Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 2:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 10:55 am
Posty: 12
Lokalizacja: ...z Tych najlepszych
Pisałam już w swoim poprzednim wątku, że jeśli chodzi o turystykę górską, jestem laikiem.
Posiadam psa rasy siberian husky, i jest on moim nieodłącznym towarzyszem. Pomijając miejsca do których go zabrać nie mogę, towarzyszy mi prawie zawsze.
Stąd moje pytanie gdzie można i warto jechać z psem w góry. Gdzie miło nas przyjmą, chodzi mi również o noclegi, schroniska.

Coraz więcej jest miejsc gdzie z pupilem podróżować można i ludzie coraz chętniej zabierają ze sobą psie towarzystwo :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 3:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Do parków narodowych nie wolno wchodzić. Poza tym - nie ma raczej przeszkód.
Jeśli chodzi o schroniska, jest bardzo różnie ( w niektórych zakaz, w niektórych jest nawet specjalne menu dla psa ). Najlepiej zawsze wcześniej zadzwonić i zapytać.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 4:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
W Alpy austriackie, ale też trzeba się upewnić, co do zasady jednak nie ma problemu.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 4:14 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 29, 2011 7:22 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Chorzów
Polecam schronisko na Lipowskiej i pod Baranią Górą tam można spać z pieskiem i nikomu to nie przeszkadza a na Rysiance i Kubalonce mnie wyprosili bo byłem z pieskiem.

_________________
Alpinizm to sztuka cierpienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 6:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 10:55 am
Posty: 12
Lokalizacja: ...z Tych najlepszych
A to dziwne, nie przypuszczała bym że na Kubalonce w miejscu gdzie organizowane są zawody psich zaprzęgów wyproszą z psem. Bywałam tam jako członek klubu organizującego zawody...i nie przypuszczałam że poza tą imprezą nie można ;P Bo wiem, że wielu ludzi tam też z zaprzęgami trenuje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 7:08 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 29, 2011 7:22 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Chorzów
nuguns napisał(a):
A to dziwne, nie przypuszczała bym że na Kubalonce w miejscu gdzie organizowane są zawody psich zaprzęgów wyproszą z psem. Bywałam tam jako członek klubu organizującego zawody...i nie przypuszczałam że poza tą imprezą nie można ;P Bo wiem, że wielu ludzi tam też z zaprzęgami trenuje...

Było to 2-3 lata temu i naprawde musiałem iść na Przysłup.

_________________
Alpinizm to sztuka cierpienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 7:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
W Murowańcu mają dwa pieszczochy, Goldena i labradora, będzie miał sie z kim bawić ale nocować z nim raczej nie będziesz mogła :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 10:53 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
Alpy "no problem", ale szkali turystyczne, nie górskie.
Karkonosze po Czeskiej stronie spoko.
Nawet mijałem sie z psem jasnym jak i ciemnym:) w Tatrach - zejście z Rysów do Wagi.
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 11:53 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 3:37 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Poznań/Środa Wlkp
drHouse napisał(a):
W Murowańcu mają dwa pieszczochy, Goldena i labradora, będzie miał sie z kim bawić ale nocować z nim raczej nie będziesz mogła :)

To jest teren parku, więc zakaz wprowadzania psów.

_________________
Trzeba świrować żeby nie zwariować


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 12:03 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
w Karkonoszach z psem nie ma problemu, nawet w KPN-ie

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 7:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
amazonka napisał(a):
w Karkonoszach z psem nie ma problemu, nawet w KPN-ie
Zwłaszcza jak się psem opiekuje w taki oto sposób

Obrazek

lub trzyma psy na uwięzi.

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 11:40 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 10:55 am
Posty: 12
Lokalizacja: ...z Tych najlepszych
drHouse napisał(a):
W Murowańcu mają dwa pieszczochy, Goldena i labradora, będzie miał sie z kim bawić ale nocować z nim raczej nie będziesz mogła :)


W Murowańcu zagoszczę ze znajomymi pod koniec czerwca, dwa dni mamy w Tatrach zamiar spędzić. Ale wiadomo w tatry psa nie zabiorę. Nawet gdyby nie było zakazu, po prostu czym wyżej tym więcej kamieni, a to nie dobre dla psich łapek.

Kropka może by się do plecaka zmieściła, w końcu to 4kg psa, ale jej charakter nie pozwolił by na spokojne wysiadywanie w miejscu, ona musi biegać szukać i wąchać.
A hasior jak to hasior... on o własnych łapkach zawsze i wszędzie :)

Co do Kubalonki, 4 lata temu organizowaliśmy tam Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w psich zaprzęgach, a dwa lata temu Puchar Europy ESDRA, które na średnim dystansie btw wygrał Polak :) Więc dziwie się że z psami nas tam nie chcą :P

W Alpy na razie się nie wybieram, poznam może najpierw lepiej nasze Polskie góry :D Chociaż oczywiście nie wykluczam że i tam się w końcu pojawię.
Strasznie się nakręciłam na łazikowanie po górach, a jak coś sobie postanowię to już nie ma zmiłuj :P

To mam jeszcze pytanie z innej beczki, jak często na swojej drodze na szlaku można spotkać żmiję?
Strasznie się tego boje, wiadomo jak to pies wszędzie musi swój nochal włożyć...a o pomoc zwłaszcza dla czworonoga nie tak łatwo...
Ja mieszkam na obrzerzach miasta przy lesie, i żmiję często spotykam...:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 2:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
nuguns napisał(a):
To mam jeszcze pytanie z innej beczki, jak często na swojej drodze na szlaku można spotkać żmiję?
Strasznie się tego boje, wiadomo jak to pies wszędzie musi swój nochal włożyć...a o pomoc zwłaszcza dla czworonoga nie tak łatwo...
Ja mieszkam na obrzerzach miasta przy lesie, i żmiję często spotykam...:/


Często nie często, zdarzają się.
Ale w Beskidzie Śląskim mniej, zaś więcej w Gorcach i bardziej na wschód.

Człowieka żmija na ogół się boi, ucieka kiedy już czuje kroki, nie wiem jak z psem.

Mój kolega miał przykry wypadek, jego małego psa żmija ukąsiła w nos (w Gorcach). Jechał od siebie z chaty samochodem 100 km / h do Nowego Targu i pies natychmiast (w ciągu 30 min. od ukąszenia) otrzymał surowicę w lecznicy weterynaryjnej, dzięki temu został uratowany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 7:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
No ja oczywiście musiałam trafic na egzemplarz z gatunku nie-bojących się :) ...patrzyła się głupkowato i ani drgnęła.Może dlatego,że chyba po wyżerce była,bo jakaś taka rozepchana na boki i tylko "na krechę" by mogła uciekać,bo z takimi gabarytami nie wyrobiła by zygzaków :P
W Alpach to było pod skałami gdzie wuchta dróg wspinaczkowych...może wciągnęła komuś coś ze sprzętu i ją wzdęło :P

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 7:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Kiedyś koleżanka z dwoma huskimi zawędrowała na Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym,ponoć obyło się bez problemu,dostali "miejsca" w budynku obok schroniska,takim drewnianym,całkiem fajnym..ale wiadomo,lepiej zawsze wcześniej zapytać.

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 16, 2012 1:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Tylko jedna sprawa - keśli ktoś posiada młodego (tak do 1.5 roku) ale dużego psa (np labrador, golden) to nie należy go zabierać w góry bo mu można straszną krzywdę zrobić i to na całe życie; niektórzy właściciele swoje młody psy wnoszą po schodach, co nie jest łatwe - taki roczny golden swoje waży.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2012 12:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 10:55 am
Posty: 12
Lokalizacja: ...z Tych najlepszych
Byliśmy w tą niedziele m.in na Równicy :)
Żurek w chlebku i grog był pyszny :) Psu część "talerzyka" niesamowicie smakowała!
Bardzo fajnie było. Śniegu jeszcze całkiem sporo chociaż stojąc u podnóża gór tego nie widać. Generalnie śnieg nie był zamrożony, ale było ślisko.

Psisko spisało się rewelacyjnie, nurkował w śniegu gdzie tylko mógł, pod górkę dzielnie mi pomagał, a z górki zjeżdżałam prawie na pupie bo bardzo mu się śpieszyło i zachodziła obawa że połamie sobie nogi :) Ale takie uroki psa biegającego w zaprzęgu, wszędzie musi być pierwszy.

Takie wyprawy to dla nas nie pierwszyzna, bo po górach chodziliśmy, ale tylko na zawodach Dogtrekkingowych.

Z psem podróżuje na prawdę wiele, chociaż w góry dopiero zaczynamy jeździć regularnie i na pewno będziemy regularnymi gośćmi w coraz to innych miejscach :)

Dla osób które chcą z psem podróżować zwrócę uwagę na kilka przydatnych szczegółów.
Szczególnie przy psach ras średnich i dużych.
Podstawowe wyposarzenie na szlaku to:
-pas lędźwiowy (do cannicrossu),
-szelki dla psa sleedy lub guardy (nie jakieś zwykłe sklepowe lub obroża ani o zgrozo KOLCZATKA!)
-oraz lina z amortyzatorem.
Polecam zabierać ze sobą również
-bandaż elastyczny
-parę butów dla psa na wypadek skaleczenia.

Widziałam ludzi wchodzących szlakiem z labkiem w kolczatce. Pominę to milczeniem, psa puszczonego samopas na szlaku również ponieważ uważam że średnio to odpowiedzialne.

Taki ekwipunek zapewni nam oraz psu komfort podczas wycieczki.
Małym pieskom tez polecam raczej szelki niżeli obroże. Wiadomo, że w małym ciele wielki duch. Chyba, że psisko podróżuje w torbie lub pod pachą.

Warto również pamiętać, że dla psa aktywny wypoczynek w temperaturze powyżej 15C jest dosyć wymagający. Podstawa to woda i miska dla psa. Dobrze jest też raz za jakiś czas kiedy pies się grzeje, zmoczyć go trochę wodą.
Są to rzeczy o których warto wiedzieć nie tylko w wypadku górskich wycieczek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL