Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 7:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Spore ziarno prawdy w stwierdzeniu o mafii przewodnickiej musi być, bo w Jeleniej Górze dochodzi do paradoksów, o czym informują "Nowiny Jeleniogórskie".

"Są przewodnicy turystyczni, którzy domagają się od restauratorów pieniędzy za przyprowadzenie grupy

Prowizja od kotleta

- Zaproponowali, że będą do mnie przyprowadzać grupy, jeśli zapłacę im dziesięć procent utargu - mówi oburzony szef jednej z restauracji przy placu Ratuszowym. Inny przewodnik postawił warunek: przyprowadzę sześciu Niemców, jeśli dostanę za darmo szarlotkę i kawę.


Na tę szarlotkę i kawę nasz rozmówca się zgodził. Po kilkunastu minutach zobaczył sześciu Niemców przy szarlotkach i kawach oraz przewodnika, przed którym były nie tylko szarlotka i kawa, ale także parę innych potraw, za które nie zapłacił.

- Innym razem przyszło do mnie kilku przewodników, bez turystów - opowiada restaurator. - Wydelegowali jednego, który powiedział, że za 10 procent utargu będą do mnie przyprowadzać duże grupy turystów. Poza tym mieli oczywiście dostawać darmowe obiady, na które się zgadzałem.

W Jeleniej Górze kursy przewodnickie organizowane są przez oddział PTTK Sudety Zachodnie. Jego wiceprezes Andrzej Mateusiak mówi, że przewodników, którzy nadużywają swoich możliwości, nie da się zdyscyplinować. Wielu ma swoje firmy i nikomu nie podlega.

Tak jest gdzie indziej

- Przyjmujemy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, grupy zorganizowane - mówi Grażyna Gorząd z Gospody Karpackiej w Karpaczu. - Gratisowy posiłek otrzymują od nas przewodnik i kierowca. Taki jest zwyczaj. Nie dajemy żadnych gratyfikacji finansowych.

O fundowanych obiadach dla przewodników i kierowców mówią także inni restauratorzy. Przewodnicy tłumaczą, że gdyby nie otrzymywali posiłków za darmo, nie byłoby ich stać na wiele lokali. Dochodziłoby do tego, że turyści idą na obiad do dobrej i drogiej restauracji, a przewodnik na zapiekankę na stojąco na ulicy.

Choć są i tacy, którzy na placu Ratuszowym dają gościom wolną rękę. Każdy idzie jeść, gdzie chce.

To forma żebractwa

Co zrobić, gdy restaurator nie funduje obiadu? - Domaganie się gratisowego posiłku świadczy o złym wychowaniu. To forma żebractwa - uważa jeleniogórski przewodnik Emil Mendyk. - Ja, wybierając lokal, kieruję się gustem moich gości.

Jak mówi Andrzej Mateusiak, fundowanie czegoś przewodnikowi jest ze strony szefa lokalu, hotelu czy sklepu gestem dobrej woli. - Dopominanie się tego jest moralnym nadużyciem - uważa.

Sami dają pieniądze

Zdarza się, że restaurator sam próbuje wręczyć pieniądze przewodnikowi. Ma to być rewanż za przyprowadzenie gości. - Takie sytuacje mnie krępują - opowiada Emil Mendyk. - O jakie kwoty chodzi? Nie wiem. Staram się ich nie przyjmować.

Andrzej Mateusiak przyznaje, że niektórzy szefowie restauracji mogą „zepsuć” przewodników (niektórych). Gdy ci drudzy przyzwyczają się do prowizji od przyprowadzonych turystów, mogą uznać to za normę i domagać się pieniędzy od restauratorów, którzy nie wiedzą jeszcze, jakie obowiązują reguły gry bądź ich nie akceptują. W ocenie naszych rozmówców w tym momencie taki przewodnik przekracza dopuszczalną granicę.

- Pieniądze próbują wręczać ci, którzy starają się ukryć wady swoich lokali - uważa Emil Mendyk. - Takich miejsc unikam. Goście od razu by wyczuli, dlaczego zaprowadziłem ich akurat tam.

Owczy pęd

Przewodnicy biorą swoją działkę także od szefów sklepów z pamiątkami. - Znam to zjawisko ze strony uczestników wycieczek do Czech - opowiada Edyta Kuzaj z Referatu Promocji Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. - Autobus podjeżdża pod konkretny sklep, a przewodnik mówi, że tu można zrobić najlepsze i najtańsze zakupy. Ludzie lecą tam owczym pędem, a po zakupach przewodnik, nawet się nie kryjąc, bierze gotówkę od kogoś ze sklepu. Nie ma problemu, gdy ten sklep rzeczywiście jest najlepszy w okolicy. Gorzej, gdy inne są lepsze.

Emil Mendyk uważa, że w interesie samych przewodników jest obsługa turystów w taki sposób, by nie czuli się w żaden sposób naciągani. Można w ten sposób zepsuć opinię całemu miastu czy regionowi. Gdy zaś turystów będzie mniej, stracą na tym także przewodnicy."

Obrazek

Obrazek

źródło: Nowiny Jeleniogórskie => http://www.nowiny.jgora.pl/index.php?p= ... 7671565857

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=3456

W rzeczy samej - mafia. I totalny brak zrozumienia :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
totalny brak zrozumienia


Z tym totalnym brakiem zrozumienia to gruba przesada. Zobacz na przykład => http://www.naszesudety.pl/forum/?p=readTopic&nr=98

Cytuj:
... jest już chore omijanie lokali, w których tej prowizji nie dostajesz. Omijanie ich, bo... nic z tego nie będę miał. Dla mnie to właśnie jest chore. Doskonale rozumiem schemat działania - Ty przyprowadzasz grupę, restaurator Ci się odwzięcza obiadem. I to jest OK, ale tylko wtedy, gdy on to czyni z własnej woli, inicjatywy. Ale domaganie się tego? Fuj... Nieetyczne...
W ciągu roku to już drugi przypadek złego zachowania przewodników z rejonu karkonoskiego, jakie miałem okazję zaobserwować :-(

-------------------------------------------------------
Waldek - też przewodnik

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Śr wrz 20, 2006 10:44 am przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:42 am 
Lechu jestem z Tobą. Zniszcz ich - tak dalej być nie może. Niech prokuratura zamiast rozbijać gangi, przeciwdziałać przestępczosci zorganizowanej i korupcji zajmie sie tym, ze przewodnik sudecki gratisowo szamie kotleta z kapuchą . Kotletowi skrytożercy musza ponieśc zasłużoną karę. A za kompocik tez nie płacą ? Przez szacunek dla owoców to by mnie wqrviło :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Lech napisał(a):
Z tym totalnym brakiem zrozumienia to gruba przesada



Chyba jednak nie :wink:

Walcz, walcz, walcz :!: :!: :!: Ataman ma racje :!: Niech mafia płaci chociaż za kompociki :twisted:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ataman napisał(a):
tak dalej być nie może.


Kolejne cytaty:

Cytuj:
Przepraszam, to po co te wszystkie kursy i egzaminy, po co ograniczenie dostępu do zawodu przewodnika jeżeli, jak mówi przedstawiciel PTTK "przewodników, którzy nadużywają swoich możliwości, nie da się zdyscyplinować. Wielu ma swoje firmy i nikomu nie podlega". Czyż nie lepiej, gdyby uprawnienia przewodnickie zamiast wymogu formalnego, pełniły rolę standardu jakości usług (jak ISO). Oczywiście standardu, który wymaga okresowej weryfikacji przez niezależną instytucję. I standardu, który nie jest obowiązkiem narzuconym przez prawo, ale możliwością wyróżnienia się na rynku. Niech klienci decydują, czy wolą przewodnika z certyfikatem jakości, czy bez.
=> http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=48921434

Cytuj:
zgadzam się, rynek szybko by zweryfikował dobrych i złych przewodników i tych drugich wyeliminował, tu powinna obowiązywać konkurencja. Nie widzę też logicznego uzasadnienia dla licencjonowania przewodników, a już na pewno dla
wielomiesięcznego kursu i egzaminu. Jeśli ktoś napisze że to dla bezpieczeństwa wycieczek i turystów, to niech zauważy że jazda samochodem jest dużo bardziej niebezpieczna niż oprowadzanie wycieczek (nawet po naszych górach) a kurs trwa 30 godzin.
=> http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=48923405

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:51 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
i niech Balcerowicz odejdzie w koncu! :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:54 am 
Niech ryba po grecku zawsze Wam smakuje :wink: i Niech nikt nie moczy nóg w kompocie przed podaniem Go na salę :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Lech napisał(a):
Z tym totalnym brakiem zrozumienia to gruba przesada


Chyba jednak nie


Jednak tak, przynajmniej u dyletantów, bo tu bynajmniej nie chodzi o jakieś kompociki. Jednak to właśnie dzięki takim, którzy uważają każdą formę łapówkarstwa za zwykły poczęstunek kompocikiem, w naszym kraju szerzy się korupcja.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:02 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
jaka tam korupcja. zwyczajne ukladziki :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Chyba tylko użytkownik ML potrafi gadać z uzytkownikiem Lechem.

P.s. Patrząc na styl pisania, muszę zadać to pytanie : w Milicji byłeś oficerem politycznym ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:05 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
"puk puk puk, -kto tam?, -niestety!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:08 am 
Lech napisał(a):
Jednak tak, przynajmniej u dyletantów, bo tu bynajmniej nie chodzi o jakieś kompociki. Jednak to właśnie dzięki takim, którzy uważają każdą formę łapówkarstwa za zwykły poczęstunek kompocikiem, w naszym kraju szerzy się korupcja.


Facet weź sie opanuj albo weź giwerę i tych wszystkich skur...... zapier..... :evil: To, ze przewodnik przyprowadzajacy do lokalu dużą zorganizowaną grupę dostaje od właściciela obiad na koszt lokalu jest NORMALNE :!: I to żadna korupcja, bardziej bym powiedział, ze swietne marketingowo posunięcie bo dzięki temu wróci do danej restauracji następnym razem nakręcając właścicielowi obroty a to chyba nie jest powód do smutku ? Gdzie tu korupcja ? To tak jakby powiedzieć, ze właścicielka kwatery naszej w zakopcu, która przy pobycie dłuższym niż 10 noclegów oferuje nam jeden gratis mnie korumpowała ? Jeśli tak to chcę zawsze i wszedzie być tak korumpowany :wink:

PS. łyknij kompociku albo ułóż pasjansa i moze sie wyluzujesz :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Człowieku, trzeba było się napić wódeczki, na Twym sławetnym oblanym egzaminie, z komisją, a nie jęczeć teraz na cały kraj. Jak Ci się marzy utopijny kraj, to zmień adres.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Chyba tylko użytkownik ML potrafi gadać z uzytkownikiem Lechem.

P.s. Patrząc na styl pisania, muszę zadać to pytanie : w Milicji byłeś oficerem politycznym ?


A ja widząc taki sposób popisywania się inteligencją na tym forum pozwolę sobie stwierdzić, że z taką mentalnością świetnie byś nadawał się na ZOMO-wca. Zapewne byłeś wtedy jeszcze za młody, to pewnie ojciec nim był i używał służbowej pały jako środka wychowawczego, nieprawdaż?...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:17 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 2:35 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Ataman napisał(a):
To tak jakby powiedzieć, ze właścicielka kwatery naszej w zakopcu, która przy pobycie dłuższym niż 10 noclegów oferuje nam jeden gratis mnie korumpowała ? Jeśli tak to chcę zawsze i wszedzie być tak korumpowany :wink:

Ciekawe jak :?: i czym :?: skorumpował Cię Trąbka skoro wszystkie miałeś darmo :roll: :scratch: :wink:

_________________
Góry, jak jeden żywioł, uczą rozsądku ale i rozsądku wymagają!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Lech napisał(a):
Zapewne byłeś wtedy jeszcze za młody, to pewnie ojciec nim był i używał służbowej pały jako środka wychowawczego, nieprawdaż?...


Nieprawdaż. Powstrzymam się od komentarza na Twój temat.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:18 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
Lech napisał(a):
A ja widząc taki sposób popisywania się inteligencją na tym forum pozwolę sobie stwierdzić, że z taką mentalnością świetnie byś nadawał się na ZOMO-wca. Zapewne byłeś wtedy jeszcze za młody, to pewnie ojciec nim był i używał służbowej pały jako środka wychowawczego, nieprawdaż?...

:shock: :shock: :shock: :shock: brak slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:18 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
No i znowu jakaś wojna się szykuje :?
Nauczmy się szanować zdanie innych.

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ataman napisał(a):
Lech napisał(a):
Jednak tak, przynajmniej u dyletantów, bo tu bynajmniej nie chodzi o jakieś kompociki. Jednak to właśnie dzięki takim, którzy uważają każdą formę łapówkarstwa za zwykły poczęstunek kompocikiem, w naszym kraju szerzy się korupcja.


Facet weź sie opanuj albo weź giwerę i tych wszystkich skur...... zapier.....


Bardzo inteligentnie się wyrażasz. Z takim językiem pasujesz akurat do jakiejś mafii osiedlowej, która napada na bezbronne kobiety i wyrywa im torebki...

Ataman napisał(a):
To, ze przewodnik przyprowadzajacy do lokalu dużą zorganizowaną grupę dostaje od właściciela obiad na koszt lokalu jest NORMALNE



CZŁOWIEKU OBUDŹ SIĘ!!!: TO JEST NORMALNE?

Cytuj:
- Zaproponowali, że będą do mnie przyprowadzać grupy, jeśli zapłacę im dziesięć procent utargu - mówi oburzony szef jednej z restauracji przy placu Ratuszowym. Inny przewodnik postawił warunek: przyprowadzę sześciu Niemców, jeśli dostanę za darmo szarlotkę i kawę.


Od takiej informacji zaczyna się artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich". Widzę tu dwie możliwości: albo w ogóle nie czytałeś, a się wymądrzasz. Albo też, co widać zresztą po języku jakim się posługujesz, masz kompletnie przewrócony do góry nogami system wartości i nie potrafisz już odróżnić dobra od zła.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Śr wrz 20, 2006 11:29 am przez Lech, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:27 am 
Z mojej strony rozmowa jest skończona. Amen.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Z mojej też. Choć na koniec: jakbyś był Lechu w Żywcu na Tygodniu Kultury Beskidzkiej lub Godach Żywieckich ( wiesz co to jest ? ) to pamiętaj , że ich organizatora nazwałeś ZOMO - wcem. Nie pozdrawiam.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Z mojej też. Choć na koniec: jakbyś był Lechu w Żywcu na Tygodniu Kultury Beskidzkiej lub Godach Żywieckich ( wiesz co to jest ? ) to pamiętaj , że ich organizatora nazwałeś ZOMO - wcem. Nie pozdrawiam.


Ja w związku z Twoimi złośliwymi insynuacjami:
Cytuj:
w Milicji byłeś oficerem politycznym ?
pozwoliłem sobie wyrazić pewną opinię i zadać pytanie:
Cytuj:
A ja widząc taki sposób popisywania się inteligencją na tym forum pozwolę sobie stwierdzić, że z taką mentalnością świetnie byś nadawał się na ZOMO-wca. Zapewne byłeś wtedy jeszcze za młody, to pewnie ojciec nim był i używał służbowej pały jako środka wychowawczego, nieprawdaż?...


Czy mam to rozumieć jako odpowiedź twierdzącą moje pytanie? Czy może na tej imprezie wystąpisz w przebraniu ZOMO-owca?

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Śr wrz 20, 2006 11:42 am przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Musiałbyś pożyczyć mi mundur. Kończe temat. Nie pozdrawiam.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Musiałbyś pożyczyć mi mundur.


Niestety nigdy nie posiadałem i nie posiadam munduru formacji ZOMO, ani też oficera politycznego milicji.

Na koniec mała uwaga. Po prostu trzeba było nie zaczynać od takich wstawek, tylko uważnie przeczytać zacytowany artykuł z "Nowin Jeleniogórskich" i podjąć dyskusję merytoryczną a nie robić błazna z siebie i z innych.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:48 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
chyba ktos inny tu robi z siebie blazna i to od bardzo daaaawna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
kubaaaa napisał(a):
chyba ktos inny tu robi z siebie blazna i to od bardzo daaaawna


Kuba, daj spokój. Chodźmy lepiej udzielać się w temacie Miss Forum. Przyjemniejszy :lol: . Chociaż tam też mafia może sterować wynikami 8) .

Niestety nigdy nie posiadałem i nie posiadam munduru formacji ZOMO, ani też oficera politycznego milicji.


Niestety ... Szczery jesteś :lol: .

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Ostatnio edytowano Śr wrz 20, 2006 11:52 am przez Łukasz T, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ataman napisał(a):
Z mojej strony rozmowa jest skończona. Amen.


Skoro już nie potrafisz w trakcie dyskusji odróżnić co jest złe, a co dobre, to tak będzie najlepiej...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
kubaaaa napisał(a):
chyba ktos inny tu robi z siebie blazna i to od bardzo daaaawna


To jest subiektywna ocena, zależna z której strony na problem się spogląda. Widać, że akurat oceniasz to od strony grupy osób, które mają zdeformowany system wartości i to, co ogólnie społeczeństwo ocenia jako naganne, oni uważają, że to normalne. Nic zatem dziwnego, że na ludziach wyzutych z elementarnych wartości uznawanych przez cywilizowane społeczeństwa, cytowany artykuł z "Nowin Jeleniogórskich" nie zrobił żadnego wrażenia, a potrafią tylko błaznować.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 12:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Lech napisał(a):
Widać, że akurat oceniasz to od strony grupy osób, które mają zdeformowany system wartości i to, co ogólnie społeczeństwo ocenia jako naganne,

Dlaczego wypowiadasz się za całe społeczeństwo?
Lech napisał(a):
na ludziach wyzutych z elementarnych wartości uznawanych przez cywilizowane społeczeństwa, cytowany artykuł z "Nowin Jeleniogórskich" nie zrobił żadnego wrażenia.

Po twoich postach można wywnioskować,że również jesteś wyzuty z owych wartości,gdyż cywilizowany człowiek nie narzuca innym swojego zdania.
Lech napisał(a):
potrafią tylko błaznować

Lepsze błaznowanie niż notoryczne obrażanie innych.

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL