Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: gory i muzyka
PostNapisane: Pt lut 03, 2006 6:09 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 10:16 am
Posty: 129
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
czy pasja gorska moze miec cos wspolnego z muzyka,
oczywiscie nie chodzi mi o sluchanie muzy podczas wedrowki
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 03, 2006 6:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Coś w tym pewnie siedzi.Zakładam,że chodzi o muzykę góralską-jakby nie patrzec jest to specyficzny gatunek muzyki,który przynajmniej w moim przypadku zawsze przywołuje w myślach te wszystkie górskie widoki,ten niepowtarzalny klimat,którego nigdzie indziej nie znajdę....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 03, 2006 7:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
prezentacje gorskie bez muzyki sie nie obejda... odpowiednie tlo jest niezbedne! muzyka wprowadza do obrazow gor nieslychane emocje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 03, 2006 7:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Popieram expresa, ale żeby wlec muzę na szlak? Przeca to takie samo śmiecenie jak pety i puste butelki...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 03, 2006 9:19 pm 
a ja muszę się przyznać że zdarzało mi się już z discmenem na szlak ruszać - w zasadzie każdorazowo jak przemierzam beton z Palenicy to słucham muzyki; zaczęło się to od tego, że zwyczjanie nie mogłemwytrzymać tego tumultu i zdecydowałem się odizolować, ale w terenach najpiękniejszych, spokojniejszych discmen idzie do plecaka.

Jako, że mam dość wyraźnie osobisty stosunek do muzyki słucham utworów które dopingują mnie do "walki" :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 12:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Ja tez juz ze sluchawkami smigalem. Zwlaszcza gdy czlowiek ostatkiem sil draluje to jak zobie wlaczy jakis mocny rytm to od razu sie fajniej idzie :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 12:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Na szlaku to jeszcze z discmanem nie byłam. Wolę skupić się na otaczającej mnie przyrodzie ;) Ale po powrocie na kwaterę, lubię sobie posłuchać muzyczki, choć niekoniecznie musi to być muzyka góralska ;)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 1:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Jeśli chodzi o szlaki typu Palenica -MOko to czemu nie, ale w wyższych górach prawde mówiąc bałbym się słuchać muzyki , bo moge np. burzy nie usłyszeć, a kiedy ją zobaczę , to może być za późno...

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 1:32 pm 
W góry to tylko z MP3 w uszach ruszać. :D
I pomyślcie sobie jak wdrapujecie się ostatkiem sił np. na Rysy a w uszach "Final Countdown". Albo coś bardziej metafizycznego, np. Enya, czy OST z "Dwóch Wież"/"Powrotu Króla" - takie "White tree" to to majstersztyk - jak ulał pasuje do gór... Radzę posłuchać. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 2:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Bombadil napisał(a):
W góry to tylko z MP3 w uszach ruszać. :D
I pomyślcie sobie jak wdrapujecie się ostatkiem sił np. na Rysy a w uszach "Final Countdown". Albo coś bardziej metafizycznego, np. Enya, czy OST z "Dwóch Wież"/"Powrotu Króla" - takie "White tree" to to majstersztyk - jak ulał pasuje do gór... Radzę posłuchać. :wink:
faktycznie, można się poczuć jak prawdziwy zdobywca-bohater :D

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 5:03 pm 
Like I told ya :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 5:14 pm 
Bombadil napisał(a):
W góry to tylko z MP3 w uszach ruszać. :D
I pomyślcie sobie jak wdrapujecie się ostatkiem sił np. na Rysy a w uszach "Final Countdown".


No to byłby megaczad faktycznie :) Mi na razie najbardziej utkwiło jak leciało w uszach "Jeżeli" Armii z tekstem "Jeżeli nam zabraknie sił - zostaną jeszcze morze i wiatr" - bajka no normalnie :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2006 11:25 pm 
O a mi się jeszcze przypomniały słowa "Pokolenia" Kombi: "Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic, tylko ślady po pokoleniach". Jak byłem w tym roku w Tatrach to właśnie to rano w radiu leciało... jakiś taki sentyment mam teraz do tej piosenki. :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 05, 2006 1:14 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Anonymous napisał(a):
O a mi się jeszcze przypomniały słowa "Pokolenia" Kombi: "Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic, tylko ślady po pokoleniach". :D

A na szczycie rozczarowanie...bo zamiast "śladów po pokoleniach" siedzi tłum ludziów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 05, 2006 7:58 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 1:03 pm
Posty: 238
Lokalizacja: Łódź
Anonymous napisał(a):
... "Pokolenia" Kombi: "Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic, tylko ślady po pokoleniach"...:D
a na szczycie kopczyki, jak na czerwonych, jako ślady po pokoleniach. Śladem po pokoleniach też są te tłumy na szczycie- prokreacja i rozpowszechnianie wędrówek ludzkich :roll: ale zamieszałem.
Ja nie lubię chodzić lasem, więc jak najbardziej przydaje się trochę muzyki. No chyba, że się idzie z kompanem

_________________
Wspinaj się, jeśli potrafisz... Nie rób niczego w pośpiechu, uważaj na każdym kroku i na początku przewiduj zakończenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 10:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Jeśli chodzi o muzykę to zdarzało ni się giterę na plecach nosić (młody - głupi ;) ) ale MP3 jeszcze nie słuchałem - częściej nagrywałem kometarze - mam z MP3 dyktafonem. :)
Fajnie się później słucha w domu tekstów nagranych gdzieś tam daleko ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 11:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
W góry chodzę dla ciszy, szumu lasu i potoków, echa odbijanego o skały, pogwizdywania świstaków czy świstu wiatru a nie po to, aby mieć hałas czy muzykę na uszach. To mam na co dzień. Musiałoby mi się nieźle poprzestawiać żeby zabrać w góry odtwarzacz.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 11:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zgadzam się z Tomkiem. Ja również nie wyobrażam sobie raczej chodzenia po górach ze słuchawkami na uszach (no ewentualnie, idąc sam z Palenicy do Morskiego Oka :wink: )
Chodząc po górach, pragnę chłonąć tą piękną przyrodę całym sobą, a więc także słuchem, poza tym zazwyczaj chodzę w jakiejś grupie, więc rozmawiamy, wymieniamy się spostrzeżeniami (ewentualnie pocieszamy, że to już nie daleko...8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:02 am 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Ja najczęściej po górach chodzę sam (co ma swoje plusy i minusy oczywiście), ale mimo to nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby używać tam mp3 itp. rzeczy. Może ze względu na to że mam dość daleko do gór i nie mam możliwości co drugi weekend ich odwiedzania to za każdym razem kiedy już tam jestem, staram się cieszyć wszystkim co mnie otacza. I tak samo jak można wytrzymać przez jakiś czas bez ciepłej wody, wygodnego łóżka czy przesmacznych obiadków to tym bardziej udaje mi się obyć bez myzyki. A z drugiej strony to czy szum lasu i potoków albo świst wiatru, o których napisał Tomek nie można nazwać muzyką...
tak więc i ja słucham w górach muzyki :), a za perkusje robią pioruny...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:45 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
abrendon napisał(a):
a za perkusje robią pioruny...

No ja muszę stwierdzić,że bardzo lubię odgłos burzy snującej sie po dolinach 8)
również nigdy nie zabieram na szlaki muzyczki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
A jeszcze lepszy jest odgłos elektryzujących się przedmiotów - np. kobiecych włosów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:35 pm 
tomek.l napisał(a):
W góry chodzę dla ciszy, szumu lasu i potoków, echa odbijanego o skały, pogwizdywania świstaków czy świstu wiatru a nie po to, aby mieć hałas czy muzykę na uszach. To mam na co dzień. Musiałoby mi się nieźle poprzestawiać żeby zabrać w góry odtwarzacz.

Świetnie Cię rozumiem, ale nikt tu Ci nie każe słuchać metalu, czy innego hip-hopu. Mnie osobiście po prostu pewien rodzaj muzyki pasuje jak ulał do gór. Spróbuj, Tomku, załatwić sobie OST do "Dwóch Wież", czy "Powrotu Króla" i śmiej mi wtedy powiedzieć, po odsłuchaniu chociażby "Foundations of Stone" (Oglądałeś może "Dwie Wieże"? Pamiętasz jak się ten film zaczynał?), albo "White Tree" (szczególnie, kiedy już ostatkiem sił osiągasz jakiś szczyt), że nie wziąłbyś tego na szlak, a zabiję Cię śmiechem. :P
My point is that muzyka jest tym co nadaje naszemu jakże prozaicznemu życiu smak. Spróbujcie sobie wyobrazić wasz ulubiony film bez muzyki. Jak wyglądałaby np. Scena z "Braveheart" (Waleczne serce), kiedy William Wallace (Mel Gibson) po bitwie pod Stirling unosi swój miecz w zwycięskim gescie, bez muzyki? Możecie to sobie wyobrazić? Odpowiedź brzmi: nijak.
Rozumiesz już? Nie mam na myśli zwykłej dyskotekowej betoniary, tylko jakieś transcendentne melodie, które jeszcze bardziej pozwalają mi w górach się wyciszyć, odizolować od zgiełku tego świata.
Heh, próżno tłumaczyć (i przy okazji bardzo trudno), jeśli ktoś sam z siebie tego nie rozumie...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:42 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Muzyka na szlaku - niet :!:
No chyba, ze jest to asfalt do Moka w godz. 10-18
Ale ja nigdy nie wędruję tym szlakami w tych godzinach zatem urozmaicenia typu muzyka są zbęde :cheers:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Anonymous napisał(a):
Świetnie Cię rozumiem, ale nikt tu Ci nie każe słuchać metalu, czy innego hip-hopu. .... tylko jakieś transcendentne melodie, które jeszcze bardziej pozwalają mi w górach się wyciszyć, odizolować od zgiełku tego świata.
Heh, próżno tłumaczyć (i przy okazji bardzo trudno), jeśli ktoś sam z siebie tego nie rozumie...


Powstrzymaj się, bardzo Cię prosze, z takimi porównaniami. A jak chcesz pięknych scen, to zasiądź sobie przed ekranem telewizora. Góry nie należą tylko do Ciebie, żeby inni musieli słuchać twojej muzyki ( chyba, że używasz słuchawek ).

A Twoje ostatnie zdanie jest troszke nieeleganckie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:54 pm 
Ależ ja nikogo nie namawiam, jeno proponuję. I nie miałem zamiaru nikogo urazić, jeśli tak się stało - przepraszam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 12:55 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Anonymous napisał(a):
jakieś transcendentne melodie, które jeszcze bardziej pozwalają mi w górach się wyciszyć, odizolować od zgiełku tego świata.
Heh, próżno tłumaczyć (i przy okazji bardzo trudno), jeśli ktoś sam z siebie tego nie rozumie...

Wyluzj trochę dobry człowieku.
Dla Ciebie transcendentne będzie jedno, dla kogos innego - metal.
Trochę szacunku dla forumowiczów.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 1:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:38 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Starachowice
Hania ratmed napisał(a):
abrendon napisał(a):
a za perkusje robią pioruny...

No ja muszę stwierdzić,że bardzo lubię odgłos burzy snującej sie po dolinach 8)
również nigdy nie zabieram na szlaki muzyczki



Mi też się wydaje ,że lepiej jest nie brać żadnego odtwarzacza w góry. Ja osobiście jade w góry aby odpocząć od muzyki, telewizji, komputera itp.


Ostatnio edytowano Wt lut 07, 2006 1:24 pm przez Marian, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 1:23 pm 
Proponuje aby w tym temacie wypowiedział się Gofer :wink: znamienity miłośnik dzieł wszelakich Juliusza S. :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 1:26 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ataman napisał(a):
Proponuje aby w tym temacie wypowiedział się Gofer :wink: znamienity miłośnik dzieł wszelakich Juliusza S. :D


Atamanku nie pomyliły Ci się topici :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 1:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ataman Szatan jest wszędzie - tu proponuje poezje śpiewaną. Łapie się w temacie :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL