Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bezkarność?
PostNapisane: Wt maja 22, 2007 10:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Cytuj:
Motocyklista bezkarny na turystycznym szlaku

Motocyklista, który jadąc bez prawa jazdy, śmiertelnie potrącił turystę na szlaku wiodącym w kierunku schroniska na Kudłacze, nie poniesie kary. Prokuratura umorzyła wobec niego postępowanie, bo uznała, że ofiara sama weszła mu pod koła.

- Tę decyzję nie można nazwać inaczej jak skandalem. Każdy człowiek, wchodząc do lasu, winien mieć gwarancję, że nie zostanie tam rozjechany przez pojazd mechaniczny - nie kryje oburzenia mecenas Andrzej Tarnawski reprezentujący rodzinę ofiary. Nie pomogło nawet jego odwołanie do sądu.

Obrazek

- Znowu zwyciężyła bezkarność - mówi rozgoryczona żona potrąconego turysty. 76-letni Wiesław W., inżynier, zapalony podróżnik i filmowiec z Krakowa, był pierwszą ofiarą motocyklistów rozjeżdżających góry. Pod koniec września zeszłego roku, idąc z grupą przyjaciół tzw. czerwoną drogą do schroniska PTTK Kudłacze koło Pcimia, został potrącony przez 25-letniego motocyklistę, który wjechał na szlak. - Nie zatrąbił, usłyszeliśmy go w ostatniej chwili - relacjonuje przyjaciółka ofiary. Motocyklista uderzył w 76-letniego krakowianina. Podróżnik zmarł w krakowskim szpitalu w wyniku uszkodzenia pnia mózgu. Historia opisana przez "Gazetę" wywołała burzę wśród czytelników i miłośników gór.

Tymczasem myślenicka prokuratura po kilkumiesięcznym dochodzeniu sprawę umorzyła. Decydujący dla niej okazał się ruch, jaki wykonał mężczyzna, by ratować przed rozjechaniem psa, który nagle wbiegł na szlak. - Prokuratura mówi o wtargnięciu mojego męża, tymczasem on po prostu wychylił się i został wtedy uderzony w bark - mówi żona ofiary.

Niektórzy świadkowie zeznali, że motocyklista, przejeżdżając koło nich, nawet przyspieszył. Co więcej, on sam przyznał, że widząc grupę turystów, nie zwolnił i jechał z szybkością ok. 40 km/h. Co na to prokuratura? - Prędkość nie ma tu znaczenia. Biegły powołany przez nas jednoznacznie wskazał, że przyczyną wypadku było nagłe wtargnięcie pieszego - mówi rzecznik krakowskiej prokuratury Bogusława Marcinkowska.

Sam ekspert w swojej opinii przyznaje jednak, że prędkość, z jaką jechał sprawca, nie była bezpieczna. Ale zaraz dodaje, że "nawet gdyby jechał wolniej, nie uniknąłby wypadku" - Być może, ale biegły nie zauważa, że redukcja szybkości mogłaby złagodzić skutki najechania na pieszego. Na dodatek motocyklista, wjeżdżając między ludzi, nawet nie dotknął hamulca - podkreśla mecenas Tarnawski.

Na decyzję myślenickiej prokuratury nie miał też wpływu fakt, że sprawca wjechał na trasę, na której nie powinien się znaleźć, i od trzech lat - jak sam zeznał - jeździł motocyklem bez żadnych uprawnień. "Nie ulega wątpliwości, iż kierujący dopuścił się szeregu wykroczeń drogowych, ale naruszenie żadnego z przepisów nie miało związku z zaistnieniem oraz przebiegiem wypadku i może stanowić jedynie podstawę do osobnego postępowania o wykroczenie" - napisano w uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu sprawy.

Wyrzucić motocyklistów ze szlaków

Radosława Ślusarczyka ze stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot nie dziwi bezkarność zmotoryzowanych wjeżdżających na turystyczne szlaki. - Miałem zdjęcia quadów rozjeżdżających trasy turystyczne, widać było nawet ich tablice. Na policji usłyszałem, że to niska szkodliwość społeczna - mówi. Stowarzyszenie przygotowuje specjalny program monitorujący ten problem. Po wypadku na Kudłaczach z apelem o zmianę przepisów i zaostrzenie sankcji wobec motocyklistów i quadowców rozjeżdżających góry zwróciło się do parlamentarzystów Polskie Towarzystwo Tatrzańskie.

Poseł Edward Siarka, wiceprzewodniczący komisji administracji, mówi, że w znowelizowanej dwa tygodnie temu ustawie o ruchu drogowym wprowadzono zapis zezwalający m.in. straży leśnej na kontrolowanie pojazdów wjeżdżających do lasu. Przygotowywany jest też projekt nakazujący rejestrowanie motocykli crossowych, dzięki czemu łatwiej będzie identyfikować ich właścicieli.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Kraków
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,4144288.html

Bardzo to ciekawe, że w innym przypadku ukarano człowieka w procesie karnym za popełnienie wykroczenia polegającego na złamaniu zakazu wyjścia w góry (z Morskiego Oka na Rysy) bez obowiązkowej eskorty zawodowego przewodnika i wydano wyrok skazujący, aby żył z piętnem zabójcy... Jakby tego było mało od samego początku ten tragiczny wypadek w Tatrach pewna grupa lobbystów bez opamiętania nadużywa w postaci "argumentu troski o bezpieczeństwo" do umocnienia własnych interesów. No i mamy teraz, ach jak pięknie: w Tatrach latem, na asfaltowej drodze do Morskiego Oka odbywają się "polowania" na prowadzących grupy bez uprawnień z nakładaniem na nich kar administracyjnych, w Krakowie na przykład ukarano wysokimi grzywnami nawet włoskich turystów za czytanie na zwykłej ulicy informacji o tym mieście z ilustrowanego przewodnika wydanego w ich kraju i w ich języku itd.

Ciekawe, dlaczego nie urządza się podobnych polowań na świrniętych motocyklistów ewidentnie łamiących zakaz wjazdu do lasu i na obszary chronione oraz inne przepisy ruchu drogowego, sprowadzających na poruszających się tam pieszo turystów niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia? Dlaczego nawet wtedy, kiedy taki szaleniec rani śmiertelnie turystę, to sprawę się tuszuje i odmawia postępowania karnego?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 7:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
kiedyś zamknęli nastolatka, bo podstęplował sobie legitymację pieniążkiem... a Słowik był wypuszczony z więzienia... I co z tego???

Lechu - jesteś dorosły, powinieneś wiedzieć, że tak jest świat poukładany, a Ty z uporem godnym lepszej sprawy swoje i swoje...

Albo coś z tym zrób, albo daj spokój.
Twoja walka jest walką z wiatrakami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lech napisał(a):
Ciekawe, dlaczego nie urządza się podobnych polowań na świrniętych motocyklistów ewidentnie łamiących zakaz wjazdu do lasu i na obszary chronione oraz inne przepisy ruchu drogowego, sprowadzających na poruszających się tam pieszo turystów niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia? Dlaczego nawet wtedy, kiedy taki szaleniec rani śmiertelnie turystę, to sprawę się tuszuje i odmawia postępowania karnego?


Czemu Ty się nas o to pytasz, jest przestępstwo, złóż doniesienie i później się ew. możesz pytać czemu nic się nie dzieje, ale też nie nas, tylko tych którzy je lekceważą!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 8:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kaytek napisał(a):
Twoja walka jest walką z wiatrakami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To nie jest moja prywatna walka, a juz na pewno nie z wiatrakami.
Cytuj:
z apelem o zmianę przepisów i zaostrzenie sankcji wobec motocyklistów i quadowców rozjeżdżających góry zwróciło się do parlamentarzystów Polskie Towarzystwo Tatrzańskie.

Sam zbierałem podpisy w pod petycją w naszym środowisku turystów górskich. Na listę licznie dopisywali się nie tylko członkowie Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, ale szerokie grono miłośników gór. Opiniami dyletantów, którzy nazywają to "walką z wiatrakami", nie warto się zajmować.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 8:55 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Lech napisał(a):
Sam zbierałem podpisy w pod petycją w naszym środowisku turystów górskich

No i odwiecznie zadawane Ci pytanie: No i co z nią zrobiłeś, do kogo zaniosłeś i jaką otrzymałeś odpowiedź.
Na petycję w słusznej sprawie żadna osoba na stanowisku nie może się odnieść inaczej niż pozytywnie, jeśli więc uzyskałeś taką odpowiedź (a na oficjalne pismo musiłałeś dostać) to szarp się personalnie z gościem, który jest pod odpowiedzią podpisany.


Lech napisał(a):
Opiniami dyletantów, którzy nazywają to "walką z wiatrakami", nie warto się zajmować.

To po co w ogóle mi odpisujesz????????????
Wiem - to jest silniejsze od Ciebie.

A dyletantem jestem w jakiej dziedzinie?
Jeżdżenia motorem po szlakach - jestem dyletantem - nigdy tego nie robiłem,
Niszczenia quadami szlaków - jestem dyletantem - raz siedziałem na quadzie,
Zbierania podpisów pod petycjami - jestem dyletantem,
Bycia potrącanym przez zmotoryzowanych - jestem dyletantem - nigdy nie widziałem krosowca w górach... - ups... widziałem zawody w Szkocji ale nikt mnie nie przejechał,
Walki z wiatrakami - jedyne doświadczenie to polemiki z Tobą.

Masz rację, jestem dyletantem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 11:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kaytek napisał(a):
Lech napisał(a):
Sam zbierałem podpisy w pod petycją w naszym środowisku turystów górskich

No i odwiecznie zadawane Ci pytanie: No i co z nią zrobiłeś, do kogo zaniosłeś i jaką otrzymałeś odpowiedź.
Skoro uważasz to za "walkę z wiatrakami" to niepotrzebnie o to pytasz. A jesli nagle zainteresowałeś się co w tym kierunku zrobiono to jest na ten temat sporo w internecie, w tym na stronie PTT:

Motory na górskich szlakach =>
http://www.ptt.org.pl/modules.php?op=mo ... =0&thold=0
Lista poparcia => http://www.ptt.org.pl/ptt/poparcie.doc

Jesli jednak sympatyzujesz z wypowiedziami w stylu Łukasza T, to załóżcie sobie grupe dyskusyjną http://forum.chamstwo-gorskie.pl i tam możecie popisywać się swymi talentami.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Śr maja 23, 2007 12:05 pm przez Lech, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 5:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Lech napisał(a):
Jesli jednak sympatyzujesz z wypowiedziami w stylu Łukasza T, to załóżcie sobie grupe dyskusyjną http://forum.chamstwo-gorskie.pl i tam możecie popisywać się swymi talentami.
dobra myśl :)
na dniach rejestruję domenę :D
obiecuje, że zostaniesz administratorem nowego forum :D

a wracając do tematu
co mają wspólnego crosowcy z Rysami i lobby przewodnickim?
czyżby ktoś wjechał na motorze na Rysy w towarzystwie przewodnika?

a co do motorów i quadów to jest tak jak zawsze
gdyby tylko komuś się chciało (policja, straż leśna) to by tym .... skutecznie uprzykrzyli życie bo skasować ich zupełnie się nie da
no chyba żeby turystom rozdać broń

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 6:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
tomek.l napisał(a):
co mają wspólnego crosowcy z Rysami i lobby przewodnickim?

Podałem przykład zrozumiały dla każdego inteligentnego człowieka, jak wygląda "sprawiedliwośc po polsku" Otóż w przypadku kiedy wypadek spowodowała lawina, która wg opinii biegłych zaszła samoistnie, skazano człowieka pod naciskiem silnej grupy lobbystów. W przypadku sprawy z tym motocyklistą pojazd przez niego kierowany nie udrzerzył w turystę samoistnie, tylko zrobił to szalejący motokrosowiec, który szlaki w górach traktuje jak tor wyścigowy, a jednak nasze organa sprawiedliwości go wybieliły. Zapewne zadziałało tu wpływowe lobby związane z producentami sprzętu i fanami sportu motokrosowego. Jestem przekonany, że gdyby sprawcą tego wypadku był biedny gospodarz z pobliskiej wsi, wracający na "Komarku" ze zbierania jagód w lesie, to by dostał wyrok do odsiadki i nawet by nie było gościa stać na adwokata...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 6:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Lech napisał(a):
Jestem przekonany, że gdyby sprawcą tego wypadku był biedny gospodarz z pobliskiej wsi, wracający na "Komarku" ze zbierania jagód w lesie

Ze zbierania jagód tak szybko by nie wrócił.
Z drugiej strony nie wyolbrzymiajmy całej sprawy.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 6:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Jacek napisał(a):
Z drugiej strony nie wyolbrzymiajmy całej sprawy.
Nikt tu nie nie wyolbrzymia. Wystarczy przeczytać liczne artykuły prasowe z wypowiedziami ludzi zdesperowanych zjawiskiem szaleńców na motorach. Jeden z nich masz tu => http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3926

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 8:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Lech napisał(a):

gadanie, gadanie...
No i co z tą pękającą w szwach listą zrobiłeś, gdzie ją zaniosłeś??????????????
Odpowiedz w skrócie na pytanie: Co Ci odpowiedziano????
A nie każ mi skać po linkach.
Jeśli nic - to walczysz z wiatrakami.

Lech napisał(a):
Jesli jednak sympatyzujesz z wypowiedziami w stylu Łukasza T, to załóżcie sobie grupe dyskusyjną http://forum.chamstwo-gorskie.pl i tam możecie popisywać się swymi talentami.

Oooo, może z tym forum pójdzie Ci lepiej niż z listą poparcia.
Mogę Ci pomodować :twisted: :twisted:


tomek.l napisał(a):
a wracając do tematu
co mają wspólnego crosowcy z Rysami i lobby przewodnickim?

No, też tego nie kumam... :?
Jak i wielu innych rzeczy, no ale jestem dyletantem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 10:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Lech napisał(a):
zjawiskiem szaleńców na motorach

jakich szaleńców..., daj spokój i tak tego Tobie nie wytłumaczę, bo Ty zawsze masz swoje racje i tylko tego się trzymasz.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 10:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Lech napisał(a):
Jednak dominacja chamstwa jest tu znaczna. Czołowi liderzy tego forum, zwłaszcza z etykietką "straceni", nie potrafią powstrzymać się od swych cynicznych i chamskich odzywek

I znów na sile próbujesz wcisnąć... i wyolbrzymianie problemu.
Na swój sposób Ty też jesteś "stracony"

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 24, 2007 7:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Justka napisał(a):
jakos nie zauwazylam by chamstwo dominowalo na tym forum :)
Bo ostatnio mam mało czasu na pisanie.

A w temacie - to samo jest pod Kielcami. MAłolaty kupują motorki i szaleją po lesie. W większości przypadków po torze (jest taki wyznaczony na jednej z górek - fajny na rower), ale poza nim też. Jeżdżą po parku, chodnikach, w nocy bez świateł...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 24, 2007 8:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ali7 napisał(a):
Lech napisał(a):
Zapewne zadziałało tu wpływowe lobby związane z producentami sprzętu i fanami sportu motokrosowego.
Bez jaj. W łapówkę tatusia motocyklisty to już prędzej bym uwierzył, ale nie w spiskową teorię dziejów najnowszych.


Tego konkretnie nie wiemy. Ale jest jak najbardziej możliwe, że zadziałala lokalna śmietanka nowobogackich, która stanowią raczej sympatycy rozrywki opartej na poruszaniu się po terenie pojazdami silnikowymi niż pieszej turystyki wędrówkowej. Nie jest wykluczone, że biegły rzeczoznawca też do takich należy i stąd jego analiza przebiegu wypadku jest obciążona sporym ładunkiem subiektywizmu. Jestem także gotów uwierzyć, że ten subiektywizm mógł być dodatkowo spotęgowany wielkością łapówki.

Zastanawiające w tej całej sprawie jest to, że mimo iż ten wypadek zdarzył się w miejscu, gdzie motocrosowiec nie miał prawa jeździć, odstąpiono od ukarania jego sprawcy. Trzeba nie być przy zdrowych zmysłach aby nie zauwazyć, że tam gdzie motocyklistów obowiązuje zakaz wjazdu, nie mogą oni jeździć z dużą prędkością traktując leśną drogę, po której biegnie pieszy szlak turystyczny - jak tor wyścigowy, w dodatku bez prawa jazdy i zachowania ostrożności oraz wymaganego odstępu od pieszego przy jego wyprzedzaniu. Tłumaczenie prokuratury, że pieszy nagle wszedł pod koła wygląda dokładnie tak, jakby usprawiedliwiali kłusownika, który zastrzelił grzybiarza, bo ten wszedł mu na linię strzału.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2007 10:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ali7 napisał(a):
W łapówkę tatusia motocyklisty to już prędzej bym uwierzył, ale nie w spiskową teorię dziejów najnowszych.
Przed chwilą znalazłem w sieci wątek dyskusji wskazujący, ze spiskowa teoria dziejów w kontekscie tej sprawy jest całkiem mozliwa. Pojawiła się taka oto wypowiedź:
Cytuj:
Motocyklista bezkarny na turystycznym szlaku
Przeczytaj komentowany artykuł >>
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35825,4144288.html
Autor: Gość: piotrek_zet IP: *.chello.pl
Data: 25.05.07, 09:16

cóż... synalek lokalnego prominenta, prokurator kumpel tatusia,
przeniesienie sprawy z Myślenic powinno pomóc. OBY.

źródło: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=63043272

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2007 9:12 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Kaytek napisał(a):
No i co z tą pękającą w szwach listą zrobiłeś, gdzie ją zaniosłeś??????????????
Odpowiedz w skrócie na pytanie: Co Ci odpowiedziano????
A nie każ mi skać po linkach.

Hej, Lechu, kilka dni minęło, a Ty nie odpowiadasz... Proszę, jeśli faktycznie działałeś w tej sprawie - opisz to. Chcę wiedzieć, czy jak mi się wydaje bijesz tylko pianę w internecie, czy może na prawdę angażujesz się w załatwienie tej sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2007 2:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kaytek napisał(a):
Proszę, jeśli faktycznie działałeś w tej sprawie - opisz to. Chcę wiedzieć, czy jak mi się wydaje bijesz tylko pianę w internecie, czy może na prawdę angażujesz się w załatwienie tej sprawy.
Sam bijesz tu pianę. A przecież wystaczy minimum inwencji intelektualnej i manualnej... Podana przeze mnie strona internetowa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego jest adresowana do ludzi posiadających minimum inteligencji, którzy potrafią skorzystać z formularza, zebrać podpisy oraz przesłać je pod stosowny adres, i którzy nie robią z tego wielkiego problemu. Ja tak właśnie zrobilem i każdy to samo może zrobić bez zbędnego bicia piany w internecie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2007 5:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Lech napisał(a):
Podana przeze mnie strona... ...jest adresowana do ludzi posiadających minimum inteligencji

O, to faktycznie pasuje Ci jak ulał...










Jeśli więc tak wszystko wiesz, odpowiedz mi więc erudyto ;) Na pewne moje wątpliwości:

Na stronie wskazanej przez Lecha ktoś napisał(a):
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: parlamentu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, małopolskich władz samorządowych, Babiogórskiego Parku Narodowego, Gorczańskiego Parku Narodowego, Pienińskiego Parku Narodowego, Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych oraz środowisk przewodnickich i GOPR.
Gospodarzem spotkania był Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.


Co po tej dyskusji zrobili przedstawiciele parlamentu z Twoją listą? - Przesłali ją sami do siebie????? :shock: :shock: :shock:
Czy parlament i policja są od uzgadniania postulatów?????
Czy jeśli tak znamienite grono byłoby faktycznie zainteresowane załatwieniem sprawy, to parlament, policja, władze samorządowe nie mogłyby szybko zareagować i poradzić sobie z Crossowcami tak jak ze zwykłymi łobuzami, bandziorami i piratami drogowymi???
Czy do walki z przestępczością potrzebne są petycje i listy poparcia?????
Czy dzwoniłeś podpytać się co ze sprawą się dalej dzieje???? Pewnie tak - opowiedz więc nam wszystkim, czy Twoje wysiłki nie poszły na marne, jeśli tak, to... walczysz z wiatrakami erudyto...

Dla mnie cała ta akcja którą wspierasz to jest bicie piany w stylu: pokrzyczmy troszkę i będziemy mieli czyste sumienie.
Pokrzycz jeszcze trochę, pobij pianę żeby nikt sobie nie pomyślał...

Jeszcze raz (tajemnica się wyjaśnia):
Lech napisał(a):
Podana przeze mnie strona... ...jest adresowana do ludzi posiadających minimum inteligencji

Bo inni się na takie populistyczne banialuki nie nabierają :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2007 8:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kaytek napisał(a):
Bo inni się na takie populistyczne banialuki nie nabierają
Zwłaszcza ci, którzy niby coś by chcieli robić, niby coś ich interesuje, a tak naprawdę nawet nie potrafią zebrać trochę podpisów pod protestem i chrzanią bzdury do kwadratu - bo stać ich jedynie na bezproduktywne bicie piany, co jak widać potrafisz najlepiej. Niestety brakuje minimum inteligencji abyś zrozumiał, że to przecież ZG PTT prześle te listy podpisami pod protestem do parlamentu, a nie policja to policji czy poseł do posła...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2007 9:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Ejjjjj zróbcie z tego jeden wątek,a nie OT,GiT,Tatry,może jeszcze w Fotografii i Sprzęcie coś napiszecie,normalnie to sie chyba rozmnaża :lol: :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 30, 2007 8:43 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Lech napisał(a):
Zwłaszcza ci, którzy niby coś by chcieli robić

Kto Ci powiedział, że ja chcę coś w tym temacie robić?


Lech napisał(a):
nawet nie potrafią zebrać trochę podpisów pod protestem

Eeeee... jak bym chciał, to bym pozbierał...


Lech napisał(a):
chrzanią bzdury do kwadratu - bo stać ich jedynie na bezproduktywne bicie piany

Oooo... troszkę samokrytyki - to się chwali :)


Lech napisał(a):
Niestety brakuje minimum inteligencji abyś zrozumiał, że to przecież ZG PTT prześle te listy podpisami pod protestem do parlamentu, a nie policja to policji czy poseł do posła...

No ale po co podpisy wysyłać do parlamentu jeśli w spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele parlamentu i jeśli

Postulaty w sprawie uregulowania obecności pojazdów silnikowych na górskich szlakach turystycznych, w lasach i na terenach przyrodniczo cennych poparli wszyscy uczestnicy spotkania
No to znaczy chyba, że parlament jest już przekonany - to po co im jakieś petycje?????
Pytam jasno, czy z punktu widzenia Twojego IQ 198 uczestnicy spotkania: Policja, przedstawiciele władz lokalnych i państwowych potrzebują petycji aby się rozprawić z łobuzerią??????????? :shock: :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 30, 2007 9:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kaytek napisał(a):
Postulaty w sprawie uregulowania obecności pojazdów silnikowych na górskich szlakach turystycznych, w lasach i na terenach przyrodniczo cennych poparli wszyscy uczestnicy spotkania.
No to znaczy chyba, że parlament jest już przekonany - to po co im jakieś petycje
No jeśli już uważasz, że to spotkanie było posiedzeniem parlamentu popierajacym petycje i uchwalającym stosowne zmiany w prawie, m.in.:
- wprowadzono obowiązek ewidencji i znakowania wszystkich pojazdów silnikowych
- zaostrzono kary dla osób łamiących prawo i jeżdżących pojazdami silnikowymi po parkach narodowych i lasach.
- nałożono na właścicieli punktów wynajmu pojazdów silnikowych obowiązku wskazania miejsca legalnego korzystania z tychże pojazdów.
- wprowadzono zakaz poruszania się pojazdów silnikowych poza drogami publicznymi na terenie parków narodowych, krajobrazowych i rezerwatów przyrody (za wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych)...
czyli załatwiono postulaty i nie trzeba juz w tej sprawie nic więcej robić, to pozostaje mi tylko wspóczuć. Pisz więcej podobnych bzdur, a będzie się z czego jeszcze pośmiac...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 30, 2007 9:20 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Lech napisał(a):
było posiedzeniem parlamentu popierajacym petycje i uchwalającym stosowne zmiany w prawie

Czy według Ciebie bez petycji nie można stwożyć projektu zmian w prawie, które ułatwią łapanie bandytów??????
Czy wedłu Ciebie Policja potrzebuje zgody od kogokolwiek, żeby łapać bandytów?????
Czy do tego potrzeba petycji????
Lech napisał(a):
Pisz więcej podobnych bzdur, a będzie się z czego jeszcze pośmiac...

Zawsze podejrzewałem, że masz poczucie humoru, ale nadal uważam, że to spotkanie nic do sprawy nie wniesie, a Twoja lista... może się do niczego nie przydać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 30, 2007 10:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kaytek napisał(a):
Czy według Ciebie bez petycji nie można stwożyć projektu zmian w prawie, które ułatwią łapanie bandytów???
Jak życie pokazuje bez protestów ze strony różnych organizacji społecznych, grup zawodowych, stowarzyszeń ludzi pokrzywdzonych itp., do zmian w prawie dochodzi niezmiernie rzadko, i tylko wtedy, gdy rządzący oligarchowie mają w tym swój interes. Tak więc proponowanie, abyśmy czekali z rękami w kieszeniach aż parlament sam zmieni prawo i biernie przyglądali się jak idioci na motorach niszczą przyrodę i rozjeżdżają turystów na górskich szlakach - jest kompletnym nonsensem. A cyniczne krytykowanie grupy ludzi, którzy czynią starania aby demokratycznymi metodami uporządkować te sprawy, jest niczym innym jak szkodliwym pieniactwem.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 30, 2007 4:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Dobra tam, gadaj zdrów, według mnie to spotkanie i ta akcja do niczego nie doprowadzi. Bicie piany. Temat z mojej strony zamknięty.

A jak mi udowodnisz kiedyś, że przyczyniłeś się w ten sposób do zwiększenia bezpieczeństwa w górach to to wszystko odszczekam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL