Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 7:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 16, 2007 4:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 11:59 am
Posty: 1
Witam!
Planuję tej zimy wybrać się pierwszy raz w góry. Chciałbym pozwiedzać, popatrzeć na wspaniałe widoki, a jednocześnie uniknąć wszelkiej maści niebezpieczeństw.
Szukam też dobrej bazy wypadowej i znalazłem taką stronę ze sporą liczbą różnych noclegów.

http://www.superurlop.info.pl/find,W+g% ... .html#find

Może moglibyście mi coś polecić, tak abym jak najwięcej czasu mógł poświęcić na zwiedzanie i różne atrakcje, a nie np. dojazdy? Jakieś rady co do konkretnych miejscowości, lokalów etc.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 16, 2007 10:24 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 3:09 am
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
:)

_________________
Show me the way to the next whiskey bar


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 16, 2007 10:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
skoro chcesz popatrzec na wspaniałe widoki to raczej odpuściłbym sobie np. Kudowę, Jelenią Górę, a tym bardziej Częstochowę :) Tam raczej nie ma wysokich gór, tak więc widoków zapierających dech w piersiach też raczej nie ma. W Polsce jedyne jak dla mnie naprawdę piękne górskie widoki oferują Tatry i w miarę bliskie Podhale. I wbrew pozorom z Podhala czy Gorców widoki na Tatry są znacznie piękniejsze niż z Zakopanego. Widać je wtedy w całości, widać też które szczyty są naprawdę wysokie. Z Zakopca najwyższy wydaje się Giewont :) który z oddali zupełnie ginie na tle Czerwonych Wierchów czy Krywania (w ogóle niewidocznego z Zakopanego, za to z odległości wyraźnie sterczącego pośrodku pasma Tatr). W Gorcach czy na Podhalu nie ma niebezpieczeństwa lawinowego ale kilkugodzinna wycieczka przez głębokie zaspy też potrafi solidnie dac w kość.

Jak dla mnie to jedź do Murzasichla, Bukowiny, Białki, Brzegów (byłem tam lata temu, ale do dziś mam wspomnienia wspaniałej górskiej zimy). Raczej unikaj samego Zakopanego, chyba że lubisz jak jest dużo ludzi.

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 17, 2007 1:20 am 
Swój

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 10:25 pm
Posty: 91
macciej napisał(a):
skoro chcesz popatrzec na wspaniałe widoki to raczej odpuściłbym sobie np. Kudowę, Jelenią Górę, a tym bardziej Częstochowę :) Tam raczej nie ma wysokich gór, tak więc widoków zapierających dech w piersiach też raczej nie ma. W Polsce jedyne jak dla mnie naprawdę piękne górskie widoki oferują Tatry i w miarę bliskie Podhale. I wbrew pozorom z Podhala czy Gorców widoki na Tatry są znacznie piękniejsze niż z Zakopanego. Widać je wtedy w całości, widać też które szczyty są naprawdę wysokie. Z Zakopca najwyższy wydaje się Giewont :) który z oddali zupełnie ginie na tle Czerwonych Wierchów czy Krywania (w ogóle niewidocznego z Zakopanego, za to z odległości wyraźnie sterczącego pośrodku pasma Tatr). W Gorcach czy na Podhalu nie ma niebezpieczeństwa lawinowego ale kilkugodzinna wycieczka przez głębokie zaspy też potrafi solidnie dac w kość.

Jak dla mnie to jedź do Murzasichla, Bukowiny, Białki, Brzegów (byłem tam lata temu, ale do dziś mam wspomnienia wspaniałej górskiej zimy). Raczej unikaj samego Zakopanego, chyba że lubisz jak jest dużo ludzi.


O tuż to, jak chcesz zgniłe śmierdzące zatłoczone miasto jedź do zakopanego. jeśli szukasz ciszy spokoju czasami odludzia jedź do murzasichla tam o tej porze roku nie ma nawet koloni czy wycieczek szkolnych pełno w okolicy lasów karczm :drink: co by się co nieco rozgrzać polecam!! jeśli szukasz jakiegoś nie dużego pokoju napewno znajdziesz w tym roku nawet wybudowali jakiś wielki hotel niewiem jaki standard słyszałem że około 40 zł za noc /osoba jeśli będziesz chciał spać w tym hotelu to jak wjeżdżasz od kośnych hamrów jedziesz do góry przez las mijasz ulicę sondelską dalej prosto i na 2gim zakręcie widzsz dom nawet nie daleko masz sklep ( jakieś 20m) cuż jeszcze chcesz wiedzieć?? uff ale się rozpisałem :viking:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 17, 2007 10:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Jeśli pierwszy raz góry - i to zima, to więcej niż Beskidy bym nie polecał, choć zimą i one nie są bezpieczne - musiałem już nocować zimą w lesie wchodząc na Baranią. a w październiku nie udało się nam ukończyć trasy w Karkonoszach ze względu na śnieżycę.


Ostatnio edytowano Pn lis 19, 2007 10:00 am przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 1:08 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 12:22 am
Posty: 2
Ja trafiłam na bazę hotelową za sprawą oferty biura podróży blizejslonca. Klikałam z ciekawości na ceny wycieczek i była tam także opcja noclegów w Polsce- coś jak katalog stron z odnośnikiem- nie zawiodłam się szczerze mówiąc;)) Jeśli pierwszy raz w górach zacznij standardowo od Zakopca;)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 5:41 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 3:09 am
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Lamioza napisał(a):
Ja trafiłam na bazę hotelową za sprawą oferty biura podróży blizejslonca. Klikałam z ciekawości na ceny wycieczek i była tam także opcja noclegów w Polsce- coś jak katalog stron z odnośnikiem- nie zawiodłam się szczerze mówiąc;)) Jeśli pierwszy raz w górach zacznij standardowo od Zakopca;)))


Cztery wejścia na krupówki, zdobycie Krokwi i mistrzostwo świata w Korkach. Najbliższe takie korki to chyba w Krakowie :D

_________________
Show me the way to the next whiskey bar


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 5:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
czapajew napisał(a):
Najbliższe takie korki to chyba w Krakowie

jak nie większe ;)

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 21, 2007 12:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 26, 2007 2:46 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
Kaytek napisał(a):
a w październiku nie udało się nam ukończyć trasy w Karkonoszach ze względu na śnieżycę.

no i zdaje się, że również ze względu na Kubusie :mrgreen:

_________________
Czym wyżej, tym te góry jakieś mniejsze!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 22, 2007 11:32 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
tatrzański_miś napisał(a):
Kaytek napisał(a):
a w październiku nie udało się nam ukończyć trasy w Karkonoszach ze względu na śnieżycę.

no i zdaje się, że również ze względu na Kubusie :mrgreen:

Nie, kubusie były dopiero, gdy wiedzieliśmy, że warunki nie nadają się do ukończenia trasy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 28, 2007 11:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ja polecałbym Słowację, np. Zdziar lub Zuberec

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 2:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
Ja polecam Białkę Tatrzańską. Dobry dojazd w stronę Tatr i w stronę Nowego Targu. Co roku w sierpniu odbywa się tam festyn białczański-jak ktoś chce trochę rozrywki a niedaleko w Bukowine T. przez kilka dni co roku trwają Sabałowe Bajania. Z Białki T. wspaniały widok na Tatry Wysokie zarówno z Litwińskiej Grapy (Czarnej Góry) z charakterystycznym krzyżem na szczycie jak i również z różnych miejsc w Białce T. Ponadto duży wybór pod względem noclegów. Jest dość dużo sklepów, także można się zaopatrzyć bez problemu w prowiant na wycieczki w Tatry. Dobre miejsce według mnie na odpoczynek i na miejsce z którego można ruszać w Tatry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL