Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 7:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 11, 2013 12:37 pm
Posty: 1
Hej:) Chciałabym się dowiedzieć jak zaczynaliście chodzić po górach zimą i jak najlepiej jest zaczynać. Czy zapisać się na jakiś kurs, czy samemu chodzić najpierw po łatwych szlakach. Bardzo chciałabym chodzić zimą a nie tylko latem ale nie mam żadnego znajomego, który chodzi o tej porze roku i nauczyłby mnie chociażby podstawowych zasad poruszania się po górach zimą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 10:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
paulinadl napisał(a):
Chciałabym się dowiedzieć jak zaczynaliście chodzić po górach zimą i jak najlepiej jest zaczynać.

Osobiście nie powiem Ci jak zaczynałem, ponieważ nie przywiązuję do tego wagi i po prostu nie pamiętam. To już zależy od preferencji, że tak powiem, osobniczych. Jedni zaczynają nogą lewą, następnie idzie prawa. I tak wielokrotnie, zależnie od długości trasy. Inni zaś nie wyobrażają sobie zacząć inaczej niż nogą prawą, i dopiero później stawiają lewą. Tutaj w grę wchodzą również przesądy, wywodzące się jeszcze od obawy przed wstaniem z łóżka lewą nogą. Nie mam pojęcia, do której grupy Ci bliżej. Jakbyś jednak nie zaczęła, dalej to już z górki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 8:21 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
leppy napisał(a):
dalej to już z górki.

No właśnie... i w tym miejscu otwiera się kolejny wachlarz możliwości, znacznie szerszy niż ten opisany przez leppego... bo z górki to można klasycznie na pośladkach, ale można również na plecach głową w górę lub w dół, oraz twarzą do stoku i tutaj również w górę lub w dół... Jak zatem widzisz początki są sztuką wyboru... :roll:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 7:18 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
leppy napisał(a):
Jakbyś jednak nie zaczęła, dalej to już z górki.
Nie mów hop... Cały czas trzeba się pilnować. Ja na początku tak jak piszesz pilnowałem kolejności (naprzemienności) i było ok, ale jak się zbyt koncentrowałem na widokach zaczynałem chodzić w kółko. Co się okazało???? Po prostu nagle przestawiało mi się kolejkowanie kroków i.... stawiałem je tylko lewą lub tylko prawą nogą...
Ponoć takie sytuacje zdarzają się początkującym turystom. Pomogła mi książka napisana przez p. Zygmunta która pomaga utrzymać kolejność: "lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa...".
No i jeszcze oddychanie. Tu również z pomocą początkującemu turyście przychodzi literatura napisana przez p. Zygmunta: "wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech..."

Tylko jedną trzeba mieć na audiobooku bo czytając obie podczas marszu w górach to tak kulawo... Można się udusić... No i oczywiście na dłuższą wyprawę trzeba zabrać więcej książek, bo co zrobisz jak Ci się nagle któraś skończy, a Ty do domu masz jeszcze daleko????? Tak, tak... Początki są niebezpieczne... W ogóle góry są niebezpieczne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 9:20 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kaytek napisał(a):
Pomogła mi książka napisana przez p. Zygmunta która pomaga utrzymać kolejność: "lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa, prawa, lewa...".

Aaaaaa... to dlatego ma na aż tyle stron... została opracowana z myślą o długich wycieczkach... :roll:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL