Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 3:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 10, 2014 6:49 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 7:06 pm
Posty: 213
szukam ,szukam i nie znajduję- jak rozwiązać problem noclegu po dotarciu do Mogielicy z Turbacza.Mój mąż wymyślił sobie trasę Rabka-Turbacz-Mogielica ( właśnie tu nie wiem gdzie spać)-Lubomir. Namiot odpada. Na mapie nie widzę żadnych bacówek itp


Ostatnio edytowano N lip 13, 2014 2:02 am przez moka, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 7:35 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Latem jest czynna baza namiotowa SKPB Katowice, pod Jasieniem na Polanie Wały.
Bardzo sympatyczne miejsce, trzeba mieć śpiwór i nic ponadto.

http://skpb.org/bases/waly

Trochę się dziwię, że nie znalazłaś, bo baza jest oznaczona na każdej mapie.

Inne możliwości ale znacznie mniej dogodne to np. ośrodek rekolekcyjny pod Śnieżnicą i ośrodek pod Lubogoszczą.

http://beskidwyspowy.com/obiekty,140.html

http://www.lubogoszcz.pl/index.php5

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 1:34 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 8:49 am
Posty: 39
Skoro namiot odpada, to może jakieś noclegi w Lubomierzu? Stamtąd też niedaleko na Mogielicę.

Ale za to z Mogielicy na Lubomir to niezły kawałek. Biorąc pod uwagę to, że to Beskid Wyspowy, będziecie wchodzić i schodzić i wchodzić i schodzić :wink: Chcecie iść przez Ćwilin i Śnieżnicę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 7:26 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 7:06 pm
Posty: 213
dzięki dzięki dzięki :flower: :flower: nie znalazłam bo...patrzyłam jak pierdoła. Teraz jak mi Basiu pokazałaś to widzę.Jest jak byk. Idzie mój mąż i syn- ja nie mam tymczasem szans na urlop :-( Szukaliśmy czegoś za Mogielicą- taką trasę sobie wymyślili : z Rabki czerwonym na Turbacz a potem żółtym aż do Mogielicy. Teraz wiemy już ,że prześpią się przed Mogielicą. Potem niebieskim chcą zejść przez Jurków i "zaliczyć" Ćwilin,Śnieżnicę a w Kasinie ( za Kasiną?) iść na Lubomir i skończyć dzień schodząc czerwonym .Jakoś tak. Nie znamy Gorców ani Beskidu Wyspowego.To trochę taka szalona i spontaniczna wyprawa. Zobaczymy jak sobie poradzą.Wiem,że na deser chcą jeszcze raz podreptać na Babią.


Ostatnio edytowano Pt lip 11, 2014 8:41 pm przez moka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 8:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
moka napisał(a):
dzięki dzięki dzięki :flower: :flower: nie znalazłam bo...patrzyłam jak pierdoła. Teraz jak mi Basiu pokazałaś to widzę.Jest jak byk. Idzie mój mąż i syn- ja nie mam tymczasem szans na urlop :-( Szukaliśmy czegoś za Mogielnicą- taką trasę sobie wymyślili : z Rabki czerwonym na Turbacz a potem żółtym aż do Mogielnicy. Teraz wiemy już ,że prześpią się przed Mogielnicą. Potem niebieskim chcą zejść przez Jurków i "zaliczyć" Ćwilin,Śnieżnicę a w Kasinie ( za Kasiną?) iść na Lubomir i skończyć dzień schodząc czerwonym .Jakoś tak. Nie znamy Gorców ani Beskidu Wyspowego.To trochę taka szalona i spontaniczna wyprawa. Zobaczymy jak sobie poradzą.Wiem,że na deser chcą jeszcze raz podreptać na Babią.


Trasa z Turbacza na Wały jest jak najbardziej do zrobienia w jeden dzień.
Ale z Polany Wały na Lubomir to już znacznie gorzej (czytaj "dalej"). Niemniej okolica nie jest odludna, można zejść z Mogielicy np. do Jurkowa i podrzucić się czymś do Mszany Dolnej a to już od razu jest znacznie krótszy kawałek.

Idąc tak jak pisałaś to z Polany Wały na Lubomir (bez zejścia z niego) jest wg tabliczek ponad 12 godzin - 30 km i prawie 2000 m podejścia.

Korzystam z takiej strony http://www.szlaki.net.pl gdzie można sobie obliczyć czas przejścia i długość trasy.

Tak poza tym:
Jest "Mogielica" a nie "Mogielnica"

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 8:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 7:06 pm
Posty: 213
Basia Z. napisał(a):
Tak poza tym:
Jest "Mogielica" a nie "Mogielnica"


ups :oops: ale wstyd :oops: da się to jakoś zedytować ? :oops: Tytuł wątku z takim kompromitującym bykiem. Koniec świata :oops:


poprawiłam tam gdzie umiałam :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 7:39 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Hej,

podepne sie pod temat. Szukam jakiejs fajnej jednodniowej trasy przez Mogielice. Najlepiej petle, bo chcialbym gdzies w poblizu zostawic auto. Z tego co widze po mapach, nie ma zbyt wielu opcji oznakowanych szlakow, ale sa jakies sciezki rowerowe. Czy ktos moze zaproponowac jakis konkretny przebieg takiej petli? Tak zeby bylo ladnie widokowo :P (Trasa na caly dzien - ok 30km, 10h).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 9:55 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Tymbark-Łopień-Mogielica-Tymbark 7-8h max :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2015 9:54 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 3:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Dobra/Małopolskie
felek89 napisał(a):
Tymbark-Łopień-Mogielica-Tymbark 7-8h max :)

3 dnie temu zrobiłem tą trasę w 4 godz :D Całość ma 22 km.
A co do pytania to warto ruszyć z Jurkowa w stronę Łopienia pożniej Mogielica i w stronę Jasienia i zejście do Półrzeczek,zostaną tylko jakieś 2 km asfaltem do Jurkowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2015 7:12 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 7:06 pm
Posty: 37
Może ktoś polecić coś w granicach Beskidu Wyspowego/Gorców?
Wybieram się autem, schroniska nie wchodzą w grę. Mile widziane coś na "uboczu".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 22, 2015 7:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Orientuje się ktoś, czy w pobliżu lub w samym Lubomierzu można znaleźć jakieś pole namiotowe? Widzę, że jest jakieś na mapie, ale z komentarzem, że czynne tylko w czasie wakacji...

Doczytałem, że w pobliżu jest pole namiotowe: Oberówka. Ktoś się orientuje, czy jest tam bieżąca woda, coby się można było umyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 23, 2015 9:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Lubomierz-Rzeki, sprawdź Gorc Kamienicki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 10:35 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
Mozna spac w bacowce na polanie Stawieniec.Nastepne bacowki sa na Gorcu Kamienieckim ( trzeba dzwonic i pytac sie o nocleg,telefony sa napisane na drzwiach bacowek ).Nastepna duza bacowka jest na Polanie Podskaly,kierunek Mogielica.Za noclegi nic sie nie placi !.Trzeba zostawic porzadek po sobie i narabac drewna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 5:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Stawieniec jest niedostępna turystycznie od maja 2013 :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 7:26 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
oj tam oj tam :) wielu tam spi i bedzie spalo :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 16, 2015 8:14 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
No dobra. Ja też nie spałem, ale byłem ostatnio zimą :-) Pięknie... i nie wiem dlaczego ten szlak jest zamknięty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 16, 2015 5:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Salewa napisał(a):
No dobra. Ja też nie spałem, ale byłem ostatnio zimą :-) Pięknie... i nie wiem dlaczego ten szlak jest zamknięty.


Jestem świeżo po szkoleniu w Gorczańskim Parku Narodowym i mówiono o tym. Szlak jest zamknięty ze względów bezpieczeństwa, ze względu na "suchary" - suche świerki, których ze względu na ochronę ścisłą nie można usunąć, a mogą się złamać przy większym wietrze, lub mogą im odpaść konary. Prawdopodobnie będzie zamknięty do końca tego roku. Również szlak pieszy, rowerowy i konny przez Dolinę Kamienicy są zamknięte, te prawdopodobnie na dłużej.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL