Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 3:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 10:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Cytuj:
A jeśli wyobrażę sobie,że oni wszyscy tacy porąbani jak Lucyna, to

Któż z nas nie jest porąbany? :mrgreen:

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 10:12 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
Ech, na takie filozoficzne pytania, to ja odpowiedzi nie znam :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 3:02 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
magda napisał(a):
Jakby co - oferuję również swoje usługi saperskie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Magda zaproponowała nam swoje usługi saperskie (Pani Saper była w okolicy Baligrodu nieprawdaż :twisted: ) ale ja na tych zdjęciach widzę coś innego.
Bieszczadzkie lasy to swoisty fenomen. Prawie każdy wie, że są one cenne, wodo-i glebochronne. Prawie każdy wie, że w naszych górkach jest trochę inny niż na przykład w Tatrach układ piętr roślinno-klimatycznych . Występują bowiem tylko trzy : dolin, regla dolnego i połonin. Nie mamy regla górnego i kosodrzewiny.
Historia kładzie się cieniem na naszych lasach. Pod koniec XIX w zaczęto je eksploatować na skalę przemysłową. Mają więc w zdecydowanej większości charakter wtórny. 3 % powierzchni to lasy o charakterze naturalnym. Mamy wpaniałe pozostałości po karpackiej puszczy bukowej, starodrzewiu jaworowym, olszynce karpackiej. Może Was to zdziwi, gdy powiem, że jest to zarazem bardzo dużo. Inne regiony w takie zasoby są jeszcze uboższe. Ostatnio mam prawdziwą przyjemność poznawać bieszczadzkie lasy pod okiem leśników i naukowców. Zaczynam doceniać i zachwycać się naszymi zbiorowiskami leśnymi przeważnie pod przewodnictwem Marcina Sceliny i Adama Szarego.
Nasze lasy możemy podzielić na: naturalne, wtórne-nasadzone i na wtórną sukcesję leśną. 83 % powierzchni BdPN stanowią lasy. Zaklasyfikowano tu aż 10 zespołów leśnych (w ich obrębie wydzielono 14 podzespołów). Poszczególne zespoły różnią się składem gatunkowym, siedliskiem i przynależnością systematyczną.
Dominuje zespół buczyny karpackiej. Najpiękniej wygląda wiosną, gdyż w jego runie kwitnie bardzo dużo geofitów. To tu można spotkać kwitnące zanim drzewa wypuszczą liście: czosnek niedźwiedzi, żywiec gruczołowaty, żywokost sercowaty, szczyr trwały, marzankę wonną. Buczyna karpacka porasta około 70 % powierzchni naszych lasów. Tworzą ją buk z dodatkiem jodły.
Na stromych zboczach można zobaczyć rzadką jaworzynę górską lub jeszcze rzadszą jaworzynę karpacką. W dolinach, wzdłuż potoków rośnie olszynka karpacka. Mamy także olszynkę bagienną np w rezerwacie "Olszyna łęgowa w Kalnicy", który możecie zobaczyć z wielkiej obwodnicy. Oprócz tego występuje olszyna porolna zarastająca niegdsiejsze uprawne pola. W Górach Sanocko-Turczańskich często spotykamy grądy, przeważnie subkontynentalne. Mamy także na bardzo niewielkiej powierzchni dolnoreglowy bór jodłowo-świerkowy. Oprócz tego możemy spotkać sadzone przez leśników w latach 60-70 świerszczyny, jedliny, modrzewiny, sośniny.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 4:42 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Bieszczadzkie lasy możecie poznać wędrując po prawie wszystkich szlakach i ścieżkach. Co moge polecić? Pasmo graniczne, prawie "nieodkryte" przez rzesze turystów. Wędrując tam szlakiem niebieskim nawet w długi weekend jesteśmy często gęsto sam na sam z przyrodą. Jeden z fragmentów tego szlaku przeszliśmy jesienią
www.forum.bieszczady.info.pl/showthread ... 673&page=3
Na odcinku Roztoki-Solinka można podziwiać zarówno buczynę karpacką jak i jaworzyny.
Godny polecenia jest także wyryp dla prawdziwego mężczyzny. Jedna z najtrudniejszych bieszczadzkich tras w Bieszczadach Wetlina Stare Sioło- Jawornik-Paportna-Rabia Skała-itd- Wielka Rawka-Ustrzyki Górne wiedzie także lesistą przestrzenią. Kiedyś dawno, dawno temu zeszłam z pasma granicznego na Puszczę Bukową w wyjątkowo piękny las. Teraz jest to rezerwat ścisły położony na terenie BdPN. Nie wolno więc nie podam więcej szczegółów.
Więcej o szlakach i czasach przejść możecie przeczytać na
www.twojebieszczady.pl/szlaki.php
www.twojebieszczady.pl/czasy.php
Wyjątkowo piękny las znajdziecie na ścieżce wiodącej przez rezerwat Hulskie na Otrycie. O takich miejscach mówię cud, miód i malina. Piękne ponad stuletnie jodły to jego ozdoba.
Znalazłam fajne zdjecia z Otrytu i rezerwatu na
www.borodziej.pl/galeria/v/Bieszczady/Otryt_44.JPG.html
www.twojebieszczady.pl/hulskie.php

PS.
Popoprawiałam linki. Może teraz będą działać.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Cz lut 05, 2009 5:24 pm przez lucyna, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 5:03 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
lucyna napisał(a):
ale ja na tych zdjęciach widzę coś innego.

Odpowiedź dlaczego widzisz co innego poszła na PW ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 6:02 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
Ty Magdo zbierasz złom;)?


Też lubię takie zamszone drewno;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 6:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Cytuj:
Ty Magdo zbierasz złom;)?

Trochę do tyłu ciągnie mój wózek,
trochę do przodu go czasem pcham.


Niestety ceny surowców mocno poszły na łeb ;)

Fajne te dwoje drzewka, aż mi się ręka wyciąga do monitora, żeby dotknąć.

Obrazek

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 6:21 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
Tajemniczo odpowiedziałaś...;)

Kole Baligrodu biegasz ?


Huby tyż są ładne;)


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 6:30 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Świetna jest! Eee, masz większą... :?

Obrazek

Wcale nie tajemniczo, Ty byś się chwalił, że zbierasz złom i siedzisz na murku odbijając jabola, podczas gdy uczciwi ludzie wypruwają sobie żyły w biurach? ;)

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 6:51 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
Eee, nie jest taka duża, makro ja powiększa


Żadna praca nie hańbi, przecież nie kradniesz.

Pochwal się sukcesami w machaniu tym kijem;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 8:03 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
vm2301 napisał(a):
Pochwal się sukcesami w machaniu tym kijem;)

Mój Drogi, dżentelmeni nie rozmawiają o swoich kijach w towarzystwie. Ale masz na PW niezłą sztukę, która ostatnio miała z nim do czynienia ;)

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 8:53 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
hmm, hmm no sztuka jest :shock:


Ale wracając do tematu leśnego... upolowane gdzieś przy "autostradzie", niemal z okna auta:

Obrazek


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 9:18 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Bardzo mi się podoba "tekstura" Twoich zdjęć. Macam oczyma.
Jak już jesteśmy przy motoryzacji, to przy okazji mój desant w Karpatach ;)

Obrazek

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 9:42 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
A to co? Wykopana i odmalowana tankietka? Kolor co prawda nieco zbyt oczojebny, by to był wóz bojowy, ale...;)

Czemu nie parłaś naprzód?

Jeśli dobrze rozumiem słowo tekstura, bo na zdjęciach się nie znam, to samo takie dziwne się robi, gdy wyostrzam po zmniejszeniu :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 9:52 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
vm2301 napisał(a):
Kolor co prawda nieco zbyt oczojebny, by to był wóz bojowy, ale..

Jak widzę jakiegoś przewodnika to maskuję go na feld grau gałęziami i błotem. Jeżeli teren jest "czysty", to się lansuję żółtym. Wnętrze też ma niczego sobie, tylko ciasno.

Obrazek

vm2301 napisał(a):
Czemu nie parłaś naprzód?

Parłam. Byłam za potrzebą ;)

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 10:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
A propo Baligrodu z pół roku temu był jakiś program o tym, że właściciel/właścicielka byłej wsi w tamtych okolicach oddał/a teren za darmo, żeby utworzyć szlak do resztek domów (zachowały się tylko fundamenty piwnic) i za cholere nie moge sobie przypomnieć gdzie to było. Chciałam się tam wybrać ale teraz pustka w głowie. Program prowadził Marcin Scelina. Lucyno podpowiedz mi jak się nazywa to miejsce :?: na mapie pewnie tego nie znajdę. Jakieś dojście i ścieżki z tego co widziałam były już utworzone. Wnioskuję zatem, że można już tam teraz chodzić legalnie nie płacąc mandatów :mrgreen:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 11:22 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Choceń. Marcin czyta ten wątek i recenzuje ale nie chce udzielać się. On znakomicie zna ten teren. Ja byłam tam tylko na dwóch czy trzech szkoleniach na temat żubrów.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 4:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3188
Lokalizacja: Nowy Sącz
Parę fotek dla tych co nie wierzą że jesienią Bieszczady to najpiękniejsze miejsce w Polsce
Obrazek
na stokach Rozsypańca
Obrazek
Widok z Bukowego Berda w stronę Doliny Sanu
Obrazek
panorama od Kopy Bukowskiej do Pikuja
Obrazek
Kopa Bukowska i po prawej wyłania się Bukowe Berdo
Obrazek
Potok Roztoki

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Ostatnio edytowano So lut 07, 2009 5:32 pm przez gouter, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 4:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Obrazek

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 6:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
Listopadowy widoczek:)


Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 7:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3188
Lokalizacja: Nowy Sącz
Jeszcze jedna rundka
Obrazek
Wołowy Garb
Obrazek
W oddali Opołonek, najbardziej na południe wysunięty punkt Polski
Obrazek
Krzemień
Obrazek
osuwisko na Rozsypańcu

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 7:42 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Gouter dziękuję. Ale dałeś mi do pisania :D
Na pierwszej turze jest Bukowe Berdo? A na ostatnim z pierwszej tury Roztoka? Jeżeli chodzi o Roztoke to nigdy tam nie byłam. Kojarzę Twoje zdjecie z pewna naszą rozmową na innym forum. Palce gryzłam z zazdrości, że mogleś zgodnie z prawem tam wejść.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 10:08 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
gouter napisał(a):
Parę fotek dla tych co nie wierzą że jesienią Bieszczady to najpiękniejsze miejsce w Polsce
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bieszczadzkie połoniny są przepiękne jesienią. Gouter zapodał zdjęcia pokazujące urodę jednej z moich ulubionych okolic.
Bukowe Berdo to jedna z najpiekniejszych gór w Bieszczadach. Jest częścią gniazda Tarnicy i Halicza. Pod względem krajobrazowym, przyrodniczym, geologicznym jest przeciekawy. Z jego wierzchołków rozlega się przepiękna panorama. Z jednej stony mamy widok na dolinę Roztoki, Obniżenie Górnego Sanu czyli worek bieszczadzki, a za nim Beskidy Skolskie, bliżej Wołowy Garb, Kopę Bukowską, Halicz, Kińczyk Bukowski, Rozsypaniec, Bieszczady Wschodnie, Krzemień (część tej panoramy widziecie na zdjęciu nr 2), a z drugiej na Połoniny Caryńska i Wetlińską, Dwernik-Kamień, Magurę Stuposiańską, Widełki, Kosowiec, Otryt.
Zaczniemy od geologii. Skały tworzące ten masyw należą "do warstw krośnieńskich dolnych fliszu karpackiego. Wykształcone są w postaci naprzemianległych warstw twardych piaskowców otryckich (występuje tu pięć głównych pakietów) przłożonyh tzw. fliszem drobnorytmicznym (utworzonym głównie z warstw miękkich łupków ilastych). Osiągają one 1200 m miąższości." Właśnie w tych warstwach wykształciły się różnorodne formy skalne występujące w partiach grzbietowych. na przestrzeni około 2 km ciągną sie nieprzerwanie ostańce skalne zwane w geomorfologii skałkami rezydualnymi. Są one ustawione pod kątem 30-40 stopni do powierzchni i nachylone w kierunku południowo-zachodnim.
Berdo to wg Krukara to " jeden z najczęściej występujacych toponimów wysokiej części Bieszczadów. Pochodzi od prasłowiańskiego br'do góra, pagórek, tu oznacza stromą górę, przepaść".

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 10:24 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Pod względem przyrodniczym to przeciekawa okolica. Wędrówkę polecam zaczynać na miejscu biwakowym "Widełki" stworzonym przez Nadleśnictwo Stuposiany. Tam oprócz wiaty, miejsca na ognisko możecie znaleźć pomniczek poświęcony bieszczadzkim żubrom i przyszpilone na tablicy informacyjnej fragmenty dokumentów i pamiętników opisujących początki reintrodukcji żubrów w Bieszczadach. To właśnie w tej okolicy, w dolinie potoku Zwór aklimatyzowano w 1963 r pierwsze ssaki tego gatunku. Należy pamiętać, że w Bieszczadach znajduje się jedyna na świecie populacja linii białowiesko-kaukaskiej posiadajaca domieszkę krwi gatunku, który wyginął.
Oprócz tego możecie w tej okolicy spotkać wszystkie ssaki i ptaki puszczańskie. Można tu na otwartych przestrzeniach spotkać czatownie dla ptaków drapieżnych, czyli wysokie tyczki z poprzeczką na szczycie. Ułatwiają one polowanie: myszołowom, orlikom krzykliwym i innym drapolom.
Wędrując przez las w partiach przyszczytowych warto obserwować zróżnicowanie lasów bukowych w strefie górnej granicy lasu (kiedyś takie zjawisko nazywano strefą walki). Powoli drzewostan wyskopienny przechodzi w drzewostan krywulcowy (znacznie niźszy), następnie w strefę krzewiastych buków o wysokości mniejszej niż 5 m o charakterystycznym szablastym wyglądzie, a potem strefę pojedyńczych buków i górną granicę występowania lasu. To wpływ wysokości i klimatu.
Na czterech wierzchołkach Bukowego Berda możecie zobaczyć unikatową roślinność naskalną, w tym bezcenne borówczysko bażynowe, gdzie rosną: bażyna obupłciowa, widłak wroniec, borówki czarna i brusznica, liczne mchy z bielistką siną i płonnikiem zwyczajnym. Wschodnie zbocza porastają w dużej ilości połoninowe zarośla jarzębinowe. To efekt zarastania ziołorośli, traworośli i borówczysk. Należy pamiętać o tym, że przed II wojną światową znadowały się od Widełek po wierzchołek 1313 liczne carynki, a połonina była wykorzystywana gospodarczo.
Pod względem turystycznym Bukowe Berdo opisał Piotr
www.twojebieszczady.pl/berdo.php.
Proponuję także abyście zaglądnęłi na stronę
www.studio-roger.pl/galeria_bieszcz_jesien.php
Są tam umieszczone przepiękne, a raczej zgoła fenomenalne zdjęcia Marcina (Rogera) Połajowskiego i Huberta Adamczyka. Wydawnictwo Ruthenus mam nadzieję, że wreszcie w tym roku wyda im album.
Pisząc ten tekst wykorzystałam część informacji zawartych w wyjątkowo ciekawym przewodniku po ścieżce przyrodniczej "Bukowe Berdo" praca zbiorowa wydana przez Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny BdPN.
Moim zdaniem najpiękniejsza panorama na Bukowe Berdo i Krzemień jest z punktu widokowego Roztoka znajdujacego się w worku bieszczadzkim w dolinie potoku o tej nazwie. Można tam udac się jadąc drogą do Tarnawy. Obok pozostałości po przęsłach kolejki wąskotorowej należy skęcić w górę. Stokówka jest zamknięta szlabanem więc postatnie 1,5 km idziemy pieszo. Widok wynagrodzi nam wszystko. Jest tam platforma widokowa i mini miejsce biwakowe.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 10:29 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Acha oglądając zdjęcia Rogera należy pamiętać o > one są umieszczone w specyficzny sposób.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 12:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
No piękne zdjęcia, perfekcyjne, no i pozazdrościć możliwości polatania;)

Jam z gatunku piechurów, więc połoniny oglądam z nieco mniejszej wysokości 180 centymetrów

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 5:08 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Wojtku dziekuję za piękne zdjęcia. :D
Mam literówkę z linku do www.twojebieszczady.pl
O Bukowym Berdzie jest tu
www.twojebieszczady.pl/bberdo.php
Panorama z Roztoki o której wam opowiadałam jest tu
www.twojebieszczady.pl/warto/aleja.php

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano So lut 07, 2009 7:18 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 5:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3188
Lokalizacja: Nowy Sącz
lucyna napisał(a):
Na pierwszej turze jest Bukowe Berdo? A na ostatnim z pierwszej tury Roztoka?

Podpisałem 1 turę fot :)

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 5:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3188
Lokalizacja: Nowy Sącz
Dorzucam kolejną
Obrazek
Skałki po ukraińskiej stronie Połoniny Bukowskiej
Obrazek
Widok z Połoniny Bukowskiej na Tarnicę
Obrazek
Z Bukowego Berda na Caryńską
Obrazek
stoki pracują - wygięte pnie buków na skutek spełzywania

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 7:55 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
No pracują, pracują Gouterze.

...czasem zygzakiem;)

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL