Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 5:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Biorąc pod uwage liczbe turystów jaką czesto widzimy na terenie TPN , chodzby na szlakach do Moka czy na Giewont , suma pieniędzy zebrana za wstepy do parku musi być ogromna ... . Na co konkrentnie wydawane sie są te pieniądze ? , bo widomo ogólnie mówiąc i pojmując , że PODOBNO na utrzymanie parku ... .

POZDRAWIAM
Gofer

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 7:35 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Gofer napisał(a):
Biorąc pod uwage liczbe turystów jaką czesto widzimy na terenie TPN , chodzby na szlakach do Moka czy na Giewont , suma pieniędzy zebrana za wstepy do parku musi być ogromna ... . Na co konkrentnie wydawane sie są te pieniądze ? , bo widomo ogólnie mówiąc i pojmując , że PODOBNO na utrzymanie parku ... .

POZDRAWIAM
Gofer


Gofer ty szczegulnie uiszczasz takie opłaty :wink:

A wydawane są na utrzymanie szlaków opłacenie pracowników i pewnie jeszcze na coś ...

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 10:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Na łuki triumfalne przy wejsciach do parku ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 11:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Nie podejrzewam aby się tam znowu wszyscy bogacili na turystach. Nie można od razu zakladac, ze potencjalna osoba posiadająca duża ilosc gotówki albo biorąca udzial w jej zdobywaniu jest oszustem. To po pierwsze. Po drugie to jak świat światem parki sa miejscem deficytowym. Na przyrodzie cięzko zarobić, latwiej ją zniszczyć, gorzej potem z odtworzeniem ekosystemu. Uwzględniając np. szkodniki zjadające nasz sosny w parku a co wazniejsze ogrom kosztów jakie ponosi sie rocznie w czasie walki z tym niewidocznym wrogiem świadczą same za siebie. Przypuszcam, że gdyby turyści tak negatywnie nie podchodzili do tych oplat samych w sobie, a zaczeli zauważac, iż potrafią sami znakomicie rujnowac lad i zdrowie przyrody, poczuliby sie pewnie znacznie lepiej.

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 11:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Tatrzanka napisał(a):
Na przyrodzie cięzko zarobić, latwiej ją zniszczyć, gorzej potem z odtworzeniem ekosystemu.


odsyłam do lektury: A. Machnik "Dwa światy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 11:24 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
w jakim kontekście mnie odsylasz do lektury?

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 11:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Na przyrodzie ciężko zarobić... Polak potrafi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 11:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Mialam na mysli raczej ludzi oddanych tej przyrodzie. Polak w istocie szelma operatywna, ale co do zarobkowania to uważam, iz ludzie lasu i ludzie gór z prawdziwego zdarzenia dając z siebie więcej dla tego świata natury niz czerpia, chyba ze w kwestiach duchowych i emocjonalnych zysków

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 11:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Tatrzanka napisał(a):
Mialam na mysli raczej ludzi oddanych tej przyrodzie.

Np TPN, TANAP, Dyrektorzy parków w USA?? Nadal zachęcam do lektury...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 8:07 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Chętnie to przeczytam, ale jesli masz cos konkretnego na mysli to prosze roxzwijaj trochę tresciwo swoje wypowiedzi, bo jak na razie to one mi sugerują wazna jak mniemam dla Ciebie ksiązkę, która przeczytam, ale enigmatyczna wypowiedz ostatnia Twoja, nie wiem czy ma sie tyczyc niechęci do ogólnie dyrekcji parku, czy nie lubisz samej przyrody, czy parku jako instytucji, okresl.i to proszę bo ciezko jets mi się ustosunkowac jakkolwiek do stwierdzenia ...przeczytaj ksiązkę...pozdrawiam

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 12:34 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
ostatnio TPN doszedł do porozumienia z TOPR
TPN 15 % środków zarobionych na biletach przekazuje TOPR-owi

mogliby z 30 % i byłoby ok :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 3:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Dobrze, że w ogóle cos zaczyna naplywac do TOPR ze środków zewnetrznych, a nie tylko staly odpływ. Każdy pewnie daje tyle ile może, chwali sie sam fakt takiej inicjatywy.

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 6:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
A ja nie doszukuję się spiskowej teorii dziejów, od płacenia za wstęp się nie wykręcam i mając nadzieję że zostaną one wydane dla dobra TPN mógłbym zapłacić nawet więcej.

Zawsze uważalem ludzi którzy żyją w blickości z przyrodą (zwłaszcza dzikiej) za ludzi porządnych i chyba z takim naiwnym przeświadczeniem mam ochotę dalej żyć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 8:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Tatrzanka napisał(a):
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Nie podejrzewam aby się tam znowu wszyscy bogacili na turystach. Nie można od razu zakladac, ze potencjalna osoba posiadająca duża ilosc gotówki albo biorąca udzial w jej zdobywaniu jest oszustem.


Nikt tu też nikogo nie podejrzewa , jednak pieniądze jakie są zarabiane wydają mi sie nieproporcjonalnie duże do efektywności utrzymywania naszych Parków Narodowych

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 9:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Gofer napisał(a):
Tatrzanka napisał(a):
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Nie podejrzewam aby się tam znowu wszyscy bogacili na turystach. Nie można od razu zakladac, ze potencjalna osoba posiadająca duża ilosc gotówki albo biorąca udzial w jej zdobywaniu jest oszustem.


Nikt tu też nikogo nie podejrzewa , jednak pieniądze jakie są zarabiane wydają mi sie nieproporcjonalnie duże do efektywności utrzymywania naszych Parków Narodowych


Kamil tu bym się niezgodził z tobą wydaje mi się że te pieniądze nie są takie duże a TPN nie jest aż tak źle utrzymany chyba ?

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 9:50 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Nie mówie, że ktos konkretnie buduje wiekopomna teorię spisokową dziejów, ale z tonu prowadzonego tematu odnosze wrazenie, ze temat peiniędzy zajmuje nzaczeni nader kulminacyjne nawet wzgledem przyrody samej w sobie, która powinna miec najwysza wartośc. Jakby nie bylo i ktoby co nie uważa, ma prawo do swoich teorii. Lecz jedno pragnę zaznaczyc. Placic nalezy, bo na zle nie idzie, a i ludzka uczciwośc wymaga aby placic, czy idzie na zle czy nie. Wzane aby kazdy turysta mial czyste sumienie względem siebie, a juz co tam kto z tymi pieniedzmi robi to niech mu w duszy pozostaje. Place bo uwazam, że nie jest zle z tym TPN. Bede placic nawet jesli sie okarze, ze sobie pieniedzmi w puiecach palą. Dlatego, ze chce byc oki względem siebie. Pozdrawiam

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 9:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Robert18 napisał(a):
Gofer napisał(a):
Tatrzanka napisał(a):
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Nie podejrzewam aby się tam znowu wszyscy bogacili na turystach. Nie można od razu zakladac, ze potencjalna osoba posiadająca duża ilosc gotówki albo biorąca udzial w jej zdobywaniu jest oszustem.


Nikt tu też nikogo nie podejrzewa , jednak pieniądze jakie są zarabiane wydają mi sie nieproporcjonalnie duże do efektywności utrzymywania naszych Parków Narodowych


Kamil tu bym się niezgodził z tobą wydaje mi się że te pieniądze nie są takie duże a TPN nie jest aż tak źle utrzymany chyba ?


Robku , spójrz tylko w sezonie letnim na parking na Palenicy ... .
Ogrom samochodów jest tam codzien , co za tym idzie i tusrystów , którzy często przejeżdzają po kilka osób jednym autem ...

a takich parkingów jest wiecej !

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 10:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
W TANAP-ie się nie płaci (po za jedną ścieżką dydaktyczną) i muszą jakoś inaczej zarabiać :wink: Paśniki i ambony jakieś budują czy jakoś tak. :wink:
A na co idą pieniądze w TPN to tego się nie dowiemy, bo o ile pamiętam to się z tego nikt nie spowiada publicznie. Chyba, że się mylę. Wtedy proszę o linka do danych, ewentualnie o przytoczenie jakiegoś fragmentu.

Opłaty widać muszą być bo park się musi z czegoś utrzymywać. Znakowanie, sprzątanie czy naprawa szlaków kosztuje. Wysokość opłat to osobna sprawa. Państwo raczej nie ma ochoty specjalnie wykładać pieniędzy więc pozostają bilety. No chyba, że ambony. :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 10:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
z tego co wiem to naprawa i konserwacja schronisk i szlakow nalezy do PTTK ktyjy jest ich wlascicielem... przynajmniej w wiekszosci


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 11:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
tomek.l napisał(a):
Wtedy proszę o linka do danych, ewentualnie o przytoczenie jakiegoś fragmentu.


Oglądałem kiedys program dokumentalny właśnie na ten temat i była tam mowa na co są wydawane pieniądze wyszło na to że jest ich owiele za mało :roll:

Gofer napisał(a):
a takich parkingów jest wiecej !

Tak tylko , że parkingi są chyba prywatne i pieniądze idą do kieszeni przedsiębiorców .

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 11:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Schroniska należą do PTTK ale nie szlaki. Szlaki to park i park je remontuje.

Mowa o pieniądzach to jest często. Mnie chodzi o konkret. Dokument, rozliczenie roczne. Ale to pewnie tajemnica handlowa. :) Choć instytucje pożytku publicznego, a park to chyba coś takiego, powinny być chyba bardziej jawne.

Parkingi, stoki narciarskie, wyciągi o ile znajdują się na terenach TPN płacą dzierżawę, więc park pewnie też coś z tego ma. No i umowa z PKL.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 5:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Robert18 napisał(a):
tomek.l napisał(a):
Wtedy proszę o linka do danych, ewentualnie o przytoczenie jakiegoś fragmentu.


Oglądałem kiedys program dokumentalny właśnie na ten temat i była tam mowa na co są wydawane pieniądze wyszło na to że jest ich owiele za mało :roll:

Gofer napisał(a):
a takich parkingów jest wiecej !

Tak tylko , że parkingi są chyba prywatne i pieniądze idą do kieszeni przedsiębiorców .


Robek widzę , że nie zrozumiałeś , przykładem zatłoczonych parkingów chciałem Ci uświadomić ile ludzi chodzi po parku i ile ponosi opłaty ... :wink:

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 5:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Ciekawi mnie ten temat bardzo (prawo młodości ) jednak chyba nie ma sensu dochodzić szczegółów , byle tylko nie było gorzej jak jest, a Góry mamy piękne wiec nie jest źle (najgorzej) :P

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 6:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
Zadzwoń do księgowej TPN przedstaw się ładnie może uchyli ci rąbka tajemnicy :wink: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 6:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
tuniek napisał(a):
Zadzwoń do księgowej TPN przedstaw się ładnie może uchyli ci rąbka tajemnicy :wink: .


Mniej wiecej tak : "Siema jestem Gofer , czy nie dostane jakiejś roboty ? :P "

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 6:32 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
Nie ubierz się w gajer gożdzika w rękę wchodzisz to w progu ładnie się ukłoń potem klapa rąsia gożdzik bużka :wink: a jak już będie wesoło to powiesz że jesteś dziennikarzem z jakieiś lokalnej gazety i masz małą sprawkę :lol:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 9:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Gorzej jak ona bedzie miala rodzinę jako redaktora naczelnego tej gazety...lepiej się spytac, ze się idzie po prośbie, i ile da datku tyle jej zbywa, to średnio można obliczyć doplyw ogólny...a mówiąc poważnie, to wazne, ze jeszcze góry stoją i trzeba się tym cieszyć i intyeresować wplywem pieniedzy na ich wiekluistośc..pozdrawiam

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 9:19 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Taka jeszcze dywagacja drobna bo mi sedno tematu w trakcie pisania się zacierać moze....to w dopisku zapytam tylko..że moze bardziej warto zastanawiac się nad tym ile pieniedzy kosztuje utrzymanie parku a nie ile puieniedzy tenn park zarabia....bo to mniemam nie sa tejh samej wysokości sumy, a szkoda, ze wydaktów jest zawsze wiecej niz dochodu..pozdarwiam

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 9:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Tylko, że nie wiemy ile park zarabia i ile park wydaje :)
Przynajmniej ja nie wiem. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 19, 2006 11:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2105
Z tego co pisali w ostatnim numerze"Tatr" można wywnioskować ile ok. zarabiają jak mają problem z pokryciem wydatków na "rewitalizację"
Kuźnic i musieli złożyć
wniosek o dofinansowanie z UE :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL