Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 23, 2007 7:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:21 pm
Posty: 26
Lokalizacja: KATOWICE
PLANUJĘ TE KRAJE NA LETNI URLOP. WSZELKIE WSKAZÓWKI MILE WIDZIANE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 23, 2007 9:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 3:06 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Sulechów
konkretne pytania możesz zadać szefowi kaukaz.pl
myśle że w miare możliwości udzieli Ci odpowiedzi

pozatym napisz może coś więcej o swojej wyprawie, tzn ile czasu na nia przeznaczasz, co chcesz zobaczyć na Zakaukaziu, w jakich górach myślisz wędrować, itd
możemy powymieniać się pomysłami bo tak się składa że szybuję nad Gruzją i Armenią od jakiegoś czasu, z zamiarem:)
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 11:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:21 pm
Posty: 26
Lokalizacja: KATOWICE
Będe miał niewiele czasu. podstawa jednak to wejście na aragac, a poza tym w armenii to jezioro van. chciałbym ,gdyby było to możliwe zdobyć coś w górach gegamskich. jeśli chodzi o gruzję to oprócz tbilisi jakiś trek w górach meschedzkich lub trialeckich bez znaczenia byle tylko coś więcej na ten temat wiedzieć. na miejscu mam być pomiędzy 02 a 13 lipca tego roku. ponadto chciałbym zebrać info czy jest możliwe dołączenie się do jakiejś grupy aby wejść na kazbek(innym razem oczywiście) lub jaka jes możliwość pójscia tam z przewodnikiem i ile to może kosztować. poza tym jakieś wskazówki kogoś kto tam był jak sie poruszać lub co wyjątkowo warto zobaczyć, albo czego sie wystrzegać
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 10:56 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 16, 2006 8:30 pm
Posty: 46
a ja cały czas tomek mysle... zeby nie było... teraqz ta kapadocja po drodze mi sie widzi :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 9:10 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 3:06 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Sulechów
Żebyś Ty keczupie wiedział jakie mi po drodze się rzeczy widza:)

Korba: w Armeni to chyba jezioro Sevan, prawda? :)
W lipcu, to Ty się chyba tam upieczesz, mysle, że optymalnym terminem na taką wyprawe jest koniec sierpnia- wrzesien

Z tym Kazbekiem, to według mnie można go zdobyc odrazu, jak juz tam bedziesz i bedziesz mial raki to dojdz do stacji meteo a tam moze znajdzie sie ktos z kim bedziesz mogl sie zapbrac, nawet jesli nie to wskazówki wszelkie dostaniesz jak sie dostac na szczyt, zresztą w niecie jest sporo informacji o zdobywaniu kazbeku:
summitpost.org
kaukaz.pl

Co do trekkingów po niższych górkach, to my własnie taż mamy takie plany, Aragatz obowiązkowo, a W Gruzji ja bym chciał najbardziej Góry Kartlijskie, ewentualnie Mescheckie lub Samsarskie.

Co do informacji na temat tych terenów to jest nowy przewodnik Bezdroży - od czegoś można zacząc, pozatym informacje w necie.

pozdro
Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 4:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:21 pm
Posty: 26
Lokalizacja: KATOWICE
oczywiście jezioro sevan. wcześniej pisalem info na temat mojego wyjazdu na ararat i jakoś sie tak napisało.
lipiec!!!! cóż... po prostu tak mi pasuje. zresztą mam już kupione bilety. we wrześniu chciałbym pojechać na elbrus jesli sie uda.
Samsarskie też mnie kręcą ,ale jadę z kolegą ktory zdecydowanie niemaniakalnie podchodzi do gor i ze względu na wysokość najwyższego szczytu w górach samsarskich pewnie się to nie uda. mescheckie i trialeckie są trochę niższe. i tak się cieszę że na aragac chce iść.
i to jest ten główny powód dla którego kazbeka odkładam na raz następny. zresztą chyba bym się nie odważył iść sam nawet z doskonalymi wskazówkami. jakiś instynkt samozachowawczy by chyba zadziałał. w każdym razie dzięki za pomoc
pozdrawiam
korba


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 28, 2007 2:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 3:06 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Sulechów
Co do tego planu o wrześniowym wesciu na Elbrus.
Ja się właśnie tak zastanawiam, nad terminem wyjazdu, bo przeczytałem, że na wejscie na Kazbek lepiej nastawia się przed 28 sierpnia, ponieważ po tym terminie następuje gwałtowne pogorszenie pogody. Wnioskuje, że w przypadku Elbrusa może by podobnie. Czy wiesz coś na ten temat? A może ktoś inny doradzi coś o optymalnym terminie zdobywania szczytów w Wilekim Kaukazie?

pozdro
Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 28, 2007 2:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:21 pm
Posty: 26
Lokalizacja: KATOWICE
Chcę się tam wybrać z annapurna klub
www.annapurna.pl , nie czuję sie na siłach aby po takich górach chodzić samemu, a nie znam też odpowiedniej ekipy z ktorą można by tego typu projekty realizować. zazwyczaj jest tak, że na koniec letniego sezonu jest trudniej pokonywać lodowce, ale skoro tacy fachowcy jak annapurna klub robi to w tym terminie to pewnie sie to da zrobić. dla mnie wrzesień jest o tyle dobry że jest czas latem na częstsze obcowanie z gorami i lapanie lepszej kondycji. na elbrus organizowane są najcześciej wyjazdy od maja do września
polski klub alpejski, pamir,annapurna
pozdrawiam
korba


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL