Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 9:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 28, 2015 10:51 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 25, 2010 1:25 am
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Cześć!

Ruszył w końcu fajny projekt narciarski w polskich górach. A że przez samorząd robiony, czyli także z Twoich i moich pieniędzy, to tym bardziej korzystać trzeba, by się nie zmarnował :). To szlak narciarski w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika.

Przygotowany juz dwa lata temu, dopiero teraz doczekał się prawdziwego startu z powodu poprzednich, słabych zim. Byłby po prostu kolejnym szlakiem w górach, gdyby nie fakt, że jest regularnie utrzymywany ratrakiem i skuterem. Poprowadzony tak, że wyśmienicie pasuje do weekendowego wyjazdu. Mający klasyczną, turystyczną formę od-do, a nie sportową - pętli wokół jednego miejsca. Startuje z Bielic i po 60-kilku kilometrach kończy się pod Czarną Górą. Dystans akurat na 2-3 dni wędrowania na nartach.

Zapraszam do naszej relacji na blogu:

Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie na biegówkach

Kilka wybranych ujęć z naszego wyjazdu:

Podchodząc z Bielic:

Obrazek

Pętla Wielki Szengen:

Obrazek

Obrazek

Szybkie zjazdy do Nowej Morawy:

Obrazek

Na zjeździe z Przełęczy Staromorawskiej:

Obrazek

Widokowa Droga nad Lejami:

Obrazek

Gdzieś przed Przełęczą Śnieżnicką:

Obrazek

Zjazd ze Śnieżnika - wieczorem:

Obrazek

... i rano:

Obrazek

Widok na Śnieżnik ze Żmijowca:

Obrazek

Przed Czarną Górą:

Obrazek


Z pozdrowieniami :)

Szy.

_________________
Obrazek
Turystyka rowerowa i narciarska
Ostatnio: Na biegówki w Dolomity: Alpe di Siusi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2015 12:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
suuuper! :)
czy mogę prosić na PW plik z zapisem trasy? Pooglądam sobie szczegółowo na innych mapach (muszę rozpatrzyć kwestie noclegowe etc. w razie skrócenia/podzielenia trasy).
Kiedy tam byliście? Teraz? Tyle śniegu! Bardzo, ale to bardzo kusi!
Dzięki za super-fotki! Będę wieczorem rodzinie pokazywać i namawiać!

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2015 1:23 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 25, 2010 1:25 am
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Proszę uprzejmie:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=ekplodhfzadhkcqk

- pobieranie w dowolnym formacie koło znajkrajowego logo.


Idealnym miejscem na spanie jest Nowa Morawa, bo właściwie na szlaku, a także schronisko na Śnieżniku. Niestety, m.in. właśnie w agro w Nowej Morawie usłyszałem o braku możliwości noclegu na jedną noc. Polecam więc Bolesławów i Emilię, 80 PLN za nocleg, obiadokolację i śniadanie, we właściwie hotelowych warunkach.

Zdjęcia są sprzed dwóch tygodni, ale Stronie pisze na swojej stronie, że wciąż są bardzo dobre warunki. Niestety, teraz już poza najniższymi odcinkami, które trzeba pokonać na piechotę.

http://www.stronie.pl/293/narciarstwo-biegowe.html


I jeszcze jeden link przy okazji, do mapy ratrakowanych tras - co za fantastyczna sprawa! :)

http://www.bilestopy.cz/cs/masywsnieznikaagorybialskie

I uwaga, bo śnieżnikowa podstrona nei działa w wersji polskiej.


Jeśli zaś o transporcie mowa - zostawiliśmy auto w Chacie Cyborga w Bielicach, bardzo sympatyczni i uczynni gospodarze. I miałem zamiar wrócić po nie ostatnim PKS-em ze Stronia - o 14.20. Takie wyjście polecam. Ewentualnie pozostawienie auta w samym Stroniu, ale stąd PKS po 6-stej rano, a następny dopiero koło południa, oidp.

A w moim przypadku okazało się, że gdy z Siennej ruszyłem na piechotę do Stronia na autobus, to po drodze złapałem stopa... do samych Bielic. Bardzo Ci dziękuję, Miły Kierowco! :]


Połamania! :)

Szy.

_________________
Obrazek
Turystyka rowerowa i narciarska
Ostatnio: Na biegówki w Dolomity: Alpe di Siusi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2015 2:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dziękuję pięknie!:)
Będziemy obczajać rodzinnie, co damy radę i ew. kiedy (ochłodzenia na razie nie ma, niestety).
Piękne widoczki, dzięki za linki do przekroju wysokości. A tak jeśli chodzi o odczucia - jakieś ciężkie przewyższenia? Podejścia? Ostre zjazdy? Młodszy syn ma 12 lat, ja mam kłopot ze zjeżdżaniem ze stromych odcinków :oops:
Zaraz jak wrócę z pracy pokażę ślubnemu, on na 100% się z kolegą wybierze szybko:)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2015 5:30 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 25, 2010 1:25 am
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Największe przewyższenie jest na krótkim podejściu do schroniska na Śnieżnik, ale też do opanowania. Na pozostałych wystarczy płużyć i nie rozpędzać za bardzo, by po chwili bezpiecznie się zatrzymać.

Wiem, że zdjęciem trudno to przekazać, ale spróbuję - 80% wszelkich nachyleń wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Największa różnica pomiędzy np. Jakuszycami, to że tutaj wszystkie podejścia/zjazdy są dużo dłuższe.

:]

Szy.

_________________
Obrazek
Turystyka rowerowa i narciarska
Ostatnio: Na biegówki w Dolomity: Alpe di Siusi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 01, 2015 3:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dziękuję! Damy radę:) tylko śnieg żeby był.
Okazuje się, że ślubny wszystkie te rejony złaził na przełaj po lasach z kumplem na rakietach śnieżnych,
a z nami to na piechotkę troszeczkę.

Nachylenia ok, takie to dam radę. Najwyżej się wywalę na tych bardziej stromych:)
My dotychczas na biegówki jeździliśmy w Czeskie Jeseniki. Szczególnie do Rejviz. Mamy bliziutko. Robiliśmy wyjazdy 1-no dniowe albo 2 dniowe, na szlaku zawsze pętelka. Tam już nawet się nie trzymamy założonych śladów (trasy za krótkie, a kółeczko 8x latać nie będę), tylko wybieramy na mapie leśne drogi i idziemy:) Ślubny ma śladówki to zakłada drogę, potem jadą dzieci, ja na końcu mam już wygodny ślad. Ostatnio (koniec stycznia) na trasie 18 km spotkaliśmy 3 osoby.
Jeszcze raz dzięki za wszelakie informacje! Idę oglądać kamerki i prognozy pogody:)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL