Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 6:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 22, 2014 7:31 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2014 7:02 pm
Posty: 25
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum oraz miłośników gór.

Od 6 lat chodzę ze znajomymi po naszych polskich górach (Beskidy, Bieszczady, Pieniny i inne). Mam na myśli piesze wędrówki z plecakami, namiotami, ubraniami i wszystkim niezbędnym. Jednak planujemy w przyszłym roku wybrać się gdzieś dalej - za granicę. Celujemy raczej w zielone góry niż skaliste szczyty (Beskid Niski sercu bliski). Po kilku przeglądaniach internetu w poszukiwaniu gór i widoków oraz kilku dyskusjach namierzyliśmy Rumunię.
Widzę niestety że wcale nie będzie tak łatwo.

Jako pierwszy punkt do którego należałoby się dostać obstawiam Kluż-Napoka. Tam się jeszcze można dostać dwoma pociągami chyba raptem. Następnie Bistria. Stamtąd trzeba by szukać transportu który wywiezie nas na wschód i skąd będzie można ruszać pieszo. I dalej....

Ale może najpierw zapytam Was o parę rzeczy:

Czy macie jakieś doświadczenie z obozowaniem w namiocie w górach w Rumunii?

Jak jest z bezpieczeństwem? Słyszałem że na polach namiotowych to często dochodzi do kradzieży ale my raczej byśmy omijali szerokim łukiem wszystkie miejsca gdzie znajdują się ludzie.

Czy jest jakiś szczególny powód dla którego powinienem zrezygnować z takiej wyprawy?

Pozdrawiam serdecznie!

_________________
"Gdyby to nie był Everest, to byśmy chyba nie weszli!" @ Leszek Cichy, 17.02.1980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 7:52 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Temat był poruszany na forum kilkakrotnie, jest też sporo relacji.

sheaker napisał(a):
Ale może najpierw zapytam Was o parę rzeczy:

Czy macie jakieś doświadczenie z obozowaniem w namiocie w górach w Rumunii?


Tak

sheaker napisał(a):
Jak jest z bezpieczeństwem? Słyszałem że na polach namiotowych to często dochodzi do kradzieży ale my raczej byśmy omijali szerokim łukiem wszystkie miejsca gdzie znajdują się ludzie.


Będąc w Rumunii około 5 razy nigdy nie miałam tego typu problemów.
Parę razy zostawialiśmy namiot na cały dzień na niestrzeżonym polu namiotowym i nic nam nie zginęło.

W sumie to bezpieczeństwo, zwłaszcza w górach oceniłabym wyżej niż w Polsce.

Raz tylko niestety koleżance skradziono sprzed schroniska zostawione na zewnątrz kijki trekkingowe.

sheaker napisał(a):
Czy jest jakiś szczególny powód dla którego powinienem zrezygnować z takiej wyprawy?

Pozdrawiam serdecznie!


Zdecydowanie nie.

Niemniej radzę dobrze przygotować wyjazd pod względem logistycznym, gdyż potem np. tkwienie cały dzień na przystanku autobusowym zamiast pójścia w góry to średnia przyjemność i niepotrzebna strata czasu.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 06, 2014 2:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Odpowiem podobnie jak Basia, choć Rumunię odwiedzałam raptem 2 razy, w 1998 i 2007.

Za każdym razem podróż wieloprzesiadkowa - kiedyś naliczyliśmy chyba 11 przesiadek - ale w półtorej doby od wyjazdu z W-wy dało radę dojechać, cóż: przygoda! :D Teraz już bym się tak nie katowała, jednak z sentymentem wspominam nawet spanie na dworcu w Oradei, na przykład, albo szukanie nocą piwa w Klużu ;).

Bezpieczeństwo - żadnych problemów, z tym, że my wchodziliśmy w góry wprost po ostatniej przesiadce ;) i schodziliśmy z nich po 10 dniach, bez zahaczania o wioski i takie tam, spaliśmy "na trasie", często dość wysoko. Wyjazdy 4-5-cio osobowe na dwa namioty (warto w razie czego mieć dwa).

Bez wahania pojechałabym kiedyś raz jeszcze. Myślę, że nadal jest to trochę inny świat, a względnie blisko.

Możliwe spotkania na szlaku: pasterze, owce oraz konie ;).

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 8:22 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ja w sumie to dwa razy wędrownie, raz stacjonarnie - noclegi w jednym miejscu (Padisz), dwa razy pół na pół.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL