Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 19, 2024 3:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 10:29 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 10:24 am
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie!
Mam prośbę i pytanie do bywalców Beskidu Żywieckiego... Otóż, w jakiej miejscowości najlepiej zrobić sobie bazę wypadową w góry? Skąd wychodzi najwięcej szlaków? Pytałam internetu, ale nie mogłam odnaleźć wystarczających informacji. Będę wdzięczna za wskazówki i sugestie, ponieważ nigdy w Beskidzie Żywieckim nie byłam...
Z góry dziękuję i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 12:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
mgla87 napisał(a):
Witam serdecznie!
Mam prośbę i pytanie do bywalców Beskidu Żywieckiego... Otóż, w jakiej miejscowości najlepiej zrobić sobie bazę wypadową w góry? Skąd wychodzi najwięcej szlaków? Pytałam internetu, ale nie mogłam odnaleźć wystarczających informacji. Będę wdzięczna za wskazówki i sugestie, ponieważ nigdy w Beskidzie Żywieckim nie byłam...
Z góry dziękuję i pozdrawiam!


Zależy w którą część Beskidu Żywieckiego chcesz się wybrać.
Jeśli w rejon Lipowskiej i Rysianki to Węgierka Górka, Milówka lub Rajcza. Jeśli w "Worek Raczański" to Rajcza, Ujsoły lub Zwardoń.
Jeżeli rejon Pilska to Jeleśnia lub Korbielów, jeżeli rejon Babiej Góry - to Zawoja.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 12:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 10:24 am
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Właśnie myślałam o Rajczy. Widziałam, że stamtąd wychodzi wiele szlaków w ciekawe miejsca, więc chyba postawię na Rajczę. Zawsze można przecież skorzystać z komunikacji międzymiastowej! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 12:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Cytuj:
Zawsze można przecież skorzystać z komunikacji międzymiastowej!


Z Żywca masz dobre połaczenia do Rajczy, Milówki, Górki, Zwardonia, Jeleśni i Korbielowa. Do Zawoji nie za bardzo.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 10:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 1:44 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Jaworzno
Zawsze można zapakować plecak i nie korzystać z komunikacji, tylko ze swoich nóg, schronisk i namiotu. ;) Zawsze gdzieś tam się coś uda przejść.

Pozdrawiam.

_________________
http://www.savethevinyl.ugu.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 9:20 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 3:55 pm
Posty: 43
Lokalizacja: górny śląsk
Rajcza to bardzo dobry wybór....dobry punkt wypadowy. Polecam też Rycerkę, ewentualnie Ujsoły. Zawoja niestety jest dość zatłoczona i leży na obrzeżu więc stamtąd można praktycznie atakować masyw Babiej i Police....jak ktoś jest mocny to i pasmo jałowieckie ale to trochę daleko :)

_________________
"Przegranym nie jest ten który upada, ale ten który upadnie i się nie podniesie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 9:50 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 3:55 pm
Posty: 43
Lokalizacja: górny śląsk
Co warto zrobić w Beskidzie Żywieckim. Jest tego bardzo wiele.
1. "worek raczański" czyli Wielka Racza aż po Przegibek - piękna droga z cudownymi widokami na polskie i słowackie Beskidy, Małą Fatrę (wygląda z Raczy pięknie) no i przy ładnej pogodzie Tatry...na szczycie bardzo miłe schronisko i wieża widokowa...warto się wybrać :) Fajne dojście ze Zwardonia przez schronisko studenckie "Skalanka" w którym kiedyś spałem. Można też wybrac opcję z Rycerki - wejście krótsze i stromsze ale pozwalające zaoszczędzić czas i przedłużyć wypad aż na Przegibek gdzie również znajduje się miłe schronisko (polecam bigos).
2. masyw Romanki i Lipowskiej - świetna trasa idąc z Żabnicy można zrobić fantastyczną pętlę przez Słowiankę gdzie mieści się stacja turystyczna w której można zakupić napoje i coś słodkiego oraz miód własnego wyrobu...warto zwrócić uwagę na miłego kundelka wałęsającego się w okolicach stacji - wabi się Cipka :D. Od Słowianki miłe i przyjemne podejście zalesionym trawersem na Romankę z której widok jest niezbyt rozległy (drzewa) jednakże widać pięknie Babią i Pilsko. Dalej trasa biegnie przepięknym grzbietem skąd rozciągają się przecudne widoki: Babia, Pilsko, Krawców Wierch, a im bliżej Lipowskiej tym coraz bardziej wysuwają się Tatry. Na Lipowskiej przy schronisku widać ich juz całkiem sporo :) Następnie idąc dalej do schroniska na Rysiance (10 min drogi)...odbijamy na szlak przez Boraczy wierch...można iść bezpośrednio na Halę Boraczą jednakże stracimy widoki z grzbietu. W końcu odbijamy na szlak na Halę Boraczą gdzie mamy ostatnie schronisko po drodze. Stamtąd już praktycznie drogą do żabnicy gdzie zamykamy pętlę. Świetna wycieczka, niezbyt męcząca a z wieloma pięknymi widokami i schroniskami po drodze. Serdecznie polecam.
3. Rycerzowa - fajna wycieczka na co prawda zalesiony nieco szczyt jednakże na leżącej poniżej hali można podziwiać piękne widoki i pokrzepić się czymś dobrym w bacówce. Warto ją połączyć np. z wejściem na Muńcuł gdyż sama jako taka wycieczka jest krótka.
4. Rejon Pilska - no tu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć...Pilsko piękną górą jest ! :D Widok boski...niektórzy twierdzą że piękniejszy niż z Babiej (kwestia gustu) po drodze schronisko :)
5. Babia Góra - zaliczenie tego szczytu to chyba obowiązek każdego górołaza. Wejść można na wiele sposobów: od przełęczy Krowiarki, przez Perć Akademików, przez Cyl (Mała Babia), od przełęczy Brona i od Słowacji. Kultowe już schronisko Markowe Szczawiny. Minusem jest jedynie ilość ludzi....czasem są to tłumy...dlatego warto wyjść wcześnie rano (chyba że w nocy na wschód słońca)
6. Police - masyw wart uwagi, niesłusznie lekceważony przez wielu amatorów udających się na Babią. Przepiękne widoki (mnie najbardziej podoba się z okolic Czyrńca), niewielu turystów i przemiłe schronisko na hali Krupowej.

Jednym słowem jest co chodzić ! Baw się dobrze. Życzę ładnej pogody, mnóstwa zdjęć i fantastycznych przeżyć :)

_________________
"Przegranym nie jest ten który upada, ale ten który upadnie i się nie podniesie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 26, 2009 8:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
kreator4791 napisał(a):
Police - masyw wart uwagi, niesłusznie lekceważony przez wielu amatorów udających się na Babią. Przepiękne widoki (mnie najbardziej podoba się z okolic Czyrńca), niewielu turystów i przemiłe schronisko na hali Krupowej.


Potwierdzam. Byłem w tym roku na Policy i na Krupowej z Krowiarek i byłem mile zaskoczony. Bardzo mi się podobało.



Polecam wycieczkę na Pasmo Polic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 28, 2009 8:53 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 11:19 am
Posty: 27
Lokalizacja: Kraków
kreator4791 napisał(a):
pasmo jałowieckie ale to trochę daleko :)


Zwłaszcza warto wybrać się na Jałowiec, szczyt przecudny, choć taki trochę z boku. Wysokość - jak na Żywiecki - nie robiąca wrażenia, ale widoki stamtąd - niezapomniane. Mam w planie wybrać się tam kiedyś na biwak i wschód słońca :-)

W Żywieckim warto też m.in. przejść odcinek między schroniskiem na Rysiance a Romanką - przecudna jest rozległa Hala Pawlusia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2010 7:36 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Odkopie trochę temat ale chyba lepiej tak niż zakładać nowy.

Jedziemy niedługo ze znajomymi w Beskid Żywiecki (zatrzymujemy się konkretnie w Sobolówce). Część ekipy już tam co prawda była ale ja zawsze wolę niezależnie zebrać informacje :)
Czy możecie mi polecić jakieś ciekawe trasy? (1-dniowe) ewentualnie może jakiś link do strony z propozycjami i opisami szlaków itp.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 5:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
DTH napisał(a):
Odkopie trochę temat ale chyba lepiej tak niż zakładać nowy.

Jedziemy niedługo ze znajomymi w Beskid Żywiecki (zatrzymujemy się konkretnie w Sobolówce). Część ekipy już tam co prawda była ale ja zawsze wolę niezależnie zebrać informacje :)
Czy możecie mi polecić jakieś ciekawe trasy? (1-dniowe) ewentualnie może jakiś link do strony z propozycjami i opisami szlaków itp.?



z Soblówki masz blisko na Wielką Rycerzową. Nie pamiętam dokładnie ale w lecie idzie się coś ok 2 godz do góry. Fajny widok na Fatre. Polecam również Muńczoł, Będoszke i Wielką Raczę.
Co do komunikacji miejskiej a raczej wiejskiej to nie jest tak różowo. PKS mocno podupadł i jest bardzo mało połączeń np do Rycerki, Soblówki. Można oczywiście jechać busikiem ale one też często tak nie jezdzą. Ogólnie ostatnio się zrobił problem z dojazdami w Beskidzie.
Jestem z Węgierskiej Górki więc jak ktoś by coś potrzebował to uderzajcie na priv;). Coś zawsze mogę doradzić;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL