Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 9:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Witam. Ok. 10 sierpnia rozpoczynam urlop i chciałbym kilka dni poświęcić na zwiedzanie / górskie eskapady (niezbyt ambitne bo z niespełna 8-letnim dzieckiem). Od dawna wybieram się do Czeskiej Szwajcarii i stąd moje pytanie. Gdzie najlepiej zakotwiczyć po polskiej stronie aby było stosunkowo najbliżej w tamte rejony, a równocześnie było to ciekawe turystycznie miejsce ? Przypuszczam, że okolice Bogatyni byłyby najbardziej praktyczne. Mile widziane namiary na kwatery prywatne w tamtym rejonie. Będę również wdzięczny za jakieś propozycje tras i ciekawych obiektów tamtym rejonie. Mam na myśli zarówno samą Czeską Szwajcarię jak i inne atrakcje po czeskiej, polskiej i niemieckiej stronie. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 9:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
W Czeskiej Szwajcarii nie byłem nigdy, ale okolice Bogatyni wydają mi się hmmmm.... dość oryginalne jak na miejsce bazy wypadowej. Jest to raczej nieciekawe miasto i nieciekawa okolica (kopalnia Turów). Myślę, że jeśli już to szukałbym czegoś bliżej Gór Izerskich albo może Zamku Czocha... chociaż to już dalej.
Ale może się mylę i w tym "worku bogatyńskim" są jakieś urokliwe miejsca.
Co do zwiedzania okolicy - obowiązkowo Zamek Czocha, po czeskiej stronie polecam Zamek Frydland (miasto też jest urokliwe), całkiem ładny jest też Liberec. Nie wiem czy lubicie zwiedzać miasta ale po Libercu warto się przespacerować. Jest tam też naprawdę ładny ogród botaniczny. Po stronie niemieckiej Saksonii są bardzo ładne zabytkowe miasteczka np. Pirna. Nigdy tam nie byłem a zbieram się od wielu lat. To samo Drezno.
Z akcentów górskich - polskie i czeskie Góry Izerskie, polecam na przykład Smrk, jest jeszcze Jeszczed ( :lol: ), ponoć fajnie, ale nie byłem nigdy.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 9:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Krabul napisał(a):
W Czeskiej Szwajcarii nie byłem nigdy, ale okolice Bogatyni wydają mi się hmmmm.... dość oryginalne jak na miejsce bazy wypadowej. Jest to raczej nieciekawe miasto i nieciekawa okolica (kopalnia Turów). Myślę, że jeśli już to szukałbym czegoś bliżej Gór Izerskich albo może Zamku Czocha... chociaż to już dalej.
Ale może się mylę i w tym "worku bogatyńskim" są jakieś urokliwe miejsca.
Co do zwiedzania okolicy - obowiązkowo Zamek Czocha, po czeskiej stronie polecam Zamek Frydland (miasto też jest urokliwe), całkiem ładny jest też Liberec. Nie wiem czy lubicie zwiedzać miasta ale po Libercu warto się przespacerować. Jest tam też naprawdę ładny ogród botaniczny. Po stronie niemieckiej Saksonii są bardzo ładne zabytkowe miasteczka np. Pirna. Nigdy tam nie byłem a zbieram się od wielu lat. To samo Drezno.


Dzięki. Mnie też Bogatynia się raczej nie kojarzy z turystycznym topem, stąd moje pytane :). Może po prostu stary dobry Świeradów Zdrój byłby dobrą bazą wypadową na tamte rejony...

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 27, 2020 8:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Jak patrzę na mapę to chyba lepsza droga ze Szklarskiej/Jakuszyc, a i w Karkonosze czy Izery możesz uderzyć.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL