Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 10:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 10:43 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Witam!
Wybieram się do Zawoji. Nigdy tam jeszcze nie byłem (no raz jako dziecko). Dotychczas chodziłem tylko po Tatrach (dość dużo) teraz jadę troszkę odpocząć od pracy, studiów itd. Chciałbym w sobotę się gdzieś wybrać tak na ok 8h Najlepiej na Babią) tylko kompletnie nie wiem jak się za nią zabrać od której strony co jeszcze oprócz niej itd.
Z góry dziękuję za pomoc.

Wklejam też swoje ogłoszenie z działu ogłoszenia, gdyż ten jest częściej odwiedzany.

Wyjeżdżam w piątek (14.0Cool powrót niedziela (16.0Cool. Cel Zawoja. Mam 2 miejsca w aucie. Jadę trasą Siewierz->Dąbrowa Górnicza->Mysłowice->Imielin->Oświęcim->Zator->Wadowice->Sucha Beskidzka->Stryszawa->Zawoja

Trasę mogę oczywiście edytować, jechać np. przez Sosnowiec, Katowice, Tychy lub gdzieś zobaczyć.

Jeśli ktoś byłby chętny w jedną bądź dwie trony to kontakt pod numerem 609886610 na GG jestem od teraz jakieś 3h i jutro po 16 tylko nie wiem jak długo.

Koszty niewielkie bo w jedną stronę ok 10zł od osoby zakładając, że pojadą 4 (2 już są). jeśli będzie tylko jeden chętny to też coś taniej będzie bo zdzierać nie będę, bo i tak jechać muszę.

P.S. jeśli kogoś interesuje podróż tylko na jakimś odcinku to również sprawa do obgadania. Smile


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 9:05 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 1:44 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Jaworzno
Witam.

Nie wiem, jak z tą Stryszawą to wygląda... Chyba, że tak Ci jakiś nawigator pokazał, bo jadąc trasą 28 dojedziesz do Juszczyna i tam będzie znak w prawo do Zawoji. Ale być może miałeś to samo na myśli.

Jak zabrać się za Babią? Czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę na Diablak. A zejście? Przez Przełęcz Bronę do schr. na Markowych Szczawinach i stamtąd górnym płajem do Krowiarek lub przez Małą Babią Górę do zawoji zaś... Zależy gdzie pozostawisz wóz. Minąwszy przeł. Krowiarki jest po lewej parking płatny niestrzeżony, tylko nie wiem, jak to tam widzą przy postojach kilkudniowych, no i strach stawiać tam wóz na noc bez "obstawy". Dojazd do krowiarek: jak wjedziesz do Zawoji to cały czas prosto. :D Z resztą mają tam stację benzynową, to ktoś zawsze pomoże.


Pozdrawiam.

_________________
http://www.savethevinyl.ugu.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 10:36 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
MateuszEQ napisał(a):
Witam.

Nie wiem, jak z tą Stryszawą to wygląda... Chyba, że tak Ci jakiś nawigator pokazał, bo jadąc trasą 28 dojedziesz do Juszczyna i tam będzie znak w prawo do Zawoji. Ale być może miałeś to samo na myśli.



Ze Stryszawy do Zawoi jest bardzo dobry skrót przez przełęcz Przysłop. Droga dobra i bez dziur ale dość stroma.
Dość często tamtędy jeżdżę bo to najkrótszy dojazd z Lachowicach (gdzie mamy chatkę) do Zawoi.
Jeżdżą tamtędy również busy, ale PKS-y nie.

Jest to również spory skrót od drogi ze Śląska przez Bielsko i Żywiec.
Droga jest na mapie googli, bez numeru.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 11:16 am 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Chciałem tamtędy jechać, ponieważ tak poleciła mi pani do której dzwoniłem w sprawie noclegu. Powiedziała, że w Makowie korki, jakieś remonty, światła, wahadła itd. doradziła, żeby z Suchej jechać w kierunku Żywca i właśnie skręcić w prawo na Stryszawę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 11:34 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Prawda, Maków w niedzielę po południu był zakorkowany, a do tego jeszcze był odpust - chwilę trwało przebicie się do Suchej.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 9:56 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Nieaktualne!!! skrzynia w piździec!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 11:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
byłem na Babiej 2 tygodnie temu i walnołem taką traskę ... autko na przeł. krowiarki, potem czerwonym az na diablak, dalej na małą babią (w zasadzie tylko dla zaliczenia, bo potem lekka wycofka) i na markowe szczawiny ... tam mały piknik choć niezbyt sympatycznie, bo tam teraz budowa w pełni (ale kiosk z napojami działa) ... od schroniska percia akademików spowrotem na diablak (polecam szlak jest ekstra z łancuszkami i klamrami) jak na beskidy to ten szlak jest "bardzo alpejski" ... no i spowrotem na parking na krowiarki ... wycieczka na jeden dzien z dojazdem :D

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL