Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 7:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 09, 2006 12:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
no tak snieg, gory to kazdemu kojazy sie z nartami
hm... niektorzy tez wchodza z buta na gorki

ale mega sprawa to wyjazd na gore na rowerze...
moze wydawac sie to troche trudne i ze trzeba miec jakis sprzet ale wystarczaja dobre opony (niekoniecznie zimowe)

ja bylem w poniedzialek po bozym narodzeniu na szyndzielni i klimczoku
polecam ta trase bo droga do szyndzielni jest odsniezona ratrakiem i szeroka wiec jakis ogromnych problemow nie ma zeby tam wyjechac (i zjechac), na klimczok jest troszke gorzej ale za to zdecydowanie krocej.
widok z klimczoka byl niezly szczegolnie babia gora ale kiedys jak bylem w styczniu i byla inwersja to tatry jak na dloni
a pozniej zjazd.....bez komentarza

poza tym stosunkowo latwo da sie wyjechac na kozia gore i magurke (drogami dojazdowymi do schronisk).

teraz pozostaje mi jura


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 09, 2006 12:21 pm 
Musze przyznać, ze choć uwielbiam jeździć na rowerze to podjechanie pod szczyt chyba mnie przerasta.

Dwa lata temu widziałem chłopaków ostro zasuwajacych pod Hale Szrenicką - no normalnie maksymalny podziw dla nich. Tak jak i dla grupki któą widziałem jesienią w Austrii zasuwającą pod masyw Grossglocknera - kurde samochody tam ledwo jadą a tu chłopaki wspinaja sie na wysokosci jak w Tour de France. Szacunek.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 10, 2006 12:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ten temat był już ruszany, niestety spotkał się z ostrą (wręcz alergiczną) reakcją miejscowej władzy... Od tej pory "trochę" się tu zmieniło, więc może teraz cię nie zlinczują. Ja jestem (i byłem) za, ale poczekaj na wypowiedzi ortodoksów. Wyślą cię pewnie do ZOO albo w najlepszym wypadku na zamknięty wybieg.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 11, 2006 11:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
A jakich opon używasz, chodzi mi głównie o szerokość i kształt bieżnika?? Swego czasu zastanawiałem się nad wjazdem na Ślężę zimą, ale nie miałem motywacji, by to zrealizować..ale może teraz, śnieg jest zmrożony, zbity, wydeptany.. :D Myślałem też o wjeździe na Halę Szrenicką, ale mam obawy, że potrąci mnie jakiś narciaż..

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 11, 2006 11:20 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Ja w tym roku się coś zimy boję, ale w zeszłym sezonie jeździłem na takich delikatnych kolcach, a kilka lat teemu pamiętam, jak mój brat wkręcał wkręty do wildgripperów :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 11, 2006 11:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
piomic napisał(a):
Ten temat był już ruszany, niestety spotkał się z ostrą (wręcz alergiczną) reakcją miejscowej władzy... Od tej pory "trochę" się tu zmieniło, więc może teraz cię nie zlinczują. Ja jestem (i byłem) za, ale poczekaj na wypowiedzi ortodoksów. Wyślą cię pewnie do ZOO albo w najlepszym wypadku na zamknięty wybieg.
O czym Ty mówisz? Bo nie za bardzo rozumiem. Albo coś przegapiłem albo chyba coś Ci się pomyliło.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 11, 2006 11:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Już przypominam: http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... ight=#1227 - wprawdzie nie tutaj, ale u ciebie, Tomku.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 11, 2006 11:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
No i co? Ne widze tam jakiś ortodoksów. Są miejsca gdzie można jeździć i są miejsca gdzie rowerzyści stwarzają zagrożenie. Trzeba się zdecydować. Albo szlak jest pieszy i nie ma tam miejsca dla rowerów, albo jest to szlak rowerowy czy pieszo-rowerowy i można tam jeździć. TPN wyznaczł trzy drogi rowerowe. I tyle. Taka specyfika Tatr. W innych górach jest troche luźniej no i wiecej miejsca dla rowerów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 10:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
klin86 napisał(a):
A jakich opon używasz, chodzi mi głównie o szerokość i kształt bieżnika?? Swego czasu zastanawiałem się nad wjazdem na Ślężę zimą, ale nie miałem motywacji, by to zrealizować..ale może teraz, śnieg jest zmrożony, zbity, wydeptany.. :D Myślałem też o wjeździe na Halę Szrenicką, ale mam obawy, że potrąci mnie jakiś narciaż..


nic specjalnego tego co w lecie

z tylu continental survival 2.1
z przodu kenda klav xt 2.1 (na orginalnej stronie kendy jakas droga jest ta opona ja ja kupilem za bardzo malo)

ale tej przedniej nie polecam na snieg juz dawno mialem ja w ogole zmienic ale jakos tak zostala. mysle ze dobra opona na snieg jest zadka kostka(moze troche zmodyfikowana zamiast kwadratow prostokaty) bo ma spore tarcie a snieg nie napycha sie do bieznika. ta co ja mam z przodu jak snieg jest lepki to napycha sie sniegiemi robi sie idealnie okragla i nie da sie prawie na tym jezdzic ale jak jest mroz to snieg jest taki ze raczej nie ma problemow ale za to siadaja inne rzeczy np mi manetki troszke szwankuja moze cos przymarza. i raczej w zimie w gorach musi byc mocno ubity snieg bo jak chociaz troche sie bedzie rower zapadal to tarcie bedzie tak duze ze nie bedzie dalo sie jechac a tym bardziej jechac pod gore a jesli chodzi o kolce to jak nie ma lodu to mysle ze sie nie przydaja.

http://mapy.wrotamalopolski.pl/wrotamalopolski1.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL