Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 11:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 02, 2007 12:16 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 01, 2007 6:00 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Stalowa Wola
Przeglądałem forum i chyba nie zauważyłem tematu który by coś o tym mówił a gdzieś wcześniej zauważyłem jak ktoś tam wspominał o choćby wejściu na Mnicha,nie znam aż tak Tatr ale orientuje się że do wielu miejsc nie prowadzi żaden szlak,jak i kto może tam dotrzeć skoro regulamin zakazuje schodzenia z oznaczonych szlaków? :jocolor:

_________________
yyyyy..... no,ten tego no:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 02, 2007 7:36 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
mozna tam dotrzec z przewodnikiem lub ze specjalnymi uprawnieniami http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 80&start=0

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 02, 2007 11:41 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 01, 2007 6:00 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Stalowa Wola
dzięki zolffik :D nie znalazłem jakoś tego wcześniej a o to mi chodziło :jocolor:

_________________
yyyyy..... no,ten tego no:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 02, 2007 4:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr gru 06, 2006 9:25 pm
Posty: 93
jak w te wakacje postanowilismy ze znajomymi wejsc na opolonek w bieszczadach to troche sie zastanawialismy poniewaz mozna tam spotkac panoww z SG, wiec udalismy sie do ustrzyk gornych do siedziby SG zapytac co i jak. Powiedzieli ze jak chcemy tam isc to nam potrzeba zgode od dyrektora parku narodowego, no to poszlismy do zazadu parku i tam jakas kobieta wypisalla taka kaartke i powiedziala ze z tym mamy isc do granicznikow, oni walneli pieczatke podpisal sie jakis facet i final:)
Zalatwiania bylo jakies 40min moze godzine ale za to ile frajdy.
a papierek sie przydal bo po drodze (juz poza szlakiem) spotkalismy ukraincow ktorzy sie troche popluli zajzeli do plecaka i ten papierek ogladneli dokladnie ale pozatym Opolonek zostal zdobyty :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 02, 2007 6:23 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 9:49 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Gdynia
Cytuj:
jak w te wakacje postanowilismy ze znajomymi wejsc na opolonek w bieszczadach to troche sie zastanawialismy poniewaz mozna tam spotkac panoww z SG, wiec udalismy sie do ustrzyk gornych do siedziby SG zapytac co i jak. Powiedzieli ze jak chcemy tam isc to nam potrzeba zgode od dyrektora parku narodowego, no to poszlismy do zazadu parku i tam jakas kobieta wypisalla taka kaartke i powiedziala ze z tym mamy isc do granicznikow, oni walneli pieczatke podpisal sie jakis facet i final:)
Zalatwiania bylo jakies 40min moze godzine ale za to ile frajdy.
a papierek sie przydal bo po drodze (juz poza szlakiem) spotkalismy ukraincow ktorzy sie troche popluli zajzeli do plecaka i ten papierek ogladneli dokladnie ale pozatym Opolonek zostal zdobyty

Te informacje mi się przydadzą :) w tym roku jadę w Biesy po raz trzeci i mam zamiar połazić trochę bez szlaku, m. in. Kińczyk Bukowski i kierunek na schron w Negrylowej. Powiedz, warto się przejść na Opołonek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 2:21 am 
Swój

Dołączył(a): Śr gru 06, 2006 9:25 pm
Posty: 93
heheh dla nas to byl w zasadzie priorytet a to ze wzgledu na nauczyciela geografii ktory byl naprawde swietny i to on zarazil mnie i znajomych chodzeniem po gorach. uczyl dobrze ale sprawdziany mial specyficzne typu jakie jest poglowie koni w przeliczeniu na jednego mieszkanca podhala itp, kto z tarnowa ten wie :) i owy nauczyciel wlasnie bardzo wymagal znajomosci najbardziej wysunietych punktow Polski, a opolonek jest jednym z nich, wiec chcac sie pochwalic nauczycielami przygodami wakacyjnymi poszlismy tam.
Isc warto trasa calkiem przyjemna na opolonku jest slup graniczny duzy wyrazny latwo zauwazyc wkolo las. Ale ta satysfakcja pozniej ze sie zalatwilo kawalek papierka i poszlo tam gdzi nie ma szlaku to jest dopiero cos :)

ciesze sie ze pomoglem, w razie pytan pisz smialo :)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 1:41 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 6:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Pszów
Ciekawa sprawa z tym Opołonkiem, ale narazie się nie zapowiada żebym się tam wybrał bo mieszkam trochę za daleko :wink: Już mi bliżej w Tatry :)

Pozdrawiam

_________________
......::: Nawet do łatwych gór i szlaków miej respekt!!! :::......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 3:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 9:49 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Gdynia
Wojtas ja tez mieszkam daleko, dwa lata temu jechałem z Gdyni do Zagórza 17 godzin :)
Molu, czy byłeś w Negrylowej w schronie BPN? Warto tam iść?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL