w toczącej się ponownie sprawie karnej


dlaczego kozla ofiarnego? wg Ciebie Szumny jest totalnie niewinny?


Tu chodzi nie tylko o Szumnego, ale również o TOPR-owców. W naszym prawie obowiązują procedury zmierzające do maksymalizacji bezpieczeństwa w górach. Wśród tych procedur prawo przewidziało ważną rolę do spełnienia dla TOPR-u. Jest to między innymi obowiązek kontrolowania grup zorganizowanych pod względem spełniania warunków bezpieczeństwa. A skoro nie dopełnili tego obowiązku, to są współwinni zaistniałej tragedii.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 11:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Lech napisał(a):
Hania ratmed napisał(a):
A co za przeproszeniem ma miejsce zamieszkania do poglądów na jakiś temat


Dla mnie ma, ponieważ nie jest mi obojętne jacy ludzie mnie otaczają, jakich ludzi spotykam codziennie na ulicy, w tramwaju czy w autobusie. Na pewno lepiej człowiek się czuje, jeśli ma świadomość, że są to ludzie rozsądni, którzy nie są zaślepieni własnym egoizmem i - jak w tym konkretnym przypadku - nie odrzucają automatycznie pewnych racji tylko dlatego, że zostały one przedstawione w miejscu przez nich pagardzanym.

Nie uogólniaj prosze,bo można powiedzieć,ze tyle ile osób tyle może być poglądów na daną sprawę i to nie ma absolutnie żadnego związku z "zaślepieniem egoizmem"-jak to nazwałeś.Odnosze wrażenie,ze albo chciałbyś upchnąć wszystkich do jednego wora i sklasyfikowac na dobrych,którzy myślą tak jak Ty i tych złych,którzy mają jakiekolwiek inne zdanie.Albo też czujesz potrzebę posiadania sprzymierzeńca swoich racji i na siłę oraz za wszelką cenę usiłujesz przekonać kogoś do swoich racji... :pukel:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 31, 2006 11:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Cytuj:
Wymyślasz bajki.


widzisz Lechu? - to jest wlasnie Twoj sposob dyskutowania. gdy tylko ktos sie z Toba nie zgadza, zaraz leca argumenta ad personam

nie wymyslam bajek, bo kanar w autobusie podobnie jak toprowiec nie ma prawa uzywac sily. roznica jest taka, ze wsiadajac do autobusu zawierasz umowe adhezyjna z przewoznikiem, w ktorej jest zawarty rowniez obowiazek "bezwzglednego podporzadkowania sie poleceniom obslugi", co czysto teoretycznie moze oznaczac, ze zamkniecie w autobusie do czasu przybycia policji lub innego organu uprawnionego do legitymowania nie bedzie pozbawieniem wolnosci z artykulu bodajze 191 kk. A co moze zrobic goprowiec? Popatrzec z nostalgia za oddalajaca sie wycieczka i tyle.
Reasumujac: w swietle prawa ratownik dyzurujacy wtedy w moku mogl Szumnemu najwyzej skoczyć. Poza tym: przepisy, ktore przytoczyles w zaden sposob nie okreslaja - chocby przez zwyczajowe okreslenie "w szczegolnosci" - co sie rozumie pod "stwierdzaniem zagrozenia bezpieczenstwa", tudziez "wyjatkowe przypadki" - typowe przepisy blankietowe. Wczuj sie teraz w sytuacje: grupa dobrze wyekwipowanej mlodziezy pod kierunkiem nauczyciela idzie na Rysy. Nie pierwsi i nie ostatni bez przewodnika, nie pierwsi i nie ostatni przy watpliwej pogodzie. W kazdej sytuacji bedziesz robil raban? Rowniez biorac pod uwage fakt, ze siedzisz w dyzurce przyklejony do radia i czekasz, czy aby nie zaczna wolac z MSW? Od kiedy ratownik jest obowiazany do przegladu KAZDEJ wycieczki wychodzacej ze schroniska? Hm?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
tomtom napisał(a):
Cytuj:
Wymyślasz bajki.


widzisz Lechu? - to jest wlasnie Twoj sposob dyskutowania. gdy tylko ktos sie z Toba nie zgadza, zaraz leca argumenta ad personam

nie wymyslam bajek, bo kanar w autobusie podobnie jak toprowiec nie ma prawa uzywac sily. roznica jest taka, ze wsiadajac do autobusu zawierasz umowe adhezyjna z przewoznikiem, w ktorej jest zawarty rowniez obowiazek "bezwzglednego podporzadkowania sie poleceniom obslugi"


A czy TOPR jest zmuszony używać siły? Czy grupa Szumnego to byli jacyś niebezpieczni bandyci? Wkraczając na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego wykupujesz bilet wstępu, więc tak samo jesteś obowiązany do przestrzegania określonych obowiązków, m.in. do podporządowania się przepisom bezpieczeństwa, w tym poleceniom TOPR-u. TOPR-owcy też mają swoje wyraźnie określone przepisami obowiązki. I takie tłumaczenie, że mimo całej groźby tragedii wiszącej nad grupą młodych ludzi nie skontrolowali Szumnego czy ma stosowne uprawnienia, bo bali się, że im powie "odpieprz się gnoju", jest po prostu kpiną. Podtrzymuję, to co wcześniej napisałem. To są zwyczajne bajki, a nie żaden argument na ich obronę.

Również argument, że było niemożliwością ich wylegitymowanie, bo grupa nie była zamknięta tak jak w autobusie, a więc mogli uciec kontroli - jest śmieszny. Przecież nocowali w schronisku, gdzie do książki meldunkowej były wpisane dane prowadzącego oraz lista uczestników.

Pytanie: "Od kiedy ratownik jest obowiazany do przegladu KAZDEJ wycieczki wychodzacej ze schroniska?" również jest nieudolną próbą usprawiedliwienia TOPR-owców. Ta grupa nocowała w schronisku i było dość czasu aby sprawdzić co należy. Tłumaczenie, że inne grupy też ryzykują nie przestrzegając przepisów jest kolejną śmieszną próbą odwrócenia uwagi od faktu lekceważenia przez TOPR-owców swoich obowiązków.

Pewne procedury zmierzające do maksymalizacji bezpieczeństwa w górach istnieją właśnie po to, by komuś, kto zapomniał wykupić "biletu bezpieczeństwa" odpowiednie służby o tym przypomniały żądając na przykład zaniechania wyjścia w góry. I tu trzeba wyraźnie to powiedzieć, że Szumny nie ponosi tu całego ciężaru winy za ten wypadek, a jego część spoczywa na lekkomyślnych TOPR-owcach. O tym zresztą dobrze wiedział jego adwokat.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano So kwi 01, 2006 9:23 am przez Lech, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:26 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
:rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an:
to jest moja opinia w tym temacie :wink:
i tak jakoś dziwnie jest tu jeden biedny Lech a po drugiej stronie cała reszta krwiożerczego forumowego grona, ciekawe dlaczego :?: 8)
Może wydelegujmy kogoś niech trzyma z Lechem :lol: :lol:
A w ogóle to gadanie tutaj nic nie wnosi moim zdaniem do sprawy; jak to co Lech postuluje jest w jakimś stopniu prawdą to czemu sąd nie wziął/weźmie tego pod uwagę :?:
jedynie ubaw niezły jest jak się to czyta :lol:

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kuba777 napisał(a):
A w ogóle to gadanie tutaj nic nie wnosi moim zdaniem do sprawy; jak to co Lech postuluje jest w jakimś stopniu prawdą to czemu sąd nie wziął/weźmie tego pod uwagę


Oczywiście, że na początku było to brane pod uwagę, ale skoro obrońca wycofał się z tego, bo Szumny zażyczył sobie zmienić linię obrony, to już inna kwestia. Wtedy to zresztą powołano m.in. ekspertów, którzy orzekli, że lawina mogła zejść samoistnie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Hania ratmed napisał(a):
Nie uogólniaj prosze


Czy nie lepiej prowadzić tu dyskusję na temat, a nie zaczynać od wypisywania jakichś uszczypliwych uwag o użytkownikach onetu.pl? Bo już w samym tym wątku poziom "argumentacji" (pisania nie na temat) i obrzucania inwektywami okazał się dużo gorszy od tego, jaki rzekomo reprezentują piszący na onecie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 9:08 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Lechu, przekonales mnie. Masz calkowita racje, Twoje argumenty sa nie do odrzucenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 10:07 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 9:42 am
Posty: 233
Czesc.
tomtom napisał(a):
Lechu, przekonales mnie. Masz calkowita racje, Twoje argumenty sa nie do odrzucenia.

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

_________________
Pozdrawiam. Irek.
Zapraszam na http://www.portalgorski.pl
Strona domowa Sierściuchów: http://www.siersciuchy.pl
Zapraszam do wspolpracy: http://www.tadzykistan.info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 2:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Lech napisał(a):
Czy nie lepiej prowadzić tu dyskusję na temat, a nie zaczynać od wypisywania jakichś uszczypliwych uwag o użytkownikach onetu.pl?


Ta Twoja uwaga jest własnie przejawem pisania nie na temat,bo jakbyś przejrzał sobie moje posty w tym topicu to zauważyłbyś,że na temat Onetu nie ma w nich ani słowa-co nie znaczy wcale,że nie mam swojego zdania na ten temat.A Ty "wkładasz mi w usta" słowa,których ja publicznie nigdy nie powiedziałam...

A tak w ogóle to:
tomtom napisał(a):
Lechu, przekonales mnie. Masz calkowita racje, Twoje argumenty sa nie do odrzucenia.

przychylam się i ja :drink:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 3:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Hania ratmed napisał(a):
Lech napisał(a):
Czy nie lepiej prowadzić tu dyskusję na temat, a nie zaczynać od wypisywania jakichś uszczypliwych uwag o użytkownikach onetu.pl?


Ta Twoja uwaga jest własnie przejawem pisania nie na temat,bo jakbyś przejrzał sobie moje posty w tym topicu to zauważyłbyś,że na temat Onetu nie ma w nich ani słowa


To w takm razie co napisałaś na temat meritum czyli sprawy Szumnego i tych wszystkich, którzy przez swoje zaniedbanie czy milczące przyzwolenie "pomogli" mu stać się jedną z ofiar tej tragedii? Czy chciałabyś znależć się na miejscu tego człowieka, którego winą jaką mu się teraz powszechnie przypisuje jest to, że nie wynajął sobie przewodnika? A może uważasz, że był to jednak tylko nieszczęśliwy wypadek spowodowany samoistnym zejściem lawiny? Chętnie poznam Twoją opinię.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 6:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 9:42 am
Posty: 233
Czesc.
Lech napisał(a):
człowieka, którego winą jaką mu się teraz powszechnie przypisuje jest to, że nie wynajął sobie przewodnika? A może uważasz, że był to jednak tylko nieszczęśliwy wypadek spowodowany samoistnym zejściem lawiny? Chętnie poznam Twoją opinię.

To poznaj moja opinie antyprzewodnikowy trollinku. Tak nie wynajal przewodnka i jest to niezaprzeczalne! I jest to jego zlamanie przepisow i prawa czy tego chesz czy nie w swoich fobiach. Owszem uwazam to za wypadek i to wypadek bardzo nieszczesliwy i nie gra roli dla mnie czy lawina zeszla samoistnie czy pod ich wplywem (choc bardziej przychylam sie do opinii, ze to grupa pierwsza ja podciela). I przestan sobie wreszcie wycierac swoja zaklamana twarzyczke tym wypadkiem dla poparcia swoich paranoidalnych fobii antyprzewodnickich chocby z samego szacunku dla ofiar i rodzin.

_________________
Pozdrawiam. Irek.
Zapraszam na http://www.portalgorski.pl
Strona domowa Sierściuchów: http://www.siersciuchy.pl
Zapraszam do wspolpracy: http://www.tadzykistan.info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 6:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Irek napisał(a):
Czesc.
Lech napisał(a):
człowieka, którego winą jaką mu się teraz powszechnie przypisuje jest to, że nie wynajął sobie przewodnika? A może uważasz, że był to jednak tylko nieszczęśliwy wypadek spowodowany samoistnym zejściem lawiny? Chętnie poznam Twoją opinię.

To poznaj moja opinie antyprzewodnikowy trollinku. .


Pytanie było skierowane do kogo innego. Twoimi obelgami pod moim adresem, mającymi na celu publiczne znieważenie mojej osoby, sieć jest już aż nadto znudzona i mało kto się nimi interesuje.

W swoim zacietrzewieniu nie jesteś już w ogóle zdolny zauważyć tych, którzy przez swoje zaniedbanie czy milczące przyzwolenie "pomogli" Szumnemu stać się jedną z zaszczutych przez sądy ofiar tego tragicznego wypadku.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano So kwi 01, 2006 6:28 pm przez Lech, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 6:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
Hania ratmed napisał(a):
"wkładasz mi w usta"


:rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an:
zmienmy nazwe tematu na.... dobra ponioslo mnie ;P smiszmy topic naprawde :)Haniu mam nadzieje ze nei jestes zla:) JOKE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:34 pm 
Lechu no i co z tym pasztetem drobiowym w końcu ? Dobry on jest ku... czy taki se ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
No co Ty, ku.. ja się już drobiu, nie chytam, zwłaszcza pasztetów :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:40 pm 
dresik napisał(a):
No co Ty, ku.. ja się już drobiu, nie chytam, zwłaszcza pasztetów :twisted:


A ja bym se wpier..... tego paszteta. :wink: Pytam Lecha bo ekspert jest,, w biznesie siedzi. Moze załattwi taniej :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ataman napisał(a):
A ja bym se wpier..... tego paszteta. :wink:

A to ku.. jedz na zdrowie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:43 pm 
Nie mogę ku.... zjeść bo Lechu nie chce mi odpowiedzieć na fundamentalne pytania :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 8:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ku.. to nie pasztet, ale:

http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... c.php?t=98

http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... c.php?t=97


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 12:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Lech napisał(a):
Chętnie poznam Twoją opinię.


Moja opinia jest krótka:grupa przemieszczając się po terenie parku narodowego powinna bezwzględnie poruszać się z wynajętym przewodnikiem.


kubaaaa napisał(a):
zmienmy nazwe tematu na.... dobra ponioslo mnie ;P smiszmy topic naprawde :)Haniu mam nadzieje ze nei jestes zla:) JOKE

Z jakiegoś niewiadomego mi powodu czułam,ze komus mysli w tą stronę powędrują 8)
oczywiście,że nie jestem zła,bo niby dlaczego miałabym być... :lol:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 8:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Hania ratmed napisał(a):
Lech napisał(a):
Chętnie poznam Twoją opinię.


Moja opinia jest krótka:grupa przemieszczając się po terenie parku narodowego powinna bezwzględnie poruszać się z wynajętym przewodnikiem.


Ale taka opinia jest też nierozsądna, bowiem przewodnik nie gwarantuje absolutnego bezpieczeństwa. W tym samym miejscu zdarzyły się już wypadki śmiertelne w grupach prowadzonych przez przewodnika. Latem ubiegłego roku w drodze na Rysy zginęła uczestniczka wycieczki prowadzonej przez przewodnika wysokogórskiego, i to z nie byle jakim uprawnieniami, bo miedzynarodowymi na wszystkie góry Europy. Czy nie uważasz, ze rozsądniej by było stwierdzić, że w takich warunkach nie powinni tam iść obojętnie czy z przewodnikiem czy bez niego.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 9:00 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Tezy Lecha:

1. TOPR jest winien
2. Szumny jest kozlem ofiarnym

dowod na teze 1:
TOPR nie dopelnil obowiazku wynikajacego z przepisow

argument do tezy 2:
Szumny nie dopelnil obowiazku wynikajacego z przepisow, ale gdyby dopelnil to by nic nie dalo, wiec teza o koniecznosci przestrzegania przepisow przez Szumnego jest nierozsadna.

Wniosek:

Big bwana sahib Lechu byc wielki dialektyk; sahib Lechu ukrasc krowa to dobrze; sahiba Lecha okrasc z krowa to bardzo niedobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 9:36 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 9:42 am
Posty: 233
Czesc.
Lech napisał(a):
Czy nie uważasz, ze rozsądniej by było stwierdzić, że w takich warunkach nie powinni tam iść obojętnie czy z przewodnikiem czy bez niego.

Tak rozsadniej by bylo. Od zawsze twierdze, ze takiej grupy nie winno tam byc, a gdyby Szumny zatrudnil przewodnika to tenze po prostu by tam z nimi nie poszedl! Ergo byliby zywi i mogliby sie cieszyc gorami dalej. Nie neguje, ze Pan szumny robil dobra robote zaszczepiajac ladne idee, tyle tylko ze zapomnial o prawie i bezpieczenstwie dla swoich dzieci. Przypomina mi to po prostu zaslepiona milosc matczyna.

_________________
Pozdrawiam. Irek.
Zapraszam na http://www.portalgorski.pl
Strona domowa Sierściuchów: http://www.siersciuchy.pl
Zapraszam do wspolpracy: http://www.tadzykistan.info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 9:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
1. Gdyby wziąl przewodnika to w takich warunkach przewodnik by tam ich nie zabrał
2. Gdyby na wycieczkę z tą pierwszą grupą wziął przewodnika to pewnie też by nie poszli a co za tym idzie nie było by presji aby tą drugą grupę też tam jednak wyprowadzić. wyprowadzić za wszelką cenę.

Idąc z przewodnikiem byłby i w zgodzie z prawm i zapewniłby grupie większe bezpieczeństwo. Wypadki zawsze się zdarzaja ale wtedy sprawa wyglądala by już inaczej.
Wielokrotnie już tym wszyscy pisali.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL