Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 29, 2019 11:57 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt mar 29, 2019 11:49 am
Posty: 1
Witam ! Jestem studentką III roku kierunku Zarządzanie hotelarstwem, turystyką i gastronomią. Do swojej pracy dyplomowej przeprowadzam badania na temat turystyki górskiej. Ankieta jest anonimowa. Wyniki będą przedstawione tylko do badań własnych. Z uprzejmą prośbą proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Dziękuję za poświęcony czas ;)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... =0&c=0&w=1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 02, 2019 6:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Tak źle skomponowanej ankiety w życiu nie widziałem. Pytanie nr 13 niszczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 02, 2019 3:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
Pan Maciek napisał(a):
Tak źle skomponowanej ankiety w życiu nie widziałem. Pytanie nr 13 niszczy.

Wysłałem. Ale rzeczywiście ankieta słabo skomponowana.Pytanie 13 jest oczywiste !! Wybieram najczęściej czerwony bo najtrudniejszy :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 02, 2019 7:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2174
poległem na pytaniach: 3,4,5
gdyż:
- jeżdżę w góry częściej niż 2 razy w roku
- jeżdżę niezależnie od pory roku
- najczęściej są to 1 dniowe wycieczki

ankieta nie przewiduje takiego uprawiania turystyki... czyli jestem odmieńcem

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 02, 2019 7:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
sprocket73 napisał(a):
poległem na pytaniach: 3,4,5
gdyż:
- jeżdżę w góry częściej niż 2 razy w roku
- jeżdżę niezależnie od pory roku
- najczęściej są to 1 dniowe wycieczki

ankieta nie przewiduje takiego uprawiania turystyki... czyli jestem odmieńcem
Poległem na tych samych pytaniach, ale również na 6 pytaniu, bo ankieta nie daje możliwości zaznaczenia kilku rodzajów form turystyki w górach zgodnie z moimi szerszymi zainteresowaniami. Z pytaniem 7 podobnie, bo uprawiam turystykę zarówno indywidualnie, jak i w grupach, które prowadzę, a także z rodziną i przyjaciółmi. Pytanie 11 - to samo, a 13 kompletnie bez sensu, 14 - brak pytania o Sudety itd. Ogólnie ankieta nieprzemyślana.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 02, 2019 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
aneta.k.96 napisał(a):
Witam ! Jestem studentką III roku kierunku Zarządzanie hotelarstwem, turystyką i gastronomią. Do swojej pracy dyplomowej przeprowadzam badania na temat turystyki górskiej. Ankieta jest anonimowa. Wyniki będą przedstawione tylko do badań własnych. Z uprzejmą prośbą proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Dziękuję za poświęcony czas ;)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... =0&c=0&w=1

Aneto - choć ankieta jest anonimowa - dobry obyczaj nakazuje, byś Ty przedstawiła się - nie tylko nickiem. Byś podała pełny tytuł pracy dyplomowej, a także - choć niekoniecznie - podała opiekuna pracy. To tyle - na wstępie.

Kilku Kolegów już napisało co sądzą o Twojej ankiecie. Nie wiem czy przygotowywałaś pytania sama, czy konsultowałaś ich brzmienie z opiekunem pracy.

pyt. 3 - dlaczego zakładasz wyłącznie te trzy możliwości? A jeśli ktoś wyjeżdża w "tereny górskie" więcej niż dwa razy w roku - to jego opinia Cię nie interesuje? Czy też taka grupa osób nie pasuje do celu/tematu???
pyt. 5 - współcześnie - zwłaszcza dla osób mieszkających w pobliżu - lub w obrębie "terenów górskich" wyjazd jednodniowy jest tak samo możliwy jak wielodniowy. Czemu pominęłaś tę możliwość?
pyt. 6 - czy poza "trekkingiem" oraz "wspinaczką" - nie ma innej formy turystyki? Jakie "sporty zimowe" zaliczasz do form turystyki? Karling? Bieg zjazdowy lub slalom? A może hokej?
pyt. 7 - czym różni się turystyka "grupowa" od turystyki "z rodziną i znajomymi"? Czy naprawdę nie dopuszczasz możliwości, że któryś z respondentów będzie uprawiał wszystkie trzy - z wymienionych przez Ciebie w tym pytaniu "form"???
pyt. 8 - są "wyprawy" górskie, które można obywać bez korzystania z "usług" przewodnika górskiego, a są też takie, które na mocy prawa - możliwe są wyłącznie w towarzystwie takiego przewodnika.
pyt. 9 - dawno nie spotkałem tak - przepraszam za dosadność - idiotycznego pytania.
pyt. 10 - wybór trasy dokonywany jest - najczęściej - w oparciu o informacje dotyczące tejże trasy. Owe informacje mogą pochodzić bądź z ogólnie dostępnych źródeł opublikowanych, bądź z niepublikowanych przekazów indywidualnych. Informacje pozyskane z "internetu" - to mogą być zarówno informacje, które określiłaś jako "rekomendacja znajomych" - jak również "informacja turystyczna" czy nawet internetowe wersje przewodników, map, czy magazynów turystycznych. Kolejne beznadziejne pytanie.
pyt. 11 - czy chodzi o wybór stały i niezmienny, czy o okresowy?
pyt. 12 - w Polsce (i na świecie również) są góry o szczytach niższych niż 900 m npm. Skąd wysokość 1800 m npm - jako wyznacznik "najwyższy"?
pyt. 13 - naprawdę jesteś przekonana, że ktoś wybiera szlak ze względu na kolor jakim jest ów szlak oznakowany? A co, jeśli ktoś preferuje jako formę turystyki - trekking po terenach Karpat Wschodnich, albo wspinaczkę?

Pozostałe pytania są tak infantylne - że aż trudno (i byłoby to nieludzkie) wskazywać zawarte w nich bzdury...

Proponuję, byś zrezygnowała ze zdobywania informacji przy pomocy tej ankiety...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 02, 2019 10:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
21 też robi robotę. Na co komu karabinek jak nie ma uprzęży. Chyba że chodzi o broń palną niewielkich rozmiarów, to może być.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 8:31 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Pan Maciek napisał(a):
Na co komu karabinek jak nie ma uprzęży.

Jak to, po co. Jeśli wejdziesz do Muro z dyndającym przy plecaku karabinkiem, od razu wyglądasz poważniej, a nie jak pospolita tłuszcza, która przydreptała z Kuźnic i tamże wraca.

Nie zagłębiając się już w same pytania, których treść większości jest bez sensu, mnie zastanowił sam wstęp, zasadność pytań nr 1 i 2.
Po co pytanie, czy "uprawiam turystykę górską" skoro ankieta jest z założenia skierowana do takich osób? Jeśli nie uprawiam, to przecież jej nie wypełnię. A jeśli nie uprawiam turystyki a np. bieganie, ale biegam w górach, to co?
No i co to znaczy, czy jeżdżę w góry w czasie wolnym? Przecież to jasne, bo kiedy mam jeździć? Jeśli byłabym tam nie w czasie wolnym, to w takim razie służbowo - niektórym się zdarza, mi się też się zdarzało, ale wtedy przecież nie "uprawiam turystyki", a wykonuję zadania w związku z wykonywaną pracą ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 8:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Najlepsze jest to, że na podstawie tego "czegoś" można będzie wyciągnąć wnioski i napisać pracę naukową. I zdobyć dzięki temu tytuł naukowy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jaja kwadratowe.

"Kobiety między 30. a 40. rokiem życia określające się jako "początkujące" (w odróżnieniu od "amatorek") najczęściej wybierają szlaki koloru niebieskiego prowadzące na szczyty o wysokości od 1200 do 1500 m n.p.m."
Wydawnictwa podróżnicze i turystyczne będą się o to zabijać po prostu!

Koleżanko - może Twój promotor nie ma odwagi Ci tego powiedzieć lub sam prezentuje równie żenujący poziom. Ta ankieta nie nadaje się do niczego, poświęć na nią więcej niż 30 minut, serio - da się. Samo to, że tutaj napisałaś świadczy, że chyba choć trochę Ci zależy.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 9:12 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Jeśli wiedza o turystyce górskiej jest zerowa, to nie pomoże więcej niż 30 min. No ale rozumiem, to dopiero III rok zarządzania turystyką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 9:43 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Krabul napisał(a):
Koleżanko - może Twój promotor nie ma odwagi Ci tego powiedzieć lub sam prezentuje równie żenujący poziom.

Ja myślę, że promotor tak ankietę, jak i pracę, ma w nosie i dobrze wie, że niczego ona nie wniesie do nauki. Bo też nie ma nawet takiego celu z założenia.
Ot, kolejna praca z tysiąca innych, jaka musi zostać napisana i odhaczona, bo takie są wymogi.

Swoją drogą, pewnie jestem już starej daty, ale jakoś mam alergię na sformułowania i nazwy kierunków "studiów" typu "zarządzanie turystyką". Hotelarstwo, to jeszcze ujdzie, ale żeby od razu musiałyby być studia o takim profilu? Wystarczyłaby wg mnie specjalizacja w ramach innego, szerszego kierunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 10:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Ja żem hardcorem i jerzdżę arz dwa razy w roku! Pierwszy raz (zimom) zafsze wybieram szlak czerwony z karabińczykiem a drógim razem (latem) ide z kijkami na niebieski. Nigdy nie korzystam z usłóg przewodnika, dobrej odzieży i bótów a zamiast mapy zabieram Paszport Polsatu.

PS. Gury świata w pytaniu 14 terz wymiatajom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 10:49 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2174
krank1 napisał(a):
zafsze wybieram szlak czerwony

Kilka osób wyśmiało pytanie o kolor szlaku, ale coś tak czuję, że najbardziej lubiane są szlaki czerwone.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 11:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Ja nie wiem, czy jestem amatorem, czy początkującym :mrgreen:
I też jeżdżę częściej niż 2 i we wszyśćkie pory roku.

Kolor szlaku - to przeoczyłam, statystyki trzeba prowadzić!

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 11:34 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2174
W sumie to ankieta jest super - żadna inna nie sprowokowała takiej dyskusji na forum ;)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 11:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Nie ma odp. krowa Cię wysr.. więc jest kiepska

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 12:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
krank1 napisał(a):
a drógim razem (latem) ...
PS. Gury świata ...

Nie rupta se jaj z kobitki!!!
Sie pisze drógom razą to po pierwsze primo.
A po primo drógie to nie muf gury świata ale gurowie śfiata


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 07, 2019 11:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Krabul napisał(a):
można będzie wyciągnąć wnioski i napisać pracę naukową. I zdobyć dzięki temu tytuł naukowy.

Nawet jeśli owa "praca dyplomowa" byłaby opracowaniem typu pracy magisterskiej - to nie ma powodu do paniki :)

Na podstawie tej ankiety nie będzie można napisać żadnej pracy - nawet o charakterze popularno-naukowym. Ani tytuł "licencjata", ani nawet "magistra" - nie są (w rozumieniu prawa) tytułami naukowymi.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL