Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 27, 2007 1:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 8:11 am
Posty: 3
hej, w sierpniu wybieram się w Bieszczady, racji, że to będzie moja pierwsza podróż w ten rejon nie bardzo znam trasy itd, może macie jakieś godne polecenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 27, 2007 1:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Ja kiedyś poszedłem z Soliny do Polany brzegiem zalewu (nie ścieżką - samym brzegiem po kamlotach) - Super frajda, później przez Otryt do Dwernika, A z Dwernika już najkrótszą drogą na połoniny, i tam to jest raj ;)
PS. wówczas poza Parkiem nawer metra nie szedłem po szlaku - nie wiem jak to tam teraz - może się okazać, że cały brzeg wysprzedany ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 8:43 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
Napewno warto wybrac sie na Poloniny: Wetlinska i Carynska.
Ja szlam tak:

Wetlina-->Smerek-->Przelecz Orlowicza-->Polonina Wetlinska-->Schr.Chatka Puchatka-->Brzegi Gorne-->Polonina Carynska-->Ustrzyki Gorne.

Tu masz o szlakach i wycieczkach:

http://www.twojebieszczady.pl/szlaki.php

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:15 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 11:58 am
Posty: 682
Lokalizacja: Beskid Niski
Piękna trasa z Wołosatego:
Wołosate-->Rozsypaniec-->Halicz-->Tarnica-->Wołosate

_________________
Jedna jest ziemia, jedno słońce
I jeden w Polsce chram tatrzański
(Mariusz Zaruski, „Procul Profani”)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Osobiście za Bieszczadami nie przepadam. Różne są tego przyczyny.

Ale jedna wycieczka była wyjątkowa pod pewnym względem, szczególnie jak na końcówkę lat 80-tych. Nasza grupa dostała od WOPu pozwolenie na wejście na Kremenaros i przejście z niego granią na zachód przesieką graniczną aż do Cisnej (z biwakami na grani). Na Kremenarosie stykały się trzy "potęgi" demoludów tzn PRL, Czechosłowacja i ZSRR. Z tego powodu było to dość niezwykłe miejsce. Dodatkowych wrażeń dostarczało przejście krótkim odcinkiem granicy PRL-ZSRR. Wszyscy filowali na krzaki po lewej i szukali ukrytych zasieków i sowieckich pograniczników. Cisza była kompletna. Jeśli ktoś coś tam mówił to szeptem ! Starzy "wyjadacze" klubowi mieli się czego bać bo znali historię innych klubowiczów, których sowieci internowali w "tiurmie" gdy w czasie obozu wędrownego w Czarnohorze szli po granicy Rumuńsko-ZSRR ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 1:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
A ja polecam część Bieszczad między Komańczą a Cisną. Spokój, cisza, mało ludzi. Widoki nie tak piękne jak połoninki, ale jest wspaniały klimat.
Jeżeli jednak nastawiasz się na widoki i na to co najbardziej znane w Bieszczadach, to oczywiście Tarnica, Wołosate, Ustrzyki Grn., Wetlina, Smerek, połoniny, ewentualnie przejażdżka kolejką wąskotorową. Tylko spodziewać się można tłumów.
Wetlina jest najbardziej młodzieżowa, pełno tam imprez w starych punkowych klimatach. :))) Dużo namiotów, piwa, ognisk, itd. Bardziej rodzinnie jest w Ustrzykach Grn. chociaż schronisko Kremenaros też jest dosyć młodzieżowe. Zależy co kto lubi.
Dużo informacji znajdziesz na necie np.
www.bieszczady.pl
www.bieszczady.net.pl
www.twojebieszczady.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 3:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 8:11 am
Posty: 3
dzięki za trasy, na pewno je przeanalizuje i coś wybiorę,
mam jeszcze jedno pytanko, z tego co słyszałem to w Bieszczadach można spotkać niedźwiedzie, miał już ktoś taką przygodę?
chętnie bym zrobił fotke z bliska, wiem, że to może być niebezpieczne ale lubię ekstremalne sytuacje, a jak fotka by się udała to może wziąłbym udział w jakimś konkursie ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 3:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Guru7 napisał(a):
chętnie bym zrobił fotke z bliska


Eeeeee ... ja bym wziął ze sobą teleobiektyw albo ... zrobił sobie fotkę z misiem na Krupówkach ... :P

Może specjaliści od sytuacji ekstremalnych coś innego doradzą ... :?:

Czy widziałeś żywego dorosłego niedźwiedzia gdzieś w ZOO ? One są dość duże, dość silne i dość zrywne jak potrzeba ... :wink:

EDYCJA :
Generalnie o misiach już na tym forum było tu i tam na różnych wątkach więc warto poszperać ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 6:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Guru7 napisał(a):
dzięki za trasy, na pewno je przeanalizuje i coś wybiorę,
mam jeszcze jedno pytanko, z tego co słyszałem to w Bieszczadach można spotkać niedźwiedzie, miał już ktoś taką przygodę?
chętnie bym zrobił fotke z bliska, wiem, że to może być niebezpieczne ale lubię ekstremalne sytuacje, a jak fotka by się udała to może wziąłbym udział w jakimś konkursie ;-)



z bliska to raczej Ci się nie uda, niedźwiedzie w Bieszczadach są dzikie, więc jeżeli nie będziesz ich zaczepiać to nie podejdą ;) jedyny sposób to dobre tele :)

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 8:33 pm 
Guru7 napisał(a):
z tego co słyszałem to w Bieszczadach można spotkać niedźwiedzie, chętnie bym zrobił fotke z bliska, )


Powodzenia, szczerze zachęcam do tego. najlepiej walnij mu jeszcze flashem po oczach. Będzie jednego patafiana mniej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 9:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ataman napisał(a):
najlepiej walnij mu jeszcze flashem po oczach. Będzie jednego patafiana mniej.


Kiedyś w jakimś magazynie fotograficznym (chyba Outdoor photography) czytałem opowiadania pewnego fotografa o sytuacjach ekstremalnych. Pisał m.in. o bliskim spotkaniu z niedźwiedziem Grizzly. Robił jakieś zdjęcia w nocy i nagle zza jakiegoś krzaka wyszedł w jego stronę miś. Miś był dosłownie 2-3 metry od niego. Fotograf będąc w takiej odległości nawet nie próbował uciekać. Ostatnia myśl jaka przyszła mu do głowy to zrobić zdjęcie, żeby ktoś kto go znajdzie zobaczył jego pogromcę.
Kiedy Grizzly podniósł się na tylnych łapach do ataku fotograf nacisnął migawkę. Błysnął flashem i padł z wrażenia na ziemię. Po chwili, kiedy doszedł do siebie zorientował się, że leży na ziemi, a po misiu nie ma już żadnego śladu. Dopiero po chwili zorientował się, że miś biedaczysko bał się flasha jak ognia.
W artykule było nawet zdjęcie paszczy tego niedźwiadka.
Więc może robienie zdjęć misiom w cztery oczy nie jest takim głupim pomysłem.
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 9:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
www.forum.bieszczady.info.pl - serdecznie zapraszam - znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie pytania :)

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Nie mam zamiaru próbować strzelać misiom flashem po oczach. Gdybym zobaczył niedźwiedzia to pewnie próbowałbym spokojnie się oddalić zapominając o urządzeniach typu aparat.
Zauważ, że na końcu mojego postu jest uśmieszek. Napisałem tylko, że taką oto historyjkę kiedyś gdzieś przeczytałem. Z tonu jakim była pisana nie wynikało, że była wymyśloną bajeczką tylko zdarzeniem autentycznym. Można oczywiście nie wierzyć. Wolność słowa ma to do siebie, że każdy może napisać sobie jakąkolwiek opowiastkę i twierdzić, że tak było naprawdę.
A dzikie zwierzęta bywają nieprzewidywalne i mogą się przestraszyć czyjegoś pierdnięcia, a po strzale z shotguna nie będą uciekać tylko atakować.
Widziałem filmik (tu trudno mówić o jego nieautentyczności) na którym grizzly ucieka po tym jak mały domowy kotek atakuje go łapami po nosie(sic!), więc różnie to może być.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ali7 napisał(a):
Masz na myśli odgłos czy użycie jako "broni biologicznej"? Mr. Green


Chodziło mi o odgłos.
Ale jako broń biologiczna to podobno też skuteczne. Misie nie lubią takiego zapachu, obwąchają i sobie pójdą. To zwierzęta dość wybredne i gówna się nie tkną. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 7:14 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Rohu napisał(a):
Ali7 napisał(a):
Masz na myśli odgłos czy użycie jako "broni biologicznej"? Mr. Green


Chodziło mi o odgłos.
Ale jako broń biologiczna to podobno też skuteczne. Misie nie lubią takiego zapachu, obwąchają i sobie pójdą. To zwierzęta dość wybredne i gówna się nie tkną. :wink:



Już Mickiewicz o tym pisał w bajce "Przyjaciele":

Ledwie Mieszkowi był czas zmrużyć oczy,
Zbladnąć, paść na twarz: a już niedźwiedź kroczy.
Trafia na ciało, maca: jak trup leży;
Wącha: a z tego zapachu,
Który mógł być skutkiem strachu.
Wnosi, że to nieboszczyk i że już nieświeży.
Więc mruknąwszy ze wzgardą odwraca się w knieję,
Bo niedźwiedź Litwin miąs nieświeżych nie je.
:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 9:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Właśnie tą bajkę miałem na myśli tylko nie pamiętałem tytułu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 8:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 8:11 am
Posty: 3
haha jak ktoś myślal, że mam zamiar zrobić tą fotę bez teleobiektywu i całkiem z bliska to współczuje i proponuję wizytę u psychologa albo najlepiej u psychiatry
nad trasą jeszcze myślę ale wiem, że węzmę, aparat kilkanaście kliszy i fotografuje wszystko, a potem może na ten konkurs coś prześle http://spiknijmysie.pl/konkurs, choć najważniejsze i tak będzie podziwianie tych klimatycznych gór


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL