Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 4:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Czy w obecnym okresie można się poruszać po szlakach, np. w Teplickich Skałach. Na stronie internetowej pisze, że szlak okrężny jest czynny od 10 kwietnia. Czy są inne szlaki dostepne końcem marca?

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 5:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
gouter napisał(a):
Czy w obecnym okresie można się poruszać po szlakach, np. w Teplickich Skałach. Na stronie internetowej pisze, że szlak okrężny jest czynny od 10 kwietnia. Czy są inne szlaki dostepne końcem marca?


Byłam tam w roku 2009 w połowie listopada, kiedy też teoretycznie są zamknięte i wszędzie dało się wejść.
Żadna bramka ani furtka nie była zamknięta.
Na dodatek wtedy nie płaciło się za bilety i nie było tłumów ludzi, byliśmy w małej grupce całkowicie sami, więc było bardzo miło.

Ładne jest przejście łączące Teplickie i Aderszpaskie Skały.

Oprócz tych "tradycyjnych" Teplickich i Aderszpaskich Skał polecam samotną stołową górę Ostasz - też bardzo ciekawe formy skalne.

Parę zdjęć (w środkowej części galerii - o odtąd dalej):

https://picasaweb.google.com/Torojaga/G ... 6585703586

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 6:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Niew iem czy mi się uda tam być, bo jadę służbowo, do Hradec Kralove, stamtąd jest ze 60 km, przepatrzyłem już połączenia i jest możliwość dojazdu koleją, szkoda by było być tak blisko i nie zaliczyć Teplickich, Broumowskich czy Adarszparskich Skał. W Portugalii też liczyłem na zdobycie Torre a skończyło się jedynie na widoku z samolotu.
Jak mnie nie wpuszczą do Teplickich to właśnie może pójdę na Ostasz.
Obrazek[/img]

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 7:10 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ogólnie w skalne miasta to tam i w sezonie mozna łatwo wejśc nie płacąc a teraz to tam nikogo nie ma więc wchodzisz jak, gdzie i kiedy chcesz.

Problem możesz mieć z dostaniem się z Hradca bo w Czechach w weekend komunikacja zbiorowa na takie wioski nie istnieje. Dziwny kraj pod tym względem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 7:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
http://www.adrspach.cz/skaly/adrspasske-skaly.html

Wydaje mi się, że są czynne przez cały rok. Widziałam zdjęcia robione zimą przez turystów.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
trekker napisał(a):
Problem możesz mieć z dostaniem się z Hradca bo w Czechach w weekend komunikacja zbiorowa na takie wioski nie istnieje. Dziwny kraj pod tym względem

Sprawdzałem w necie i z tego wynika, że są pociągi, nawet nie najgorsze połączenie, w każdym razie wg. netu
tak mi pokazało
Obrazek
Trauma_ napisał(a):
www.adrspach.cz

Bardziej mnie interesują Teplicke Skaly
Ciekawi mnie, czy są tam odpowiedniki Filanców, żeby nie nadziać się na jakąś pokutę.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 8:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Będąc w listopadzie i chodząc cały dzień po obu skalnych miastach filanców nie spotkaliśmy a wszystkich spotkanych ludzi było chyba ze trzech.
Nigdzie nie widzieliśmy tabliczki, że cokolwiek jest zamknięte.

Co do tego pociągu - jechałam do Aderszpachu (kilka lat wcześniej, chyba 2003 lub 2004 r, we wrześniu), właśnie z Hradec Kralove i sama jazda to była wielka przyjemność, bo jeździ tam (na tym drugim odcinku) malutki "autobus szynowy", fajna jazda.
Zresztą w listopadzie 2009, kiedy już przeszliśmy przez oba skalne miasta to też wróciliśmy do samochodu pozostawionego w Teplicach właśnie tym pociągiem.

Zawsze się zastanawiam jak to jest że w Czechach są śliczne zadbane dworce kolejowe, na dworcu w Aderszpachu było pełno doniczek z petuniami, o które dbała pani kasjerka z dworca (widziałam jak podlewała), dworzec czyściutki, ściany pomalowane na biało.
Ruch nie tak duży, pociągów kursowało z 10 dziennie, w soboty i niedziele mniej, i były to pociągi o pojemności tramwaju, a jakoś się im to opłaca.

A u nas - wiadomo.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL