Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 29, 2024 5:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 18, 2016 9:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2016 8:47 pm
Posty: 5
Witam serdecznie,

Jestem studentem III roku Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Interesuję się górami od paru lat i o tym jest moja praca licencjacka, której temat to: "Motywacje osób uprawiających piesze wędrówki górskie".
Potrzebuję danych do mojej pracy i byłbym wdzięczny za każdą wypełnioną ankietę :)

https://docs.google.com/forms/d/1k2PJzZ ... =send_form

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 18, 2016 11:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
1. Założyłeś - a priori - że wędrowanie po górach ma wyłącznie aspekt rekreacyjno-sportowy. Wydaje mi się to spłaszczeniem tematu.
2. Żadne z pytań nie dotyczy tytułowej "motywacji", bo nawet pytanie 15 - odnosi się wyłącznie do "indywidualnych korzyści", a nie motywacji...

pyt. 2
- czy chodzi o organizację - we własnym zakresie - całego planu trasy, rezerwacji noclegów, zapewnienia transportu, noclegów, wyżywienia i sprzętu - dla siebie (indywidualnie) lub grupy - czy też o korzystanie z usług biur turystycznych w tym zakresie?
Zarezerwowanie "górskiej wędrówki" poprzez biuro turystyczne to zupełnie coś innego niż samodzielna organizacja tejże. Bez znaczenia jest to, czy rezerwujesz ową usługę wyłącznie dla siebie, czy dla grupy...
pyt. 3
- właściwie większość respondentów powinna zakreślić wszystkie trzy odpowiedzi...
Różnica pomiędzy pyt. 3 a 4 jest bardzo subtelna...
pyt. 5
- przyjmujesz założenie, że nawet jednodniowy pobyt w górach wiąże się z odbyciem jakiejś wędrówki górskiej?
pyt. 6
- bezpieczny wypoczynek w górach (cokolwiek oznacza to określenie) wcale nie musi być tożsamy z bezpiecznym wędrowaniem po górach...
pyt. 7
- czy podróżowanie jest tożsame z wędrowaniem?
co oznaczają określenia: łatwe, średnio-zaawansowane, zaawansowane - zwłaszcza w odniesieniu do "podróżowania" szlakami???
pyt. 8 -
czy możliwe jest (podróżowanie? wędrowanie?) szlakiem górskim oznakowanym z przewodnikiem? Czy chodzi o przewodnika (w sensie prowadzącego) czy o przewodnik (w sensie książki)?
pyt. 9 -
warto przetłumaczyć całość pytania/ankiety na język polski...!!!!
pyt. 10 -
czy "wybieranie się" w góry jest tożsame (i jedynie możliwe) z wędrowaniem po górach???
pyt. 12 -
czy interesowanie się pieszymi wędrówkami górskimi jest tożsame z ich uprawianiem?
pyt. 13 -
warto przetłumaczyć całość pytania/ankiety na język polski... !!!!
pyt. 15 -
warto przetłumaczyć całość pytania/ankiety na język polski... !!!!
pyt. 16 -
dotyczy kwot, które ankietowany jest skłonny wydać? które realnie wydaje? czy też może takich, które uważa za najodpowiedniejsze?
Jeśli pytanie nie jest wymagane - po co je zamieszczać w ankiecie na KONKRETNY temat?

Nie wiem, czy konsultowałeś ankietę z opiekunem licencjatu - ale według mnie - pytania są do poprawek.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2016 6:54 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2200
gb napisał(a):
pyt. 9 -
warto przetłumaczyć całość pytania/ankiety na język polski...!!!!

W tym pytaniu przede wszystkim warto przemyśleć jakie pasma są opcjami ankiety, np. ewidentnie brakuje opcji "Beskidy".

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2016 10:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2016 8:47 pm
Posty: 5
Dziękuje za wszelkie uwagi :) Faktycznie temat "Motywacje osób uprawiających piesze wędrówki górskie" trochę słabo pasuje, dlatego dzisiaj po konsultacji z promotorem zamieniłem słowo motywacje na preferencje. Pytań do ankiet jednak nie chcę za mocno już zmieniać ponieważ mam ich już prawie 100, nie wykluczam ewentualnych drobnych zmian kosmetycznych, szczególnie odnośnie tych "przetłumaczyć na język polski".

Odnośnie pytania nr 2 - to chodziło mi głównie o to czy ktoś planuję wypad w góry samodzielnie (m.in. poprzez indywidualne przygotowanie tras) czy przez pośrednika, którym jest biuro podróży ( na zasadzie płaci pieniądze i już się niczym innym nie przejmuję, ponieważ ma już cały harmonogram wycieczki zaplanowany na wszystkie dni).

Odnośnie pytania nr 3 i 4 - faktycznie są one podobne ale w pytaniu 3 chodzi mi konkretnie z kim ktoś podróżuje, a w pytaniu 4 chodzi mi o ilość tych uczestników.

Odnośnie pytania nr 5 - chodzi mi tu głównie o osoby, które mieszkają "bardzo" blisko gór.

Odnośnie pytania nr 6 - to pytanie odnosi się do bezpiecznego podróżowania, czy ankietowani wiedzą jak się prawidłowo poruszać na szlaku itp - faktycznie może nie najlepiej sformułowane pytanie.

Odnośnie pytania nr 7 - tutaj skala została mocno uogólniona przeze mnie, ponieważ nie wiedziałem zbytnio jak sklasyfikować owe szlaki - można zamienić tutaj słowo podróżuje na wędruje.

Odnośnie pytania nr 8 - tutaj chodzi mi wędrowanie z przewodnikiem górskim :) - to już poprawione

Odnośnie pytania nr 10 - ankieta jest o wędrowaniu, więc chodzi mi o jakiej porze roku ankietowani najczęściej przyjeżdżają w góry podróżować/wędrować.

Odnośnie pytania nr 12 - tutaj chodzi mi o to kiedy tak na prawdę wędrówki zaczęły ich fascynować ( wyszedłem z założenia, że każdy kto jest zarejestrowany na forum górskim, chociaż raz w życiu podróżował po górach).

Odnośnie pytania nr 16 - chodzi mi o średni faktyczny koszt, czyli które realnie wydaję.

Specem nie jestem w tłumaczeniu, ale mam nadzieję że wyjaśniłem o co mi chodziło w tych pytaniach.


Odnośnie Beskid, to wcześniej miałem opcje Beskid oraz Bieszczady, ale Bieszczady zalicza się do Beskidów.
Zawsze istnieje możliwość wpisania własnych gór w polu "inne". :)

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2016 10:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
kkerakk napisał(a):
Specem nie jestem w tłumaczeniu, ale mam nadzieję że wyjaśniłem o co mi chodziło w tych pytaniach.

Zawsze pozostaje pytanie - czy ankietowani w taki sposób rozumieli Twoje pytania. Jeśli nie - to ich odpowiedzi po prostu nie będą Ci do niczego przydatne.

Czyli teraz temat pracy brzmi:
"Preferencje osób uprawiających piesze wędrówki górskie"???

Litości!!!

pozdrawiam
gb 8)
ps
Całkiem poważnie - oczywiście na tyle, na ile Ty sam traktujesz poważnie to za co się zabrałeś - proponuję przeanalizowanie tego wszystkiego.

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2016 11:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2016 8:47 pm
Posty: 5
Cytuj:
Zawsze pozostaje pytanie - czy ankietowani w taki sposób rozumieli Twoje pytania. Jeśli nie - to ich odpowiedzi po prostu nie będą Ci do niczego przydatne.

Ankietę wstawiłem także na innym forum, gdzie również było pare sygnałów odnośnie zrozumienia pytań, ale były to naprawdę wyjątki.
Cytuj:
Czyli teraz temat pracy brzmi:
"Preferencje osób uprawiających piesze wędrówki górskie"???
Litości!!!

Jak według Ciebie, mógłby/powinien brzmieć temat mojej pracy licencjackiej? - temat można bez problemu zmienić w każdej chwili. No i na tę chwilę mam już sporo ankiet i łatwiej będzie (dla mnie) dopasować temat do ankiety, niż na nowo tworzyć pytania ( promotor nie miał żadnych zastrzeżeń co do pytań w ankiecie). Wiem że zabieram się ze złej strony od tego ale terminy gonią ...
Cytuj:
Całkiem poważnie - oczywiście na tyle, na ile Ty sam traktujesz poważnie to za co się zabrałeś - proponuję przeanalizowanie tego wszystkiego.

Za temat biorę się na poważnie, tylko problemem jest to, że na dniach zmieniałem temat, czasu nie zostało wiele, a mam się bronić w pierwszym terminie :(
Mój błąd, że zabrałem się do tego za późno i teraz tego żałuje. Jednak wstawiłem ankietę na forum żeby uzyskać dane do licencjatu oraz otrzymać cenne wskazówki od osób bardziej doświadczonych, które znają się lepiej na rzeczy. Dlatego wszelkie uwagi są dla mnie cenne, skrzętnie je odnotowuje a później jeszcze omawiam z promotorem.
Często słyszę głosy że to tylko licencjat a nie magisterka, ale jednak nie lubię odstawiać fuszerki i powierzone mi zadania staram się wykonywać najlepiej jak umiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 7:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
kkerakk napisał(a):
powierzone mi zadania staram się wykonywać najlepiej jak umiem

kkerakk napisał(a):
Mój błąd, że zabrałem się do tego za późno i teraz tego żałuje.

:thumleft: :thumleft: :thumleft:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 7:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
kkerakk napisał(a):
Jak według Ciebie, mógłby/powinien brzmieć temat mojej pracy licencjackiej? - temat można bez problemu zmienić w każdej chwili.

1. Nie piszesz tego licencjatu u mnie.
2. Rozumiem, że to Ty zaproponowałeś temat opiekunowi, a On go zaakceptował.
3. Nie wiem jak działa to na Twojej Uczelni, ale zmiana tematu - nawet licencjatu - to mimo wszystko nie jest coś, co się "załatwia od ręki"
4. Czy temat "ustawiałeś" pod ankietę czy ankietę tworzyłeś dla zrealizowania tematu?

kkerakk napisał(a):
Mój błąd, że zabrałem się do tego za późno i teraz tego żałuje.

To cenna konstatacja. Może - po prostu przenieś realizację licencjatu o jakiś czas?

pozdrawiam
gb 8)
ps
Na temat "Motywacje osób uprawiających piesze wędrówki górskie". - napisano już sporo opracowań. Nie wiem jak jest to na Twojej Uczelni, ale - generalnie - licencjat powstaje w oparciu o materiały publikowane, opracowania dostępne - raczej nie na podstawie "pracy własnej" licencjata. Po prostu musisz "przysiąść fałdów" - przeprowadzić solidną kwerendę i napisać te kilkanaście stron tekstu przedstawiające rozmaite motywacje osób uprawiających piesze wędrówki górskie - podpierając się oczywiście odpowiednimi odsyłaczami - a na zakończenie powinieneś odnieść się krytycznie do tych, które budzą Twoje wątpliwości, a pozytywnie do tych, które Ty uznajesz za realne. Bez urazy, ale nie wydaje mi się, by na poziomie licencjatu można było solidniej opracować taki temat :). Już samo "ustawianie" ankiety wymaga wiedzy i wyczucia...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 8:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
kkerakk napisał(a):
Odnośnie pytania nr 16 - chodzi mi o średni faktyczny koszt, czyli które realnie wydaję.

Nie podałeś czy na dzień czy na cały wyjazd, a przecież to różnica zasadnicza.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 9:21 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
kkerakk napisał(a):
Witam serdecznie,

Jestem studentem III roku Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Interesuję się górami od paru lat i o tym jest moja praca licencjacka, której temat to: "Motywacje osób uprawiających piesze wędrówki górskie".
Potrzebuję danych do mojej pracy i byłbym wdzięczny za każdą wypełnioną ankietę :)

https://docs.google.com/forms/d/1k2PJzZ ... =send_form

Pozdrawiam
Wypełniłam ankietę za wyjątkiem pytań niewymaganych. Uwag krytycznych nie mam bo to nie moja dziedzina wiedzy. Od tego masz promotora i na egzaminie licencjackim pewnie recenzenci przemaglują Ciebie.
kkerakk napisał(a):
Często słyszę głosy że to tylko licencjat a nie magisterka, ale jednak nie lubię odstawiać fuszerki i powierzone mi zadania staram się wykonywać najlepiej jak umiem
Nieważne co się robi, ważne jest podejście do wykonywania swoich obowiązków. Życzę maxa na egzaminie. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 9:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
gb już porzeźbił jak na konsultacjach, ale ja z innej strony.
5. Dlaczego tylko jedna odpowiedź. Chodzę i jednodniowo, kilkudniowo i dwutygodniowo.
8. To samo.
9. Zamiast Bieszczady dałbym Beskidy, skoro oddzielasz, czemu nie Gorce? Jest "inne" to np za granicą.
10. Jak 5 i 8.
13. Z dupy odpowiedzi. Buty czy plecak to nie jest sprzęt specjalistyczny. Ew. buty do zimowej wspinaczki pod automaty, lina, uprząż, namiot.
EDIT
ad 13. Czekan

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
e_l napisał(a):
na egzaminie licencjackim pewnie recenzenci przemaglują Ciebie.

Recenzent jest jeden.
Warto przygotowując się do pisania pracy (licencjackiej, magisterskiej) przemyśleć co - i dlaczego - się napisze. By rezenzentowi i Komisji pozostawić minimalne pole "manewru" maglującego.
Czasy się zmieniają i zdanie egzaminu licencjackiego (magisterskiego) przestaje być "zwykłą formalnością".
Zdarzają się - coraz częściej - egzaminy, na których ostateczna ocena jest żenująco niska - a nawet takie, które kończą się oceną negatywną.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 2:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
gb napisał(a):
Recenzent jest jeden.
Trochę się zagalopowałam, czyli tak jak na obronie magisterskiej. To na doktorskiej jest ich dwóch, ale to inna bajka.
gb napisał(a):
Warto przygotowując się do pisania pracy (licencjackiej, magisterskiej) przemyśleć co - i dlaczego - się napisze. By rezenzentowi i Komisji pozostawić minimalne pole "manewru" maglującego.
Ale tutaj jest pole do działania dla promotora.
gb napisał(a):
Zdarzają się - coraz częściej - egzaminy, na których ostateczna ocena jest żenująco niska - a nawet takie, które kończą się oceną negatywną.
W innej dziedzinie niż turystyka, mam pewne doświadczenie w tej materii i zawsze jako promotorowi zależało mi aby magistrant otrzymał jak najlepsza ocenę. Bo to też częściowo była moja satysfakcja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 5:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
:)
e_l napisał(a):
Ale tutaj jest pole do działania dla promotora.

Opiekuna pracy. Teraz nie ma "promotorów" :) Przynajmniej na poziomie licencjatu :)

e_l napisał(a):
Bo to też częściowo była moja satysfakcja.

To jest zawsze satysfakcja. Tyle, że opiekun ma wpływ na kształt pracy na etapie jej przygotowywania, pisania. W tym przypadku - nie wiemy, czy temat był wymyślony przez kol. Kkerakka, czy nie. Czy ankieta była konsultowana z opiekunem - czy nie...
Opiekun pisze recenzję pracy - ocenia. Zarówno recenzja jak i ocena musi znaleźć się w USOS-ie - przed egzaminem. Podobnie jak ze strony recenzenta.
Na egzaminie - zarówno opiekun jak i recenzent zadają pytania - nie tylko na temat pracy. Dodatkowo - prowadzący egzamin (przedstawiciel władz jednostki prowadzącej pracę) również ma prawo zadawać pytania. Ocena ostateczna - za egzamin licencjacki - to wypadkowa ocen za pracę, za odpowiedzi na egzaminie i średniej ze studiów. :)

Pisząc o negatywnych - lub niskich - ocenach - miałem na myśli raczej oceny za odpowiedzi na egzaminie lub ocenę końcową.
A na to co - i jak - mówi licencjusz na egzaminie opiekun pracy jest odpowiedzialny w ograniczonym zakresie :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 7:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
gb napisał(a):
Opiekuna pracy. Teraz nie ma "promotorów" Przynajmniej na poziomie licencjatu
kkerakk napisał(a):
omawiam z promotorem.
kkerakk napisał(a):
po konsultacji z promotorem
Ale to tylko słowa dla mnie mniej ważne
gb napisał(a):
Opiekun pisze recenzję pracy - ocenia.
Nigdy nie byłam opiekunem pracy licencjackiej, ale jako promotor nie pisałam recenzji pracy magisterskiej i dopiero po egzaminie oceniałam ustnie delikwenta. Ale może co kraj to obyczaj.
gb napisał(a):
... wypadkowa ocen za pracę, za odpowiedzi na egzaminie i średniej ze studiów.
Tu się zgadzam, bo to zawsze jest ocena końcowa.
gb napisał(a):
A na to co - i jak - mówi licencjusz na egzaminie opiekun pracy jest odpowiedzialny w ograniczonym zakresie
To też prawda. Ale opiekun/promotor może trochę naprowadzić, przygotować kandydata do tego egzaminu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 8:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
e_l napisał(a):
Ale może co kraj to obyczaj.

A to nie wiedziałem, że piszesz z innego kraju :)

e_l napisał(a):
Ale to tylko słowa dla mnie mniej ważne

Dla mnie również. Tyle, że owa niewielka waga jaką przykładamy w rozmowie potocznej do niektórych słów - może mieć (a właściwie ma) reperkusje w momencie gdy owe słowa są używane w oficjalnie ustalonych dokumentach.
Miałem już taką sytuację, że - magistrant - musiał wymieniać (na szczęście po obronie) stronę tytułową pracy - na której napisał: Promotor - taki a taki. A "prawidłowo" powinno być: Opiekun naukowy...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 9:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
gb napisał(a):
Miałem już taką sytuację, że - magistrant - musiał wymieniać (na szczęście po obronie) stronę tytułową pracy - na której napisał: Promotor - taki a taki. A "prawidłowo" powinno być: Opiekun naukowy...
Często praktykuje się oprawianie pracy po obronie i wówczas wymiana strony "nie boli". Gorzej gdy praca jest oprawiona przed, bo wówczas wymiana strony może być kosztowna.
Chociaż to też zależy od rodzaju oprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 9:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
e_l napisał(a):
Często praktykuje się oprawianie pracy po obronie

Dziwne praktyki :)
Serio.
Zarówno licencjat - jak (tym bardziej) praca magisterska przed obroną muszą zostać złożone do Dziekanatu - w ostatecznej formie. Co więcej - poza egzemplarzami dla opiekuna, recenzenta i archiwum (ten ostatni musi być wydrukowany dwustronnie) wymagana jest kopia cyfrowa - w formacie .pdf (między innymi dla sprawdzenia przeciwplagiatowego).
Nie wyobrażam sobie by ktoś składał pracę - do obrony - w formie luźnego wydruku. Nawet za czasów słusznie minionych - w których to dostęp do drukowania (czy ksero) był trudniejszy lub droższy - tego wymogu przestrzegano. Czasem - z wspomnianych wcześniej powodów - kopie dla opiekuna/promotora i recenzenta mogły mieć ilustracje czarno-białe (koszt powielenia).

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 10:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
gb napisał(a):
...praca magisterska przed obroną muszą zostać złożone do Dziekanatu - w ostatecznej formie.
Może teraz muszą ale jakiś czas temu nie musiały, tak było na UM (kiedyś AM) w moim kraju :).
To teraz wymiana strony kosztuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 10:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Teraz łatwiej - inne metody oprawiania :)
Odnoszę wrażenie, że zawsze musiały. Przynajmniej na mojej Uczelni i podobnych :)

Ale to nie ma znaczenia. Kol. Pytający zapewne wnioski z dyskusji wyciągnął. I oddalił się w stronę przychylniejszych rejonów :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 21, 2016 5:00 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2015 9:53 am
Posty: 317
Lokalizacja: Bieszczady
Poległam przy wypełnianiu

_________________
Bieszczadzkie atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=243


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 21, 2016 12:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2016 8:47 pm
Posty: 5
Cytuj:
1. Nie piszesz tego licencjatu u mnie.
2. Rozumiem, że to Ty zaproponowałeś temat opiekunowi, a On go zaakceptował.
3. Nie wiem jak działa to na Twojej Uczelni, ale zmiana tematu - nawet licencjatu - to mimo wszystko nie jest coś, co się "załatwia od ręki"
4. Czy temat "ustawiałeś" pod ankietę czy ankietę tworzyłeś dla zrealizowania tematu?


Ad. 2: To promotor zaproponował mi taki temat, a ja się zgodziłem. Pytania do ankiety również konsultowałem z promotorem. Poprawek do pracy nie nanoszę bez wcześniejszego poinformowania o tym mojego promotora.
Ad. 3: Najpierw zmianę tematu musi zaakceptować promotor, potem zostaje już tylko załatwianie formalności czyli napisanie pisma odnośnie zmiany tematu i zdobycie pieczątek/podpisów.
Ad. 4: Ankietę tworzyłem do zrealizowania tematu.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 21, 2016 12:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2016 8:47 pm
Posty: 5
gb napisał(a):
Kol. Pytający zapewne wnioski z dyskusji wyciągnął.


Jak najbardziej :) Za wszystkie odpowiedzi, szczególnie te konstruktywne bardzo dziękuje, dały mi dużo do myślenia :) I tak ostateczny głos w tej sprawie ma mój promotor, bo to on mnie prowadzi od początku do końca.

Nie jestem w stanie zawsze odpisać - plan nie pozwala. Jak na 6 semestr to zajęcia mam strasznie porozrzucane, a w telefonie mogę tylko przeglądać jako tako forum ...

gb napisał(a):
I oddalił się w stronę przychylniejszych rejonów

To dopiero na majówkę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL