Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 5:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 13, 2009 4:58 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Lębork / Łeba
Witam wszystkich. Od razu na samym poczatku przepraszam, ze pisze tego posta, bo przecież powinienenm najpierw poczytać forum, aby zdobyc troche informacji, ale niestety dzisiaj w nocy wyjeżdzam niespodziewanie (kilka dni wcześniej) do Białego Dunajca i nie jestem przygotowany na zwiedzanie, a dokladnie co warto zobaczyc. Chciałbym zobaczyc Kasprowy Wierch i fajnie byłoby pozdobywać jakieś góry - bez przewodnika. Czy ktoś życzliwy na forum, nie opierniczajacy mnie za lenistwo mógłby mi pomóc. Wiem, że idę po najmniejszej linii oporu, ale to z braku czasu :(
Czy mógłby mi ktoś napisać w skrócie od czego zacząć i jak tam sie dostać, chciałbym zobaczyc prawdziwe góry, nie pagórki i lasy, Morskie Oko, itp. Jeszcze raz przepraszam za lamerski post, ale sytuacja mnie do tego zmusiła.
Pozdrawiam
Maciej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 7:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
bary75 napisał(a):
do Białego Dunajca i nie jestem przygotowany na zwiedzanie


Nie byłam w Białym Dunajcu, ale myślę, że stamtąd możesz także dotrzeć do Zakopanego autobusem lub busem. A z dworca w Zakopanem busów dostatek i dowożą w miejsca skąd ruszasz na szlak. Nie wiem jakie masz doświadczenie górskie, ale może spróbujesz tak skoro jak piszesz chcesz:

bary75 napisał(a):
i fajnie byłoby pozdobywać jakieś góry - bez przewodnika.


1. Dolina Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Wyżnia Chochołowska - Chochołowska.
Chochołowska dla mnie monotonna troszkę, ale od 8 jedzie taka ciuchcia tam i ten odcinek asfaltem można sobie skrócić. Albo też wypożyczyć tam rower na miejscu.

2. Na Kasprowy jak chcesz wjechać, to trzeba tam być wcześnie rano. Kierunek Kuźnice. Kolejka do kolejki od rana spora. Jak wjedziesz już na Kasprowy możesz ruszysz w stronę Kopy Kondrackiej i dalej na Czerwone Wierchy. Po drodze masz kilka zejść w dolinę, pierwsze na Przełęczy pod Kopą, potem z Kopy i Małołączniaka. To ostatnie troszkę męczące (jak dla mnie). Potem masz zejście z Ciemniaka do Kościeliskiej. Szlakiem tym idź przy ładnej pogodzie, bo choć łatwy, to we mgle może być niebezpiecznie, zwłaszcza w okolicach Krzesanicy i Ciemniaka. Ewentualnie jakby Cię kolejka do kolejki zniechęciła idź takim szlakiem: Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą - Kopa Kondracka - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak i na dół do Kościeliskiej. Polecam zejście szlakiem zielonym, wyjdziesz przy schronisku. Trasa na cały dzień. Gdybyś poczuł zmęczenie, to np możesz wejść tylko na Kopę i potem zejść do Przełęczy Kondrackiej i dalej na Halę Kondratową i do Kuźnic.

3. I jeszcze mogę polecić Szpiglasową Przełęcz. Wtedy jedziesz na Palenicę i ruszasz albo do M. Oka albo do Doliny 5 Stawów. I na przełęcz, możesz też podejść na wierch. Spacer przyjemny, nie jest męczący (męczący jest jedynie asfalt do M. Oka). Od Doliny 5 Stawów jest łańcuch przed samą przełęczą, ale np mnie nie sprawia on kłopotów.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 7:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 13, 2009 4:58 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Lębork / Łeba
Wielkie dzieki. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL