Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 25, 2012 6:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 10:55 am
Posty: 12
Lokalizacja: ...z Tych najlepszych
Hejo :)

Mam pytanie, juz od jakiegoś czasu planuje się wybrać w góry w końcu mam wolny weekend i w niedzielę chce się wybrać albo
http://www.beskidslaski.pl/Wisla/szlak3.html
albo
http://www.beskidslaski.pl/Wisla/szlak2.html

Zastanawiam się, jak warunki pogodowe, że będzie zimno to doskonale wiem, z soboty na niedziele może tam padać śnieg.

Niestety nie potrafię ocenić sytuacji na szlaku jaka panuje w taką pogodę, dla tego proszę o rady. Jestem jeszcze mało doświadczona w łązikowaniu. Czy bezpiecznie się wybrać? Co ze sobą zabrać.
Wiadomo ciepłe ubrania, coś ciepłego do picia, mapę, latarkę na wypadek (nigdy nie wiadomo)...
Wybieram się z kolegą, koleżanką i naszymi psami ;)

Oczywiście, jeśli możecie polecić jakieś ładne malownicze trasy, na które dostane się z którejś ze stacji PKP chętnie się zapoznam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 5:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Możecie spokojnie zrobić trasę Czantoria -> Stożek. Nawet jeśli spadnie śnieg nie będzie tam żadnych trudności z orientacją w terenie. Jak już wdrapiecie się na Czantorię resztę trasy idziecie po grzbiecie z niewielkimi przewyższeniami, po drodze kilka schronisk i w razie jakichś problemów zawsze możecie odbijać na Wisłę.

Barania może być trochę trudniejsza z tego względu że na szlaku jest mniej 'cywilizacji' ale wydaje mi się, że nie napada aż tyle śniegu aby jakoś specjalnie utrudnić tą trasę. Jakby były jakieś problemy zawsze możecie wrócić tą samą drogą.

Ciepłe ubranie, gorąca herbata w termosie, coś na ząb, mapa, czołówka i możecie uderzać.

A po niedzieli relacja ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 5:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
no relacja obowiązkowo :wink:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 5:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 12, 2012 8:01 am
Posty: 5
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice
Jeśli jedziesz PKP to wyjście na Baranią wiąże się z przejazdem PKS do Wisła Czarne- czyli dodatkowa przesiadka i oczekiwanie na autobus- w sobotę i niedzielę okrojone o minimum 50%. Jeśli mają być piesy to nie wiem jak z wejściem na Baranią- " Rezerwat przyrody Barania Góra" Szlak prowadzi połowę drogi asfaltem a później lasem na sam szczyt- więc widoki+wieża widokowa wyłącznie na szczycie. Natomiast wyjście z PKP Wisła Dziechcinka otwiera szlak na Stożek, kończy się również na PKP Wisła Głębce.
...LUB jak pisze Sokrates wysiąść Ustroń Polana i zrobić Czantornia>Stożek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 12:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 10:55 am
Posty: 12
Lokalizacja: ...z Tych najlepszych
Hmm, więc jedziemy oczywiście bez względu na to, że pogoda daje w kość :P
Wybierzemy się chyba przez przełęcz Kubalonka (mam sentyment ze względu na MP i ME w wyścigach psich zaprzęgów z którymi jestem związana :P) przez Mraźnice i Stożek.

Propozycja z Czantorią też fajna może nawet fajniejsza :)
Zobaczymy na miejscu jak pogoda nam dopisze czy tez nie bardzo :P

Myślice że będzie OK?

Pytam, bo nie w każdych warunkach jeszcze łazikowałam a nie chciała bym się władować w tarapaty :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 5:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 12, 2012 8:01 am
Posty: 5
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice
a jaki problem Czantoria-Soszów-Stożek-Kubalonka albo w drugą stronę :) tu http://www.beskidslaski.pl/Wisla/beskidzki.html krótki opis... i to załatwia sprawę jeśli chodzi o to czy wybierać się na Kubalonkę czy nie :mrgreen:

Ps po wycieczce daj znać czy dolali asfalt do samej Kubalonki od strony Istebnej bo narazie to asfalt pozwijali i powoli rozwijają nowy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 6:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 10:55 am
Posty: 12
Lokalizacja: ...z Tych najlepszych
Jasne, że dam znać, ale chyba nie w ten weekend bo ekipa się wykruszyła bo deszcz pada, a ja sama nie pojade... :( Musze chyba poczekać na nieco lepsza pogodę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL