Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 9:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 02, 2011 7:46 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
Cześć Wszystkim,
W tym roku jeszcze jeden wypad w Tatry, a ja już szykuję się na przyszły sezon. Cel podróży Góry Rodniańskie w Rumuni. Czy ktoś był? widział? mógłby opisać swoje przeżycia/wrażenia? jak wygląda tamtejsza infrastruktura? czy jest dużo turystów?

Planuję wycieczkę z moją Dziewczyną, pewnie coś koło 2 tygodni, środkami transportu publicznego :D

Jest stosunkowo niewiele opisów w sieci, ale z takich ciekawszych to warto zerknąć tutaj:http://www.eurogory.com/gory_rodnianskie/glowna_gran_gor_rodnianskich.php

Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć, to wiadomo że jest mile widziany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 02, 2011 11:20 am 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2009 10:46 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Rzeszów
Witam kolege z Rzeszowa :)
Nie wiem czy wiesz, ale może Cię zainteresuje. Jestem zapisany na newsletter rzeszowskiego Pttku. Dostałem więc takiego maila: W dniach 23.08-28.08 organizowana jest wycieczka górska po Alpach Rodniańskich. Dla członków PTTK 300zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 7:13 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
Cześć looky!!

Wybierasz się?? Powiem Ci szczerze, że pojechałbym, ale mam wesele brata 27.08 i nie da rady. Dlatego planuję dopiero na przyszły rok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 8:14 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Byłam 4 lata temu.
Jaka infrastruktura ?

Tam się po prostu idzie grzbietem, z pięknymi widokami. Całość można przejść za 3-4 dni, razem z sąsiednimi górami Suhard - tydzień.
Schronisk wysoko w górach nie ma (jest kilka w dolinach, nie korzystaliśmy).

Miejsc biwakowych po drodze - sporo, źródła wody średnio co 2-3 godz.
Szlak jest, słabo widoczny ale ścieżka tak oczywista, że nawet tego szlaku nie trzeba.

Najlepsze mapy - oficyny wydawniczej Dimap, ludzi latem dość sporo.

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 9:37 am 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2009 10:46 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Rzeszów
Jaro86 napisał(a):
Wybierasz się??

Nie, nie, może kiedyś :) Ale propozycje PTTK warto obserwować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 9:49 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
Ja byłem tam niecałe dwa tygodnie temu. Jeśli chodzi o szlak to zdaje sie poprawili oznakowanie bo znaków jest miejscami wydaje mi się aż do przesady, pamiętam miejsce w którym stojąc widziało się trzy kolejne oznaczenia na skałkach :). Ścieżka jest bardzo wyraźna. Turystów nie spotkałem wielu, może to wina pogody, była taka sobie. Korzystałem z mapy wydawnictwa Dimap.
Co do infrastruktury, tak jak napisała Basia, w górach jej nie ma, trzeba mieć swój namiot. Ale po to się m.in. idzie w te góry :). W Borszy jak się wychodzi z miasta na Pietrosul to po drodze są dwa kempingi, na jednym (borsa-turism.com) własciciel policzył sobie 35 lei za namiot, dwie osoby i prysznic, na drugim nie wiem jaka była cena. Są w Borszy jakies hotele, ale bliższych informacji nie mam. Na przełęczy Prislop są dwa powiedzmy schroniska, Cabana Alpina i jakaś druga Cabana, nazwy dokładnie nie pamiętam. Oba mają pola namiotowe za 10 lei/namiot. W Cabana Alpina pokój można dostać za 30 lei/osoba, właścicielka mówi dobrze po angielsku. W drodzie powrotnej wypadł nam nocleg w Satu Mare, hotel Sport, 70 kilka lei za pokój dwuosobowy.

Tutaj masz fajną relację z Rodnian - http://www.npm.pl/forum/viewtopic.php?t=2992


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL