Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 8:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2008 1:43 pm
Posty: 3
Lokalizacja: lubuskie
Latem planuję wyprawę (dla taterników to pewnie przechadzka, ale dla mnie to pierwsze dłuższe wyjście w góry) między Stogiem Izerskim a Śnieżką, przejściem przez szczyty, z noclegiem w schroniskach (na Stogu Izerskim i Szrenicy). W założeniach - po przyjeździe wejście i nocleg w schronisku na Stogu, rano wyjście ku Szrenicy, nocleg tamże, następnie przejście na Śnieżkę, zejście do Karpacza, nocleg i powrót do Świeradowa Zdroju. Czy ktoś może szedł tą trasą i może udzielić jakiś szczególnych wskazówek? Czy wymieniona trasa ze sporym plecakiem (70l) będzie trudna? Czy jest bezpośrednie połączenie bus lub pks między Karpaczem a Świeradowem Zdrój, czy trzeba przesiadać się w Jeleniej Górze (na goglach nie znalazłem bezpośredniego połączenia, ale może Wy wiecie coś więcej)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 9:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
od pogody zależy jak będzie ciężko. Sam tego doświadczyłem w sierpniu 2008. Wydawało się nam, że to pikuś. Oczywiście wiedzieliśmy, że odległości spore, ale mówiliśmy: "damy radę". W dniu, w którym chcieliśmy przejść z Hali Szrenickiej do Strzechy Akademickiej, wiał wiatr o sile 120km/h i lało, więc nasza wycieczka skończyła się w Odrodzeniu.

Odcinek od Stogu do Szrenicy jest najgorszy, bo na całym grzbiecie Izerów po drodze nie ma schroniska. Jak pogoda się złamie, to możesz liczyć tylko na drewniane budy.

Ciężki plecak nie powinien stanowić problemu. Zależy do czego jesteś przyzwyczajony. Ja też z takim szedłem.

Jeśli chodzi o busy, to z Karpacza do Świeradowa raczej nie ma. Ja nie znalazłem. Nawet ze Szklarskiej jest ciężko. My zostawiliśmy samochód przy PKS w Jeleniej. Do Świeradowa dojechaliśmy na stopa. A z Karpacza do Jeleniej już nie było problemu.

Jedno już wiem - nie warto rezerwować noclegu w schroniskach po drodze, bo chociaż to niby tylko Karkonosze, to pogoda może pokrzyżować wszystkie plany


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 9:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 1:37 pm
Posty: 148
awake napisał(a):
Jedno już wiem - nie warto rezerwować noclegu w schroniskach po drodze, bo chociaż to niby tylko Karkonosze, to pogoda może pokrzyżować wszystkie plany

Jest ryzyko jest zabawa.
Bo z drugiej strony jeśli nie zrobisz rezerwacji a miejsc nie będzie, co jest wielce prawdopodobne latem, to albo ciągasz ze sobą śpiwór i karimatę albo 'śpisz' na krześle / ławce- a po takiej nocy iść kilkanaście kilometrów z plecakiem może być ciężko...

_________________
9/28 kgp


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 11:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
kayadams napisał(a):
albo ciągasz ze sobą śpiwór i karimatę


właśnie tak teraz robię 8)
A do tego jeszcze namiot


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 7:24 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Cytuj:
Bo z drugiej strony jeśli nie zrobisz rezerwacji a miejsc nie będzie, co jest wielce prawdopodobne latem, to albo ciągasz ze sobą śpiwór i karimatę albo 'śpisz' na krześle / ławce- a po takiej nocy iść kilkanaście kilometrów z plecakiem może być ciężko...

A tam zaraz takie skrajności. Wg mnie można zrobić rezerwację w pierwszym punkcie, bo do niego raczej na pewno się dotrze. Potem może być różnie. Niekoniecznie pogoda może zatrzymać, wiele innych "atrakcji" może spowodować, że zalegniesz na dłużej. A po co się dodatkowo stresować, wszak po to się idzie co by między innymi odpocząć od tego wariatkowa na dole :-). Można natomiast (i ja tak robię) dokonać wstępnego rozeznania obłożenia potencjalnych miejsc noclegowych i wybrać najodpowiedniejszy czas, wtedy prawdopodobieństwo, że "wyląduje" się na glebie jest praktycznie równe 0. A co do śpiwora - warto mieć go zawsze, tę parę groszy więcej się przyda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 9:58 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
awake napisał(a):
właśnie tak teraz robię 8)
A do tego jeszcze namiot


A po co ?

W Karkonoszach i tak nie przenocujesz pod namiotem.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 3:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Basia Z., a kto Ci to powiedział?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 3:32 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Basia Z. napisał(a):
A po co ?
W Karkonoszach i tak nie przenocujesz pod namiotem.
B.


Hmmmm, a kto Ci to powiedział?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 3:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
menel napisał(a):
Basia Z., a kto Ci to powiedział?


Miałam na myśli wędrówkę grzbietem - tam jest Park Narodowy a ja akurat nakazy wynikające z ochrony przyrody staram się przestrzegać.

Poza tym - całkowicie rozumiem zabranie namiotu w Wielką Fatrę, ewentualnie Niżne Tatry, gdzie nie ma takich tłumów.
Ale w Karkonosze latem ?
Rozdepczą go.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 4:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 12:06 am
Posty: 339
Lokalizacja: Rezydent Krakonosz
Z Karpacza do Świeradowa nie ma połączenia raczej, zostaje tylko przesiadka w Jeleniej, co do trasy odcinek Szrenica - Okraj przechodziłem 2 razy ( raz w zimie , raz w lecie), masz po drodze opcje skorzystania ze schroniska Odrodzenie( to mniej więcej w połowie drogi), w lecie bedziecie mieli długi dzień wiec spokojnie powinniście zrobić to w ciagu 1-go dnia, z tym ze musicie się liczyc na jakies 10-12 h marszu z duzymi plecakami.
Życzę powodzenia

_________________
jak się popieprzy to się polepszy :)

http://picasaweb.google.pl/mischa.mg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 10:24 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 10:21 am
Posty: 2
Witam, czy są tu jeszcze osoby które szły tym szlakiem ze Stogu Izerskiego do Śnieżki?
Mam kilka pytań :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Pytaj. Nawet, jeśli ich tu chwilowo nie ma, to będą.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 12:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 10:21 am
Posty: 2
Genaralnie chodzi mi o to czy ktoś ma trase po kolei rozpisaną... gdzie zaczął, jakim szlakiem szedł, ile to zeszło, odwiedzone schroniska po drodzę i jakieś cenne wskazówki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 1:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Generalnie to nie pytasz, tylko chciałeś posłuchać opowieści z mchu i paproci. Przejście z przeł. Czarnej do Świeradowa - co tu rozpisywać? Masz mapę, ew. przewodnik.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 26, 2015 10:40 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Trasa, jak trasa. Wszystko juz zostalo w tym temacie napisane. Ze Świeradowa walisz czerwonym pod Stog Izerski i potem caly czas czerwonym (Glownym Szlakiem Sudeckim) przez Kope i Wysoki Kamien do Szklarskiej. Potem dalej czerwonym pod Hale Szrenicka, Sniezne Kotly, Odrodzenie i Sniezke.

Generalnie potencjalne miejsca / schroniska na nocleg: Stog Izerski, Wysoki Kamien, Szklarska Poreba (gdziekolwiek, np pole namiotowe), Hala Szrenicka, Szrenica, Odrodzenie, Schronisko pod Labskim Szczytem. Jest tych schronisk sporo.

Ja gdy robilem ta trase, rozbilem ja na trzy dni:
1. Swieradow - Stog Izerski - Wysoki Kamien - Szklarska Poreba (nocleg na polu namiotowym).
2. Szklarska Poreba - Hala Szrenicka - Szrenica - Sniezne Kotly - Schronisko Odrodzenie
3. Odrodzenie - Rownia Pod Sniezka - Sniezka - Karpacz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL