Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 2:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 18, 2006 12:34 am 
Witam

Planuje wybrac sie na 3 dni w bieszczady w maju. Moze mi ktos przyblizyc jaka aura panuje w tym okresie w bieszczadach ? Spodziewac sie sniegu czy raczej wiosny? Mam takze pytanie co do noclegow. Gdzie najlepiej sie zatrzymac aby bylo tanio, moze nawet troche survivalowo? W gre wchodza oczywiscie namioty, jest szansa z rozbiciem sie gdzies na dziko czy niebardzo?

pozdrawiam :]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2006 7:49 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
maj to jest bardzo ryzykowny termin na bieszczady - bloto po pas prawie gwarantowane. Pol namiotowych zarowno w granicach parku, jak i poza nim jest sporo, wiec rozbijanie sie na dziko ma malo sensu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2006 8:34 am 
Rzeczywiście w Bieszczadach wiosną z pogodą różnie bywa.

Jeśli chodzi o tani nocleg, to ze względów pogodowych byłabym skłonna odradzać namiot. Jednak by zachować warunki survivalowe możesz skorzystać z noclegu w owczarni (Ustrzyki Górne), cena jak za rozstawienie namiotu - miejsce spradzone. Wracając do Ustrzyk - wychodzi stamtąd kilka szlaków ( na Małą Rawkę, Szeroki Wierch i Tarnicę oraz Połoninę Caryńską) prowadzących przez Worek Bieszczadzki.


Jeśli interesują Cię szczegóły na temat owego noclegu w owczarni i ewentualny namiar to proszę, oto mój mail - susslica@wp.pl.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 11:44 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
Jeśli to nie w weekend, to idealny pomysł na kilka chwil spokoju.
Ostatnio byłem w maju w Bieszczadach przez 9 dni (ale odpuściłem połoniny) i na szlakach spotkałem 2 osoby (słownie: dwie). W schroniskach pusto.
Warunki poniżej 1000 metrów znośne (czasami tylko błoto po pas), a czasami nawet bardzo dobre
Powyżej 1000 m śniegu może jeszcze trochę leżeć (miejscami nawet sporo)
Na obrzeżach Biesów proponuję chatkę studencką w Łupkowie (nocleg za 12 zł).
Ze schronisk najtańsza chyba Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej (16 zł)
Sprawdź jak Chatka Socjologa i Koliba na Przysłupie Caryńskim - noclegi niedrogie.
Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 11:58 am 
dzięki bardzo, pozostaje wziac mape i poplanowac troche :) na pewno namiary sie przydadza!

pozdrawiam !!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 9:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
News z GOPRu napisał(a):
Wyprawa ratunkowa w Bieszczadach.
20 lutego br. w godzinach popołudniowych trwała akcja sprowadzania turystów w rejonie góry Jasła (1153 npm) gmina Cisna.

4 młodych ludzi z wybrzeża w wieku ok. 20 lat zamierzało spędzić w górach kilka dni, byli w miarę dobrze wyposażeni łącznie z namiotem. Niestety przeliczyli swoje możliwości - ograniczona widoczność na Wielkim Jaśle oraz trudne warunki śniegowe spowodowały, że podjęli decyzję o zejściu w kierunku Roztok. W miare upływu czasu opuszczały ich siły i postanowili, że najsilniejszy z ich uda się po pomoc.
W akcji sprowadzenia turystów brali udział ratownicy z Ustrzyk Górnych, Cisnej i Sanoka – w sumie 15 osób, 2 skutery śnieżne, które w tych warunkach okazały się bezużyteczne. Jedynym możliwym do poruszania się sprzętem były rakiety śnieżne i narty turowe.

O godz. 19.10 turystów sprowadzono do schroniska w Roztokach, byli wyczerpani, przemoknięci i przemarznięci.
Tym razem obyło się bez tragedii, ciężkim warunkom śniegowym nie towarzyszył silny wiatr ani minusowa temperatura.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i planowanie wycieczek z uwzględnieniem aktualnych warunków atmosferycznych oraz własnych siły i możliwości.

Grzegorz Chudzik naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR.


Tomtom to chyba nie Wy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL