Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 1:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GR 20 w Maju
PostNapisane: Pn lut 27, 2017 11:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 27, 2017 10:45 pm
Posty: 1
Witam, dwa dni temu kupiłem bilety na Korsykę (przylot Ajacco wylot Bastia) w terminie 26.04-03.05, akurat szukałem czegoś na majówkę a tak się złożyło że kilka dni wcześniej czytałem o ciekawych szlakach górskich w Europie i szczególnie mi się spodobał GR 20. W związku z tym nie zastanawiałem się długo nad zakupem i jak to bywa po dokonaniu transakcji pojawiło się wiele wątpliwości.
1. Pierwsza z nich to czy ilość śniegu nie sprawi że trasa będzie nie do przejścia bez specjalistycznego sprzętu i znacznie większych umiejętności (moje największe osiągnięcie górskie to trekking nad jezioro Ala Kul w Kirgistanie, ale tak to tylko Bieszczady i Karkonosze). Planowałem przejść północną część szlaku.
2. No właśnie, wychodzi na to że będziemy też za krótko na miejscu bo według informacji które znalazłem w internecie przejście od miejscowości Vizzavona do Calenzana zajmuje od 9 do 7 dni kiedy my mamy max 6, w związku z czym szukam innych miejsc gdzie można wejść na szlak (jesteśmy uzależnieni od trasy kolei/ewentualnego autostopu) lub z niego wcześniej zejść.
Myślę że latem przeszedłbym GR 20 bez problemu ale jeśli uważacie że wyprawa w tym terminie może być niebezpieczna to oczywiście się posłucham, nie chcę ryzykować zwłaszcza że jadę z dziewczyną i młodszym bratem (17l).

Do wylotu jeszcze 2 miesiące ale każda informacja jest bardzo cenna, z góry dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 28, 2017 3:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
https://www.google.pl/search?q=GR+20&sitesearch=forum.turystyka-gorska.pl&gws_rd=cr&ei=jN60WODNJOWv6ATRgaXYDw
Tyle pokazuje szukajka na FTG.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 02, 2017 2:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 10:57 am
Posty: 158
Kiedyś przeszedłem północną część właśnie w majówkę. Zajęło mi to 7 dni, w tym jeden na Monte Cinto, więc w 6 też da się, ale jest to dość trudne. Warunki były bardziej zimowe, niż w Tatrach miesiąc wcześniej, a niektóre przejścia były bardzo długie (śnieg po pas, trzeba przecierać przez kilka kilometrów) albo emocjonujące, szczególnie w Cirque de la Solitude. Na pewno raki i czekan to podstawa. Zaletą są puste góry - pierwszych ludzi spotkałem po 3 dniach, w sumie może z 10 osób. Do tego schroniska funkcjonują na zasadzie schronów zimowych.
Aktualną ilość śniegu możesz sprawdzić na jakimś francuskim serwerze. Są dwie stacje meteo wysoko w górach, więc dane są bardzo wiarygodne.
Udanej wycieczki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL