Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 7:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 13, 2012 3:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr gru 21, 2011 11:20 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Racibórz
Planuję wypad na Łysą górę... i to moje pytanie.. Jaki szlak polecacie, który będzie najciekawszy.. tzn. z ciekawymi widokami i jak najmniej chodzenia w lesie? Wyjazd planuję jednodniowy czyli czas wejścia na górę chciałbym liczyć do 3h.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 13, 2012 7:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
pawel_zal napisał(a):
Planuję wypad na Łysą górę... i to moje pytanie.. Jaki szlak polecacie, który będzie najciekawszy.. tzn. z ciekawymi widokami i jak najmniej chodzenia w lesie? Wyjazd planuję jednodniowy czyli czas wejścia na górę chciałbym liczyć do 3h.


Tak się złożyło że byłam na tej górze w tym roku już dwa razy - w lutym i w połowie maja (nie żebym jakoś specjalnie lubiła, ale tak wyszło)
Podchodziłam za każdym razem czerwonym szlakiem przez Butorankę - szlak jest ładny, urozmaicony i w górnej części bardzo widokowy, ale w ładne dni bywa zatłoczony. O dziwo większy tłok był w lutym niż w maju.

Za każdym razem pogoda była piękna - widoki aż po Tatry, a w lutym - Niżnie Tatry.

Podejście zajęło nam w lutym około 3 godz. w maju 2,5 godz, zupełnie spacerowym krokiem.

Schodziłam w lutym kombinację szlaków czerwonego (do skrzyżowania Luksinec) potem żółtym, zielonym a na koniec niebieskim, musieliśmy zrobić kółko do samochodu.

W maju ponieważ byliśmy autokarem, który po nas podjechał schodziliśmy do hotelu Perte Bezruc (koło Malenovic) szlakami kolejno niebieskim, czerwonym (przez Kykułkę) i zielonym. Obie trasy są ładne i nie tak zatłoczone, ten druga nieco dłuższa i bardziej widokowa.
Poza tym nie powtarza się odcinka szlaku czerwonego.
Trzeba jednak trochę kombinować jeżeli przyjechało się samochodem i trzeba do niego wrócić.

Cała wycieczka razem z piwem w bufecie, podziwianiem widoków, licznymi zdjęciami zajęła mi około 6 godz.
Ze Śląska dzięki A1 to jest teraz rzut beretem (dojazd np. z Zabrza nie całe 2 godz.), ale trzeba mieć jednak nalepkę na czeskie autostrady i drogi szybkiego ruchu.

Dla zachęty - widoczek ze szlaku czerwonego blisko szczytu:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 15, 2012 11:19 pm 
Weteran

Dołączył(a): So sie 15, 2009 7:38 pm
Posty: 115
W 3 godziny to na Lysą można wejść raczej każdym szlakiem. Lasu na pewno nie da się uniknąć na żadnym szlaku. Najbardziej zalesiony jest żółty szlak od zbioronika wodnego Szance. Z tego szlaku jest najmniej widoków. Ciekawszy, czyli bardziej widokowy jest z okolic Visalaje. W porównaniu z tym pierwszym jest trochę odcinków bez lasu ( ale bardzo mało ) i nieco więcej widoków ale właściwie tylko na najbliższe wzniesienia. Kolejny, to żółty szlak z Krasnej. Cały czas prowadzi przez las, ale z drogi rozpościerają się zupełnie przyzwoite widoki. Na Travny, na wschodnia część pasma, na najbliższe okolice, czyli Prasiva i Velky Javorovy itp. Najbardziej jednak widokowe i malownicze są te, o których pisze Basia Z. Też sa zalesione, ale trafiają się odcinki odkryte i widać to, co jest na zdjęciu - masyw Smrka, Knehynie, oddalony Radhost i Odrejnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL