Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 2:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 10:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz mar 29, 2007 9:44 am
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Na początku maja wybieramy się w okolice Małej albo Wielkiej Fatry. Chciałam spytać, czy orientujecie się może która Fatra jest lepsza w maju? Czy szlaki są dostępne już? I jakie szlaki polecacie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 10:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 7:07 am
Posty: 708
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Ja polecałbym Rozsutca: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3497 przez Diery (koniecznie) http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3151

Warunki można sprawdzić na: http://www.hzs.sk/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 11:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
tak jak pisze 'Krzysiek' diery i rozsutect poza tym krywan i sokolie. tak poza sokolie tak mi moweil moj cwiczeniowiec, a jemu wierzyc mozna :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 5:51 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Rozsutec bedzie w maju jeszcze zamkniety.
Polecam ci Diery - Maly Rozsutec - Stoh, Krivan - schronisko pod chlebom - chleb - poludnovy grun - schronisko pod Grunom :D
Fotki z weekendu 13.-15.4.07 w MF: http://galeria.horska-turistika.sk/Mala ... index.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 9:43 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
W Małej Fatrze (w częsci Krywańskiej, bo w Luczańskiej będzie pewnie w miarę pusto) będzie na pewno dużo wiecej ludzi niż w Wielkiej, gdzie powinno być pusto)
W Wielkiej pokecam okolice Blatnicy czyli Tlsta, Lubena, Ostra (piękne widoki, wapienne skałki, Jaskinia Mażarna) i przejście się od Kriżnej do Rakytova.
Co do Małej, to własciwe zostały wymienione wszystkie ciekawsze rzeczy w częsci Krywańskiej. W Luczańskiej fajny jest rejon Martinskich Hol i Klak.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 5:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
Polecam grzbiet Baraniarków, Diery no i piękny Mały Rozsutec.

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 6:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 7:07 am
Posty: 708
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Byliśmy w lutym na rozsutcu i trasa była przednia!!! no i wcale nie zamknięta:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 9:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Bedac w miniony weekend na Bendoszce ogladalem panorame Malej Fatry. Wciaz jest tam duzo sniegiu wiec podejrzewam ze w weekend majowy mozecie spodziewac sie powyzej wysokosci 1500m sniegu.

A Mala Fatra to piekne miejsce,bylem kilka razy,polecam...Wielka Fatra natomiast przypomina nieco bieszczadzkie poloniny,swietna do wielodniowej wedrowki z calym dobytkiem..:)

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 7:38 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz mar 29, 2007 9:44 am
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Bardzo dziękuję, za wszelkie informację odnośnie tras. Sprawdzałam możliwości dojazdu - najwygodniejszy jest bezpośrednio pociągiem z Krakowa do Zilina, jednak rozważam też możliwść dojazdu do granicy a później kontynuowanie jazdy np. autobusem po stronie słowackiej (tak będzie zdecydowanie taniej dla studentów). Macie może jakieś rady, wynikające z Waszego doświadcenia, dotyczące dojazdu właśnie w okolice Małej Fatry? Do którego przejścia granicznego najlepiej dojechać i potem kontynuować jazdę na Słowacji?

Będe wdzięczna za wszelkie rady...
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 7:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Korbielów i Zwardoń.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 11:22 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Kilka lat temu jechałem "Skalnicą" (z Krakowa zdaje się ona jedzie) przez Zwardoń i miałem tylko bilet do Zwardonia, w którym wysiadłem i kupiłem bilet do Czadcy a potem już u słowackiego konduktora dalej (jechałem wtedy do Liptowskiego Mikulasza). Ale nie wiem czy się teraz tak da (zależy ile pociąg stoi w Zwardoniu; teraz chyba też są przejazdówki tzw.- bilet do najbliższej stacji za granicą).
Korbielowa raczej nie polecam, od słowackiej strony jest kiepska komunikacja autobusowa, dopiero z Polhory jeździ więcej autobusów, chyba że stopa się łapnie.
Jeżeli jedziesz z Krakowa to jeszcze masz PKS do Liptowskiego Mikulasza
http://www.pks.krakow.pl/komunikat.php?id=12
Wtedy można wysiąść w Dolnym Kubinie i podjachać już autobusem SAD (słowacki PKS) do Zazrivej albo jechać do Rużomberka i tam wsiąść w pociąg i atakować Małą Fatrę od południa (np z Szutowa) albo dojechać tym pociągiem do Żyliny i stamtąd do Terchovej, ale to dosyć naokoło.
Do Terchovej jest blisko z Zazrivej, tylko komunikacja kiepska jeździ coś ale w dni robocze.
Rozkład jazdy SAD: http://portal.cp.sk/Default.aspx?c=4&mi=0
Dolny Kubin- Zazriva:
http://portal.cp.sk/Data/L503416_061210_16196.pdf

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 21, 2007 3:03 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Acha. W Dol. Kubinie też można wsiąsć w pociąg i podjechać do Królewian (Kraľovan), przez które jeżdzą te same pociągi co przez Rużomberk.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 23, 2007 10:52 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 11:28 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Lublin
Hej,

Wybieram się w weekend majowy ze znajomymi jednak do Małej Fatry. Będziemy mieszkać gdzieś na skraju miejscowości Terchova. Czy ktoś kto tam był mógłby polecić jakieś atrakcje pozagórskie w okolicy (zabytki, knajpki, etc)? :) (ale oczywiście nastawiamy się generalnie na łażenie po górach ;) ).

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 1:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
Ja zazwyczaj jeżdżę przez przejście w Ujsołach Glince. Potem w kierunku Oravskiej Lesnej. Wjazd na przełęcz i wyskakuje w Zazrivej, a po drodze jeszcze mam piękne widoki.

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 11:19 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Przez przełęcz Ujsolską bez własnego środka lokomocji raczej nie polecam podróży (podobnie jak w przypadku Glinnego). Fakt, że przez Glinkę jest chyba najbliżej (jeszcze zależy skąd się jedzie :) )

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 8:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz mar 29, 2007 9:44 am
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Dziękuje za wszelkie cenne rady...
Jeśli chodzi o dojazd to prawdopodobnie bedziemy jechać pociągiem z Krakowa do Cadca i tam kupimy bilety na dalszą część podroży (też pociągiem) do Zilina. Orientujecie się może czy na Słowacji są zniżki dla polskich studentów na bilety? i wogóle ile orientacyjnie może kosztować bilet z Cadca do Zilina? (podobno są tańsze bilety na Słowacji niż w Polsce).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 9:51 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
s.s. napisał(a):
Orientujecie się może czy na Słowacji są zniżki dla polskich studentów na bilety? i wogóle ile orientacyjnie może kosztować bilet z Cadca do Zilina? (podobno są tańsze bilety na Słowacji niż w Polsce).


Bilet z Czadcy do Żyliny kosztuje 36 SKK. Co do zniżek , to nie wiem czy mają dla zagranicznych studentow, natomiast mają np. zniżki dla grup.
http://www.slovakrail.sk/

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 28, 2007 12:13 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 11:28 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Lublin
jeszcze mam takie pytanie:

gdzie można korzystniej zamienić kasę - w Polsce (u mnie najniższy kurs jaki znalazłem w kantorze to 100 Sk = 11,80 zł) czy w Zilinie (lub w okolicach)?

jeśli ktoś ma jakieś aktualne informacje, to byłbym wdzięczny,

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 28, 2007 5:44 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Zdecydowanie bardziej opłaci Ci się wymienić w Polsce pieniadze, "zmenaren" czyli kantory pobieraja sobie spora prowizje uwzgledniajac kurs w Polsce.

Co do atrakcji jak masz czas, wpadnij do muzeum w Varinie Juraja Janosika, zobaczyc oprocz gór, Stary Hrad nad Wagiem (pieknie to wyglada) oraz na drugim brzegu zamek Strecno. Wracajac przez przejscie gran. Korbielow, koniecznie zobacz Orawsky Hrad, gdzie jako ciekawostka krecono, Nosferatu Murnaua z 1913 r. :)

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 05, 2007 4:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lis 18, 2006 6:17 pm
Posty: 6
Byłem z dziewczyną na Wielkiej Fatrze i zaliczyliśmy ją cała - Polecam taką wędrówkę

Dzień 1 - Dojazd Do Dolnego Harmanca - i stamtąd zielonym szlakiem przez - Japen , Małą kriżną , aż do Schroniska karlova Studnia. Szlak ten jest dość trudny liczne podejścia i strasznie dużo bażołów a na dodatek szlak ten jest trochę źle oznakowany - chodzi tamtędy mało turystów ale widoki są Super spacerek jest na 7h - alternatywą jest szlak żółty ale całkowicie pozbawiony atrakcji i marsz około 3h

Dzień 2 - Od karlovej Studni - czerwonym szlakiem przez Kriżną - Ostredok - Płoske - do Schroniska pod Borisovem Super szlak i super panorama widoków czas przejścia około 6h -

Dzień 3 - od Borisova zielonym szlakiem przez - Sadło Płoski - Rakytov -do schroniska Smrekowica - łatwa droga i na luzie około 6h

Dzień 4 - od Smrekowicy zielonym szlakiem Niskie Sipruńskie sadło i tam warto na chwile na szlak czerwony i zaliczyć Siprun odlotowa panorama - potem spowrotem na zielony aż na Vatecnik a potem na niebieski szlak i się wyjdzie na Maline a stamtąd super widok na Rużomberok. Maline Brdo super Okolica w dolinie raj dla narciarzy a w sezonie letnim zero ludzi a okolica zajebista aż dziw że ludzi tam nie ma podczas ciepłych dni o nocleg tam nie ma problemu są 3 Chaty polecam chate Majekova i ceny są dobre. Przejście to około 4h ale warto spedzić na maline brdo reszta dnia

Dzień 5 zejście z Maline do Ruzomberoka i na Ciufcie spowrotem do Skalite Serafinov potem zwardoń itp


Na całej wielkiej fatrze nie można rozbijac namiotu trafilismy na strażników można sie znimi dogadać ale nie zawsze się da tak że zrezygnowaliśmy z namiotu.

oto plan dojazdu

Najlepiej dojechac do Schroniska PTTK w Zwardoniu tam Przenocować i z rana udać się na pociąg do Skalite Seravinof około 20 min od PTTK Zwardoń - pociąg jedzie do Skalite o 6:41 w Skalite jest o 6:52 - Nastepnie z Skalite jest pociąg o 7:07 do Cadcy gdzie jest o 7:30 UWAGA Pociągi te kursuja od Poniedziałku do Piatku cena około 40-50 koron

nastepnie z cadcy jest jest Autobus o 7:55 do Harmanca cena 150 koron i warto powiedziec kierowcy aby zatrzymał się w Dolnym Harmancu bez problemu się zatrzymie a jak nie to 20 min pieszo z Harmanca do Dolnego Harmanca - Autobus jest o 10:20 w Harmancu - to jest idealne połączenie

Powrót z Ruzomberoka - Pociągiem do Cadcy Lub Żyliny i stamta do Skalite Serafinow Pociągiem lub Autobusem - pociągi często jadą i autobusy też


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL