Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 22, 2012 10:34 am 
Nowy

Dołączył(a): N lut 07, 2010 3:03 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Witam

Czy ktoś był ostatnio w schronisku pod Łabskim Szczytem lub Szrenica ?
Chciałbym poznać Wasze opinie o tych schroniskach - wybieram sie tam z dzieckiem na kilka dni (troche chcielibyśmy po Karkach pochodzić) i interesują mnie warunki w schronach - nie chodzi o jakieś luksusy typu tv czy jakieś place zabaw tylko konkrety czy obsługa miła, czy jest czysto, czy ciepla woda jest cały dzień czy tylko o okreslonych porach, wiem że prądu nie ma w łabskim cały dzień tylko wieczorem (nie przeszkadza to mi).

Trochę ww necie opini szukałem na ten temat, ale wiekszość jest starych sprzed 3-4 lub więcej lat, a przez ten czas moglo sie dużo zmienić.

Może macie tez doświadczenie i opinie o innych schronach w tym miejscu (po czeskiej stronie). Generalnie interesuje mnie ta strona Karków, okolice Śnieżki przeszedlem rok temu, teraz chcialbym z tej strony pochodzic trochę.
Proszę o opinię


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 22, 2012 5:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Witam,

Pod Labskim szczytem bylam 3 tygodnie temu, i jak zwykle mam bardzo dobre zdanie o tym schronisku - mila rozmowna pani gospodyni, ciepla woda (wieczorem byla goraca, rano letnia, ale ja bylam jedynym gosciem w schronisku). Ale oczywiscie warunki sa typowo schroniskowe, WC pietro nizej niz pokoje mieszkalne. Prad jest wlaczany z agregatu wieczorem do 22, pozniej trzeba miec latarki.
Na Szrenicy mieszkalam przed rokiem, latem, teraz zajrzalam jedynie na nalesniki z jagodami (polecam!). Standard jest tam znacznie bardziej hotelowy, zarowno jesli idzie o pokoje jak i lazienki, ciepla woda bez problemow. Obsluga mila, w zeszlym roku dotarlismy do schroniska prawie o polnocy, pani na nas czekala, herbatke zrobila, bardzo sympatycznie.
Jednakze, jesli chodzi o klimat schroniskowy, to Pod Labskim jest zdecydowanie do przodu. Za to Szrenica ma wielki plus polozenia i widoku.
Zas schroniska na Hali Szrenickiej nie polecam, znajomi ktorzy nocowali tam ostatnio, mowili, ze bylo mocno obskurnie.
Po czeskiej stronie nie nocowalam, jest sporo schronisk, zagladalam do nich na piwo, nie polecam Labskiego, bo moloch straszny o obsluga byla niesympatyczna ale w innych wygladalo milo i czysto.

A Odrodzenie tez bierzesz pod uwage?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 22, 2012 6:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 07, 2010 3:03 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Cześć,
Dzięki wielkie
Odrodzenie mnie juz nie interesuje w tym sensie, że byłem tam rok temu i wiem czego się mam spodziewać.
Rok temu własnie startowalem z Odrodzenia w drugą stronę -> Strzecha -> Samotnia i powrót.

Dla innych może się komus przydać, to od strony czeskiej można do Odrodzenia dojechać samochodem, co jest dużym plusem bo jak się z dzieckiem wybiera w góry to podejście od dołu zajęłoby jeden dzień (tak naprawdę oszczędza się jeden dzień)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 22, 2012 8:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Na Szrenice mozna kolejka krzeselkowa, ale nie wiem jak w miedzysezoniu bedzie otwarta, powinno byc na stronie. Jesli zdecydujesz sie na Pod Labskim Szczytem, to dla ulatwienia mozna wjechac kolejka i zejsc pozniej latwa mila droga (45 min zima) do schroniska.
Jesli bedziesz szedl na piechote to do Labskiego najszybciej bedzie szlakiem zoltym, ok. 2-2.5 godz z miasta wyszlo zima.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 23, 2012 6:02 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
W zasadzie mogę tylko zgodzić się z powyższymi postami. Zarówno Łabski szczyt jak i Szrenica trzymają poziom. Łabski ma w sobie więcej "schroniskowego" klimatu, Szrenica faktycznie jest nieco bardziej hotelowa, ale raczej bez negatywnych konsekwencji tego faktu. Oba te schrony mog polecić z czystym sumieniem. Zdecydowanie omijaj Halę Szrenicką. Tam z kolei czas się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu w sensie jak najbardziej negatywnym. Z klimatu zostało bardzo niewiele, zaś co do ogólnej jakości mam mnóstwo poważnych zastrzeżeń.

Ogólnie ze względu na klimat mam większy sentyment do Łabskiego, ale dla turysty, który spędza w Schronisku nieco więcej czasu niż tylko samą noc - chyba Szrenica ze względów estetyczno-widokowych ;)

Po czeskiej stronie w pobliżu jest jeszcze Vosecka Bouda - gastronomia tam to prawdziwa restauracja (zresztą w większości czeskich schronisk tak to wygląda) a z noclegu nigdy nie korzystałem. Szczerze mówiąć nie widzę specjalnego powodu, by wybierać ją zamiast wspomnianych polskich schronisk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL