Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So maja 11, 2024 2:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 11:53 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Wybieram się do domu na długi weekend (Kotlina Kłodzka) i chciałbym udać się o ile czas pozwoli na przechadzkę po Górach Sowich. Czy ktoś z was gdzieś był w tych rejonach, coś by polecił co warto zobaczyć?
No i czy da się gdzieś tam dojechać transportem publicznym? :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 11:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
W okolicach Kotliny Kłodzkiej jest sporo fajniejszych miejsc niż Góry Sowie. Takie jest moje zdanie.
Trochę tam łaziłem po głównym grzbiecie. Wielka Sowa, Kalenica (dobre punty widokowe). Lasy często zniszczone, wykorzystywane gospodarczo... ja bym wolał jakieś inne pasmo. W Sowie jeżdżę właściwie tylko dlatego, że najbliżej z Wrocka.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 12:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Krabul napisał(a):
W Sowie jeżdżę właściwie tylko dlatego, że najbliżej z Wrocka.

No własnie poleciłbyś coś jeśli chodzi o dojazd z Wrocławia?

Krabul napisał(a):
ja bym wolał jakieś inne pasmo.

Generalnie chodzi o to, że wybieram się tam z koleżanką i ona chciała zobaczyć Góry Sowie, ale nie wiem jeszcze czy będziemy mieli auto na miejscu, więc w grę wchodzi też coś innego ewentualnie.

Zastanawiałem się też czy nie wybrać się koniec końców na Śnieżnik i tamę w Międzygórzu. Dodatkowo jeszcze np. Góry Stołowe.

Chętnie posłucham Krabul jeśli byś miał lepszą propozycję odnośnie takiej "luźnej" wycieczki :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 12:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
m__s napisał(a):
No własnie poleciłbyś coś jeśli chodzi o dojazd z Wrocławia?
Dysponuję samochodem i, szczerze mówiąc, słabo się orientuję w komunikacji publicznej.
m__s napisał(a):
Chętnie posłucham Krabul jeśli byś miał lepszą propozycję odnośnie takiej "luźnej" wycieczki
Wspomniany Śnieżnik jest fajną opcją. Ja lubię też Stołowe - choć tam bywa sporo luda. Skalne Miasto może? Są miejsca, gdzie nie ma tłumów. Jakbyście mieli auto to może Jesioniki - choć to trochę dalej.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 12:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
m__s napisał(a):
coś by polecił co warto zobaczyć?

Jeżeli kiedykolwiek nadarzy się okazja, żeby odwiedzić Góry Sowie to pojadę tam przede wszystkim pozwiedzać pozostałości po kompleksie Riese.
To chyba główna atrakcja tamtego rejonu - oczywiście to kwestia gustu i zainteresowań.
Koleżankę może to nie podniecać ...
:roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 12:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Gustaw napisał(a):
Riese
Tak, to bez wątpienia. Sztolnie są bardzo ciekawe. Ciemne, ciasne, wilgotne... :lol:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 12:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Gustaw napisał(a):
Koleżankę może to nie podniecać ...

O to się nie martw ;)

Dzięki sprawdzę wszystkie opcje.

Krabul napisał(a):
Skalne Miasto może?

To to w Teplicach? Czy trochę bliżej?

Krabul napisał(a):
Ciemne, ciasne, wilgotne... :lol:
:lol:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 12:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
m__s napisał(a):
To to w Teplicach? Czy trochę bliżej?
Adrspach - Teplice. Można spokojnie obskoczyć w jeden dzień całość.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 12:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
To nawet nie tak daleko! Dzięki za informacje!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 2:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Krabul napisał(a):
Sztolnie są bardzo ciekawe. Ciemne, ciasne, wilgotne...

Myślę, że jednak Riese nie przyciągnie kolegi m_s i jego towarzyszki skoro ewidentnie kolega m_s ma własne sztolnie do zagospodarowania ...
:D

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 2:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Gustaw napisał(a):
Myślę, że jednak Riese nie przyciągnie kolegi m_s i jego towarzyszki skoro ewidentnie kolega m_s ma własne sztolnie do zagospodarowania ...


Moje sztolnie są w lepszym stanie niż te w górach, jednak głównie wszystko zależy od posiadania auta. Jeśli będzie auto to możliwe, że one również nas zainteresują, jeśli jednak nie to wtedy zaczną się schody... Nie ukrywam, że wolałbym głównie góry i ładne krajobrazy, ale trzeba połączyć przyjemne z pożytecznym :oops:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 10:23 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Dojazd...hm... "publiczny" w okolice Gór Sowich jest mocno przeciętny. Tradycyjne PKSy w sporej części wymarły. Sytuację ratują nieco prywatni przewoźnicy, którzy wypełnili tę lukę i - wnioskując z błyskawicznego rozwoju w ostatnich latach - całkiem nieźle na tym zarabiają.

Można np. dojechać z Wałbrzycha do Rzeczki lub Walimia http://www.walimtrans.pl/

Inna opcja, to pociągi Kłodzko - Wałbrzych. Poza tym, że sama linia kolejowa jest chyba jedną z najbardziej malowniczych w Polsce, można dojechać np. do Zdrojowiska lub Ludwikowic Kłodzkich. Bliżej już chyba niespecjalnie się da.

A jeśli chodzi o inne opcje, to w sezonie zdecydowanie odradzam Góry Stołowe - człowiek na człowieku, wycieczka na wycieczce. Jeśli jeszcze nie byłeś, polecam połazić po Górach Bystrzyckich. Małe, trochę zapomniane pasemko. Znośny dojazd nawet PKP (Gorzanów, Bystrzyca Kłodzka, Długopole) i zaskakująco duże walory widokowe - w Górach Bystrzyckich jest trochę mniej lasów, przez co z wielu miejsc pokazują się świetne panoramy na Kotlinę, Śnieżnik czy czeską stronę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 10:30 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Artur, dzięki za odpowiedź. Właśnie wychodzi jednak na to, że na 99% będą to Góry Sowie. Nie wiem jeszcze gdzie uderzymy, ale możliwe, że namiot pójdzie w ruch, bo Ci wszyscy wynajmujący pokoje chcą tylko wynajmować miejsca noclegowe na 3-4 dni. Do reszty ich pojebało...

Będziemy wyjeżdżać z Wrocławia i pytanie faktycznie czy nie uderzymy do Wałbrzycha od razu. Bo jechać do Kłodzka a potem do Wałbrzycha to jak strzał w stopę... Chyba, ze 4h to trwa, jednak z tego co pamiętam to faktycznie trasa do Wałbrzycha wyglądała całkiem fajnie. Koniec końców chcielibyśmy w okolicach soboty wydostać się gdzieś w rejony większego miasta, żeby ktoś ewentualnie nas zgarnął do Bystrzycy. Ja oryginalnie jestem z Bystrzycy Kłodzkiej. Uwielbiam te lasy i miejsca w rejonach mojego miasta. Faktycznie jest gdzie pójść. Znam tyle miejsc gdzie można uderzyć, żeby być samemu z dala od ludzi.

Artur w takim razie mógłbyś polecić coś konkretnego z Sowich? Jakieś widoki, miejsca i skąd ewentualnie najlepiej uderzyć? Domyślam się, że w piątek przewoźnicy będą normalnie krążyć jeśli nie nawet ze zdwojoną siłą.

Skoro piszecie wszyscy o tym, że w sezonie jest masa ludzi w Górach Stołowych to faktycznie je sobie odpuszczę. Nie mam zamiaru chodzić wszędzie ze stonką :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 12:06 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Tak się zastanawiam nad opcją przejścia z Walim'ia do Barda. To dobry pomysł?

Znalazłem też taką mapę, gdzie są niektóre szlaki : http://mapa-turystyczna.pl Może kiedyś komuś się przyda.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Ostatnio edytowano Wt sie 13, 2013 12:19 pm przez m__s, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 12:18 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
No jeśli startem jest Wrocław, to faktycznie jedynym sensownym punktem przesiadkowym jest Wałbrzych. Stamtąd albo busem do Walimia lub Rzeczki, albo PKP do Bartnicy/Świerków/Ludwikowic (tu uwaga! Pociągi na tej linii jeżdżą z Wałbrzycha Głównego, a stacja ta jest w zasadzie poza miastem :D Domyślnie sprzedaje się bilety do Wałbrzycha Miasto).

Konkretnej trasy nie podam, bo to mocno zależy od opcji dojazdu/noclegu/powrotu ale będąc w Sowich mimo wszystko warto wdrapać się na Wielką Sowę a we wschodniej części na Kalenicę (jest tam wieża widokowa i rezerwat z zachowanym fragmentem oryginalnego drzewostanu "bukowa Kalenica"). Fajne widoki są też z południowych zboczy masywu Wielkiej Sowy, np. z tarasu schroniska Orzeł ;)

Największą atrakcją regionu faktycznie jest podziemne miasto. Startując z Walimia moglibyście je zwiedzić nie nadkładając w zasadzie drogi.

Jeśli chodzi o noclegi, to możecie też rozważyć schroniska - Orzeł, Sowa, Zygmuntówka.

A co do wydostania się w sobotę... jeśli macie możliwość "ewakuacji" to proponuję zejście w okolice Nowej Rudy, ew. nieco ambitniej - do Srebrnej Góry. W ten sposób mielibyście zdeptane praktycznie całe pasmo, a na deser Twierdza do zobaczenia albo nawet zwiedzenia. Z kolei żeby oszczędzić kłopotu ekipie ratunkowej :) możecie zejść do tej Nowej Rudy albo jeszcze lepiej Zdrojowiska (Z Kalenicy do PKP Zdrojowisko jest najwyżej 2h) i dojechać szynobusem do Kłodzka.

Edit: Walim - Bardo to ambitna trasa, ale jak najbardziej do przejścia. Tyle tylko, że IMHO średnio atrakcyjna. Koło Srebrnej Góry jest parę fajnych obiektów, np wiadukty w Żdanowie i Srebrnej są warte zobaczenia, ale dalej masz praktycznie 4-5h butowania przez las. W zdecydowanej większości po leśnych drogach i bez widoków. A przynajmniej tak zapamiętałem tamtą trasę z przejścia kursowego parę lat temu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 1:24 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Artur1683 napisał(a):
Edit: Walim - Bardo to ambitna trasa, ale jak najbardziej do przejścia. Tyle tylko, że IMHO średnio atrakcyjna. Koło Srebrnej Góry jest parę fajnych obiektów, np wiadukty w Żdanowie i Srebrnej są warte zobaczenia, ale dalej masz praktycznie 4-5h butowania przez las. W zdecydowanej większości po leśnych drogach i bez widoków. A przynajmniej tak zapamiętałem tamtą trasę z przejścia kursowego parę lat temu.


Z tego co patrzyłem to prawdopodobnie w grę wchodzi nocowanie w namiocie podczas tej trasy!
Wyszlibyśmy z Walimia, następnie na Wielką Sowę, przełęcz Kosie Siodło, Przełęcz Jurgowską, Przełęcz pod Słoneczną, Bielawską Polankę, Przełęcz Woliborską, Przełęcz pod Szeroką, Przełęcz pod Gołębią, Przełęcz Srebrną, Srebrną Górę, Sztolnię Samotnika, Kolonia Budzów, Leśniczówkę Tarnawa, Brześnica do Barda.

Generalnie mapa trasy wygląda tak: http://mapa-turystyczna.pl/route/3cmv

Z tego co patrzyłem to bardzo fajnie wygląda Wiadukt Żadaniowski, Wielka Sowa też, forty w srebrnej górze z daleka też bardzo fajnie wyglądają. Pytanie tylko, czy to jest dobra trasa i czy ruszając około 10/11 z Walimia jesteśmy w stanie dojść na drugi dzień wieczór do Barda. Myślę, że bardo jest chyba lepszym końcem dla nas niż Nowa Ruda. Przynajmniej Bardo jako tako znam i wiem jak się dostać do Kłodzka/Bystrzycy. Inna sprawa, że w razie czego ekipa ratunkowa sama po nas przyjedzie do Barda!

Co do Schronisk to myślę, że miejsc to już tam pewnie nie będzie a zwłaszcza w pokojach 2 osobowych. Z drugiej strony o ile przyjemniej śpi się na świeżym powietrzu pod namiotem :) Można na polanie zrobić ognisko, zjeść kiełbaskę itp :)

Wałbrzych właśnie wspominam nie specjalnie, bo kiedyś jechałem tam i faktycznie wysiadłem w Wałbrzychu Głównym. To była jakaś masakra! Koniec świata! :D Co do wycieczki myślę, że muszę naładować swojego GPSa i sprawdzić szlaki czy są odpowiednie.

Mam pytanie Arturze, czy ewentualnie sam szlak warto jakoś zmodyfikować aby zobaczyć coś więcej/ lub rozkoszować się lepszymi widokami. Myślę, że z Walimia nie będziemy już nigdzie jechać bo jakby nie było po jeździe z Wrocławia do Wałbrzycha i jeszcze z Wałbrzycha do Walimia i tak nam zejdzie trochę czasu. A nie ma go co marnować na dalszą jazdę.
W sumie poruszając się w ten sposób wyjdzie chyba fajniej niż jadąc autem bo byśmy musieli po nie wrócić a tak pociśniemy dalszą trasą.

Dzięki Artur za pomoc przy planowaniu!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 3:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Wygląda, że zaplanowałeś to sobie optymalnie. Mi z map wychodzi nieco więcej niż te 11h 15 minut z neta, ale generalnie na dwa dni sympatycznej wędrówki w sam raz, zresztą czas przejścia jest kwestią mocno indywidualną, a trudności technicznych na trasie nie ma :). Zwłaszcza podoba mi się fragment od Srebrnej Góry do Barda, omijający szlak niebieski. Zarówno z okolic Srebrnej Góry jak i dalej, w okolicach Brzeźnicy, powinniście mieć sympatyczne widoki (aż odpaliłem sobie Street View :P ). Na pewno to znacznie lepsza opcja niż szlak niebieski.

W zasadzie nie mam wiele do dodania. Fajny i bardzo szeroki widok jest z okolic schroniska Orzeł (kufa, wygląda jakbym reklamował :P), ale w zasadzie to samo widać z wieży na Wielkiej Sowie i Kalenicy, więc niespecjalnie jest sens tam schodzić i potem wracać pod górę.

Uważajcie na przebieg czerwonego szlaku między Zygmuntówką a Rymarzem - szlak trochę tam kluczy i zakręca po wąskich, pozarastanych dróżkach i jest dosyć przeciętnie oznakowany. Ale w najgorszym razie zawsze można wdrapać się na Rymarza na krechę i znaleźć szlak już na górze ;)

Miłego weekendu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Śr sie 14, 2013 9:15 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Artur1683 napisał(a):
Mi z map wychodzi nieco więcej niż te 11h 15 minut z neta,

Możesz podpowiedzieć coś więcej w tym temacie? Żebym się nie zdziwił za bardzo na miejscu. Ja i tak liczę więcej czasu, bo nie sądzę aby moja partnerka naginała tak szybko jak ja :)

Artur1683 napisał(a):
Uważajcie na przebieg czerwonego szlaku między Zygmuntówką a Rymarzem - szlak trochę tam kluczy i zakręca po wąskich, pozarastanych dróżkach i jest dosyć przeciętnie oznakowany. Ale w najgorszym razie zawsze można wdrapać się na Rymarza na krechę i znaleźć szlak już na górze

Miłego weekendu


Dzięki!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Śr sie 14, 2013 10:23 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Możesz podpowiedzieć coś więcej w tym temacie? Żebym się nie zdziwił za bardzo na miejscu. Ja i tak liczę więcej czasu, bo nie sądzę aby moja partnerka naginała tak szybko jak ja :)


Bez obaw, różnica nie jest kosmiczna. Na podstawie swoich papierowych map szacowałbym czas całej trasy na jakieś 13-14h. W rozbiciu na dwa dni, nie powinno być żadnych problemów ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Śr sie 14, 2013 11:24 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Jeszcze raz dzięki Artur. Jak wrócimy z wycieczki to na bank dam znać jak było i wrzucę parę fotek! :)

Teraz tylko jeszcze muszę ogarnąć jakieś najlepsze miejsce na rozbicie namiotu i powoli się pakować :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: So sie 17, 2013 6:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
m__s napisał(a):
Jak wrócimy z wycieczki to na bank dam znać jak było i wrzucę parę fotek! :)


Czekamy głównie na te z namiotu ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 1:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
_Sokrates_ napisał(a):
Czekamy głównie na te z namiotu

Chyba spoza! :)

No więc w związku z tym, że udało się wyjechać i dojechać a nie koniecznie przejść wszystko co było ustalone, to tak jak pisałem wcześniej wrzucam parę najciekawszych fotek.

Nie spodziewałem się, że widoczki z Sowiej będą, aż tak fajne.
Namiot udało się rozbić w fajnym miejscu, tak, że dosyć dobrze było widać zachód słońca. Ognisko też wjechało na pełnej z wiśnióweczką. W nocy masa gwiazd na niebie. Niestety nie udało mi się ustawić ostrości i zrobić dobrego zdjęcia, ale naprawdę był szał.

Ludzi nie za wiele. Jedynie pod Wielką Sową sporo, ale tam to wiadomo, bo piwo, kiełbasa, kukurydza i takie tam. Jednak na bank nie był to ten sam spęd co w Tatrach. Także miła odmiana w porównaniu z naszymi tatrami.

Tak czy inaczej, przejdźmy od słów do zdjęć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 1:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
No piękne miejsce na biwak!

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Cz lip 24, 2014 12:50 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3516987,bedzie-pociag-z-wroclawia-w-gory-sowie-przez-sobotke-i-swidnice,id,t.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 10:55 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/ostatni-swiadek-ujawnia-sekret-tajnej-budowy-hitlera/w8lxet


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie
PostNapisane: Śr sie 26, 2015 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Cóż, ten jedyny świadek jest medialnie wiarygodny. Pył trotylu "mógł eksplodować przy wstrząśnieniu ubrania". Może to jakiś inny materiał wybuchowy tam produkowali, bo trotylem to w piecu można palić.
A ten łysy jakąś szopkę odwalił. Jako strażników obozu Gross Rosen oprócz SS pokazał Wehrmacht, do tego niektórzy jako żandarmeria kierowania ruchem. Cepelia, po trzeciej minucie dałem se spokój.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL