Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 10:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 19, 2010 6:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
http://picasaweb.google.pl/raffi79/2010 ... 4304699138
Tutaj widać Kazalnicę i chyba (?) kawałek szlaku na Chłopka. Ja tam jeszcze nie byłem i też bym się wybrał. Pytanie do kogoś znającego przebieg szlaku: czy leży na nim śnieg, a jeśli tak to czy leży w niebezpiecznych miejscach?

ed: zdjęcie post wyżej też widziałem, ale link do powiększonej wersji nie działa :P. W każdym razie, będę wdzięczny za pomoc na podstawie któregokolwiek z nich


Ostatnio edytowano N wrz 19, 2010 6:55 pm przez comb, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 19, 2010 9:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 10:36 pm
Posty: 322
Lokalizacja: Łódź
Kościelec niemal czysty. Niestety dzisiaj 'widoki' nie pozwoliły na rzucenie okiem w stronę Orlej.. Co do Rohaczy od strony Wołowca, to również jestem ciekaw, może uda się w środe tam pójść :P

_________________
Taką stoi Polska racją
Na pohybel innym nacjom !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 5:15 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
siler napisał(a):
Witam,
Chciałbym w czwartek i piątek zaliczyć:
1)Szpiglasowy Wierch
2)Czerwone Wierchy (Wejście od doliny Konratowej, Kondracka Kopa, Małołączniak, Krzeszanica, Ciemniak, zejście do Kir)

czy ktoś ostatnio szedł tamtędy ? Był jakiś śnieg ? Zanajomy wibiera się w adidasach :alien: , czy da rade ?


W Zachodnich nie ma śniegu praktycznie w ogóle (pomijając jakieś małe płaty leżące poza szlakami), więc z Czerwonymi Wierchami nie będzie problemu. W Wysokich ostatnio nie byłam, ale raczej nie ma na tyle śniegu, żeby przeszkadzało w wyjściu na Szpiglasowy.
Co do adidasów, to zależy jakie :P W adidasach ogólnie się trochę niewygodnie chodzi po górach, no ale jak kolega nie ma innych butów, to co poradzić :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 6:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 10:09 pm
Posty: 3
Dzięki za info :) jak ktoś był w weekend na Szpiglasowym to niech da znać czy dużo śneigu jeszcze było na szlaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 6:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
http://picasaweb.google.com/Warunki.Tat ... esnia2010#

Tego linka do galerii Tomka Nodzyńskiego to warto by przykleić gdzieś w widocznym miejscu.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 8:38 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
Łukasz T napisał(a):
Przeczytałem WSZYSTKIE posty towarzysza vilvila ( czy to rodzina svirvira ? ). Od początku tak bełkotał. Musi stale brać.,

ja też tak pomyślałam, takie współbrzmienie Svirvir, VilVil, a po środku Valis :lol:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 6:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Proszę nie wrzucać przemiłych kolegów Svirvira i Valisa (lat już 37) do jednego worka z jakimś oszołomem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 8:47 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
Rohu napisał(a):
Proszę nie wrzucać przemiłych kolegów Svirvira i Valisa (lat już 37) do jednego worka z jakimś oszołomem.

daj spokój, przecież muszkieterzy to 3 byli :wink:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 8:59 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
siler napisał(a):
jak ktoś był w weekend na Szpiglasowym to niech da znać czy dużo śneigu jeszcze było na szlaku.


Jeśli ktoś był w weekend na Szpiglasowym to pewnie napisał o tym w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek. Taki problem sprawdzić 2 strony wcześniej ? Myśleć trochę !

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Ostatnio edytowano Wt wrz 21, 2010 9:33 am przez Carcass, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 9:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Lita napisał(a):
muszkieterzy to 3 byli

Tylko jeden szczekał w plecaku...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 9:14 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
piomic napisał(a):
Lita napisał(a):
Tylko jeden szczekał w plecaku...

owszem, i zaszczekał w samym najlepszym momencie, kiedy piomic siedział na Ławce, był zamyślony, nieprzygotowany i... nie utrzymał się... :wink:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 22, 2010 4:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 6:24 pm
Posty: 5
Witam,

Nie wie ktoś czy można spokojnie przejść bez sprżętu zimowego odcinek Skrajny Garnat-Krzyżne?
Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 12:41 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 10:38 am
Posty: 38
Witajcie :) Czy ktos w ostatnich dniach był w okolicach szlaku Kasprowy - Świnica? za tydz w srode wybieram się w tamte rejony i zastanawiam sie czy da sie tam wybrac bez hmm ciężkiego sprzętu? :wink: czyli same trepy, odpowiednie spodnie, kurtka itp :P no i olej w głowie oczywiscie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 12:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
dan179 napisał(a):
same trepy

Ledwie się pojawił, a już nas obraża ;)

A tak poważnie, to tylko wróżka wie co tam za tydzień będzie się działo, Na przełęcz Świnicką to powinieneś raczej dotrzeć, ale czy na samą Świnicę???? Tego nie wie nikt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 12:50 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 10:38 am
Posty: 38
Kaytek napisał(a):
dan179 napisał(a):
same trepy

Ledwie się pojawił, a już nas obraża ;)

A tak poważnie, to tylko wróżka wie co tam za tydzień będzie się działo, Na przełęcz Świnicką to powinieneś raczej dotrzeć, ale czy na samą Świnicę???? Tego nie wie nikt.


Padam nisko :) nie miałem takiego zamiaru :salut: No nic zobaczymy .Fajnie by bylo gdyby jednak sie udalo :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 1:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Jak nowego śniegu nie dowali to raczej bez problemu, pewnie pielgrzymki tam teraz łażą w taką pogodę.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 1:17 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 10:38 am
Posty: 38
Krabul napisał(a):
Jak nowego śniegu nie dowali to raczej bez problemu, pewnie pielgrzymki tam teraz łażą w taką pogodę.


No tak tłumy ;/ ech ja to kocham puste szlaki :P chociaż przygode z gorami hmm dopiero zaczynam :) narazie tylko nisko dreptałem :) Trzy korony :oops: Sarnie skałki, Kasprowy itp.... Ale przyznaje góry są piekne :) zwłaszcza jak wychodzi sie razem z wschodzącym słońcem lub nawet przed. Puste szlaki, cisza spokoj. Coś pięknego!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 1:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Właśnie czytałem, że ma przyjść załamanie w przyszłym tygodniu - duże opady, izoterma 0 st.C poniżej 2000m.n.p.m. Jeśli to się sprawdzi, to możesz nie pochodzić po Wysokich Tatrach.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 1:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 10:38 am
Posty: 38
Krabul napisał(a):
Właśnie czytałem, że ma przyjść załamanie w przyszłym tygodniu - duże opady, izoterma 0 st.C poniżej 2000m.n.p.m. Jeśli to się sprawdzi, to możesz nie pochodzić po Wysokich Tatrach.


Własnie też przeglądam prognozy i rzeczywiscie nie wygląda to optymistycznie :( Szkoda ,wczesniej nie moge jechac :( ech i znowu bede musiał czekac do przyszłego roku :evil: Coż pozostaje poczekac :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 25, 2010 4:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:28 pm
Posty: 4
Ja byłam w tym tygodniu, pogoda idealna prawie żadnej chmurki na niebie. Jeśli kogoś to interesuje, to napiszę jak wyglądały niektóre szlaki.
- Na Wrota Chałubińskiego pod sam koniec trochę śniegu, ale dało się przejść. Trzeba jednak nieco zwiększyć uwagę. Śnieg już jest trochę wydeptany przez turystów i zrobione są w nim "schodki" ale i tak jest śliski.
- ostatni odcinek przed Kazalnicą (tam gdzie trzeba się praktycznie wspinać i pojawiaja się klamry) jest niestety oblodzony. Trzeba bardzo uważać, bo lód przechodzi przez "środek" szlaku. Trochę sniegu zalega na szlaku ale da się przez niego przejść. Na Chłopka nie dotarłam, ponieważ turyści którzy tam byli odradzali dalszej wędrówki. Podobno śnieg bardzo przeszkadza w dalszej wędrówce.
- Kościelec szlak bez utrudnień
- Czerwone Wierchy szlak z odrobiną nieszkodliwych płatów śniegu
- o Rysach opowiadał mi jakiś turysta. Podobno gdzieś zalega śnieg i to jest utrudnienie. Słyszałam, że turyści z Francji przeszli tam przywiązując się linami ( czy jakoś tak :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 25, 2010 8:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 12:53 pm
Posty: 5
Witajcie,

byłem 3 dni temu na orlej perci i natrafiłem na śniezne płaty i oblodzenie, niektóre szlaki podobno są przesypane dlatego chce sie zapytac o to jakie sa obecnie warunki na szlaku na czerwona ławeczkę? da sie to jeszcze przejsc bez sprzetu czy juz przysypało i mam czekac na kolejne wakacje ?;/ pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 25, 2010 8:59 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
hajja napisał(a):
- o Rysach opowiadał mi jakiś turysta. Podobno gdzieś zalega śnieg i to jest utrudnienie. Słyszałam, że turyści z Francji przeszli tam przywiązując się linami ( czy jakoś tak Smile

Byłam dzisiaj i też widziałam jakiś ludzi z linami, wg mnie były one niepotrzebne. Co do zalegającego śniegu, to tylko parę płatów, bez problemu do przejścia. Ogólnie śliskie skały i trzeba bardzo uważać (ja się poślizgnęłam i zjechałam dwa metry na tyłku po śniegu). I zimno i strasznie wieje na szczycie (może tam tak zawsze, nie wiem, nie znam się, pierwszy raz byłam :P ). Ale większych utrudnień nie ma, można iść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 6:01 am 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 26, 2010 5:44 am
Posty: 24
Lokalizacja: Wrocław
///goska/// napisał(a):
hajja napisał(a):
- o Rysach opowiadał mi jakiś turysta. Podobno gdzieś zalega śnieg i to jest utrudnienie. Słyszałam, że turyści z Francji przeszli tam przywiązując się linami ( czy jakoś tak Smile

Byłam dzisiaj i też widziałam jakiś ludzi z linami, wg mnie były one niepotrzebne.


witam wszystkich

co do powyższego zależy od subiektywnego spojrzenia na utrudnienia n szlaku. My wchodziliśmy na Rysy w czwartek 23-go i powyżej Buli leży śnieg, ubity i śliski, natomiast dalej gdzie zaczynają się łańcuchy naszym oczom ukazał się widok oblodzonych skał i spływającej gdzieniegdzie wody.
Ludzie wchodzili, niektórzy z linkami asekuracyjnymi, ja powiem szczerze, że się przestraszyłam. Jk wizę śnieg i lód to panikuj i niestety ku wielkiemu rozczarowaniu mojego m. nie weszliśmy. Później żałowałam, bo mogłam się zaprzeć, ale z drugiej strony skoro nie czułam się na siłach....ale za o w przyszłym roku będzie jeszcze coś do zdobycia:)
Jeśli ktoś ma paraliżujący strach przed śniegiem i lodem jak ja to raczej odradzam. Tydzień wcześniej też wchodziliśmy na Zawrat od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego - i tam niestety dotarłam do progu skalnego, brak łańcuchów, śnieg - dla mnie to był koniec. Był żal bo to było ok. 10min przed końcem. No ale przynajmniej żyję :D
Zresztą dla mnie to i tak wiele, ale Rysy i tak w końcu będą moje :):)
Ale jak już wyżej podkreśliłam to moje subiektywne odczucia.

Ktoś wcześniej pytał o Świnicę - jeden z turystów mówił, że ślisko i oblodzone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 8:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
kalineczka1980 napisał(a):
Jak widzę śnieg i lód to panikuję


kalineczka1980 napisał(a):
paraliżujący strach przed śniegiem i lodem

Zima to musi być dla Ciebie mordęga, jedno wielkie pasmo strachu i cierpienia.
Nawet do pracy i sklepu nie wyjdziesz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 9:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
kalineczka1980 napisał(a):
Jk wizę śnieg i lód to panikuj i niestety ku wielkiemu rozczarowaniu mojego m. nie weszliśmy. Później żałowałam, bo mogłam się zaprzeć, ale z drugiej strony skoro nie czułam się na siłach....ale za o w przyszłym roku będzie jeszcze coś do zdobycia:)

Specjalnie nie ma czego żałować :) Na oblodzone skały nie ma siły. Na to już nic nie pomoże. Jak się skały kryją glazurą to się zawraca i tyle.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 9:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
kalineczka1980 napisał(a):
My wchodziliśmy na Rysy w czwartek 23-go i powyżej Buli leży śnieg, ubity i śliski


Nie przesadzajmy z tym śniegiem. Są to pojedyncze płaty długości max 3m



kalineczka1980 napisał(a):
widok oblodzonych skał


No raczej bym sie nie dziwił. Koniec września północna ściana :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 10:17 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 10:36 pm
Posty: 322
Lokalizacja: Łódź
kalineczka1980 napisał(a):
My wchodziliśmy na Rysy w czwartek 23-go i powyżej Buli leży śnieg, ubity i śliski, natomiast dalej gdzie zaczynają się łańcuchy naszym oczom ukazał się widok oblodzonych skał i spływającej gdzieniegdzie wody.

Na Rysach byłem 22-go. Jak się pokonało te płaty śniegu i lekko oblodzone skały na pierwszych łańcuchach, to dalej już było bez przeszkód ( choć spotkałem faceta, który w połowie łańcuchów chciał po TOPR dzwonić, bo był wystraszony, ale dał radę zejść powoli o własnych siłach ). Po południu, przy schodzeniu już nie dało się odczuć tego lodu na skałach :wink:

_________________
Taką stoi Polska racją
Na pohybel innym nacjom !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 11:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
"W nowym tygodniu w Karpatach i Sudetach zrobi się zimowo. Temperatura spadnie poniżej zera i deszcz zmieni się w śnieg. W Sudetach śnieżyć będzie w połowie tygodnia, zaś w Karpatach już od początku tygodnia. W Tatrach już około czwartku (30.09) pokrywa śnieżna może sięgnąć kilkunastu centymetrów" TP

:mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 11:28 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
kalineczka1980 napisał(a):
Później żałowałam, bo mogłam się zaprzeć, ale z drugiej strony skoro nie czułam się na siłach....

Jak się ktoś boi i nie czuje się na siłach, to odradzam "zapieranie się". Lepiej bezpiecznie zejść, niż wychodzić w strachu i przerażeniu.
Co do oblodzeń, to za bardzo ich nie odczułam (może dlatego, że jest dużo łańcuchów). W niektórych miejscach ślisko, ale to bardziej z powodu wody niż lodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 11:32 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Łańcuch to zło.... :mrgreen:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL