Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 7:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:18 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 08, 2011 2:47 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Gliwice
http://www.tvn24.pl/chca-karac-nieodpow ... 022,s.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _kary.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:31 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem co to ma wspólnego z kibolami, ale zdarzają się przypadki gdzie poparłbym takie rozwiązania.

A co do kiboli to są kraje, gdzie się z nimi nie pindolą http://www.sportfan.pl/artykul/szokujac ... erci-40159
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:49 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Jak to co to ma wspólnego z kibolami, przecież ta sytuacja w Bieszczadach to ewidentnie wina kiboli jak z resztą całe zło w tym kraju.
Kibole są odpowiedzialni za wszystko więc najlepiej to w ogóle rozstrzeliwać ich bez sądu, a wtedy może w ogóle GOPR nie będzie potrzebny. A ty stefciu dalej łykaj jak pelikan propagande (nie)rządu z konDonkiem na czele.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:54 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Ania_ napisał(a):
http://www.tvn24.pl/chca-karac-nieodpowiedzialnych-turystow-jak-kiboli,306022,s.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _kary.html

Powieliłaś rozmowę. Byłam pierwsza :wink:
viewtopic.php?f=1&t=6802&start=1380

Jestem za, a nawet przeciw. W teorii fajnie to wygląda, ale praktycznie nie jest to możliwe do wprowadzenia. Wszystko rozbije się o szczegóły.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:55 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ooo polityka się zaczyna, od komentarza dalszego uchyle sie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:55 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Jak dla mnie dość niebezpieczny projekt, bo przy odpowiedniej interpretacji pod brak sprzętu czy przygotowania można podciągnąć niemal wszystko - przecież zawsze można było zabrać lepsze buty albo zrobić jeszcze jeden kurs, albo po prostu bardziej uważać...

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:00 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Zgoda, ale i tak uważam, że jakiś "odstraszacz" dla ewidentnych ignorantów powinien działać. Takich jak np. zeszłoroczne zamówienie "taxi" na OP do skłóconej rodzinki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:06 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Stefan 1856 napisał(a):
Zgoda, ale i tak uważam, że jakiś "odstraszacz" dla ewidentnych ignorantów powinien działać.

Tylko gdzie przebiega ta granica, za którą kogoś można już uznać za ewidentnego ignoranta? Potrafisz obiektywnie ocenić w każdym przypadku?
Właśnie tego się najbardziej obawiam.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:07 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Tak w ogóle to widać że nierząd ważne sprawy dla Polski ma gdzieś ale wyczuł możliwość zrobienia sobie PR bo bezmózgi tłum POlaków, którzy góry widzieli tylko w TV cały czas płacze żeby płacić za akcje ratunkowe. Ta sprawa w ogóle nie powinna zaprzątać łbów POlityków bo jaki % ludzi rocznie ginie w polskich górach ? Są dużo poważniejsze sprawy ale jak widać puste łby debili z nierządu nie potrafią w ważnych sprawach nic zrobić. Niech na początek zajmą się tym żeby Polacy nie czekali po kilka lat w kolejce do lekarza. Bo z tego powodu umiera znacznie więcej ludzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:22 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Masz fajny podpis. Rzeczywistość dostarcza więcej wrażeń niż fikcja. Ja doświadczyłam tego jesienią na szlaku w Tatrach. Wejście na Rysy od polskiej strony rodziny, mężczyzna niósł dziecko tak na oko 2 letnie w nosidle, a kobieta oseska w chuście.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Olga napisał(a):
Tylko gdzie przebiega ta granica

O to się pewnie rozejdzie, że nie wiadomo gdzie

Trekker – a tak poza politycznymi bulwersami, powiedz z ręką na sercu czy nie wkrwia cię kiedy w góry idą tacy ignoranci z założeniem “po cholere mam się wysilać z czymkolwiek skoro i tak po mnie przylecą (i jeszcze ich zjebie ze sie nie spieszyli)”. Pomijając już ustawy, ubezpieczenia, ale tak dla czystej idei – idziesz w góry – miej respekt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 12:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Moim skromnym zdaniem to w kraju są dużo grubsze problemy ...
Parafrazując powyższe doniesienia :

Cytuj:
Jak ukrócić bezmyślność ludzi, którzy bez wiedzy, cienia samokrytyki, śladów kręgosłupa moralnego i przygotowania dostają się do Sejmu? Turyści górscy proponują, by karać ich jak stadionowych zadymiarzy - donosi "Forum Turystyka-Górska".

Gustaw Pogorzelski (TG), szef forumowej komisji merytoryki, mówi, że ratownikom GOPR i TOPR należałoby nadać uprawnienia do kierowania spraw do sądu. W przypadku, gdyby ratownicy stwierdzili, że posłowie narazili siebie, wyborców i ich na niegospodarnośc, pieniactwo, korupcję, marnotrawstwo, straty moralne i materialne i niebezpieczeństwo, przed sądem domagaliby się pokrycia kosztów akcji rehabilitacyjno-ratunkowych - wyjaśnia Pogorzelski.

Jak dodaje forumowicz, podobne rozwiązania są dziś stosowane wobec pseudokibiców na stadionach.

Zdaniem ratowników takie rozwiązanie nie jest możliwe. - Chyba że z naszych struktur wydzielona byłaby służba zawodowa opłacona przez państwo, która by się tym zajmowała - mówi cytowany przez "GW" Grzegorz Chodzik, szef bieszczadzkiego GOPR-u.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Była taka sprawa, że koleś wezwał helikopter po niby zasłabnietą zonę i sam sie do niego pakował z dziećmi.

Czy nie można po prostu wszem i wobec ogłosić, że gość taki a taki, zamieszkały tu i tu zrobił to i to. Po co bawić się w kary, jak wstyd zrobi swoje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 1:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Gustaw napisał(a):
Po co bawić się w kary, jak wstyd zrobi swoje?


Wytyczyć sprawę w sądzie o zwrot kosztów akcji nie zgodnej z regulaminem czy statutem.
Potem nasłać komornika.
Dokonać bankructwa.

Kilka takich spraw i problem zniknie.

:|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 1:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Można co najwyżej napisać Józef K. bez narażania się na procesy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 1:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Olga napisał(a):
Jak dla mnie dość niebezpieczny projekt, bo przy odpowiedniej interpretacji pod brak sprzętu czy przygotowania można podciągnąć niemal wszystko - przecież zawsze można było zabrać lepsze buty albo zrobić jeszcze jeden kurs, albo po prostu bardziej uważać...

O właśnie... kto będzie o tym decydował i na jakiej podstawie... jakie buty są odpowiednie a jakie nie? Co to są odpowiednie umiejętności? Trzeba mieć jakiś papier turystyczny? Turysta musi mieć wykaz przejść, a co jak miał wypadek na prostej wycieczce, która była jego pierwszą?

Znów jakieś oszołomy chcą łatać budżet bo za duże premie dostali marszałkowie... za dużo wydano na kampanie wyborcze... za dużo premier wydaje na samolot itd.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 1:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
A dlaczego nie możemy skopiować pomysłu Słowaków: wykupujesz stosunkowo tanie ubezpieczenie "górskie" na tyle dni, ile w tych górach jesteś i w razie wypadku wszystko masz już opłacone?
Jak bywasz w górach częściej, a do tego się wspinasz, to lepiej i taniej wykupić całoroczne ubezpieczenie OEAV lub DAV.
I jakoś nikt tam nie kombinuje, czy mu się wezwanie HZS-u opłaca, czy... nie kalkuluje.
I HZS jakoś nie skamle o pieniądze na paliwo do... wszystkiego.
Co stoi na przeszkodzie, by tak samo rozwiązać to w Polsce?
Chyba dużo na tej przeszkodzie stoi, bo innego wytłumaczenia nie widzę.
Mam propozycję: zapytajcie o to szanownych naszych posłów, może nawet tych samych, co to teraz ferują tę ustawę górsko-kibolską...
Może odpowiedzą, a przy okazji powiedzą prawdę...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 1:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Spór o przysłowiową grubość podeszwy na bramce TPN jest faktycznie bez sensu, tak nikt nigdy niczego nie ustali.
Słowackie rozwiązanie chyba najlepsze i nie trzeba nikogo karać.
Ciekaw jestem czy słowaki mają u siebie coś takiego jak wyłączenie ubezpieczenia z powodu nieuzasadnionego wezwania pomocy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 1:59 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
Stefan 1856 napisał(a):
Słowackie rozwiązanie chyba najlepsze i nie trzeba nikogo karać.


jasne, dla ubezpieczyciela najlepsze. Dla turysty - kolejne "kilka zł" które trzeba będzie zapłacić, a obarczone ryzykiem wtopienia kilkudziesięciu tysięcy złotych jak coś pójdzie nie tak (vide akcja HZS na Kieżmarskim). Dla służb - kolejne kilkanaście procent z tego co zapłaci turysta ubezpieczycielowi, a będące "kroplą w morzu potrzeb".

Poza tym - zwróć uwagę, że płacisz "na TOPR" przy wejściu do Parku (15% z biletów). Chcesz płacić drugi raz? To czemu nie trzeci, czwarty i piąty.

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2013 2:05 pm przez marekm, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Zygmunt Skibicki napisał(a):
A dlaczego nie możemy skopiować pomysłu Słowaków: wykupujesz stosunkowo tanie ubezpieczenie "górskie" na tyle dni, ile w tych górach jesteś i w razie wypadku wszystko masz już opłacone?


Dlatego, że:
Po 1. Ja musze płacić za leczenie pijanych kierowców, motocyklistów, akcje ratunkowe na drogach spowodowanych przez tychże, poszukiwania Magdy, poszukiwanie topielców i inne takie, to chciałbym żeby moje fanaberie też były objete tym samym. Oczywiście, jak przestanie się ratować powyższe z m.in. moich pieniedzy, to wtedy będziemy mieli pole do dyskusji.
Po 2. Dość dziwnym byłoby gdyby ludzie nie posiadający ubezpieczenia "radzili" sobie sami, a i pytanie w komórce od ratowników HZS: "a macie ubezpieczenie? Ok, to lecimy!" (taką historie słyszałem) jest dość wymowne.
Po 3. Niestety nie chce dozyć czasów, gdzie jakiś prawnik z firmy ubezpieczeniowej będzie próbował wykazać, ze np. moje buty były nieodpowiednie.

No właśnie, akcja na Kieżmarskim. MROK!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Stefan 1856 napisał(a):
Ciekaw jestem czy słowaki mają u siebie coś takiego jak wyłączenie ubezpieczenia z powodu nieuzasadnionego wezwania pomocy.

A to już nie jest kwestia ratowników...
Od tego jest firma ubezpieczeniowa, która na pewno w jakichś określonych sytuacjach może odmówić zapłacenia... ratownikom.
Nie wiem, czy taki wypadek już nastąpił...
Wystarczy o to spytać na stronie HZS - http://www.hzs.sk/ a tam w Kontaktach.
Nie ma kłopotu, można po polsku!

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
marekm napisał(a):
jasne, dla ubezpieczyciela najlepsze

Jak każde ubezpieczenie. Mieszkanie masz ubezpieczone?
Odkąd mi wypłacili 2 tysie za skradziony we włamie monitor nie obrażam się na ubezpieczenia
kilerus napisał(a):
Dość dziwnym byłoby gdyby ludzie nie posiadający ubezpieczenia "radzili" sobie sami,

Brak ubezpieczenia nie powinien wstrzymywać akcji a tylko skutkować zwrotem kosztów. Jeśli HZS zadaje takie pytania to wygląda jak pamiętna reklama z karetką pogotowia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie rozumiesz. Sam widziałem na Słowackim Raju, jak koledzy znosili gościa ze skręconą kostka. To akurat pikuś, ale znajdą się i tacy, którzy będą sobie "radzili" w bardziej ekstremalnych sytuacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
Stefan 1856 napisał(a):
Mieszkanie masz ubezpieczone?


Mam ale tylko raz. Ty chcesz żebym się ubezpieczył jeszcze raz, równolegle.

A teraz zastanów się, co chcesz osiągnąć, jakimi środkami:

ze względu na "nieodpowiedzialne" zachowanie kilkunastu osób, chcesz opodatkować kilka milionów ludzi, w dodatku śliskim rozwiązaniem, które może skutkować długiem na kilka ładnych lat (znowu casus Kieżmarskiego)

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2013 2:16 pm przez marekm, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
marekm napisał(a):
Stefan 1856 napisał(a):
Mieszkanie masz ubezpieczone?


Mam ale tylko raz. Ty chcesz żebym się ubezpieczył jeszcze raz, równolegle.


Dokładnie.
Coś chcą nam odebrać i jeszcze sami chcemy temu przyklasnąć. Paranoja!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ale ja nic nie chce, żebyś coś robił :lol:
Nie twierdze, że konieczne są OBOWIĄZKOWE ubezpieczenia dla wszystkich. Zresztą na Słowacji też nie są obowiązkowe. Sam nigdy tam nie wykupiłem żadnej polisy a też miałem mrok w oczach gdzieś tam pod Gankiem jak mi noga na lodzie poleciała.

Jeszcze raz bo może jasny nie jestem - popieram jakieś (nie wiem jakie) rozwiązania, żeby ukrócić arogancję, ale niekoniecznie kosztem wszystkich


Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2013 2:24 pm przez Pan Maciek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
no to po . piszesz ze "Słowackie rozwiązanie jest dobre"? Nasze z punktu widzenia turysty jest dużo lepsze.

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
kilerus napisał(a):
Ja musze płacić za leczenie pijanych kierowców, motocyklistów, akcje ratunkowe na drogach spowodowanych przez tychże, poszukiwania Magdy, poszukiwanie topielców i inne takie, to chciałbym żeby moje fanaberie też były objete tym samym. Oczywiście, jak przestanie się ratować powyższe z m.in. moich pieniedzy, to wtedy będziemy mieli pole do dyskusji.

Jest istotna różnica: pijani kierowcy itd. dotyczą sytuacji, w których wszystkim innym może to grozić. Włażenie w góry grozi wyłącznie tam włażącym. Dlatego wybierając taki rodzaj rozrywki, wchodząc w góry należy się ubezpieczyć... dodatkowo. Ja tak robię i sobie nie krzywduję...
kilerus napisał(a):
Dość dziwnym byłoby gdyby ludzie nie posiadający ubezpieczenia "radzili" sobie sami, a i pytanie w komórce od ratowników HZS: "a macie ubezpieczenie? Ok, to lecimy!" (taką historie słyszałem) jest dość wymowne.

Taki argument stawiają najwybitniejsi obrońcy dzisiejszego stanu rzeczy naszego ratownictwa górskiego. Ciekawe, że jak ich mocno przycisnąć, by podali dokładnie o którą akcję chodzi, to milkną. I to też jest bardzo wymowne...
kilerus napisał(a):
Niestety nie chce dozyć czasów, gdzie jakiś prawnik z firmy ubezpieczeniowej będzie próbował wykazać, ze np. moje buty były nieodpowiednie.

Komercyjne ubezpieczenia górskie są faktem w mnóstwie państw. Czy gdziekolwiek w Europie był już taki wypadek?
Bo jeśli wziąć bodaj najdurniejszy wypadek dwa lata temu na Korsyce na GR20 (kilkunastu Duńczyków w sandałach weszło we wrześniu na prawie 2 000 m n.p.m. na śnieg!), to tam rzeczywiście zapłacili część kosztów. Ale czy nie powinni?

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
kilerus napisał(a):
Ja musze płacić za leczenie pijanych kierowców, motocyklistów, akcje ratunkowe na drogach spowodowanych przez tychże, poszukiwania Magdy, poszukiwanie topielców i inne takie, to chciałbym żeby moje fanaberie też były objete tym samym. Oczywiście, jak przestanie się ratować powyższe z m.in. moich pieniedzy, to wtedy będziemy mieli pole do dyskusji.

I właśnie o to chodzi. Dodajmy dot ego grona jeszcze otyłych cukrzyków i zawałowców, palaczy chorych a raka płuc i mających inne problemy związane z ich nałogiem, leczenie alkoholików czy jakichś idiotów co się nastrzelają po ryjach itd. Dlaczego więźniowie nie spłacają kosztów resocjalizacji? Tego typu pytań jest dużo... Więc na pytanie dlaczego mielibyśmy nie iść w ślady np. Słowaków, odpowiem... "w imię zasad..." Chociaż mam OeAV to i tak nie rozumiem dlaczego mam płacić za pomoc medyczną... zwyczajnie ktoś tutaj szuka następnej bandy frajerów...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 2:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ale ja już płacę ubezpieczenie i składki zdrowotne. Nic z tego nie mam. Tyle kasy co miesiąc idzie ode mnie do ZUSu i innych takich. A teraz jeszcze miałbym dodatkowo dopłacać? Wolne żarty.
I tłumaczenie, ze nie trzeba wykupywać ubezpieczenia to są zwyczajnie śmieszne, bo dzisiaj mam komfort psychiczny, a Wy chcecie żebym, jak nie zapłace, go nie miał. Powtórzmy jeszcze raz. My już za to płacimy. Płacimy podatki, składki i inne takie. Płacimy tez za inne rzeczy, których sami nie potrzebujemy. Nie rozumiem dlaczego z całej tej puli rzeczy, za które płacimy mamy wyrzucać akurat ratownictwo górskie (a czemu nie wodne?). Jest tyle różnych dziedzin, gdzie ludzie robią głupoty, robią złe rzeczy z premedytacją i inne takie, ale akurat "nieodpowiedzialność" w górach jest tym co chcemy wykluczyć. Zawsze się znajdzie tyle osób, które żałują swoich 10gr na akcje ratownicze! A ja myślę, ze choćbyśmy mieli wyłożyć z własnej kieszeni kasę na ratowanie idioty, to jest to lepsze rozwiązanie niż skazywanie na wielką niewiadomą miliona osób. Sam będę się lepiej czuł z myślą, ze nawet kretyna pośrednio uratowałem. Pedzicie za nagonką medialną. Oni pochwycą i rozdmuchają, bo żerują na skrajnych uczuciach. Za to jest tyle marnotrastwa w okół nas, ale tutaj jest "studnia".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL