Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mały Ararat
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 7:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 11:25 am
Posty: 307
Lokalizacja: Kraków
pytanie proste, czy da się wejść na tą górę? szukam jakichkolwiek informacji, a na temat tej góry nigdzie nie mogę znaleźć więcej niż 2-3 zdań.
A że jako wybieram się do Turcji - pytanie mnie dręczy 8).
Ararat chce tak czy tak zobaczyć (wejść nie wejdę, sprzętu nie wezmę, zresztą nigdy nie byłem wyżej niż 4000m.), a Mały Ararat jeśli byłaby jakakolwiek szansa kusi..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 8:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ararat (w Turcji znany jako Ağrı Dağı - wymawia się to mniej więcej jak Aari Daai) to w zasadzie taki pagórek. Pod względem wysokogórskim to nic ciekawego. Można tam wejść z przewodnikiem z biura podróży. Umiejętność poruszania się w rakach mile widziana, ale podejrzewam, że jak nie potrafisz to cię w 5 minut nauczą. Tam jest prawie płasko.
Problemem jest wysokość. Wyjścia komercyjne trwają chyba 5-7 dni i są dosyć kosztowne. Samemu chyba trudno załatwić formalności.

O Małym Araracie (czyli po turecku Küçük Ağrı Dağı) niestety nie za wiele wiem. Podejrzewam, że może być tam zakaz poruszania się. Jest to strefa przygraniczna, więc jakiekolwiek łamanie zakazów może się bardzo źle skończyć.

A dlaczego akurat chcesz w ten rejon jechać? Jest wiele znacznie piękniejszych miejsc w Turcji. Chociażby nieco bliżej położone góry Kaçkar. Tam jest bez porównania ładniej niż w rejonie Araratu i znajdziesz trasy o zróżnicowanej trudności. Najwyższy szczyt ma około 3900m.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 8:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 03, 2005 4:00 pm
Posty: 572
Lokalizacja: Poznań
Cześć . Duży problem z turecką armią.
Tak jak na duży Ararat dogadujemy się z Kurdami , którzy mają układ z armią turecką i wchodzi dziennie kilka , kilkanaście ekip , tak nie widziałem nikogo idącego na mały Ararat.
Ale z obozu pod dużym tak na 4200 mały fajnie widać ;)
Może jednak coś się zmieniło , ja tam byłem 4 lata temu.

_________________
Maciej Tyl

maciejtyl@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 8:49 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 11:25 am
Posty: 307
Lokalizacja: Kraków
Rohu napisał(a):

A dlaczego akurat chcesz w ten rejon jechać? Jest wiele znacznie piękniejszych miejsc w Turcji. Chociażby nieco bliżej położone góry Kaçkar. Tam jest bez porównania ładniej niż w rejonie Araratu i znajdziesz trasy o zróżnicowanej trudności. Najwyższy szczyt ma około 3900m.


Szczerze- to będąc w takim miejscu poprostu chciałem zobaczyć Ararat, niemniej nie ma raczej sensu jechać aż do Dogubayazit, jeśli wadomoby było (i chyba juz jest;/) że nie ma szans podziałać w tym rejonie.
Natomiast góry Kaçkar mnie jaknajbardziej interesują!! Wstępnie planujemy pojechać do ERZURUM –> YUSUFELI i spędzić 2-3 dni w górach. Choć w tym miejscu przyznaję że o tych górach pojęcia nie mam też żadnego i szukam informacji (szczególnie map bo o nie najciężej...). Więc za wszelką pomoc z góry dziękuję :!:
Ogólnie planujemy wyjazd studencki, wiec po minimalnych kosztach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 6:37 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zakk napisał(a):
Natomiast góry Kaçkar mnie jaknajbardziej interesują!! Wstępnie planujemy pojechać do ERZURUM –> YUSUFELI i spędzić 2-3 dni w górach. Choć w tym miejscu przyznaję że o tych górach pojęcia nie mam też żadnego i szukam informacji (szczególnie map bo o nie najciężej...). Więc za wszelką pomoc z góry dziękuję :!:
Ogólnie planujemy wyjazd studencki, wiec po minimalnych kosztach


Zapytaj na pl.rec.gory.

Tam ostatnio była dość długa dyskusja na ten temat i wypowiadał się ktoś kto niedawno wrócił z tamtych gór.

http://groups.google.pl/group/pl.rec.go ... 31d83ab363

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 10, 2009 9:42 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 11:25 am
Posty: 307
Lokalizacja: Kraków
Basia Z. napisał(a):

Tam ostatnio była dość długa dyskusja na ten temat i wypowiadał się ktoś kto niedawno wrócił z tamtych gór.

http://groups.google.pl/group/pl.rec.go ... 31d83ab363

B.

super, bardzo przydatne!!
Dzięki Wielkie :!:
w sobotę ruszam, zobaczymy co się uda 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 11:59 am 
czeszc!
jak kto chce to mozna iszcz na maly Ararat. zapraszam na maly Ararat. tu moje fotki -
https://picasaweb.google.com/ararat.pl/ ... astTurkey#

pierw tszeba jehacz autem do wysokość okolo 2200 metry, potem idiesz bardzo łatwy do okolo 3000 metry. a potem jest trudno, wecej jak na Ararat, dużo kameni. ale super góra, zapraszam
Musa - pisz ararat.pl@gmail.com


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 2:25 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 10:27 am
Posty: 81
Lokalizacja: Kraków
Mało kto idzie na mały ararat, bo każdy wali na szczyt właściwy ;)
poruszanie się samemu i to bez zezwolenia jest karalne i może się skończyć wydaleniem z Turcji i banem na wjazd w najgorszym wypadku, a w najlepszym poklepaniem po plecach i słownym ostrzeżeniem.

Na Araracie jest dużo kapusiów ;) a na Małym spodziewam się, że już nie ma (kto by tam lazł oprócz Polaków).

Ararat to banalna góra, gdzie się tylko idzie, jedyne utrudnienie to ilość tlenu. Nie można wejść na Ararat bez przewodnika i zezwoleń (to jest wersja oficjalna, a Polacy robią i tak po swojemu :) )

Jeżeli byście mieli ochotę wyjazdu bardziej na południe (np Hakkari) to ostrzegam, jest tam teraz baaardzo gorąco (bombardowania).

_________________
Zapytałem cię, ki diabeł w góry ciągnie was,
po co się pchać na szczyt, i na co toto wam,
kto normalny by na te parszywe skały lazł?
Roześmiałaś się, mówiąc: - Spróbuj sam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL