Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 11:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 27, 2007 10:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kurs przewodników sudeckich
Przygotowujący do egzaminu na przewodnika górskiego : sudeckiego

Oddział Międzyuczelniany PTTK w Poznaniu i Akademicki Klub Górski Halny zapraszają do wzięcia udziału w kursie przygotowującym do państwowego egzaminu na przewodnika sudeckiego.

Trochę szczegółów :
1) Zakres uprawnień. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek (Dz.U.04.188.1944) jest to obszar Sudetów. Szczegóły

2) O przewodnicką blachę ubiegać się mogą osoby, które:

ukończyły 18 lat
posiagają wykształcenie średnie
nie były karane sądownie
odbędą kurs (właśnie ten) oraz praktykę (to też zapewniamy) i zdadzą egzamin (tego już nie gwarantujemy, ale pośredniczymy w załatwieniu terminu dla grupy w Urzędzie Marszałkowskim)
są odpowiednio zdrowe (zaświadczenie lekarskie - konieczne dopiero po zdaniu egzaminu)
3) Termin kursu. Początek zajęć jest planowany na marzec 2007, zakończenie na kwiecień 2008. Egzamin (na wniosek organizatora czyli OM PTTK I AKG Halny) odbędzie się na ok. miesiąc po zakończeniu kursu w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.
Zajęcia odbywać się będą 1-2 razy w tygodniu w salach wykładowych Politechniki (na Piotrowie). Zgodnie z wymogami w/w rozporządzenia godzin musi być 175, my planujemy powiększyć liczbę godzin do ok. 190. Oprócz wykładów słuchacze wezmą udział w 6 wyjazdach terenowych (19 dni) - przepisy mówią o 10 dniach, a więc i tego oferujemy Wam więcej.

4) Zakres wykładów. Zgodnie z przepisami tematyka zajęć obejmuje m.in : geografię (ogólną i sudecką), historię (ogólną i Śląska), ochronę środowiska, historię sztuki, metodykę, historię turystyki, prawo turystyczne, terenoznawstwo, pierwszą pomoc (z zajęciami praktycznymi), etnografię, topografię Sudetów i inne.
Szczegółówy program kursu znajdziesz tutaj

Wyjazdy terenowe : planowane jest ich 6, w tym 2 objazdowe (6 dni) : miasteczka, okolice, trasy dojazdowe oraz 4 (13 dni) typowo górskie. Podczas terenówek słuchacze będą pod opieką pilota wycieczek (objazdy) lub przewodnika sudeckiego (góry). Na ok. 2 tygodnie przed każdym wyjazdem słuchacze otrzymają wykaz tematów do przygotowania : fragment trasy, informacje o mijanych obiektach, historia regionu itp. Te "przemówienia" będą korygowane przez opiekunów.

5) Koszt kursu wyniesie : 1280 zł. Przewidziane są zniżki : 20 zł dla członków PTTK (dowolne oddziały, kluby) oraz 50 zł dla członków OM PTTK Poznań (przy zapisach należy okazać legitymację ze składką za rok 2006/7).
Płacimy w ratach : 480 zł (lub odpowiednio 450 lub 430) do końca stycznia i potem po 400 zł do końca kwietnia i do końca października.
Wpisowe za kurs obejmuje:

udział w wykładach i kursie pierwszej pomocy
udział w zajęciach terenowych : dojazd, przejazdy lokalne, noclegi, przewodnik/pilot, ubezpieczenie na wyjazdach zagranicznych
korzystanie z biblioteczki AKG Halny, OM PTTK i Regionalnej Pracowni Krajoznawczej
materiały podczas kursu
Innymi słowy : sami opłacamy tylko wyżywienie podczas wyjazdów terenowych oraz drobne kwoty na wstępy (czasami udaje się załatwić, by przyszli przewodnicy wchodzili gratis.
UWAGA!!! Osoby, które z różnych względów nie będą mogły brać udziału w całym kursie będą miały możliwość wzięcia udziału w wybranych wykładach : 12 PLN za 4 h lekcyjne zajęć. Będzie też możliwość dołączenia do wyjazdów terenowych - szczegóły i ceny na bieżąco.


UWAGA NR 2. W tym roku będziemy się starali, by kurs doszedł do skutku nawet przy nieco mniejszej od zakładanej liczbie uczestników. Dlatego też podane wyżej ceny mogą wzrosnąć, ale maksykalnie o 130 zł za całość (a więc do 1410 PLN).


6) Informacje i zapisy.
O wszystko pytać można (a nawet trzeba) - najlepiej mailem, kierownictwo kursu ( kurs_sudecki@wp.pl ) lub też (po uzgodnieniu mailowym terminu - kierownictwo ma też inne zajęcia - w siedzibie OM (os. Piastowskie 75), w poniedziałki 19:00-20:00, lub w siedzibie AKG (Św. Rocha 11b, DS6, pok. 9) we wtorki w tych samych godzinach. Wpłaty na konto, które będzie podane zainteresowanym.

Zobacz też => http://www.halny.org/kurs.html

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 7:22 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 6:07 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
SUPER :!:
Gartulacje za ten pomysl! Szukalem po Poznaniu takiego czegos juz od dawien dawna. Zebym wiedzial o tym wczesniej to juz bym sobie zbieral fundusze na ten Kurs!
Ach troche to kosztuje... :roll:

Mam pytanko czy ma Pan moze dojscia do innych kursow na przewodnika gorskiego??
Czy cosik wiesz tez na temat dzialalnosci PTT w Poznaniu :?:

_________________
"Wysoko w górach często stawia sie pytania i bardzo rzadko potrafi się na nie odpowiedzieć"


Ostatnio edytowano N sty 28, 2007 11:45 pm przez P@BLO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 8:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
P@BLO napisał(a):
Mam pytanko czy masz moze dojscia do innych kursow na przewodnika gorskiego??[/guote]

Jak chodzi o przewodników górskich, to oczywiście z racji biskości Sudetów były w przeszłości podejmowane inicjatywy utworzenia w Poznaniu ośrodka przewodnictwa sudeckiego. Niestety te inicjatywy były torpedowane. O tym można poczytać tu => http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4221
albo tu =>
http://www.ksp.lanet.wroc.net/poczatki.htm
P@BLO napisał(a):
Czy cosik wiesz tez na temat dzialalnosci PTT w Poznaniu :?:


Zobacz => http://pttpoz.republika.pl/

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 8:17 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 6:07 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
Ups... Przepraszam ze tak na per "Ty" do Pana sie odnioslem :oops:
Ale dzieki za informacje!

Jesli chodzi o te przewodnictwo, to faktycznie chyba górale boją sie zebysmy my jako Cepry nie wygryzli im pracy :)

_________________
"Wysoko w górach często stawia sie pytania i bardzo rzadko potrafi się na nie odpowiedzieć"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 8:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
P@BLO napisał(a):
Jesli chodzi o te przewodnictwo, to faktycznie chyba górale boją sie zebysmy my jako Cepry nie wygryzli im pracy


Wątpię, że to jacyś "górale" z Sudetów się nas boją. Tu chodzi o coś innego. To są środowiska nie tylko, że wzajemnie z sobą skłócone, ale niezdolne do współpracy i mocno złośliwe. Studenckie Koła Przewodników Beskidzkich istnieją w wielu miejscach Polski, m.in w Warszawie, Lublinie, Łodzi w innych miastach, prosperują całkiem nieżle, współpracują i konkurują ze sobą w Beskidach z pożytkiem dla turystyki w tamtych górach... Niestety kół przewodników sudeckich nie ma nigdzie, nawet w tak bliskich ośrodkach akademickich jak Poznań, Zielona Góra czy Gorzów Wlkp. Wrocławskie Studenckie Koło Przewodników Sudeckich we Wrocławiu jest jedynym słusznym takim tworem.

A co do "górali" w Sudetach, to niestety nie wytworzyła się tam kultura, którą by można określić jako góralszczyzna. Więcej na ten temat => http://www.sudety.nikt.pl/forum/viewtopic.php?t=50

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 27, 2007 11:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Lech napisał(a):
O przewodnicką blachę ubiegać się mogą osoby, które:
...są odpowiednio zdrowe...

To jest najlepsze :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 5:04 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 6:07 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
Lech napisał(a):
A co do "górali" w Sudetach (...)

Jestem pełen podziwu dla Pana - posiąść taką wiedzę na temat Karkonoszy to dopiero sprawka :)

Lech napisał(a):
To są środowiska nie tylko, że wzajemnie z sobą skłócone, ale niezdolne do współpracy i mocno złośliwe.

Zaś po zapoznaniu się z dyskusją jaka wynikła z 50-lecia SKPS na podanym przez Pana forum to faktycznie popieram Pana Leszka w kwestii, iż pewne środowiska sudeckie są niezdolne do współpracy. Nie wiem dlaczego, nie chcą poprzeć inicjatywy SKPS właśnie w Poznaniu. Tym bardziej, że jest to miasto studenckie i to chyba nawet większe od Wrocławia.
Wielka szkoda i faktycznie po części chyba złośliwość ludzka :?
A może faktycznie, oni boją się o wygryzienie ich z tej pracy. To przecież nie oto chodzi, bo jeśli kogoś pasjonują góry (np.: mnie) :) i chce się im oddać, działać w tym terenie. To czy muszą być takie przeszkody? Zaskakujący dla mnie temat...

Nie wspominając już o sprawie Ostrowicza, jaka ku memu wielkiemu zaskoczeniu zaistniała.
To lekka przesada tak się gmatwać i utrudniać życie innym. A to zupełny NONSENS :!:

A w Poznaniu działa przecież Klub Sudecki, którego notabene jest Pan członkiem. Ilu w Poznaniu jest takowych przewodników :?:
Bo jak sie spotkałem z wypowiedzią pewnego forowicza, że "w miastach tych są przewodnicy sudeccy, którym nic nie stoi na przeszkodzie aby uzyskiwać uprawnienia państwowe" co on miał na myśli mówiąc o uprawnieniach państwowych?

Lech napisał(a):
Kurs przewodników sudeckich

Czy w przyszłości będzie jeszcze takowy kurs organizowany? Pytam dlatego, iż jak poprzednio pisałem żebym wiedział o tym wcześniej to już bym sobie zbierał fundusze na ten Kurs! Ach troche to kosztuje... :roll:
Tak właśnie będę musiał przełożyć to może na rok przyszły.

Lech napisał(a):
zdadzą egzamin

:lol: Ważna sprawa, bo przy takiej sytuacji jaka jest pomiędzy Ceprami, a Ślązakami to może być ciężko...

_________________
"Wysoko w górach często stawia sie pytania i bardzo rzadko potrafi się na nie odpowiedzieć"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 6:48 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
:? :roll: :? :? :? :?

No , bo taki młody człowiek ten Pablo a " z dawien dawna " pragnie byc przewodnikiem...... Wpatrzony w Leszka jak w obrazek , pełen podziwu....Poza tym jak on dobrze zna sytuację i kuluary spraw o które toczy boje nasz Don Kichot........ Cos pominałem ???? No , moze to że retoryka Młodzieńca tez taka jakby "milicyjna" - według mnie młody człowiek piszący tak kostycznie to trochę klonem trąci.

:? :scratch: mylę sie ????? :wink: :lol: :twisted:

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 7:44 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 1:31 pm przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 7:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
dresik napisał(a):
Lech napisał(a):
O przewodnicką blachę ubiegać się mogą osoby, które:
...są odpowiednio zdrowe...

To jest najlepsze :mrgreen:


Jak o zdrowie psychiczne chodzi to niektórzy mogą mieć ( lub mieli ) problemy :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 8:12 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
Ale i tak Mistrz Dżepetto troche się nad kukiełką napracował , nim ja po raz pierwszy puścił do pracy :wink: :D

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 11:03 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 1:32 pm przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Jak sam widzisz, P@BLO po ostatnich postach, pisali je ludzie, których cechuje taka właśnie mentalność, jak w tamtym środowisku. To są właśnie ludzie niezdolni do działania i jakiejkolwiek współpracy, i w dodatku mocno złośliwi. Nie odpowiadajmy na ich posty, bo to nie ma sensu. Oni tylko czekają na to, by jeden przed drugim popisywać się bezsensownie swoją słowną żonglerką...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 2:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
:lol: :rofl_an: hej dziewczynoooooooooo spójrz na misaaaaaa .... o kurde ale to prosiak nie mis :pig:
a tak na marginesie o jakiej współpracy Pan tu pisze?ja np niemam wpływu na nic co sie dzieje w swiecie przewodników ,turystyki itd.
jedyne co to moge sie ustawic z kims i wspolnie powedrowac-a to nie jest akurat trudne :wink: 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 5:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Teraz będą przez rok pisać tylko do siebie :lol: Na pewno się zgodzą :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 8:25 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 14, 2007 10:34 pm
Posty: 56
Lokalizacja: z Ikei(teraz NIEBO)
proponuje powisiec głową w dół... :batman:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 7:48 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
P@BLO : do tablicy !!! 8) :lol: :twisted:

[ :tease: :devil2: :skrzypce: :obrazony: ]

Proponuję dwojgu szanownym dyskutantowi pzenieść rozmowę na PW - nikt przeszkadzał nie będzie :nono: :rofl_an: . Albo jeszcze lepiej : Pisz Lechu długopisem na kartce - wtedy P@BLO natychmiast to przeczyta !!! :tease: :rofl_an: :thumleft:

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 9:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Pylo napisał(a):
spraw o które toczy boje nasz Don


Ja ku..a o nic nie walcze :cry: z wyjątkiem kultury spozywania wiśniówki w schroniskach :drink: i nie pozostawiania pestek na szlakach :tease: .

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 9:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
I to jest słuszny kierunek walki. Może napiszesz coś o Swoich dokonaniach?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 9:26 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
don napisał(a):
Ja ku..a o nic nie walcze :cry: .


Donie : zapomniałem dokończyć. Był to skrót myslowy - dodaj tam jeszcze " Kichote" :wink:

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 9:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Pylo napisał(a):
dodaj tam jeszcze " Kichote"


z Manczy :?: :?:

A sanczo panczo?? :lol:

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 9:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Oczywiście P@BLO :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 8:15 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 6:07 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
Lech napisał(a):
Oni tylko czekają na to, by jeden przed drugim popisywać się bezsensownie swoją słowną żonglerką...


Też mi się tak wydaje. Choć widzę, że przy okazji też mi się oberwało wyzwiskami heh czcze gadaniny...

Ale Panie Leszku można prosić o odp. na moje pytania, może na PW :?:

_________________
"Wysoko w górach często stawia sie pytania i bardzo rzadko potrafi się na nie odpowiedzieć"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 8:55 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 6:07 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
Hmmm... a o co wogóle chodzi?
Bo generalnie byłem zainteresowany tym kursem na przewodnika, a tu jakieś nonsensowne w moją strone aluzje.
Dziwna to sprawa, jeśli zaś mamy tworzyć kółka wzajemnej adoracji i przechawalć się tu kto gdzie był i co zdobył za szczyty. To zupełnie żenada...
Szkoda, że brać górska tak sobie dopieprza nawet na FORUM...

Ja może nie należe do jakiś tam "kółek" górskich itp. Bo oczywiście są one może przydatne i pomocne w niektórych eskapadach i bardzo dobrze!
Choć czasem wydaje mi się, że jest się "konkurencją" dla niektorych członków klubu... Ale cóż to tylko moja opinia na ten temat. Można by tu jeszcze trochę napisać, ale to faktycznie chyba nonsens...

_________________
"Wysoko w górach często stawia sie pytania i bardzo rzadko potrafi się na nie odpowiedzieć"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 10:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
P@BLO napisał(a):
Hmmm... a o co wogóle chodzi?
Bo generalnie byłem zainteresowany tym kursem na przewodnika, a tu jakieś nonsensowne w moją strone aluzje.
Dziwna to sprawa, jeśli zaś mamy tworzyć kółka wzajemnej adoracji i przechawalć się tu kto gdzie był i co zdobył za szczyty. To zupełnie żenada... [Lech tez preferuje raczej turystyke z tych nizinniejszych i takze " nie ma sie czym chwalic" ]
Szkoda, że brać górska tak sobie dopieprza nawet na FORUM...[ dzis tacy mlodzi ludzie jak P@BLO raczej nie stosowali by takich archaicznych zwrotow , zywcem z czasow Lecha wyjetych ]

Ja może nie należe do jakiś tam "kółek" górskich itp. [ Lechu tez nie nalezy :twisted: ] Bo oczywiście są one może przydatne i pomocne w niektórych eskapadach i bardzo dobrze!
Choć czasem wydaje mi się, że jest się "konkurencją" dla niektorych członków klubu... Ale cóż to tylko moja opinia na ten temat. Można by tu jeszcze trochę napisać, ale to faktycznie chyba nonsens...


Lechu : popracuj troche nad osobowoscia P@BLA , troche go zmodernizuj , zrob mu mentalny lifting , a moze wtedy Twoj pajacyk bedzie wiarygodniejszy :wink: :D . I jeszcze jedno : daj mu troche samodzielnosci , niech Cie tak bezkrytycznie nie popiera , niech sie z Toba czasem pospiera [ delikatnie co prawda , ale niech to czasem robi. Tylko KLONY zawsze sa tego samego zdania :lol: ].

Bez urazy : zycze Wam wielu sukcesow w sieci !!! :wink: :D

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 3:11 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Klon czy nie, niech ktos sprawdzi IP przynajmniej. Moze to syn Lecha :D ?

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 4:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
IP akurat nic nie mówi.
Z resztą mało mnie to interesuje :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 10:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Nie powiedzialbym ... moze zaciesnic krag zainteresowanych :P

Zreszta nie wazne, tez mnie to nie interesuje ;)

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 10:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
od łącza zależy..
swego czasu miałem co post inne IP..
nie jest to az tak miarodajne i trzeba by sporo wysiku włożyc aby to sprawdzić dokładnie-ale po co? :lol: szkoda czasu...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 6:54 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
Dajmy juz spokój dywagacjom na temat żywotu Pinokia : jest jak jest i juz !! Każdy jak widac wie o co chodzi , i niech tak zostanie. Nie ma sensu odgrzewać starego kotleta :lol:

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL