Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 9:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 21, 2010 10:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
http://www.tvn24.pl/-1,1683246,0,1,dwa- ... omosc.html

ale mają tempo :wink: 5 lat temu wykonał ten niesamowity wyczyn a oni dopiero teraz o tym piszą.

jak dla mnie to koleś ma szacun za odwagę bo ryzyko takiego lotu było bardzo duże.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 21, 2010 12:45 pm 
Swój

Dołączył(a): N lut 08, 2009 1:28 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Łódź
Chyba dlatego, że ma byćdzisiaj gościem na Explorersie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 11:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 08, 2010 7:30 pm
Posty: 312
Lokalizacja: Łódź
techset napisał(a):
Chyba dlatego, że ma byćdzisiaj gościem na Explorersie.


Ku....a- niedługo każdy z odpowiednio grubym portfelem będzie mógł tam wlecieć..... i wejść niestety też, ale nie tak jak powinno się to robić!!!

Co do samego festivalu to było ciekawie. Na mnie wrażenie zrobili ci kolesie: http://www.theworldbyroad.com/.
Miałem okazje pogadać ze Steve'm Bouey- spoko koleś, naprawde niepozorny.

Ciekawy był też piątkowy wykład biznes i pasja. Zwłaszcza Joao Garcia ciekawie opowiadał.

Ale i tak nic nie przebije sobotniego zakończenia- wóda lała się strumieniami, zabawa przednia.....

_________________
To, jak daleko przesuniesz granice swoich możliwości zależy tylko od tego, jak daleko będziesz chciał je przesunąć......
http://jakubkarnicki.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 12:06 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 21, 2010 1:41 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Rzeszó/Glasgow
Jakub_Kar napisał(a):
Ku....a- niedługo każdy z odpowiednio grubym portfelem będzie mógł tam wlecieć.....


Kolejkę zbudują, a co? A kolejka do kolejki będzie się ciągnąć... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 12:12 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 08, 2010 7:30 pm
Posty: 312
Lokalizacja: Łódź
Niestety tak to jest, przez to wszystko będzie mogło "wejść", a raczej dostać się wiele osób, których być tam nie powinno.
Zacznie się komercja na wielką skalę, wypadki, a po niedługim czasie Everest zamieni się w śmietnik.
Boże........ oby tak się nie stało :!:

_________________
To, jak daleko przesuniesz granice swoich możliwości zależy tylko od tego, jak daleko będziesz chciał je przesunąć......
http://jakubkarnicki.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 12:44 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 21, 2010 1:41 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Rzeszó/Glasgow
No wiesz, to co kiedyś było "elitarne" i przeznaczone tylko dla nielicznych zaczyna stawać się "popularne". Kwestia czasu i popytu na takie rzeczy, ktoś napewno na tym zarobi. Pieniądz rządzi światem niestety.

Podobnie zaczyna się dziać z lotami w kosmos, niedługo za całkiem nieduża sumę, do gwazd poleci przeciętny kowalski. Tylko tam raczej nie będzie miał gdzie zostawić po sobie syfu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 12:05 pm 
Swój

Dołączył(a): N lut 08, 2009 1:28 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Łódź
Co do samego festiwalu to fajny byl pokaz fotografa wspinaczkowego Cartera, niektóre foty chyba nawet lepsze niż tu na forum:wink:
Prelekcje Piotra Pustelnika i Jao Garcia tez ciekawe. JetMan pomysłowy hehe,a na Martynę przyszło tyle osób, że zamknęli wejście do budynku :shock:
A ostatni pan latający balonem nad Alpami zapomniał pokazać Alp, ale balon był :evil:
pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 2:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Jakub_Kar napisał(a):
i wejść niestety też, ale nie tak jak powinno się to robić!!!


Chciałbym zobaczyć jak Wy tam wchodzicie... Nawet z grupą komercyjną :)
Szczyt ani się nie położył, ani nie uklepal, ani Szerpowie nie wnoszą turystów... Wejść nadal trzeba samemu.

ps.
Właśnie czytam "Wszystko za Everest"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 4:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jakub_Kar napisał(a):
Niestety tak to jest, przez to wszystko będzie mogło "wejść", a raczej dostać się wiele osób, których być tam nie powinno.
Zacznie się komercja na wielką skalę, wypadki, a po niedługim czasie Everest zamieni się w śmietnik.
Boże........ oby tak się nie stało :!:


Mądre słowa.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 4:50 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 21, 2010 6:39 pm
Posty: 130
Lokalizacja: krk
Dość dawno czytałem takie coś:

http://www.polityka.pl/swiat/tygodnikfo ... zkowy.read
http://www.wspinanie.pl/serwis/200910/0 ... rzedaz.php

Myślę, że pewnie nieco przekoloryzowane "na potrzeby", ale wspomniany proces komercjalizacji, wraz ze wszystkimi konsekwencjami, jest niewątpliwe faktem. K.rewsko to smutne... :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 5:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
czarny_siergiej dzięki za linki. Przeczytałem i jestem w szoku. Brak słów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 6:35 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 08, 2010 7:30 pm
Posty: 312
Lokalizacja: Łódź
Kaytek napisał(a):
Jakub_Kar napisał(a):
i wejść niestety też, ale nie tak jak powinno się to robić!!!


Chciałbym zobaczyć jak Wy tam wchodzicie... Nawet z grupą komercyjną :)


Daj mi kilka/ kilkanaście lat 8)

_________________
To, jak daleko przesuniesz granice swoich możliwości zależy tylko od tego, jak daleko będziesz chciał je przesunąć......
http://jakubkarnicki.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 7:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Mbednarz92 napisał(a):
Podobnie zaczyna się dziać z lotami w kosmos, niedługo za całkiem nieduża sumę, do gwazd poleci przeciętny kowalski. Tylko tam raczej nie będzie miał gdzie zostawić po sobie syfu.
Żebyś się nie zdziwił...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 9:10 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 21, 2010 1:41 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Rzeszó/Glasgow
http://www.polityka.pl/swiat/tygodnikfo ... zkowy.read

Masakra, totalny brak jakiejś etyki. Nawet w takich miejcach pieniądze stawia się wyżej niz ludzkie życie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 5:34 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
Ostatnio zainteresował mnie wywiad w tv wywiad z P.Wielickim i wspomnial on o P.Ryszardzie Pawłowskim znanym wszystkim zdobywcy 10-ciu 8tys.Jego firma również specjalizuje się w organizowaniu ekspedycji na rózne góry.Chciałbym poznać waszą opinie na ten tema.
Ps:jesli był taki temat na forum to proszę zamknąc mój.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 6:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
vincent198 napisał(a):
Ostatnio zainteresował mnie wywiad w tv wywiad z P.Wielickim i wspomnial on o P.Ryszardzie Pawłowskim znanym wszystkim zdobywcy 10-ciu 8tys.Jego firma również specjalizuje się w organizowaniu ekspedycji na rózne góry.Chciałbym poznać waszą opinie na ten tema.


Ale o ssso chodzi ?
Mimo, że Rysiek Pawłowski nie ma formalnych uprawnień przewodnickich jego firma cieszy się dobrą opinią.

Nie słyszałam aby kogokolwiek "wnosił" na góry.
Owszem organizuje wszystko logistycznie od początku do końca (i jest w tym dobry), ale wejść trzeba samodzielnie.

Sama z nim nigdzie nie byłam (zupełnie nie ten pułap cenowy).

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 6:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
Tak tylko pytam Basiu.Jak to jest przyjmowane w srodowisku himalaistów i alpinistów i miłosników gór wogóle .Bo czytałem rózne opinie na ten własnie temat.Tylko tyle.

_________________
Trzeba robić swoje i umieć z tym żyć.- KILERUS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 9:26 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
vincent198 napisał(a):
Tak tylko pytam Basiu.Jak to jest przyjmowane w srodowisku himalaistów i alpinistów i miłosników gór wogóle .Bo czytałem rózne opinie na ten własnie temat.Tylko tyle.
Jest gdzieś temat o wyprawach partnerskich, czy akurat o firmie Czy jego firma działa na tych zasadach i czy ktoś coś o niej pisał nie wiem - musisz poszperać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 9:48 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam

"Napał" nie cieszy się za bardzo w swoim taternickim środowisku, a szczególnie inni himalaiści (czyt Zakopane oraz ci starszym wiekiem), nie bardzo wiedzą jak go wytępić (z Himalajów) , a On na nich "leje", należy do KW Katowice, ale bywa tam sporadycznie (czyt rzadko) , przeważnie - jak sie rozpoczyna jakikolwiek kurs :-), oraz jak chce upłynnić swoje kalendarze, ew jak chce kogoś spotkać.
Prowadzi "Patagonie" a tym samym ludzi na różne szczyty i ma w d...pie, uprawnienia przewodnickie. CO nie podoba się wielu (polska zawiść).
Ma swój styl i potrafi godzinę grupę ustawiać , aby zdjęcie grupowe na szczycie - wykonać wg jego "upodobania", co do logistyki - kiedyś "połapał" kontakty i teraz je podtrzymuje. Jest "drogi" bo tak samo jest z towarem , jak to jest "logo" znanej firmy to .......20-30% drożej , za taki sam wyrób niż gdzie indziej.
Aczkolwiek za łatwe trekingi "z nim" pod Bazę - różne (szemrane) biura już go cenowo prawie przebijają????

Każda jego wyprawa to "partnerska". A co najważniejsze - jego klienci zawsze (prawie) wchodzą na założony cel.
Jest typem samotnika i dlatego tez ma problemy ze znalezieniem partnera do wspólnej wspinaczki. Lubi Kobiety wino i .........:-)

Jeśli pojedziesz z nim na jakiś wypad, to przeczytaj dobrze regulamin wyprawy , co , kto , za co?

Oczywiście jest to moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 10:25 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
viking59 napisał(a):
Prowadzi "Patagonie" a tym samym ludzi na różne szczyty i ma w d...pie, uprawnienia przewodnickie. CO nie podoba się wielu (polska zawiść).


Przeważnie ze strony przewodników UIAGM, którzy bardzo niechętnie nadają nowe uprawnienia, a jednocześnie chętnie liczyliby sobie jeszcze więcej kasy za wyprawy w Himalaje (i liczą sobie za wyprawy alpejskie).

Anegdotyczny stał się (opisany w książce Napała) "rachunek za wypożyczenie menażki".

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 11:00 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Basiu

Swinta Racyja, dobrze godosz (piszesz)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 12:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
viking59 napisał(a):
...A co najważniejsze - jego klienci zawsze (prawie) wchodzą na założony cel...

Chyba na tym forum nawet są tacy, którym się jednak nie udało i twierdzili, że głównym powodem była organizacja. Jak dobrze pamiętam były też wypadki(dek) śmiertelne wśród klientów Patagonii.
Nic nie sugeruję, zwyczajnie pewnie agencja jak każda inna, Pawłowski przewodnik doświadczony, a Himalaje nie Pieniny, to i niepowodzenia się zdarzają.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 2:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Cytuj:
kradzieże wynoszonego z mozołem do obozów sprzętu i jedzenia, namiotów, butli z tlenem, od których zależy życie, awantury i bójki, zaimprowizowane knajpy obok bazy i stręczycieli oferujących usługi chińskich prostytutek pod górą usianą trupami


Nie kwestionuję prawdziwości tego opisu ani się nie nabijam, muszę jedynie przyznać, że jego malowniczość i dobór środków wyrazu zrobiły na mnie prawdziwe wrażenie :shock: :alien:

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 2:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Kaytek napisał(a):
Właśnie czytam "Wszystko za Everest"


super książka:) lepszej o górach jeszcze nie czytałem

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 7:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 08, 2010 7:30 pm
Posty: 312
Lokalizacja: Łódź
Co do samych wypraw nie każdy ma zdolności, odwage oraz chęci aby podjąć się organizacji wejścia na daleką góre, dlatego nie którzy wolą zapłacić aby ktoś zrobił to za nich. Tym bardziej że aby dobrze zorganizować wyprawe potrzeba wiele czasu i środków.
Z drugiej strony pytanie czy osoba której płacimy za organizacje i wprowadzenie nas na góre oraz bezpieczne sprowadzenie na dół zrobi to dobrze, czy można jej zaufać..... w końcu od niej może zależeć nie tylko to czy osiągniemy szczyt, ale również nasze zdrowie i życie.
Ja szczerze mówiąc (pisząc) wolałbym sam taką wyprawe zorganizować, ewentualnie z pomocą innych- bez wynajmowania do tego ludzi i firm, no chyba że byłoby to niezbędne.....
Wystarczy zacząć od drobnych ruchów, by z czasem krótkie kroczki zamieniły się z długie susy.

_________________
To, jak daleko przesuniesz granice swoich możliwości zależy tylko od tego, jak daleko będziesz chciał je przesunąć......
http://jakubkarnicki.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 8:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Jakub_Kar napisał(a):
i wprowadzenie nas na góre oraz bezpieczne sprowadzenie na dół

Wprowadzanie i sprowadzanie to nie z Patagonią raczej.
Ale wcale nie twierdzę, że to źle.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 11:03 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Pozdrawiam ,

Grubyilysy - faktycznie był wypadek ( ja wiem o jednym), a co do wchodzenia z Nim ,to napewno nie wciągnie cię na siłę na szczyt, ale masz (miałeś) gwarancje , że Cie nie zostawi, w drodze tak jak to ma zwyczaj szereg biur tego typu, a szczególnie jedno Zakopiańskie - prawda? . Owszem na jednej wyprawie wszystko (prawie) się posypało jak sam trafił do szpitala, ale jakoś dogadał się z klientami - czy tak ? , a ten co sam zrezygnowął na wys 5800 (na Ance) to była jego i wyłącznie jego sprawa, wydaje mi się , ze gość ten w następnym roku wszedł na tę górę z Nim.

Jesteś bystrym gościem i znasz to środowisko PZA (jak mało kto na tym forum) i wiesz o wielu rzeczach i sprawach , które nie wychodzą tak łatwo na światło dzienne- prawda?.

Acha, żeby była jasność - nie mam zamiaru nikogo namawiać do korzystania z jego usług. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 11:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Chyba na tym forum nawet są tacy, którym się jednak nie udało i twierdzili, że głównym powodem była organizacja.


To nie tak, byłem z Pawłowskim na Cho Oyu i nie wszedłem na wierzchołek jednak głównie dlatego że nie chciałem (zdrowie i warunki dopisały). Powód niepowodzenia widzę w zbyt słabym wg. mojej oceny przygotowaniu kondycyjnym (choć i tak lepszym niż większości uczestników) i braku chęci do podjęcia ryzyka.

Cytuj:
Owszem na jednej wyprawie wszystko (prawie) się posypało jak sam trafił do szpitala, ale jakoś dogadał się z klientami - czy tak ?


Czy się dogadał? Niezupełnie. Po prostu nikt nie wniósł skarg ani pozwów ale ogólne niezadowolenie było widoczne. Pawłowski w ogóle nie zauważył problemu i generalnie miał to w dupie. Choroba jest przypadkiem losowym więc o to nie można mieć do niego pretensji jednak sam organizacja była fatalna poczynając od samego lotniska.(Brak jakiś wiz i problem z odlotem). Generalnie Napał załatwia minimum tego co konieczne i wszystko inne ma w dupie. Nawet osławiony właściciel extreka znacznie bardziej dbał o swoich klientów.

Cytuj:
Owszem organizuje wszystko logistycznie od początku do końca (i jest w tym dobry)


dobrym to może był alpinistą. Niestety w logistyce to nawet do poziomu przeciętnego bardzo wiele mu brakuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 12:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
viking59 napisał(a):
...Jesteś bystrym gościem...

No pewnie :D.

viking59 napisał(a):
i znasz to środowisko PZA (jak mało kto na tym forum) i wiesz o wielu rzeczach i sprawach , które nie wychodzą tak łatwo na światło dzienne- prawda?...
:shock:
Mój instruktor z tatrzańskiego był przez krótki czas w Komisji Szkolenia.
To wszystkie moje znajomości w PZA, w dodatku nieaktualne. :)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 10:47 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam ,

Don , o twoim przypadku wiedziałem, ba , nawet sam to w jakimś to poście dawno pisałeś. Co do tej konkretnej (twojej) wyprawy, to z innych źródeł wiem (lub zostało to mi tak przedstawione) że tam o kondycje poszło.
Co do wiz i całego lotniskowego burdelu itp - toś mnie zaskoczył.

Co do Alpinisty - to jest obecnie (a nie był) w gronie najlepszych .

grubyilysy- jesteś bystrzak i tak trzymaj.

pozdrawiam i miłego dnia życzę :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL