Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 03, 2024 11:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 3:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Witam,
Korzystajac z podrozy sluzbowej do Krakowa mam w planach przedluzyc ja o 2 dni i zamierzalam wyskoczyc w Gorce, jako ze nie znam zupelnie tych gor, poza wycieczka za czasow liceum na Turbacz.
No i mialam juz sprytny plan zakladajacy:
Nowy Targ-Turbacz (tam nocleg)
stamtad petelka po gorach zaleznie od pogody, Kiczora, Gorc, Kudlon, powrot na Turbacz, nocleg,
i dnia nastepnego zejscie do Nowego targu badz Rabki i powrot do Krakowa

Niestety planowac mozna, a zycie swoje, okazuje sie, ze dokladnie w ten wekend, 11-13 maja cale schronisko na Turbaczu jest zajete (200 osob !!).

Zatem musze zmienic plany i chcialabym poprosic o rade:
jak sensownie ulozyc przejscie przez gory by nocowac w gorach a nie na dole (w gre wchodzi schronisko Stare Wierchy i Chata Gorczanska) by zobaczyc ile sie da, nie powtarzac za wielu szlakow, a co najwazniejsze, nie wpakowac sie do jakiejs miejscowosci, z ktorej nie bedzie powrotu latwego do Krakowa. Szlakow jest duzo, obejrzalam mapy, wiec pochodzic sie da bez trudu, ale obawiam sie tych czesci dojazdowych...
a moim ograniczeniem jest czas wlasnie: w piatek bede w okolicach Gorcow nie wczesniej niz o 12 zas w niedziele najpozniej o 19-20 musze byc w Krakowie.

bede wdzieczna na rady


Ostatnio edytowano Wt kwi 24, 2012 10:18 am przez shigella, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 3:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Pisz na prv do !, albo [/b]LoveBeera[/b], oni znają te góry jak własną kieszeń, albo i lepiej ;)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Ostatnio edytowano Pt kwi 20, 2012 7:43 pm przez rafi86, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 4:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
Musze Cie zmartwic, Gorczanska Chata (choc uwielbiam to miejsce i polecam) jest jednak bardziej na dole niz na gorze. Do rozwazenia jest jeszcze Skalka.

Co do trasy - w niedziele do Krakowa najlepiej wracac z Rabki lub N.Targu (chyba, ze znajdziesz bezposrednie polaczenie do siebie). Autobusy ze Szczawnicy bywaja mocno oblozone. Pod siebie ulozylbym ten wyjazd tak:
Pt: dojazd do Poreby i wejscie zoltym na Stare Wierchy
So: przejscie St W. - Turbacz - w kier na Gorc i powrot jak sie znudzi lub czasu zabraknie (mozna obejsc sam Turbacz droga, zeby 2 razy nie 'szczytowac')
lub niby petelka: Obidowiec - Turbacz - Czolo Turbacza (niebieskim) - Koninki - Suhora - Obidowiec
Nd: do N.Targu zielonym przez Bukowine Obidowska, lub do Rabki jak sie nie chce zmeczyc.

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 4:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Dziekuje!
To, ze Gorczanska jest w dole bardziej, to jeszcze spoko, ma klimat jak czytalam, a to najwazniejsze. Problem wiekszy, ze z niej nie bardzo wiem jak dalej: wracac zoltym na gore i do Lubomierza przez Gorc wydawaloby sie sensowna opcja, ale wlasnie mam obawy co do mozliwosci dostania sie do autobusu na popularnej trasie ze Szczawnicy. W dol zas do Ochotnicy oznaczaloby pozniej sporo buta asfaltem by dojsc gdzies, gdzie PKS jezdzi w niedziele.
Chyba faktycznie zamiana miejsca dwoch noclegow z Turbacza na Stare Wierchy bedzie sensowniejsza
a jak to schronisko, przyjemne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 4:29 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
Jesli mialbym wybierac m. Turbaczem a St. Wierchami - zawsze wybralbym Wierchy, Turbacz to moloch :D ale pewnie sa i tacy, ktorym to wlasnie odpowiada.

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 4:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Tak tez czytalam, ze malo przyjazne na Turbaczu jest, ma plus polozenia centralnego w pasmie i widokow, ale najwyrazniej nie bylo mi pisane na ten weekend w maju.
Kombinuje jeszcze od strony Lopusznej lub dalej, od Snozki by przejsc do Gorczanskiej chaty w piatek, a w sobote przewedrowac do Starych Wierchow.

Pozdrawiam i dziekuje

Agnieszka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 4:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
Nieglupie... to ze Snozki (tak pierwotnie mialem Ci zaproponowac) tylko czy Ci starczy czasu w piatek? Przejscie przez Luban to jednak pare godzin, a jak nie znasz Gorcow, to nie radze pchac sie poza szlakiem, tylko uczciwie schodzic np zielonym do Gorcowego a potem raczej tuptanie kilometrami asfaltem do Jamnego i Chaty, chyba, ze uda sie zlapac stopa lub busa. Z Chaty w Nd mozna wracac tez do Targu, albo liczyc, ze jakis wczesniejszy autobus z Rzek Cie zabierze - moze tez z Chaty ktos jechac (prowadza to przewodnicy z SKPG z Krakowa), mozna zapytac, czy nie zabrali by 1 duszy do Krakowa.

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 5:50 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
Odradzam spac w Skalce,lepiej kimac w opuszczonych szalasach,ktorych jest sporo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 8:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tomcio napisał(a):
Nieglupie... to ze Snozki (tak pierwotnie mialem Ci zaproponowac) tylko czy Ci starczy czasu w piatek? Przejscie przez Luban to jednak pare godzin, a jak nie znasz Gorcow, to nie radze pchac sie poza szlakiem, tylko uczciwie schodzic np zielonym do Gorcowego a potem raczej tuptanie kilometrami asfaltem do Jamnego i Chaty, chyba, ze uda sie zlapac stopa lub busa. Z Chaty w Nd mozna wracac tez do Targu, albo liczyc, ze jakis wczesniejszy autobus z Rzek Cie zabierze - moze tez z Chaty ktos jechac (prowadza to przewodnicy z SKPG z Krakowa), mozna zapytac, czy nie zabrali by 1 duszy do Krakowa.


Chyba lepiej z Rzek zaczynać, a schodzić do lepiej skomunikowanego miejsca. Kiedyś stałam na przełęczy Przysłop dwie godziny, aż się w końcu zabrałam stopem. W niedzielę komunikacja jest tam zła.

Może trasa taka:
Rzeki - Gorc - Gorczańska Chata (nocleg) - polana Bieniowe - Turbacz - Stare Wierchy (nocleg) - Rabka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 11:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 19, 2009 3:46 pm
Posty: 347
Lokalizacja: znienacka
shigella napisał(a):
cale schronisko na Turbaczu jest zajete


Spróbuj może opodal:
http://www.bene.zhr.pl/

Serdeczności,

Kuba


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 21, 2012 5:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Basia Z. napisał(a):

Może trasa taka:
Rzeki - Gorc - Gorczańska Chata (nocleg) - polana Bieniowe - Turbacz - Stare Wierchy (nocleg) - Rabka


dziękuję, brzmi bardzo dobrze, racja z tym, ze wrócić będzie łatwiej w niedziele z jakiegoś bardziej dostępnego miejsca.

Jedyne co teraz muszę zweryfikować, to bagaż, w Gorczańskiej Chacie trzeba mieć własny śpiwór, a ja z uwagi na to, ze w plecaku muszę miec wyposażenie na właściwy cel mojej podróży czyli stroj porządny plus laptopa, myślałam o rozrzutności w postaci noclegu z pościelą w schroniskach.
Zabiorę większy plecak :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2012 10:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
zmienilam temat, jako ze pojawil sie problem:
od kilku dni usiluje skontaktowac sie ze schroniskiem Stare Wierchy, bezskutecznie.
dzwonilam na wszystkie 3 podane numer, mowi, ze abonent odlaczony albo by zostawic poczte glosowa (zostawilam), napisalam maila na podany adres , wrocil sie z adnotacja, ze schronisko nie ma teraz internetu.
Hm.
czy ktos moze ostatnio tam zagladal? jest ono w ogole czynne? Moze ktos ma aktualniejszy numer niz na stronie http://www.stare-wierchy.pl/menus/1119324127-kontakt

dziekuje i pozdrawiam

Agnieszka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2012 10:30 am 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
Kiedys byl jeszcze taki: tel. +48 18 267 52 97, ale czy jest aktualny, to nie wiem, ostatni raz bylem w listopadzie, bylo czynne.

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2012 10:35 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Na ten tez odpowiada: Abonent czasowo wylaczony....
hm, dziwne, ze nawet komorkowe nie dzialaja (te podane na stronie schroniska)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 7:53 am 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
shigella napisał(a):
Witam,
Korzystajac z podrozy sluzbowej do Krakowa mam w planach przedluzyc ja o 2 dni i zamierzalam wyskoczyc w Gorce, jako ze nie znam zupelnie tych gor, poza wycieczka za czasow liceum na Turbacz.
No i mialam juz sprytny plan zakladajacy:
Nowy Targ-Turbacz (tam nocleg)
stamtad petelka po gorach zaleznie od pogody, Kiczora, Gorc, Kudlon, powrot na Turbacz, nocleg,
i dnia nastepnego zejscie do Nowego targu badz Rabki i powrot do Krakowa

Niestety planowac mozna, a zycie swoje, okazuje sie, ze dokladnie w ten wekend, 11-13 maja cale schronisko na Turbaczu jest zajete (200 osob !!).

Zatem musze zmienic plany i chcialabym poprosic o rade:
jak sensownie ulozyc przejscie przez gory by nocowac w gorach a nie na dole (w gre wchodzi schronisko Stare Wierchy i Chata Gorczanska) by zobaczyc ile sie da, nie powtarzac za wielu szlakow, a co najwazniejsze, nie wpakowac sie do jakiejs miejscowosci, z ktorej nie bedzie powrotu latwego do Krakowa. Szlakow jest duzo, obejrzalam mapy, wiec pochodzic sie da bez trudu, ale obawiam sie tych czesci dojazdowych...
a moim ograniczeniem jest czas wlasnie: w piatek bede w okolicach Gorcow nie wczesniej niz o 12 zas w niedziele najpozniej o 19-20 musze byc w Krakowie.

bede wdzieczna na rady


11-13 rajd wydziału matematyki stosowanej AGH. Ostatnio natrafilem na plakat promujący :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 9:22 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Ja mam pytanie a propos tego tematu, macie jakąś propozycję na 2 dni w Gorce ale najlepiej aby zrobic to w formie pętli lub aby powrót do punktu początkowego nie był zbyt oddalony

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 9:30 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Z Rzek, przełęczy Przysłop - dookoła doliny Kamienicy na przykład.
Ale można też w jeden dzień obrócić.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 10:50 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 3:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Dobra/Małopolskie
Dokładnie. Mi to zajęło 8 godzin :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 11:00 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Hmm jest dobrze ale cuś jednak na 2 dni. Wiem Gorce to niezbyt duże pasmo

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 3:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
endless napisał(a):
Hmm jest dobrze ale cuś jednak na 2 dni. Wiem Gorce to niezbyt duże pasmo

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale np tak:
Kowaniec (zielonym) - Bukowina Waksmundzka - Wisielakowka - Turbacz - (czerwonym) - pol Gabrowska - Kiczora - przel Knurowska - Studzionki (nocleg) - Runek - pol Morgi - (zielonym) - Ochotnica Dln - Gorc - Przyslop - Jaworzyna Kamienicka - pol Gabrowska (czerwonym) - Turbacz - (zoltym) - Bukowina Miejska - Kowaniec
3,5-4,0 km powtorzenia Wisielakowka - pol Gabrowska, a poza tym sporo lazenia :D

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 4:15 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Wielkie dzięki ale na robocopa to nie wyglądam :D

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 5:22 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
endless napisał(a):
Wielkie dzięki ale na robocopa to nie wyglądam :D

To prosciej i krocej :P
Kowaniec (zielonym) - Bukowina Waksmundzka - Wisielakowka - Turbacz - (czerwonym) - Obidowiec - Stare Wierchy (nocleg) - (zielonym) - Obidowa - Bukowina Obidowska (czernym) - Hrube - Bukowina Miejska - (zoltym) - Kowaniec
mozna troche modyfikowac i skrocic :lol:

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL