Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: giewont
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 10:34 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 10:25 am
Posty: 16
HEJ
w lipcu wybieramy sie grupa 8 - os do zakopanego mamy zamiar troche połazić chcielibysmy wybrac sie na giewont ale tu pojawia się pytanie czy damy radę wiekszość z nas jedzie po raz pierwszy w góry są wśród nas 4 dziewczyny, z kondycją u nas marnie , chodzi nam równiez o bezpieczeństwo
Prosze o rady.
Dziękuje z góry
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 10:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=281

Tu chyba wszystko jest powiedziane na temat tego pagórka :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 11:16 am 
Dobra rada wujka Bombadila, nie idźcie tam w szpilkach :lol: , doradzałbym trapery, adidasy też są 'niebezpieczne'. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 11:19 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Trochę już zeszłam w tych naszych Tatrach,ale na Giewoncie jeszcze nie byłam.Tłumy mnie odrzucają i gdy chcę iść, to na Kondratowej skręcam na Kopę. :wink:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 1:31 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N cze 04, 2006 2:44 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Edynburg/Wrocław
W zeszłym roku zabrałam na Giewont moich Rodziców, którzy z górami nie mają nic wspólnego. Szczególnie moja Mama - żadnego sportu, kondycja taka sobie, ogromny lęk wysokości. Udało się. Ale czy powtórzyłabym tę wycieczkę? Chyba jednak nie. Po pierwsze dlatego, że dla osoby, która nie jest przygotowana i nie ma predyspozycji taka wycieczka może być średnią przyjemnością. Jak się nie było nigdy w górach wysokich, to ciężko przewidzieć swoją reakcję. Już widziałam to przerażenie w oczach i zatory na szlaku.. Po drugie - częściowo szlak jest jednokierunkowy, więc jeśli komuś się nie spodoba, to ciężko zawracać. Po trzecie - tłumy, tłumy, tłumy - naprawdę źle się tak chodzi i robi się niebezpiecznie - mi ktoś niemal strącił sporej wielkości kamień na głowę, udało się uniknąć uderzenia w ostatniej chwili - a wszystko przez przepychanie się "turystów" na szlaku. Do tego robią się zatory i nieraz czeka się i z pół godziny na możliwość przejścia. Po czwarte - to wcale nie taki łatwy szlak, jak by się wydawało po frekwencji... Turyści tam walą i ludziom się wydaje, że to takie proste wejście. A tak nie jest, choćby dlatego, że skały w szczytowej partii są mocno wyślizgane i przy deszczu robi się już niemiło. Sama widziałam, jak o mało nie doszło do wypadku w takiej właśnie sytuacji.
Może lepiej więc wybrać "na dzień dobry" jakąś inną trasę? Na przykład na Kasprowy? Też piękna panorama ze szczytu, po co stać w ogromnej kolejce do wyciągu?
I potwierdzam dobrą radę - szpilki zostawić na dole! :twisted: Na skałach średnio się sprawdzają :wink: I pamiętajcie, że pogoda może się szybko zmienić. Poczytajcie, co trzeba wziąć ze sobą...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: giewont
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 1:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
ata22 napisał(a):
wiekszość z nas jedzie po raz pierwszy w góry są wśród nas 4 dziewczyny, z kondycją u nas marnie , chodzi nam równiez o bezpieczeństwo

pozdrawiam


jak dla wiekszosci bedzie to pierwsza wyprawa to gora wybrana bardzo dobrze, bo dla 90% osob przebywajacych na giewoncie jest to ich pierwsza wyprawa (a dla 70% patrzac po nastrojach, szczegolnie w czasie niepogody - ostatnia) :P :lol:

A tak juz powazniej to ten szczyt ma najwieksza wade taka, ze wypada go zaliczyc. Jednak nie polecam w sezonie, gdzie najwieksze zagrozenie stanowia nie przepascie i skaly, a cepry w szpilkach.
Tak poza tym kondycji trzeba troche miec, ale wycieczke mozna rozlozyc na caly dzien, a ze trasa niedluga to mozna robic duzo odpoczynkow.
Wiec jak juz naprawde chcecie tam wlazic to proponuje wyjsc o 5tej rano, wtedy amatorow wchodzenia na giewont jest bardzo malo ;)

a w ogole to chyba nie ten dzial forum ;)

rowniez pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL